Apel!

Started by Thorinbur, February 02, 2010, 06:10:44 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Thorinbur

Nie ma siły... Gdzie nie spojrzę offtopic, double posty. Ludzie!
Wchodzę do tematu, jakaś zgrabna dyskusja. Fajnie, patrze na tytuł tematu Doh! Temat pierwotnie o czymś innym. Cały czas podejmuję desperacie próby zachowania jako takiego porządku, ale to trudne bez waszej pomocy a więc:

1. jak chcecie napisać offtop zastanówcie się czy pisanie w aktualnym temacie ma sens! Jak na przykład pytanie o to co się stało z wikipedią. Nie było nawet apropo jakiejkolwiek części innej osoby, ja rozumiem, jak powstaje offtop, bo ktoś napomknął w poście dotyczącym przykładowo gramatyki, że na jego laptopie mu się pdf nie otwiera i już zaczyna się dyskusja o programach do odczytu pdf'ów (to tylko przykład). To dość naturalne, dyskusja schodzi naturalnie na inny temat, ale na litość boską nie zaczynajcie nowego tematu w temacie który akurat przeglądacie! Każdy ma prawo założyć nowy temat i nie bójcie się tej opcji!

2. Odpowiedzi w stylu. "Ok" To tylko w dziale offtop. Nie masz nic do napisania to nie pisz...

3. Nawet w dziale offtop trzymamy się tematu. Offtop, nie znaczy gadamy o wszystkim w dowolnym temacie, tylko wrzucamy tam tematy o wszystkim i możemy dyskutować w obrębie tematu.

Jest nas coraz więcej i coraz trudniej połapać się w aktualnych tematach, więc starajcie się utrzymywać jako taki porządek.

Dziękuję.
oel kame futa oel kekame ke'u

Ean

Quote from: Thorinbur on February 02, 2010, 06:10:44 PM

3. Nawet w dziale offtop trzymamy się tematu. Offtop, nie znaczy gadamy o wszystkim w dowolnym temacie, tylko wrzucamy tam tematy o wszystkim i możemy dyskutować w obrębie tematu.


maslo maslane
http://www.myspace.com/marout
http://www.megaupload.com/?d=W8WX66JA wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem angielskim
http://www.megaupload.com/?d=K3OABRD7 wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem polskim
At least Darth Vater did'nt show up on Pandora, if he did there would be no Pandora.

Tsawltskxe

Nie masło maślane, tylko przez tak zwany postfucking gdzie się da robi się burdel. Na nic zdają się upomnienia, że temat zbacza z właściwego toru. Prowadzę własne forum i z doświadczenia wiem, że na 100 userów powinno być 3 moderatorów. Żeby kontrola nad treścią była w miarę płynna. 1 mod nie będzie siedział cały czas na forum i pilnował porządku. To jest fizycznie niemożliwe. Ale nie tylko u nas jest burdel. W temacie "Avatar 2 is to go!" dyskusja z informacji o drugiej części przeszła dość płynnie w spekulacje nad scenariuszem, bowiem takiego tematu jeszcze nie było. A w pewnym momencie ludzie zaczeli dawać tytuły sequelu jak np Avatar2: The two towers, czy połączenie Avatara z Jamesem Bondem :F

Sposbem na utrzymanie względnego porządku na podforum naszej wielkości jet kolejny lub nawet dwóch dodatkowych moderatorów.
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.

Thorinbur

Quote from: Ean on February 02, 2010, 06:14:36 PM
Quote from: Thorinbur on February 02, 2010, 06:10:44 PM

3. Nawet w dziale offtop trzymamy się tematu. Offtop, nie znaczy gadamy o wszystkim w dowolnym temacie, tylko wrzucamy tam tematy o wszystkim i możemy dyskutować w obrębie tematu.


maslo maslane

Właśnie nie! Tam jest bardzo istotna różnica! W tej chwili fakt pisania w dziale offtop jest dla niektórych usprawiedliwieniem, by skakać z tematu na temat, nie ważne w jakim temacie piszą posta. Chodzi mi o to, by nawet w dziale offtop trzymać się tematu w którym piszecie! Dział offtop służy do zakładania tematów na tematy (kurcze... potrzebuje oddzielnego słowa...) niezwiązane z Avatarem. nie jest usprawiedliwieniem do pisania postów niezwiązanych z tematem w którym tego posta piszecie.

Quote from: Tsawltskxe on February 02, 2010, 06:21:37 PM
Sposbem na utrzymanie względnego porządku na podforum naszej wielkości jet kolejny lub nawet dwóch dodatkowych moderatorów.

