International / Multilingual > Archiwum

TODO: Jak zacząć. (Prośba)

(1/2) > >>

piotrekblue:
Mógłby mnie ktoś oświecić na temat tego języka??
Chodzi mi o to że chciałbym się go nauczyć ale nie wiem jak się za to wziąść :-)
Mógłby mi ktoś przedstawić jakis prosty schemat układu zdań jakieś porady itp.

Na'rìngyä vrrtep:
musiałeś tworzyć nowy temat? wszystko jest w dziale język Na'vi - tematy przypięte (tam masz materiały po polsku)

Nga vrrtep ke oe!Fì'u nì'aw peyral,

Satthar:
Odsyłam tutaj: http://forum.learnnavi.org/jezyk-navi/crash-course-polska-ver-by-czajnis/

Pierwszy materiał, z jakim powinieneś się zapoznać. Wersja polska, jeśli nie jesteś pewien swych umiejętności języka angielskiego (choć jeśli tak nie jest, zachęcam jednak do lektury oryginału).

Absolutnie pierwsza rzecz, z jaką musisz się zapoznać, to wymowa. I właśnie to jest pierwszą rzeczą, która poruszona jest w powyższym dokumencie.

Potem polecam najpierw wyuczenie się kilku słówek. Niezwykle pomocny do tego jest program jMemorize. Do tego lista słówek w języku polskim i angielskim (scrollnij w doł do "jmemorize wordlists" i wybierz jedną z dwóch wersji, oddzieloną albo przecinkami albo tabulatorami; pod tym samym linkiem znajdziesz także mnóstwo innych materiałów).

Gdy już nauczysz się paru słów... Nie przestając wprowadzania nowych, zacznij poznawać terminologię lingwistyczną (dalsza część Crash Course) i gramatykę, najlepiej robiąc ćwiczenia..

A potem co już Ci się tylko spodoba.

I nigdy nie bój się pytać.

edit. Demonie, nie przesadzaj. Trochę poszperania na własną rękę nikomu nie zaszkodziło, ale też i nigdzie nie mamy wyraźnego tematu "od czego zacząć" (uhm... chyba? nie jestem ostatnio do końca na czasie...), który zresztą byłby bardzo pomocny.

Ean:
szczerze mowiac odpisujac mu przyzwoliles na jego kategoryczny blad, niech "se" poszuka. Jest temat od czego zaczac!!!

Satthar:
Rozumiem, że może chcecie utrzymać nasze grono raczej ciasnym... ale takim zachowaniem zdecydowanie nie pomagacie nam zyskać nowych zainteresowanych.

Rzeczywiście, jest taki temat. Ale nie jest to temat "oficjalny". Nie jest przypięty ani w żaden sposób wyeksponowany, w związku z czym utonął w reszcie tematów. Owszem... można 'se' poszukać. Ale nie usprawiedliwia to nas, że takiego właśnie "oficjalnego" nie stworzyliśmy. Jakiś jednopostowy, zamknięty, przypięty wątek, który wyraźnie mówiłby: "READ FIRST: Na początek".

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version