Avatar 4D

Started by xsoft, February 12, 2010, 03:17:20 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

xsoft

http://www.engadget.com/2010/02/11/avatar-available-to-watch-in-4d-but-only-in-korea/



QuoteYo Carl Sagan, we found the fourth dimension! It was hiding in a South Korean movie theater all this time, and you can go try it out for the eminently affordable $15.80 a pop. CJ-CGV, an enterprising Korean cinema operator, has been offering its 4D experience for a year now, but Avatar's sellout success has led it to open three more "4D plexes." The way the company finally cornered that elusive fourth dimension is by engaging all five senses: moving seats, wind, water sprinkling, lasers, and synthetic smells are all used in time with the movie. Sure, it's a gimmick and takes a loose interpretation of what the word dimension means, but at least it's unlikely you'll fall asleep during the movie, as some of us may or may not have done while watching the 3D screening.
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Bendarevan

Nevím jak ostatním, ale mně osobně by se to vůbec nelíbil :)

Tawtakuk

'u lePa'li. Konina.

Ale nakapsujou se na tom asi slušně...
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

xsoft

Tak je to trochu .. no .. nekomu muye treba vadit, ze kdyz Jake skoci do vody, tak se na vas vyleje l ledove vody. Ale jinak to musi byt super zatizek (koukani z Hometree dolu) ... nebo simulace toxicke atmosfery ;)
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Yanari

Good point, Danecki, ale dost pochybuju že tu atmosféru simulovat budou - přišli by o zákazníky, kdyby jim tam pustili kyanid, CO2 a kdo ví co ještě :D
Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

To zní zajímavě, to bych možná i zkusil, být to v Praze :) S tím poléváním vodou by se mi to asi moc nelíbilo, ale Avatar ve 3D v simulátoru... :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Blue Elf

Brutální nekropost, ale zdá se, že Avatar je k vidění v 4Dx i u nás, tohle mi dnes poslal kolega:
http://kultura.idnes.cz/avatar-ve-4dx-c91-/filmvideo.aspx?c=A130919_130423_filmvideo_spm

Kritiky paní Spáčilové jsou obvykle dost tvrdé, ale tady si nejsem úplně jistý, jestli bych to chtěl vidět. Ale kdyby měl někdo z Prahy odvahu, mohl by se podělit o zážitky. Je to jen 2 týdny, takže moc času není....
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Rotobull cz

Taky nevím,abych přiznal,v kině jsem to neviděl.3D by mi stačilo  :)
Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.

Tanri

Na tyhle pseudoefekty si nechám zajít chuť, protože by mě jen rušily a stahovaly z Pandory zpět na Zem. Ale už se mi taky stýská po návštěvě u Omatikaya prostřednictvím několikametrového 3D obrazu... ;)
Tätxawyu akì'ong.

Rotobull cz

Souhlas,3D by mi nevadilo,ale 4D jsem ještě neviděl a nijak mi to neschází  (a Eywa ví,kolik to taky stojí)  :D
Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.

Blue Elf

#10
Quote from: Rotobull cz on September 19, 2013, 03:25:24 PM
Souhlas,3D by mi nevadilo,ale 4D jsem ještě neviděl a nijak mi to neschází  (a Eywa ví,kolik to taky stojí)  :D
podle informací na stránkách kina 305 Kč, což nevypadá až tak strašně. Ale moc bych se rozmýšlel, jestli je dát....
No a když čtu návštěvní řád - je lepší tam nejít :o
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Rotobull cz

350 Kč nezní tak hrozně.Ale myslím si, že 4D už je trochu přežitek.Ale nikomu to neberu.  :D
Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.