DVD/Blu-ray vydani

Started by Ikrafox, April 16, 2010, 06:18:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ikrafox

Dneska jsem narazil na docela zajimavou zpravu ohledne nasledujicih vydani DVD a Bluraye. Je to z http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=65234. Pokud to nakonec bude pravda, tak ta 4-diskova edice (otazka jestli i v CR) Ultimate edice bude supr. Tady je hlavni vytazek:

QuoteOver the next few months, Landau and Cameron will be overseeing production on the supplementary materials for the four-disc ultimate edition Avatar Blu-ray out in November, many of which will appear in the months between releases through "The Avatar Program," which will allow those who buy the initial DVD release exclusive access to the materials at Avatarmovie.com.

Eventually, the Blu-ray will include a brand-new two-hour documentary on making Avatar and unused extra scenes from the movie, including more on the Na'vi school run by Sigourney Weaver and on Jake's training as an Avatar. With that in mind, we wondered how much time Cameron might have to start developing new material.

"The good news is that we have systems and methodologies in place that will not consume a lot of Jim's time," Landau said. "I think Jim's time will be surgical coming in. We have a very good behind-the-scenes crew working on this two-hour documentary we want to put together - Jim's not doing it himself. We have Weta Digital working on these shots, but our animation supervisor is now our visual FX supervisor, so he'll take all of this to a certain point and then Jim will be able to come in, but hopefully, he'll be able to go off and do some other stuff. There are a small number of movies that Jim wants to (direct) himself, but he doesn't want to say that he can do things that he's not going to have time for, and we know that whatever movie he does is not going to be done in six months."

Btw, chystate se nekdo zautocit na obchod ted pri vydani Blu-raye/DVD ?  :D

Alìma Tanhì

sweet :) ale jelikož peníze se mě zrovna nedržej, tak do toho asi investovat nebudu ... budu jen "investovat" :D
Ngaru irayo seiyi ayoe, tonìri tìreyä,
Ngaru irayo seiyi ayoe, srrìri tìreyä...
Ma Eywa,
Ma Eywa.

Dern

#2
DVD v tomhle případě fakt nemá cenu - zkusmo jsem mrknul na Avatar.2009.DVD9.ELEKTRI4KA a na větším monitoru (24") to prostě nejde...
Takže už se doma hřeje modřenka v modré krabičce na stříbrné placce ;D Aj plakát k tomu v Bontonlandu přidali (aby ne, za ty prachy...)
Akorát jsem teda netušil, jak bude těžký si přehrát origo bluray na kompu  ??? Půlka přehrávačů kur*í obraz kvůlivá BD+ ochraně a když jsem chytnul jeden z těch, které to dají, tak to zase nezvládá BR mechanika a pekelně se to škube (přitom CPU jede tak na pohodových 30-40 %).

Každopádně ale pochvala za využití prostoru - bere to 47 732 MB  ;D

Edit: tak cukatura byla přehrávačem, PowerDVD 10 to už zvládá... Obraz luxusowy, akorát teda velký palec dolů za to, že Na'Vi dialogy mají ty pitomé žluté titulky, které nejdou vypnout  :-\ (nebo jsem nepřišel na to, jak to udělat). U toho DVD releasu šly vypnout i tyhle a hned to byl naprosto jiný zážitek...

Ikrafox

A jakej plakat davali v Bontonlandu? Je to ten, jak tam je dole logo Primy Cool, Evropy 2 a tak?

Kdyz pominu, ze rano byli v centru Prahy absolutne nepripraveny a nejen tam, ale to je jedno, u nasich prodejcu me to moc neprekvapuje. Nastesti prodavacka v Bontonlandu v Letnanech byla vstricna a dostal jsem plakat z jejich vyzdoby, kdyz jsem si o nej rekl  :)

Dern

Quote from: Ikrafox on April 23, 2010, 05:14:22 AM
A jakej plakat davali v Bontonlandu? Je to ten, jak tam je dole logo Primy Cool, Evropy 2 a tak?

Jojo, to je přesně on. Já si o něj teda ani neříkal, ale když se slečna nabídla, tak jsem neodmítnul :) (Bontonland v OC Chodov.)

xsoft

Pokud bach neco koupil tak asi jednou nejakou total final verzi. Proto jestli zase vydaji 3 ruzne edice (pro nedockave, rozsirenou a 3d), tak kupovat vse se trochu prodrazi.

Zatim koukam na tu prvni verzi ... eee ..  1080p ... 45GB.
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Dern

#6
xsoft: Taky jsem koukal na Rapidu na BR release. Jasně, za dvě hoďky by to bylo stažený, ale prostě zrovna tohle je věc, kterou třebas já beru podle toho hesla z ofiko stránek - "OWN IT!" Tak to ownuju :) Stejně jako jsem si nejdřív stáhnul soundtrack ve FLACu, ale stejně jsem si aj objednal origo CéDé, páč jsem ho prostě chtěl mít...
Pravda, 99,9 % ostatních filmů si bez ostychu sosnu  ;D

Edit - jo a supr věc - když se z toho BR vydloubne jen obraz a nějaká zvuková stopa (třeba přes tsMuxer), tak už jsou Na'Vi dialogy hezky bez titulků...

