International / Multilingual > Archiwum

Od czego zacząć?

<< < (2/7) > >>

Roprr:
A ja cholera nie umiem się zabrać za naukę tych słówek! Być może po dzisiejszych kolejnych 2,5godziny spędzonych w kinie jakoś się zmotywuję do nauczenia w końcu. ^^`

Eltusiyu:

--- Quote from: Roprr on February 10, 2010, 07:12:50 am ---A ja cholera nie umiem się zabrać za naukę tych słówek! Być może po dzisiejszych kolejnych 2,5godziny spędzonych w kinie jakoś się zmotywuję do nauczenia w końcu. ^^`

--- End quote ---

Popieram  ;D też mi nie chcą wejść do głowy dlatego zabrałem się gramtykę a potem będzie tworzenie zdań za pomocą słownika i jakoś to pójdzie... pierwsze koty za płoty  :D

Unicorn:
każdy ma swój sposób uczenia się języków, najważniejsze to sobie wybrać ten który nam pasuje!

Ja np. muszę sobie podstawowe zwroty i słówka zapisać w notesie... potem gramatykę rozpisać po kolei... zaczynając od podstaw... a potem to już jakoś leci.. :PP
No ale w sumie nauka słówek najważniejsza.. bo bez nich nie da rady nic napisać, powiedzieć...

A z Na'vi na razie uczę się wymowy.. i mam problemy eh... 

Roprr:
A ja właśnie od wymowy zacząłem. Na szczęście nigdy nie miałem problemu z dostosowaniem języka do odpowiedniej giętkości. Mogę płynnie czytać po francusku, angielsku, polsku, niemiecku. I zawsze mam odpowiednią dykcję. To mnie bardzo cieszy, bo z pamięcią jest duuuużo gorzej. :(

Unicorn:
no ja niby nie miałam problemu z wymową przy mongolskim, tybetańskim i koreańskim jakoś mi się dobrze w tych językach mówi... ale tutaj trudności sprawiają mi px, tx, kx... nie wiem wydają się łatwe, ale jakoś moje zdolności językowe odmawiają mi współpracy! hehe

A pamięć sobie wyrobiłam na zajęciach z mongolskiego, gdzie musieliśmy zapamiętywać po cztery strony dziennie... dokładnie słówko w słówko.. wtedy narzekałam, ale pamięć mi bardzo dobrze poprawiło! :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version