Trička

Started by Glutexo, April 23, 2010, 08:29:38 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Glutexo

Hele nepřemýšlel jste také někdo o nákupu nějakých triček ze zdejšího stóru? Počítám totiž, že v případě, že ano, že bych asi nebyl byl sám, koho by dosti odrazovalo to děsivé poštovné. Pro jeden až čtyři kusy je to jedenáct dolarů, takže přinejlepším padesát korun za kus, od pěti kusů výš už se ale poštovné drží na patnácti dolarech bez ohledu na množství. Takže jediné množství, které se nevyplácí, je pět kusů a dál už to pak klesá: V případě deseti je to přibližně třicet korun za kus, v případě patnácti už pak jen přibližně dvacka za kus.

V případě deseti kusů by tedy jedno triško vyšlo s poštovným přibližně na 330 korun. Což není sice málo, ale na druhu stranu vzhledem k tomu, jak malý je asi náklad... ^^;; Akorát teda jestli se to za půl roku vytahá a vopere, tak by mě to dost mrzelo, přece jen za ty prachy by to snad mohlo být i trochu kvalitní. o.o

(jen doufám, že už se to tu neřešilo, spoléhám na to, že dotaz ,,trička" do vyhledávače nic neprozradil)
Modří již vědí!

Blue Elf

Tahle věc je asi už mrtvá, ale přesto: Není to špatný nápad, bylo by to něco pro propagaci na'vijštiny, ale za ty prachy.... Navíc jsem se včera dočetl, že store má nějaké problémy s výtvarníkem, který trička navrhoval, takže spousta kidí si objednala a nedostala - je to vidět i na aktuální nabídce, je tam toho míň než předpár dny a navíc text only.
To si spíš můžeme něco navrhnout a nechat udělat sami. Manželka mi kdysi nechala vyrobit tričko podle obrázku z pohlednice, neb oségra nechala mámě k narozeninám natisknout fotku na hrnek. Čili stačí připravit nějaký grafický podklad - věřím že Devilian by to zvládla (a třeba by to i ráda udělala). Zkusím zjistit kde a za kolik by se to dalo udělat a jak musí vypadat podklad.

A přidám i návrh: jako podklad vzít tenhle obrázek

do něj vložit Grace do úst bublinu s nějakým textem, třeba Learn Na'vi, Why do not learn Na'vi, něco v na'vijštině nebo prostě cokoliv se nám bude líbit.

Nebo tenhle podklad

ale tady vypadá Grace na můj vkus poněkud anorekticky  :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

(Jak to, že jsem si tohoto topicu nevšiml dřív? :) )

Každopádně bychom trička vyrobit mohli, ale udělal bych třeba jednotného designu jako byly ty na shopu... Akorát s položkou "česká sekce/czech section) ... třeba. :) Obrázek na tričku... to mi přijde možná trochu moc přeplácané. Nechal bych tam spíše jen nápisy jako byly na E-shopu. A modrá na černém pozadí je fakt pěkná. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

Já jsem o tričku taky uvažoval, ale z opačného úhlu pohledu. Hledám nějaký decentní motiv BEZ přímého odkazu na learnnavi - aby to nebyla prostá reklama, ale pobídka pro toho, koho ten obrázek zaujme, aby se zeptal. Na'vijštinu jako nápis nebo součást obrázku samozřejmě nezavrhuji. :)
Zatím se jen skromně rozhlížím po vhodném hrnku, který obdařím malůvkou barvami na sklo.
Tätxawyu akì'ong.

hemmond

Já to myslel takto: Odkaz na fórum (přeci jen, kdo se v dnešní době ptá na trička)... vzadu někde dole. ne moc nápadné. Ale hlavně na rukávu naši "příslušnost" k české sekci (bez odkazu) a na prsou nějaké to Ivong Na'vi, nebo Kaltxì...
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Blue Elf

Zjišťoval jsem co, kde a za kolik a vyrobit vlastní tričko není až taková legrace, jak jsem si myslel. V Googlu na dotaz "potisk trička" vypadne spousta odkazů, ale rozumné možnosti nabízí málokdo a taky záleží na technologii tisku. Co jsem zkouknul:

  • www.tomprint.cz - barevné tričko lze, tisk zpředu/ze zadu/na rukáv, ale jednobarevně - to se asi týká textu, obrázek by měl jít taky. Cena začíná na 250 Kč za jediný potisk, další + 100 Kč. Cena je snad včetně trička, není to zřejmé
  • www.logiprint.cz - 2 typy tisku:
    • standard = triko bílé nebo šedé, obrázek jen vpředu/vzadu + text. Není mi jasné, jaké můžou mít obrázky - v galerii mají fotky, ale při vkládání vlastního obrazku píšou, že má být černobílý... cena od 410 Kč
    • flex tisk - podporuje barevná trika, ale pouze s textem, cena od 570 Kč
Od 5 kusů začínají slevy
  • www.powerprint.cz - jen černé a bílé trika, potisk do A4 za 250 + triko 50-150 + příprava 50-400. Od 5 kusů sleva
  • www.sura-reklama.cz - triko lze barevné, tisk A4 začíná od 230 Kč, ale cena je bez grafického zpracování