Na razie nie jest nas tak dużo spokojnie daje radę przeglądać i czytać wszystkie posty. Czasem jestem jednak bezradny na to co się dzieje. Nie ma sposobu na płynne zmiany tematów. Dlatego właśnie powstał ten apel. Pilnujmy przede wszystkich samych siebie. Ideałem było by jakby rolą moda było przyklejanie tematów i ew ich zamykanie czy przemieszczanie. Jeżeli mod chodzi po forum i jego głównym zadaniem jest przypominanie jaki jest aktualny temat dyskusji to coś tu jest nie tak i wtedy nawet 10 modów nie pomoże na tworzący się bałagan. Tylko masowe ostrzeżenia i kasowanie postów. A naprawdę nie chcę tego robić.
oel kame futa oel kekame ke'u

Taronyuakawng

To ja skorzystam z okazji i przeleję nieco karmy na rzecz naszego strudzonego moderatora :)
+karma dla Thorinbura za całokształt :)

Poland, Warsaw

Roprr

Proponuję, żeby wyciągać jakieś konsekwencje wobec osób, które nagminnie przesadzają z offtopem. Inaczej to nie podziała, wierz mi Thorinbur, byłem administratorem naprawdę sporego forum i moderatorem kilku mniejszych, choć liczba ludzi (piszących, nie zarejestrowanych) przekraczała zawsze około 100-200 osób, więc wiem jak to jest. Poza tym zaraz przyjdą nowe osoby, które nie przeczytają apelu, a i tak będą robiły swoje. Trzeba ustalić regulamin polskiego podforum i po prostu stosować się do zaleceń. Jeśli tylko będziesz chciał mogę Ci pomóc przy stworzeniu go i/lub mogę stworzyć go sam i wysłać Ci na PM, żebyś sprawdził i najwyżej wprowadził kilka poprawek tudzież go zatwierdził.

Kxamìl

Odemnie też plus. I spróbuję sie dostosować do tego.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

Zobaczymy jak apel poskutkuję. Regulamin jednak by się przydał, bo już nie jesteśmy grupką kilku osób, które dyskutują o Avatarze, a posty często zawierają ciekawe materiały więc dobrze by było jakby forum dało się czytać również po zakończeniu dyskusji, nie tylko będąc na bieżąco. Myślałem, że regulamin, nie będzie potrzebny, bo na dobrą sprawę na każdym forum regulamin zawsze jest taki sam więc w sumie każdy powinien umieć się zachować na forum. Jednak z tego co widać regulamin na pewno nie zaszkodzi. Byłbym więc wdzięczny za pomoc przy jego tworzeniu.
Irayo z góry.
oel kame futa oel kekame ke'u

Roprr

To śniadanko i zabieram się do pracy. Wyślę Ci po ukończeniu prototyp, a Ty zrobisz z nim co będziesz uważał za słuszne. ;)

Eywayä tsmukan

Też jestem za regulaminem, zresztą proponowałem już go wcześniej. Najlepiej, gdyby był krotki i posiadał kilka punktow, inaczej nikomu nie będzie chciało się go czytać.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Roprr

Regulamin jest gotowy, wysłałem Thorinburowi na PMke, więc jeszcze dziś pewnie się pojawi jeśli tylko go zaakceptuje. ;)

Ean

to teraz beda sztywne reguly. Bac sie kto karczycha nie schyli.
ale nie, tez uwazam ze jest potrzebny, przynajmniej dla mnie bo wiem jak sam lubie odplywac z tematami :P
http://www.myspace.com/marout
http://www.megaupload.com/?d=W8WX66JA wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem angielskim
http://www.megaupload.com/?d=K3OABRD7 wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem polskim
At least Darth Vater did'nt show up on Pandora, if he did there would be no Pandora.

Eywayä tsmukan

Dyskusja nie może szczelnie trzymać się tematu, to jak w rozmowie, zaczynamy o czymś mówić, a w pewnym momencie dany temat pokrywa się z innym, o którym też można zamienić parę słów. Chodzi o to, aby jednak te parę slow znajdowały się w obrębie tego czym wdanej chwili rozmawiamy.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Roprr

No tak, głównie chodzi o to, żeby nie rozmawiać przez trzy strony o czymś co nie ma zupełnie związku z tematem.

Eywayä tsmukan

Zrobiłem opis pozycji użytkownika, ilość postów itd. Jest w dziale "Karma", proponuje umieścić go w regulaminie, z informacją, że karme można dawać od danej ilości postów (nie wiem dokładnie od ilu).
Ma Roprr, ty piszesz wersje próbną regulaminu, więc możesz to dodać.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Roprr

Myślę, że Thorinbur to przeczyta i dorzuci do Regulaminu pod wszystkimi punktami (jest ich 9 - króciutkie punkty jedno- dwuzdaniowe), bo już nie ma sensu, żebym mu zaśmiecał skrzynkę. ;)

Tsawltskxe

Możliwość dodawania/smitowania jest po napisaniu 25 postów.
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.