Ikrafox

Za kino jsem u Avatara uz utratil tolik, ze se v tom Blu-ray ztrati :)

Jen me teda zklamalo, ze CR a jine vychodni zeme (konkretne Polsko ci Rumunsko) povazuji opet za druhotnou zemi, protoze soucasti neni ten kod do Avatar Programu  >:(

Tsteututan

Quote from: Ikrafox on April 25, 2010, 09:30:57 AM
Jen me teda zklamalo, ze CR a jine vychodni zeme (konkretne Polsko ci Rumunsko) povazuji opet za druhotnou zemi, protoze soucasti neni ten kod do Avatar Programu  >:(
:) Jinak řečeno... "Chčijou nám na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť." - dr. Grace Augustinová
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Ikrafox


hemmond

si počkám až se mi objeví nějakým záhdným způsobem peníze v peněžence a koupím si pak to 3D (do té doby se to těm penězům nepodaří se objevit). :D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

xsoft

Lidi, tak koukam na blueray verzi a muzu rict ze chudak Moat. Ve slovenske verzi dostala pekne naprdel. (a jinde taky)

Ok, tak uploadnuju 3 ukazky (mimo cz a eng), co si o tom myslite? Zas tak spatne na tom cestina neni, co? ;)
download: avatar.pocitac.com/video/audio/av01-03.rar
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Ikrafox

Jo, kdyz se to takhle porovna, tak "ceska" Moat dopadla dobre a slovenska dopadla asi opravdu nejhur :)

Tawtakuk

Až na to, že chudák přišla o jméno (v jiném místě filmu) - všichni to tam vyslovují "Moat" a ne "Mo'at". A bohužel se tím nakazila i široká veřejnost... :(

Zmizení rázu ještě jakš takš pochopím u slova Na'vi, kde je vážně na dost nezvyklém místě na konci slabiky a předsouhláskou, ale proč tady? Mezi dvěma samohláskami se aspoň nám Čechům vyslovuje zcela přirozeně, stačí si to jen představit jako dvě slova za sebou ("Mo at") a ten český ráz vám tam skočí sám ;)
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Ikrafox

Tipuju, ze to je ve scene, kdy jsou Jake a Grace svazany.  :)

Tawtakuk

01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

xsoft

Vcera jsem dal Avatara ve slovenstine. Nektere veci jsou trochu jinak prelozeny, rekl bych i lepe. Diky BR se da vsimat tuny detailu, co pro normalniho cloveka stejne k nicemu nejsou. Treba ze kdyz je Jake u mapy, tak mu jdou videt hodinky a ma tam (odhad) nebo jako 2:17 v jednom zaberu a 2:52 v druhem.
Prsty se pocitaji daleko snaz, az na jednu scenu to vypada spravne.
Taky je cas venovat se detailum okolo, treba .. vte jak vypada cvicici draha a kdo na ni je v nejake 15-20minute? (jak Jake poprve vybehne jako modry).
Nebo takove veci, jako ze na videologach neni v textu mezera ale vlasove podtrzitko (1px na velikosti FullHD) ;) no, tot asi vse.

Btw, za cestinu budme radi. Ostatni dabingy tu Na'vijstinu tak mrvi .. aaaaaahh
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Tawtakuk

Na'vijštinu bohužel více či méně mrví všechny jazykové verze, anglický originál nevyjímaje :(

Grace má výslovnost pomalu horší než Jake, a i "rodilým" Na'vi občas ujedou rázy, nebo se přehodí i a ì... Ale co - nic není dokonalé a oni měli co dělat, aby to pořádně zahráli, natož aby si udrželi perfektní výslovnost v jazyce, kterému sami nerozumí. A to první je rozhodně důležitější.

Nicméně musím sám potvrdit, že audiovizuální kvalita toho blůreje je ohromující. A to jsem si myslel, že počtvrté už na Avatara s otevřenou hubou zírat nebudu... :D
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Dern

Schválně jsem si zkusil jednu zvrhlou věc, kterak si vychutnat každý detail blůrejka  :)

Nebavilo mě si dělat pracně screenshoty z některých scén, tak jsem prostě sjel do screenshotů celý film  ;D Byla to docela sranda, protože jsem to nejdřív házel do nekomprimovaných TIFFů, kdy každý bral 8 MB. Takže pustit konverzi, počkat než dojde místo na disku a pak převést do bezztrátového PNG, který bral v průměru kolem 2,5 MB. Tohle třikrát zopakovat a výsledek je fakt super  :)
Akorát se teda Total Commander vždycky dost orosí, když má otevřít adresář s 80 tisíci soubory  :D
Sice jsem si to celé ještě "nepouštěl", protože by mi upadla ruka, kdybych měl 200tisíckrát klapat na PgDwn, ale zkusmo to funguje fakt báječně!

Danecki

Quoteprotože by mi upadla ruka, kdybych měl 200tisíckrát klapat na PgDwn

Ano, klepnout na PgDown 23x za sekundu, to je trošku nadlidskej výkon :D