Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krapremp-ti

Semmi új tesó  >:(

Remélem remek forgatókönyvet rak össze a mester, és nem sieti el a dolgokat.
Prometheusnál pont ez volt a baj, ahogy olvasom a beszámolókat..

Kargarosz

No igen látványban nem lesz gond, de inkább várok én is több időt egy remek történetre.Az öreg úgyse sieti el ahogy már megszokhattuk tőle, de viszont a híreket már alig várom a filmről, hogy beinduljon.

Nem láttam még a Propellert, de valószínű már a héten megskubizom. Elég megosztó lett a film ahogy olvasom én is több kérdést vet fel a film mint amit megmagyaráz, de sebaj. Neked, hogy tetszett.?

A filmek topicjába írd már le ne offoljunk itt erről.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on June 14, 2012, 02:47:55 AM
No igen látványban nem lesz gond, de inkább várok én is több időt egy remek történetre.Az öreg úgyse sieti el ahogy már megszokhattuk tőle, de viszont a híreket már alig várom a filmről, hogy beinduljon.

Nem láttam még a Propellert, de valószínű már a héten megskubizom. Elég megosztó lett a film ahogy olvasom én is több kérdést vet fel a film mint amit megmagyaráz, de sebaj. Neked, hogy tetszett.?

A filmek topicjába írd már le ne offoljunk itt erről.
Azért azt hozzátenném: egy faszályos forgatókönyv megírása X idő (akár pár év)... Ha ennél több, akkor ez azt jelenti, hogy a készítője mással foglalkozott.... Tehát ez esetben nem lesz 2x jobb a végeredmény, csak annyit jelent, hogy nem ezzel foglalkozott....
És így nézve nagyon el lesz lassan felejtve a film mire várható egyáltalán a folytatás... A folytatás pedig nem egy új kósza ötlet, hanem a kezdetektől tervezve volt ha bejön a film, tehát így nem érthető, hogy egy sikerfilm, miért nem lett rögtön ütve tovább, hogy minél többet ki lehessen hozni belőle...

Kargarosz

Nagyon, de nagyon régóta írok már erről, hogy nincs felkeltve a figyelem a film, és a világ iránt. 3 év telt el, de egy játék se jött ki azóta, de könyv se meg úgy nagy vonalakban semmi se.
Most az egy dolog, hogy a folytatások után majd beindul a gépezet, de azért addig lehetett volna valamit kidobni a piacra, hogy ne felejtsék el a filmet a nézők, és továbbiakban megmaradjon az érdeklődés erre hullaszag van, de keményen.

Spec. én simán eltudtam volna képzelni egy Animét mint az SW-nek. Belehetett volna mutatni az előzményeket. Jake, hogyan sérült meg..bátyjáról több mindent megtudni. Grace tanítása,NEytiri testvére, Vagy Toruk Makto ezelőtti 4 hívásról, Hogyan fedezték fel Pandoran, Ezredes utálata Pandora iránt stb stb. annyi mindent ki lehetett volna találni. Most az öreg vagy lusta erre az egészre vagy majd inkább a folytatások után akar belecsapni ezerrel nem tudom.

Majd meglátjuk mi lesz, de a várakozás alatt azért lehetett volna mit kiadni a rajongóknak.

P.A.'li makto

Én azért vitáznék azzal, hogy az ezredes utálta Pandorát. Nekem úgy tűnt, hogy tisztelte és méltó "ellenfélnek" tartotta (ha mondható ez egy égitestről).

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Meg ugye mi tudjuk, hogy jön a folytatás FAN-ok, de mikor másokkal beszélgetek a filmről, akkor mindig az hallatszik csak el: Ugye ebből lesz talán majd folytatás is?
Mintegy kérdés hangzik el a FAN irányába, hogy jól hallotta -e... Tehát az sem biztos, hogy valaki úgy készül, hogy majd lesz valami, folyatás, hanem volt egy film, tetszett, jó volt, de már rég volt...

Kargarosz

Quote from: Kifkeyä Nari on June 16, 2012, 10:23:14 AM
Meg ugye mi tudjuk, hogy jön a folytatás FAN-ok, de mikor másokkal beszélgetek a filmről, akkor mindig az hallatszik csak el: Ugye ebből lesz talán majd folytatás is?
Mintegy kérdés hangzik el a FAN irányába, hogy jól hallotta -e... Tehát az sem biztos, hogy valaki úgy készül, hogy majd lesz valami, folyatás, hanem volt egy film, tetszett, jó volt, de már rég volt...

