Avatar 2

Started by Blue Elf, December 10, 2022, 02:23:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toliman

Quote from: Stitch on January 21, 2023, 04:57:53 PMTy komiksy jdou za relativně dobrou cenu koupit z bookdepository.com v angličtině, kdybyste měli zájem. Já tam anglický knihy nakupuju už dlouho a nemůžu si stěžovat. Dopravu po celým světě mají zadarmo. Akorát si člověk počká na knihu třeba 20 dní.
Irayo, to nevypadá špatně :)

Blue Elf

#81
Quote from: Stitch on January 21, 2023, 04:57:53 PMTy komiksy jdou za relativně dobrou cenu koupit z bookdepository.com v angličtině, kdybyste měli zájem. Já tam anglický knihy nakupuju už dlouho a nemůžu si stěžovat. Dopravu po celým světě mají zadarmo. Akorát si člověk počká na knihu třeba 20 dní.
Ty jo, jeden díl za šest stovek, to není málo. Momentálně mají jen dvojku a trojku, tj. začátek chybí.

Teď koukám, že se to dá sehnat i u nás (https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/avatar-the-high-ground-volume-3_39332567.html?utm_source=seznam.cz&utm_medium=srovnavac_cen&utm_campaign=PLA+EN&utm_content=Dle+skore&utm_term=) a mají tam i jiné zajímavosti o Avataru. Jen ty ceny...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Cenu bych asi skousnul (zahraniční knihy nakupuji docela často, hrh) ale absenci toho prvního dílu ne.

Stitch

#83
Mají k předobjednání vydání, který obsahuje všechny části dohromady: https://www.bookdepository.com/Avatar-High-Ground-Library-Edition-Sherri-L-Smith/9781506710440

A já mám právě podezření, že nejlevnejsi-knihy.cz to taky berou od Book Depository, protože často když něco není skladem tam, tak to nemají ani Nejlevnější knihy.

S těma cenama to tak bohužel bude všude. Barevný komiksy obecně stojí dost. Nedávno jsem kupoval Tsu'tey's Path, kterej je taky od Dark Horse. Je to tisknutý na tlustým papíře a barvy to má fakt hezký, takže aspoň na tom nešetří, když už.

Toliman


JackJames

Ahojte!

Pridám sa k vašej konverzácii. Tiež ma dosť zaujal ten komix, lebo sa na to veľa článkov odkazovalo, ale keďže som aký som, som si to spirátoval v digital verzii. Takže kto chce, je to downloadable na klasickom pirate-bayi, alebo teda Vám to môžem aj ja nejak niekam capnúť.

Nie je to síce v moc dobrej kvalite, ale mňa hlavne zaujímal dej a to sa z toho dá vyčítať.

Ešte ak by som mohol pridať svoj postreh z filmu, mne dosť vadilo ako sa tam všetci mladí oslovovali "Bro" a správali sa ako typický tínedžeri niekde na sídlisku v Amerike. Akoby žiaden rešpekt k rodičom a k pravidlám.
V Avatarovi 1 mi to prišlo tak že celý kmeň je ako jedna veľká rodina, v dvojke mi to prišlo tak že: Ooops sorry, idú po nás, tu máš ty mladý žezlo a vládnite si, já mizím. (A pri tom vlastne celá RDA si tam robí základňu rýchlym tempom atp..)

Ďalšia vec mi nesedí v tom, že v Avatarovi 1 sa Unobtanium predávalo 20 Mega z 1 KG, čiže sa ťažilo ostošesť. Nepamätám si že či to bolo presne 8 Mega za fľašku z Tulukuna? A to keď sa má postarať o financovanie celého sťahovania planéty. neviem či by im to finančne vyšlo  :P
Call me skxawng. My cup is empty, trust me.

Toliman

Dobré postřehy, to "předání moci" mi taky přišlo jako ponekud urychlené, skoro jako kdyby ani o nic nešlo.

Blue Elf

Quote from: JackJames on January 23, 2023, 08:06:03 AMEšte ak by som mohol pridať svoj postreh z filmu, mne dosť vadilo ako sa tam všetci mladí oslovovali "Bro" a správali sa ako typický tínedžeri niekde na sídlisku v Amerike. Akoby žiaden rešpekt k rodičom a k pravidlám.
V Avatarovi 1 mi to prišlo tak že celý kmeň je ako jedna veľká rodina, v dvojke mi to prišlo tak že: Ooops sorry, idú po nás, tu máš ty mladý žezlo a vládnite si, já mizím. (A pri tom vlastne celá RDA si tam robí základňu rýchlym tempom atp..)

