Avatar RPG v. 2.0?

Started by Memnonic, April 18, 2010, 04:04:43 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Za czy przeciw?

Za!
Przeciw!
Nie wiem...

Memnonic

Wasz PBF natchnął mnie do ruszenia mojego gnuśnego mózgowia młodego programisty i wykombinowania dla tak zacnej gry równie zacnej oprawy. W związku z powyższym, moje wrzucone na wyższe obroty półkule podsunęły mi przed oczy rozwiązanie - Vallheru Engine.

Dla ludzi niezorientowanych, wyjaśniam: Vallheru Engine jest darmowym silnikiem stworzonym w PHP i MySQL pozwalającym na szybkie tworzenie gier MMORPG tekstowych przez przeglądarkę. Jedną z gier tego typu jest chociażby Amorion, wyglądające o tak:



Pytanie do społeczności - czy uważacie, że projekt Avatar MMORPG w takiej formie mógłby powstac? Z góry zapowiadam, że zapotrzebowanie na wsparcie społecznościowe byłoby duże. Potrzebowałbym pomocy w zakresie od fabuły po grafiki, jednak efekt może byc tego wart. Zwłaszcza, jeżeli (tak, jak bym chciał) rozciągniemy to nie na Polskę, ale na graczy z całej społeczności Learn Na'vi. Wiecie, kilka wersji językowych interfejsu i język obowiązujący w komunikacji angielski/Na'vi.

Proszę o opinie i komentarze.

Irayo.
Moje GG - 6551584, przedstawiać się jak coś. Chętnie spotkam się z ludźmi z Trójmiasta i okolic w celu ćwiczenia wymowy Na'vi. ^^

Thorinbur

Jeśli chodzi o takie pomysło to ja WIELKIE TAK, szczególnie że również sporo programuję.

Jedynym problemem mogły by być prawa autorskie. Nie mogli byśmy na tym zarabiać, a  nawet jako projekt darmowy mogły by być pewne problemy (choć z punktu widzenia FOX'a była by to niezła reklama.

Posumowując:
chęć zagrania: TAK
chęć pomocy w pisaniu/tworzeniu: TAK
oel kame futa oel kekame ke'u

Memnonic

Już o tym myślałem, Thor. Otóż w chwili w której nie zarabiamy, jesteśmy czyści. Ktoś ze środowiska to sprawdzał, chyba przy tworzeniu gry bazowanej na Gothic. ^^
Moje GG - 6551584, przedstawiać się jak coś. Chętnie spotkam się z ludźmi z Trójmiasta i okolic w celu ćwiczenia wymowy Na'vi. ^^

Na'rìngyä vrrtep

ale czy naprawdę liczycie, że w okienku liczba graczy, pojawi się coś powyżej... 30?



Thorinbur

#4
nawet jeśli nie, to robimy to bardziej dla siebie, nie by osiągnąć globalny sukces. 1, by się czegoś nauczyć, 2 by się sprawdzić. 3. By móc pokazać że coś się umie.


Jeśli dość durzo osób z forum będzie chciało wziąść w tym udział to być może stworzę subforum na ten projekt.

Plus mam opłacony serwer więc na etap testów mogę spokojnie go udostępnić. Bedziemy mogli wtedy bez problemu tworzyć kolejne elementy
Serwer jest fajny obsługuje wszelkie techologie, Svn'a php, cgi, ruby, baza danych msql+ kilka innych, ogólnie cokolwiek sobie zamarzycie to bedzie działać.
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu

Ja jestem jak najbardziej za :P

tylko niestety nie mam zielonego pojęcia o programowaniu itp ;/ Więc na mnie nie liczcie

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Thorinbur

Możesz zawsze wymyślać Questy czy nawet główny wątek. Cały silnik będzie mocno modyfikowany, ale początkowo będzie to poprostu nakładka na oryginalny. W tej chwili kopiuję pliki oryginalnego Vallheru na mój server.
.
oel kame futa oel kekame ke'u

Kxamìl

Ja jestem za. Tylko z programowaniem dopiero zaczynam się zaznajamiać więc na mnie liczyć nie będziecie mogli. Może w SCI się podszkolę bo idę do klasy na programistę graficznego. Czyli silniki graficzne itd.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Na'rìngyä vrrtep

http://www.bruinena.net/
to jeszcze niedawno była najlepsza gierka tego typu jaką znałem. proszę przeczytać.
ZAWSZE mogą być problemy z prawami autorskimi (Avatar)



Thorinbur

oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep




Memnonic

Thor, wyłącz rejestrację, uważam, że chwilowo jest ona bez sensu.