Épp erről van szó egyszerűen csak volt azt kész, de semmi több. Pedig lemerem fogadni sokan játszanának nagy kocka fanok újabb Avatar játékokkal vagy olvasnának könyveket azt erre meg hullacsönd...

Mademoiselle Ninat

Quote from: Kargarosz on June 15, 2012, 03:22:18 AM
Nagyon, de nagyon régóta írok már erről, hogy nincs felkeltve a figyelem a film, és a világ iránt. 3 év telt el, de egy játék se jött ki azóta, de könyv se meg úgy nagy vonalakban semmi se.
Most az egy dolog, hogy a folytatások után majd beindul a gépezet, de azért addig lehetett volna valamit kidobni a piacra, hogy ne felejtsék el a filmet a nézők, és továbbiakban megmaradjon az érdeklődés erre hullaszag van, de keményen.

Majd meglátjuk mi lesz, de a várakozás alatt azért lehetett volna mit kiadni a rajongóknak.
Sztem is rossz, h semmi új dolog nem jött ki. Lassan 3 éve volt a bemutató, 2010-ben kijött Mo-n két könyv és szevasz.
Pedig nagyon nagy lehetőségek vannak ebben a világban, nagyon sok mindent meg lehetne mutatni. Pl. mi van a regénnyel, amit Cameron ígért? Meg mire jönnek a folytatások, szinte senki nem fog emlékezni az első részre. Van egy kemény mag, aki szereti, és képes hetente megnézni, de ennyi. Pedig ha kicsit jobban tolnák, simán lehetne akkora fantábora, mint a SW-nak van.
Mikor kijön majd a 2. rész, akkor sokaknak eszébe jut, h jaj tényleg, volt vmi első része ennek, na jól van megnézem ezt is, és ennyi, amint kijön a moziból már el is feleljti, mert a két rész közt eltelt kb 5 év alatt nem volt folyamatosan reklámozva, nem köszöntek vissza a boltok polcairól Avataros cuccok.
Pl én vártam h legyen na'vi-mintás fürdőruha :) Hát nem lett.
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

Kargarosz

A könyv sorsa az elején úgy volt, hogy a folytatások előtt megírja, és egy előzmény sztori lesz. Aztán pedig úgy alakult, hogy a folytatásokat is bele akarja vonni a könyvbe így az is csak később fog megvalósulni.

Viszont, ha 2014-15-re kijön a 2. rész, és rá egy 1 évre a 3. az már nem sok idő itt esetlegesen fel lehetne tartani igazán az érdeklődést sok mindennel. Könyvek,játék, animék, Avataros törülköző,bögre, tolltartó stb....

Azt sajnálom, hogy hihetetlen nagy potenciál van ebben az egész világban, és Cameron nem csinál vele semmit se nem értem....max csak azt udom elképzelni, hogy a folytatásokkal van inkább most elbíbelődve, és aztán majd jön a többi csak addigra már megvénülünk...

P.A.'li makto

QuotePl én vártam h legyen na'vi-mintás fürdőruha  Hát nem lett.
Olyat meg lehet csinálni!  :)
Azt gondolom, hogy egy film nagysága azon is lemérhető, hogy amikor éppen nem jön ki semmi hivatalos, a rajongók akkor is életben tartják!

facebook: soaia leNa`vi

Mademoiselle Ninat

#1290
A 2. és 3. között nem fog sok idő eltelni, csak az 1. és a 2. között. Az bizony kb. 5 év lesz!
Én a na'vik mintáját használnám fel sok tárgyra: ágynemű, póló, fürdőruha, füzet, szőnyeg, telefonelő-hátlap, vászoncipő, strandpapucs, hajgumi, hajpánt, karkötő, étkészlet, függöny.
A gyerekeknek csinálhatnának foglalkoztató újságot, ami havonta jelenne meg (értelmesebb lenne, mint a Hanna Montanás..), amiben feladatok lennének, pl hogyan készíts magadnak na'vi-ékszereket, keresd meg a két kép között a x számú különbséget, stb.
Ugyancsak gyerekeknek na'vi-gyerekekről szóló mesekönyv.
Na'vi nyelvkönyvek felnőtteknek és gyerekeknek.
Játékok: pandorai állatok plüssből és műanyagból.
Ékszerek: na'vi ékszerek (nyakláncok, karkötők, "bokakötők"), amiket felvehetsz a hétköznapokra is, valamint "extrémebb" kivitelben a tollas hajdíszek, amiket a csatában viseltek, tollas fülbevaló. Mindez többféle színben természetesen.
Nekem ezt 10 perc alatt sikerült összehoznom, akkor az illetékesek miért nem teszik meg? Ha reklámoznák, biztos lenne rá kereslet.
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