Dá se toho najít mnohem víc, ale často výrobní série začíná na 30 kusech a je to sítotisk, takže se musí jestě platit příprava výroby. Plus samozřejmě poštovné.
Ještě jsem byl u nás ve Zlíně v Copy centru, tam jsou schopní tisknout i na barevná trika z obou stran i na rukáv.
Cena za A4 na bílé je 99 Kč, na barevné 179 Kč, na rukáv cca za 50 Kč. Triko lze dodat vlastní nebo koupit u nich. Obrázek lze dodat jako JPG nebo PNG, při tvorbě v nějakém programu se preferuje export do PDF (nejspíš v CMYK).
Na základě těchto výzkumů se mi zdají být ceny v místním shopu velmi realistické  :)
Nejlepší by bylo spíchnout grafický návrh a zkusit nezávazně poptat pár firem - jen tak z voleje přesnou cenu nikdo neřekne.
Tak co, ještě do toho jdeme?  :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

Můžu se zkusit poptat, kde se nám tisknou trička na radio-orienťák na soustředění... Ale rozhodně to nebude hned...
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

Quote from: hemmond on January 23, 2011, 05:31:39 PM
Já to myslel takto: Odkaz na fórum (přeci jen, kdo se v dnešní době ptá na trička)... vzadu někde dole. ne moc nápadné. Ale hlavně na rukávu naši "příslušnost" k české sekci (bez odkazu) a na prsou nějaké to Ivong Na'vi, nebo Kaltxì...
Začínáme si rozumět - takhle by se mi to líbilo. Vpředu a vzadu něco grafického s pár slovy nebo krátkou průpovídkou v navijštině + čitelný ale nevnucující se odkaz na fórum, na rukávech znak či text české sekce learnnavi.org.

Quote from: Blue Elf on January 24, 2011, 04:44:42 PM
Zjišťoval jsem co, kde a za kolik a vyrobit vlastní tričko není až taková legrace, jak jsem si myslel.
Přidám k odkazům ještě www.studio-ales.cz z Nymburku nebo http://www.keloc.cz/produkty/reklama/potisk-textilu/ v Brně. V Keloku už jsme si v pár lidech nechali trička s jednoduchým logem dělat, k naprosté spokojenosti.

Technicky tedy máme k dispozici dvě možnosti (o sítotisku ani neuvažuji, při našich počtech):
- Jednobarevné zažehlovací gumy/fólie řezané plotrem, odolné a stálobarevné. Dá se zkombinovat více různobarevných fólií do jednoho obrazce, ale na drobné detaily a fotky to není. Texty, loga a nápisy by tím byly ale ideální.
- Plnobarevně potisknutelné zažehlovací fólie, mechanicky méně odolné a s horší stálostí barev. Na fotky a plnobarevné obrázky ideální, ale nápisy bych tím nedělal.

Nyní už zbývá "jen" ta nejtěžší část - navrhnout a dát dohromady CO na ta trička vytisknout :).
Tätxawyu akì'ong.

hemmond

To už je pomalu na anketu. :) Takže:
Dotaz 1:
Kolik chcete kusů triček? (Kolik jste ochotni si pořídit a zaplatit.)

Dotaz 2:
Nominujte 3 nápisy na přední část trička.

Odpovědi pište sem do topicu.
(Uvidíme i jak jsme aktivní)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Blue Elf

Tewti, začíná to vypadat dobře :)
Jedno bych koupil určitě, kdybych si na to měl půjčit :) Dvě stejné asi ne, ale pokud by se náhodou dělalo víc motivů, zvážil bych i druhé, záleží na ceně...
Co se týče textů, s mými víc než skromnými znalostmi těžko vymýšlet, ale co třeba
(1) Eywa ngahu
(2) Oeru lu fpom (je mi fajn)
(3) Livu ayngaru sevina trr (mějte krásný den, ale nejsem si zrovna jistý že je to správně)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

#10
Tak, kdyyž už jsem hodil dotaz tak také zodpovím:
1) Koupím jedno určitě a pokud bude víc motivů, tak možná i dvě. Uvidím jak na tom budu s financemi. :)
2) Co zepředu dát velké modré (typu jako bylo v E-shopu) "Kaltxì" a zezadu "Kìyevame"? :) Plus na rukávu příslušnost a vzadu dole ještě odkaz.
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

Určitě vezmu dvě trička, bude-li více motivů tak možná i víc :).

Přemýšlím o znaku na rukáv - nějaká jednoduchá grafika symbolizující Pandoru, uzavřená do nápisů oválného tvaru naležato, nahoře "learnnavi.org", dole "česká sekce" nebo "czech section" ...
Tím by byl odkaz součástí znaku a přední/zadní motiv zcela čistý, bez dodatků někde dole nebo na boku.

Takové Kaltxì, ngaru lu fpom srak?, nebo Kaltxì, srake ngaru lu fpom na oe? napsané kromě navijštiny nejméně tak pěti jazyky, z celé skupiny by navijština byla nejvýraznější - to by též nemuselo být špatné. Láká mě ale nějaká věta s meoauniaea nebo jiným dlouhým Frommerovským slovem, text složený jen z úsečných krátkých slov na mě moc dobře nepůsobí.
Tätxawyu akì'ong.