I odezwij się z łaski swojej do mnie na GG, trzeba ustalić harmonogram prac nad kodem. ^^
Moje GG - 6551584, przedstawiać się jak coś. Chętnie spotkam się z ludźmi z Trójmiasta i okolic w celu ćwiczenia wymowy Na'vi. ^^

Na'rìngyä vrrtep

mogę się zająć czymś, co nie wymaga umiejętności programowania - pisaniem czegoś, albo tak jak powiedzieliście, questami



Kxamìl

Racja, rejestracja jest na razie nie potrzebna. Co do questów poczekajmy z nimi aż Thor skończy swoje ale rozmyślać nad niby można. Ile ogólnie miało by być zadań ???
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

Quote from: Memnonic on April 19, 2010, 09:03:31 AM
Thor, wyłącz rejestrację, uważam, że chwilowo jest ona bez sensu.

I odezwij się z łaski swojej do mnie na GG, trzeba ustalić harmonogram prac nad kodem. ^^

Z aski swojej bym się odezwał, ale nie wiem jakie jest twoje GG
oel kame futa oel kekame ke'u

Terìran Tawka

Pomysł jest co najmniej ciekawy. Wprawdzie nie programuję, chętnie jednak pomogę od strony językowej i/lub koncepcyjnej jeśli zajdzie taka potrzeba.

QuoteZAWSZE mogą być problemy z prawami autorskimi
To prawda. Sam zawieszałem nie raz (bo chyba dwa;) ) swoje projekty przez prawa autorskie. Może warto było by się zapytać o to na jakimś specjalistycznym forum?
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Thorinbur

Robiąc to dla siebie nie musimy się obawiać. Wystarczy na przykład ograniczyć rejestracje tylko do znajomych i już... Zresztą jest spora szansa że to i tak nie powstanie, a jak już powstanie to dopiero będziemy się martwić.
oel kame futa oel kekame ke'u

Memnonic

Moje gadu jak zazwyczaj w mojej sygnaturce, Thor :P 6551584

Ale tutaj jest racja, o problemy z prawami autorskimi będziemy się martwić, jak to wogóle powstanie. Ale nie sądzę, żeby miały być specjalne trudności...
Moje GG - 6551584, przedstawiać się jak coś. Chętnie spotkam się z ludźmi z Trójmiasta i okolic w celu ćwiczenia wymowy Na'vi. ^^

Sa'ethri

(Utalentowane dziecko nie zauważyło tego tematu wcześniej. ::))

Ja sobie ponarzekam trochę, jak zwykle. Otóż - vallherówki opierają się zwykle na dużej ilości graczy, i fajnie jest, jeśli są to gracze fabularni. W przypadku Avatara obawiam się, że będziemy mieli wylew graczy mechanicznych, którym się nudzi i lubią sobie poklikać, a mniej chętnych do klimacenia. O ile w ogóle znajdzie się więcej niż trzydziestu zainteresowanych. Tak więc ja do tego pomysłu odnoszę się raczej sceptycznie.

Niemniej, życzę powodzenia i mogę pomóc z jakimiś tekstami, bo na programowaniu się nie znam.

Memnonic

Mam nadzieję, na nastu zainteresowanych z samej sekcji polskiej. A co z sekcjami reszty świata? :P
Moje GG - 6551584, przedstawiać się jak coś. Chętnie spotkam się z ludźmi z Trójmiasta i okolic w celu ćwiczenia wymowy Na'vi. ^^