Mademoiselle Ninat

Quote from: P.A.'li makto on June 17, 2012, 05:31:07 AM
QuotePl én vártam h legyen na'vi-mintás fürdőruha  Hát nem lett.
Olyat meg lehet csinálni!  :)
Azt gondolom, hogy egy film nagysága azon is lemérhető, hogy amikor éppen nem jön ki semmi hivatalos, a rajongók akkor is életben tartják!

Sajnos eléggé kevesen vannak a rajongók, Magyarországon kb. az a 10 ember, aki ide ír. :(
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

P.A.'li makto

#1292
Quote from: Mademoiselle Ninat on June 17, 2012, 05:39:10 AM
Quote from: P.A.'li makto on June 17, 2012, 05:31:07 AM
QuotePl én vártam h legyen na'vi-mintás fürdőruha  Hát nem lett.
Olyat meg lehet csinálni!  :)
Azt gondolom, hogy egy film nagysága azon is lemérhető, hogy amikor éppen nem jön ki semmi hivatalos, a rajongók akkor is életben tartják!

Sajnos eléggé kevesen vannak a rajongók, Magyarországon kb. az a 10 ember, aki ide ír. :(
Éééééééés?!?!
De mondok még valamit: sokkal nagyobb élvezet saját kezűleg elkészíteni (vagy saját tervek alapján elkészíttetni) az általad felsorolt dolgokat, mint tömegcikk formájában megvásárolni! Legalább is nekem... Igen, gyárthatnának is ilyesmiket, de akkor szembejöhet veled az utcán ugyanaz, ami neked van. Jó az? Vagy szívesebben birtokolnál valamit, ami annyira egyedi, amennyire minden na'vi cucc az a filmben is? (A na'vik nem járnak konfekcióruhákban, és nem hordanak egyenékszereket!) Nagyon sokan próbálkoznak kisebb-nagyobb sikerrel itt a fórumon is különböző használati- és dísztárgyak készítésével. Rengeteg ötletet látni a nemzetközi topicokban. Miért nem próbálod meg te is? Nagyon jó móka, hidd el!  :) És gyorsabban telik az idő két film (könyv stb.) között, ha nem tétlenkedik az ember, hanem tesz-vesz maga körül...

facebook: soaia leNa`vi

Mademoiselle Ninat

Éééééééés?!?!
De mondok még valamit: sokkal nagyobb élvezet saját kezűleg elkészíteni (vagy saját tervek alapján elkészíttetni) az általad felsorolt dolgokat, mint tömegcikk formájában megvásárolni! Legalább is nekem... Igen, gyárthatnának is ilyesmiket, de akkor szembejöhet veled az utcán ugyanaz, ami neked van. Jó az? Vagy szívesebben birtokolnál valamit, ami annyira egyedi, amennyire minden na'vi cucc az a filmben is? (A na'vik nem járnak konfekcióruhákban, és nem hordanak egyenékszereket!) Nagyon sokan próbálkoznak kisebb-nagyobb sikerrel itt a fórumon is különböző használati- és dísztárgyak készítésével. Rengeteg ötletet látni a nemzetközi topicokban. Miért nem próbálod meg te is? Nagyon jó móka, hidd el!  :) És gyorsabban telik az idő két film (könyv stb.) között, ha nem tétlenkedik az ember, hanem tesz-vesz maga körül...
[/quote]
Biztos nagyobb élvezet, csak éppen nekem sem időm, sem kézügyességem nincs hozzá. Miért baj az, ha másnak is van? Nem a cuccaid tesznek egyedivé, hanem a tetteid és a személyiséged.
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

Kargarosz

Quote from: Mademoiselle Ninat on June 17, 2012, 05:39:10 AM
Quote from: P.A.'li makto on June 17, 2012, 05:31:07 AM
QuotePl én vártam h legyen na'vi-mintás fürdőruha  Hát nem lett.
Olyat meg lehet csinálni!  :)
Azt gondolom, hogy egy film nagysága azon is lemérhető, hogy amikor éppen nem jön ki semmi hivatalos, a rajongók akkor is életben tartják!

