Started by Toliman, December 15, 2022, 10:35:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toliman

V novém avataru je také tato krásná píseň zpívaná v na'vijštině:

Tady je text:

Blue Elf

Krásná skladba, pravda. Text je oficiální nebo odposlechnutý? Ve filmu zazněla myslím dokonce 3x - 2x část během filmu a pak v titulcích celá, jestli se nemýlím. Ovšem s výslovností bych řekl, že se moc nepárali. To platí i řeči ve filmu, pár slov jsem sice rozuměl, ale málo.

Jinak i podle titulků mám dojem, že hudba pochází stále od Hornera, vše zní povědomě až stejně jako v jedničce - tedy aspoň to, kde jsem hudbu vnímal. Dost mi toho asi uteklo a uslyším to až na poněkolikáté.
Byl vydaný nějaký soundtrack na CD ke dvojce?
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)

Toliman

Ano, krásná skladba :)  Text by měl být oficiální. Máš pravdu - ve filmu jsem ji slyšel myslím že třikrát a pak v titulcích zazněla opravdu celá.
Ano, většina hudby opravdu pochází z Hornerova soundtracku k prvnímu Avataru. Jak jsem již psal, podle mě to zní skvěle i dohromady se sequelem.

Toliman

Tady je ještě něco málo k tomu soundtracku:

AVATAR 2 SOUNDTRACK: NEJVĚTŠÍM HITEM JE NOVINKA OD THE WEEKND
https://svetohled.cz/avatar-2-soundtrack/

Blue Elf

Quote from: Toliman on December 17, 2022, 04:37:39 PMTady je ještě něco málo k tomu soundtracku:

AVATAR 2 SOUNDTRACK: NEJVĚTŠÍM HITEM JE NOVINKA OD THE WEEKND
https://svetohled.cz/avatar-2-soundtrack/
Taky jsem na to právě narazil. Plus ještě tohle:
https://soundtracktracklist.com/release/avatar-2-soundtrack/
A to jsem nabyl dojmu, že dvojka nemá žádnou ústřední píseň jako byla I see you v jedničce, teda když nebudu počítat tu na'vijskou píseň, co tam zazněla zkraje, na konci a v titulcích.

Toliman

Ano, je tam :)

Hezký song, i když ústřední píseň z jedničky se mi líbila o něco více.

Blue Elf

No, já bych za ústřední považoval spíš tu na'vijskou, když je v titulcích..

Toliman

Na konci filmu zazněly obě. Ale máš pravdu že tahle by se na to hodila lépe.

Blue Elf

Quote from: Toliman on December 19, 2022, 03:41:31 PMNa konci filmu zazněly obě. Ale máš pravdu že tahle by se na to hodila lépe.
Tak tu první jsem nějak přeslechl. Holt to chce vidět víckrát, napoprvé toho opravdu hodně uteče...

Toliman

Quote from: Blue Elf on December 20, 2022, 06:02:37 AM
Quote from: Toliman on December 19, 2022, 03:41:31 PMNa konci filmu zazněly obě. Ale máš pravdu že tahle by se na to hodila lépe.
Tak tu první jsem nějak přeslechl. Holt to chce vidět víckrát, napoprvé toho opravdu hodně uteče...
Ta Na'vijská zazněla jako druhá. Jinak ano, napoprvé se toho nepostřehne hodně.

Toliman

Objevilo se také toto:

(myslím že to není zahrnuto v původním soundtracku)

Toliman

Tady je ještě něco k tomu Songcordu:

Neytiriyä Waytelem - Neytiri's Songcord
http://naviteri.org/2022/12/neytiriya-waytelem-neytiris-song-cord/

Toliman

A tady je ještě video s opravenýma titulkama:

Toliman

Tak jsem při posledním shlédnutí Avatara 2 také věnoval více pozornosti hudbě a přestože soundtrack sám o sobě považuji za velmi dobrý (myslím teď ty skladby od Simon Franglena) a myslím, že jednotlivé skladby dobře ladily se scénami ve filmu, tak se mi přeci jen zdá že v prvním Avataru to zkrátka bylo o poznání působivější (jak skladby samy o sobě, tak i jejich kombinace se scénami) ... James Hornerova tvorba prostě chybí...

Blue Elf

Quote from: Toliman on January 04, 2023, 12:08:50 PMTak jsem při posledním shlédnutí Avatara 2 také věnoval více pozornosti hudbě a přestože soundtrack sám o sobě považuji za velmi dobrý (myslím teď ty skladby od Simon Franglena) a myslím, že jednotlivé skladby dobře ladily se scénami ve filmu, tak se mi přeci jen zdá že v prvním Avataru to zkrátka bylo o poznání působivější (jak skladby samy o sobě, tak i jejich kombinace se scénami) ... James Hornerova tvorba prostě chybí...
Mě přijde, že v jedničce byly scény, které byly snad schválně vytvořené pro podkres hudbou - třeba jak Neytiri vezme Jakea do na'vijské vesnice, tam ta hudba byla prostě úžasná.
Ve dvojce se mi zdá, že tam nic podobného není....

Toliman

Quote from: Blue Elf on January 04, 2023, 12:32:26 PM
Quote from: Toliman on January 04, 2023, 12:08:50 PMTak jsem při posledním shlédnutí Avatara 2 také věnoval více pozornosti hudbě a přestože soundtrack sám o sobě považuji za velmi dobrý (myslím teď ty skladby od Simon Franglena) a myslím, že jednotlivé skladby dobře ladily se scénami ve filmu, tak se mi přeci jen zdá že v prvním Avataru to zkrátka bylo o poznání působivější (jak skladby samy o sobě, tak i jejich kombinace se scénami) ... James Hornerova tvorba prostě chybí...
Mě přijde, že v jedničce byly scény, které byly snad schválně vytvořené pro podkres hudbou - třeba jak Neytiri vezme Jakea do na'vijské vesnice, tam ta hudba byla prostě úžasná.
Ve dvojce se mi zdá, že tam nic podobného není....
To ano, v jedničce ta kombinace hudby a scén byla mnohdy opravdu úžasná. Ve dvojce jsem také nic podobně tako silného nezaregistroval.

Toliman

The Songcord - Cover By Eurielle