Blue Elf

#12
Quote from: Tanri on January 31, 2011, 02:42:19 PM
Přemýšlím o znaku na rukáv - nějaká jednoduchá grafika symbolizující Pandoru
Rodný strom? myslím že je to logo Learn Na'vi, někde k tomu bylo hlasování, ale nedaří se mi to teď najít...

Edit: domovský strom samozřejmě, v CZ verzi ho nazvali špatně (anglickou jsem neviděl)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

Quote from: Tanri on January 31, 2011, 02:42:19 PM
Přemýšlím o znaku na rukáv - nějaká jednoduchá grafika symbolizující Pandoru, uzavřená do nápisů oválného tvaru naležato, nahoře "learnnavi.org", dole "česká sekce" nebo "czech section" ...
Tím by byl odkaz součástí znaku a přední/zadní motiv zcela čistý, bez dodatků někde dole nebo na boku.
Taky pěkný nápad. :) Příslušnost a odkaz dohromady, to zní pěkně. :)

Quote from: Tanri on January 31, 2011, 02:42:19 PM
Takové Kaltxì, ngaru lu fpom srak?, nebo Kaltxì, srake ngaru lu fpom na oe? napsané kromě navijštiny nejméně tak pěti jazyky, z celé skupiny by navijština byla nejvýraznější - to by též nemuselo být špatné. Láká mě ale nějaká věta s meoauniaea nebo jiným dlouhým Frommerovským slovem, text složený jen z úsečných krátkých slov na mě moc dobře nepůsobí.
Meoauniaea yawne lu oer? :)

Quote from: Blue Elf on January 31, 2011, 03:41:16 PM
Quote from: Tanri on January 31, 2011, 02:42:19 PM
Přemýšlím o znaku na rukáv - nějaká jednoduchá grafika symbolizující Pandoru
Rodný strom? myslím že je to logo Learn Na'vi, někde k tomu bylo hlasování, ale nedaří se mi to teď najít...
To by šlo. Znak LN.org by se tady někde měl dát vyštrachat. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tsteututan

#14
Quote from: hemmond on January 28, 2011, 05:43:58 PM
Dotaz 1:
Kolik chcete kusů triček? (Kolik jste ochotni si pořídit a zaplatit.)

Dotaz 2:
Nominujte 3 nápisy na přední část trička.
1) Podle počtu druhů potisků. Jedno bych si vzal určitě, pokud bude víc návrhů, tak bych možná vzal víc triček, ale asi budeme rádi, když vyjde jeden návrh, co?  :)

2) Dopředu bych dal Kaltxì a dozadu Kìyevame, popř. bych to roztáhnul na Kaltxì, ngaru lu fpom srak? a Kìyevame, Eywa ngahu

Tanri: Tak co dozadu napsat Kìyevame, "žij v harmonii s Eywou." ...? :)
(raději to nebudu překládat, kdo ví, co bych z toho udělal...)

Edit: Hm, post č.666. MRUHEHE ;D

Jo a ještě bych podpořil ten návrh se stromem :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


hemmond

Tem znak stromu jsem někde vyštrachal a následně úspěšně zašantročil na virtuálním PC...
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

xsoft

Do 1-2 tricek bych sel (cena okolo 200, max 300 v pripade kvalitniho tricka za kus).
Zdravici a nas*raci napisy vitany ;) Design bych uvital takovy, aby to doslo i ne-Na'vi znalym , ze je to z Avatara (aka .. font, barva, pripadne logo ci obrazek).

A nejaka siluetka Neytiry na zada by se mi taky libila
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Dern

Pokud vám nevadí možná trochu infantilní motivy, tak super je tohle tričko z Bastard.cz  ;D

http://www.bastard.cz/panska-tricka/error-501-modre-panske-tricko-315/
Já si ho teda objednal hned jak vyšlo a fakt super  :)

Stejně tak je prima i to Kaltxi triko odsud, ale zatím jsem ho pral jenom jednou, opatrně a v ruce, aby to ten potisk vydržel. A zatím drží. Ale do pračky bych si ho dát netroufnul...

hemmond

#18
To infantilní tričko je vážně pěkný, ale nevím, zda bych ho někde oficiálně ve velkém nosil. :) Ale možná... časem bych si ho taky mohl sehnat. :D Hehe. :D A ono je i v zelený. :D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

První nástřel znaku na rukáv...

https://docs.google.com/leaf?id=0B9LqbutA87tuNDYwYTgzNTYtNzg3NC00MDNjLTkzZjAtZTQ3OGUxMDdkMWM1&hl=cs

Velikost vidím tak na 7 až 8 cm, ale mám pochybnosti o tom tenkém a "hrbatém" písmu, jestli půjde vyřezat do fólie. Kdyby jste někdo věděl o tučném TTF řezu Papyruse, popřípadě s hladšími obrysy, nebo dokonce s českou diakritikou - sem s ním.

PS: to bastardí tričko se slůnětem je nádherné :D
Tätxawyu akì'ong.