Sajnos eléggé kevesen vannak a rajongók, Magyarországon kb. az a 10 ember, aki ide ír. :(

Dehogyis....azért rajtunk kívül is vannak rajongók. Azért mert valaki nem ír ide még lehet kedvence a film csak túl nagy a csend, és ez az ami elrontja az egész imádatot sajnos.

Kargarosz

Egyszerűen röviden, és tömören az a legnagyobb probléma, hogy nem indult be az Avatar láz. Két-3 könyvvel meg egy gyorsan összedobott játékkal nem lehet nagy rajongást elérni.  Elég csak azon elgondolkodni, hogy ezen az oldalon kívül van e pl. más Avatar rajongói oldal? Tán volt vagy 2-3, de azóta döglött hal lett az is.....

Magyarán nincs miről beszélni, nem jön ki semmi az előzményről, semmi cucc ami igazán felkeltené a néző érdeklődését az egészt iránt, és ez a legnagyobb probléma.

Tisztelem, és becsülöm az itteni Kék Na'vikat akik tényleg beöltöznek egy nagyobb banzájon, és legalább megmutatják a népnek, hogy van azért olyan aki rajong a film iránt. De egyszerűen az illetékesek a hibásak, hogy nagy a csend.  

Egyben tudok csak reménykedni, hogy a folytatások meghozzák a kívánt dolgokat.

Mademoiselle Ninat

Egyet értek veled Kargarosz, nem is teszek hozzá semmit.  ;)
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

Kargarosz

Cameron, ha a folytatások után se fog semmit se a piacra dobni akkor legjobb lesz, ha beszélek vele, hogy vegyen már példát Lucas bától mert úgy látszik az öreg ebbe elég gyenge. Lucas az minden katyvaszt piacra dobott már remekül tette mert azóta is legenda a filmje, és mai napig nagy érdeklődéssel van bárhol a világban.

Én nem azt akarok, hogy siessen el mindent, és dobjon ki egyből mindent a zsebéből Cameron csak időnként azért valamivel szolgálhatna.

Egy kérdés az idősebbektől itt az oldalon. A Csillagok háborúja mikor kijött jó tudom hatalmas rajongás vette körül, de mielőtt leadták volna a Birodalom visszavágot mennyire volt fentartva az érdeklődés? Játékok, könyvek stb jöttek ki? MEg, ha jól emlékszem a Star Wars 4, és 5 között 3 év telt el magyarán már itt is jöhetne az Avatar 2 ha úgy van.

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on June 17, 2012, 10:20:23 AM
Egy kérdés az idősebbektől itt az oldalon. A Csillagok háborúja mikor kijött jó tudom hatalmas rajongás vette körül, de mielőtt leadták volna a Birodalom visszavágot mennyire volt fentartva az érdeklődés? Játékok, könyvek stb jöttek ki? MEg, ha jól emlékszem a Star Wars 4, és 5 között 3 év telt el magyarán már itt is jöhetne az Avatar 2 ha úgy van.
Félek, én vagyok itt az egyetlen, aki elég idős ahhoz, hogy emlékezzen az első vetítésekre.  :) Nyolcadikos voltam, mikor a Jedi visszatér-t adták a moziban, és nem nagyon volt más, mint poszterek és pénztárcába rakható méretű képek, amiket szenvedélyesen gyűjtöttünk és cseréltünk egymás között, mint a mai gyerekek a focis kártyákat. Valamint kijött egy füzetszerű könyvecske, ami a film tartalmát mesélte el néhány színes képpel illusztrálva. Mivel piszok olcsó volt a mozijegy, akár minden nap megengedhettük magunknak, hogy suli után megnézzük. (Utána a mozi melletti cukrászdában a konvektorra ráírtuk piros zsírkrétával, hogy HAN SOLO...  ;D)...

Hogy az Avatarral kapcsolatban mi jön ki, mi nem... hát lehet kevesellni, lehet sokallni... nekünk legutóbb ez jött ki:

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Nagyon pofásan néz ki. :)

Ja amúgy mondom megnézem már a fészekrakást, hogy áll az Avatar film mennyien kedvelik

http://www.facebook.com/Avatar

Kajak nem hittem a szememnek 32.010.150 ember kedveli · 291.586 ember beszél róla magyarán a ''fél'' világ oda van a filmért. Hatalmas rajongó tábor van itt kérem csak egyszerűen nem tudunk mibe kapaszkodni egy regénybe vagy valami alapba amiből később lehetne táplálkozni kajak elvonási tüneteim lesznek már. CSak éljem meg 2015-öt vagy mennyi, hogy láthassam a folytatásokat.