Ďalšia vec mi nesedí v tom, že v Avatarovi 1 sa Unobtanium predávalo 20 Mega z 1 KG, čiže sa ťažilo ostošesť. Nepamätám si že či to bolo presne 8 Mega za fľašku z Tulukuna? A to keď sa má postarať o financovanie celého sťahovania planéty. neviem či by im to finančne vyšlo  :P
Vítej v našem spolku.
Upřímně řečeno, TWOW je asi něco jiného, než jsme čekali. Teda aspoň pro mě. Když jsem poprvé viděl jedničku, domů jsem šel s otevřenou pusou a vrážel do lidí. Doma jsem nakopl kompl a hledal víc informací.
Tohle se u dvojky nestalo. Do značné míry je to i tím, že jednička byl úplně první film, co jsem viděl v 3D, ale i tak.
Ve dvojce je dost recyklovaných scén z jedničky, což mi tak nějak vadí - třeba volba ikrana Quaritchem, jak Spider učí Q. říct Oel ngati kameie a další. Taky je podezřelé, jak na začátku Na'vi snadno likvidují vrtulníku nebo dokonce maglev. A to dokonce tam původně měla být bitva s kosmu - viz ten komiks, co jsem teda neviděl. To mi přijde jako úlet.
Taky přináší spoustu otázek bez odpovědi - viz tento thread, nechci se opakovat. Co se týče těch financí - to opravdu nesedí, přímo ve filmu se říká, že za rok udělali víc, než za 30 let předtím - tj. finance by musely být VÍCE než 30 násobné. To by podle mě muselo nutně vést k vyvraždění všech tulkunů.
Viděl jsem jen dabovanou verzi, takže nevím, jak moc v originále používali to "bro", mě spíš vadilo, že Sullyovic kluci často Jakeovi odpovídali  ...ano pane, to mi přišlo, jak kdyby byli vojáci a ne jedna rodina.
No kapitola sama o sobě je nový Quaritch - starý mizera s lepším vybavením. A jinde píšou, že bude ve všech dalších dílech, to jsou vyhlídky. A kdyby ho sejmuli, tak si ho můžou vyrobit znova. Brrrrr.
Myslím si, že celý Avatar začne možná dávat smysl až budou hotové všechny díly, přičemž jednička je v podstatě samostatný uzavřený příběh, který dvojka a další "nastavuje". Vůbec mi z vícedílných věcí připadá nejlepší vždy první díl - platí pro filmy i knihy, i když jsou to kvalitní věci, předem plánované jako vícedílné.
A nejspíš bude hůř - v trojce se mají objevit nekladní Na'vi, takže nádherný obraz z jedničky asi dostane spoustu kazů.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Quote from: Blue Elf on January 23, 2023, 03:47:10 PMMyslím si, že celý Avatar začne možná dávat smysl až budou hotové všechny díly, přičemž jednička je v podstatě samostatný uzavřený příběh, který dvojka a další "nastavuje". Vůbec mi z vícedílných věcí připadá nejlepší vždy první díl - platí pro filmy i knihy, i když jsou to kvalitní věci, předem plánované jako vícedílné.
A nejspíš bude hůř - v trojce se mají objevit nekladní Na'vi, takže nádherný obraz z jedničky asi dostane spoustu kazů.
Takhle nějak bych to viděl taky.

Blue Elf

Tak ta létající loď zabijáků tulkunů není taková fikce, jak jsem si myslel - něco podobného už existuje, viz tento článek.
A dost se podobá té lodi z TWOW...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

To ano, lodě této koncepce nejsou nic nového, i když až doposud šlo spíše o menší čluny než toto.

Toliman

Vcelku předpokládatelné :)

'Avatar: The Way of Water' Becomes Third Biggest IMAX Movie Ever
https://collider.com/avatar-the-way-of-water-third-biggest-imax-movie/
The momentum for Avatar: The Way of Water continues as the epic science fiction film dominates IMAX screens with an additional $5.3 million at the global box office. With the film currently in its eighth week of release, it has earned a total of $247 million worldwide from IMAX screens, signifying an audience preference to see the film on premium formats.

Quotesignifying an audience preference to see the film on premium formats.
S tím lze souhlasit, ten rozdíl vidět 3D Avatara v IMAXu je oprati obyčejnému 3D opravdu propastný.

Blue Elf

A v čem je 3D v IMAXu lepší než 3D v "normálním" kině?
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

#93
IMAX formát má hlavně vyšší rozlišení a také velikost toho plátna udělá své , tak nějak tam ani moc nevnímám jeho okraje, zkrátka mám před očima pouze ten film.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/IMAX

Toliman

Avatar 2 už překonal i Titanic a je tak třetím nejvýdělečnějším filmem :)

'Avatar: The Way of Water' Sinks 'Titanic' to Become the 3rd Highest-Grossing Film of All Time
https://collider.com/avatar-2-way-of-water-3rd-highest-grossing-film/

Blue Elf

No, teď někdy má být Titanic znovu releasnutý, pokud se nemýlím, takže souboj asi bude pokračovat :)
Ale obávám se, že tyhle dva filmy nejsou zrovna úplně porovnatelné co do technologických vychytávek.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

To ano, z tohoto hlediska to porovnatelné určitě není.

Jinak myslím že Titanic už v kinech znovu je :)

Toliman

Pro pobavení to sem dám ;D

The Oldest Science Fiction Movie Has A Surprising Connection To Avatar
https://screenrant.com/oldest-science-fiction-movie-james-cameron-avatar-connection/
James Cameron's Avatar and the oldest science fiction movie, Georges Méliès' A Trip to the Moon (Le Voyage dans la Lune), share a shocking connection.

Blue Elf

Při troše snahy by se nejspíš daly najít paralely i s jinými filmy - fakt už nevědí, co by ještě vymysleli. Zjevně je platí od kusu :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

No, necháme se překvapit s čím kdo ještě přijde ;D