International / Multilingual > Archiwum

Od czego zacząć?

(1/7) > >>

NoNamePL:
Kaltxì! Jestem fanem Avatara, chciałbym pouczyć się języka na'vi ale od czego zacząć? Angielski umiem, ale nie tak bardzo dobrze żeby wszystko rozumieć :F Prosze o pomoc :D

Eltusiyu:
Dział download w tej sekcji forum  :). Tam masz przetłumaczone artykuły ;D
Navi Kompedium jest najlepszym na początek   :)
Eywa ngahu!  :D

Eywayä tsmukan:
Najlepiej zacząć od podstaw. Czyli podstawy gramatyki, później nauka słówek. Polecam dział forum, tam są wszystkie przetłumaczone jak dotąd materiały na język polski.

Satthar:
Po pierwsze, ściągasz jMemorize, polską listę słów, i uczysz się po 10-50 słówek dziennie, w zależności od "chłonności" Twojego wewnętrznego tygrysa lingwistycznego.

Po drugie, ściągasz i czytasz Crash Course (też jest po polsku), albo jeśli wolisz bardziej praktyczne podejście i/lub dawkowanie wiedzy, ściągasz, czytasz i robisz karty pracy, powoli, spokojnie i po kolei. I to też jest już po polsku, przynajmniej kilka pierwszych. Albo jakakolwiek kombinacja tych dwóch.

A potem, jeśli, jak mówisz, nie masz większego problemu z angielskim, chwytasz się za nie przetłumaczone jeszcze materiały, których jest cała masa. Ale nie radziłbym się od razu na nie rzucać, najpierw jak już powiedziano ogarnij trochę podstaw i poznaj trochę lingwistycznego żargonu.

Ataeghane:

--- Quote ---"chłonności" Twojego wewnętrznego tygrysa lingwistycznego.
--- End quote ---
Chłonność wewnętrzengo tygrysa lingwistycznego? No... to już jest mocne ;D...

--- Quote ---A potem, jeśli, jak mówisz, nie masz większego problemu z angielskim, chwytasz się za nie przetłumaczone jeszcze materiały, których jest cała masa. Ale nie radziłbym się od razu na nie rzucać, najpierw jak już powiedziano ogarnij trochę podstaw i poznaj trochę lingwistycznego żargonu.
--- End quote ---
Tak, dobrym pomysłem jest najpierw liznąć trochę ligwistyki po polsku, a dopiero potem męczyć się terminami angielskimi. Ja zaczynałem naukę Na'vi, kiedy już byłem zaznajomiony z tymi pojęciami, więc czytanie angielskich artykułów nie było dla mnie taką mordęgą.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version