Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Bár megfogadtam, hogy nem szólok hozzá többet ehhez a témához, de nem bírom ki! "Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd." (Bár ez a Star Warsból való idézet, bocsi érte.)
Hogy lehet ilyet mondani, hogy
QuoteMost nem hogy láz nincs, a kihűlés veszélye fenyeget
?!?! Az hűl ki, aki hagyja magát lehűteni, vagy aki már halott! Én is várom a következő részt, szeretnék új könyveket látni, bármi újat ünnepelve fogadnék. De ezek hiányában még mindig az első rész éltet!
Akinek az 1. rész nem tetszett, valószínűleg nem fog beülni a többire. Nem baj, nem is kell. Vagyunk elegen így is! De miért várjátok, hogy valaki más táplálja a tüzet a lelketekben? Itt ez a fórum, ahogy lelki társakra találtatok, nem? Ne szóljon már csak a vekengésről minden beszélgetésünk! Sírás-rívás és nyavalygás nem tartja fenn a lelkesedést!
Mindenre az a válasz, hogy mint rá idő, pénz vagy kézügyesség. Ez vicces. A fórumon pörögni van idő? Annyi a lehetőség, mint égen a csillag, tessék már feltalálni magatokat!
Ha nem jön össze pl. tömeges klántali, beszéljetek meg találkozókat kettesével, akik közel laknak egymáshoz. Beszélgessetek, sétáljatok, kiránduljatok együtt! Nem csak a magam példájáról beszélek; megtették már mások is...
Nem tilthatom meg, hogy miről és hogyan beszéljetek a fórumon, de Eywa szerelmére, elveszitek az ember kedvét az élettől ezzel a siránkozással!
Segítsetek már lelket önteni egymásba!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on June 27, 2012, 03:35:50 AM
Nem tilthatom meg, hogy miről és hogyan beszéljetek a fórumon

(még itt kívánom megjegyezni, hogy az idézet a Harry Potter és a Bölcsek Köve c. köny után szabadon született, és még véletlenül sem sértésnek szántam, hanem -kissé ügyetlen, ellenben rendkívül félreérthető- viccnek :) ha mégis sértőnek véled, természetesen... nos... moderátor vagy :) )

idézet
"TELJESEN ELMENT AZ ESZED!? MODERÁTOR VAGY, TE SZERENCSÉTLEN!"
/idézet
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on June 27, 2012, 07:11:42 AM
Quote from: P.A.'li makto on June 27, 2012, 03:35:50 AM
Nem tilthatom meg, hogy miről és hogyan beszéljetek a fórumon

idézet
"TELJESEN ELMENT AZ ESZED!? MODERÁTOR VAGY, TE SZERENCSÉTLEN!"
/idézet
;D Nos, igen. Valójában megfordult a fejemben, hogy megfenyegetem a népet, és a rámruházott hatalommal élve kimoderálok mindent innen, ami nem tetszik nekem, de... úgy vélem, nem azért szavazott bizalmat nekem a Nép, hogy visszaéljek vele.  :) De még bármi lehet, sőt, annak az ellenkezője is! (Ezt meg mintha tőled tanultam volna, drága Hawn...  :D)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on June 27, 2012, 07:31:26 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on June 27, 2012, 07:11:42 AM
Quote from: P.A.'li makto on June 27, 2012, 03:35:50 AM
Nem tilthatom meg, hogy miről és hogyan beszéljetek a fórumon

idézet
"TELJESEN ELMENT AZ ESZED!? MODERÁTOR VAGY, TE SZERENCSÉTLEN!"
/idézet
;D Nos, igen. Valójában megfordult a fejemben, hogy megfenyegetem a népet, és a rámruházott hatalommal élve kimoderálok mindent innen, ami nem tetszik nekem, de... úgy vélem, nem azért szavazott bizalmat nekem a Nép, hogy visszaéljek vele.  :) De még bármi lehet, sőt, annak az ellenkezője is! (Ezt meg mintha tőled tanultam volna, drága Hawn...  :D)

Mármint hogy mit?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Krampesz testvér írj valami kisebb morzsát mert éhen halok. :)


P.A.'li makto

Nem bánnám, ha egyszerre csak egy részt forgatna, és az kijönne még ebben a században! Aztán ráér foglalkozni a következővel...  ::)

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Soha nem a gyorsaságáról volt híres ez most sincs másképp. Ütős lesz, de nagyon.

Kifkeyä Nari

Új kiadás a láthatáron októberben.
3d-s Blu ray verzió lesz elérhető mindenki számára a Panasonic licence lejártával.
Sajnos csak az eredeti vágás lesz, tehát valószínű csak sokszorosítják a Panasonic verziót.

http://3-dbolt.hu/Cikkek-kategoria/mar-tudjuk-az-avatar-3d-blu-ray-megjelenes-datumat-3dnaphu.html

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2507

Kargarosz

Na ez egy remek hír csak annyiból fájó számomra, hogy nincs BR lejátszóm. Úgy veszem észre a jövő zenéje a BR- lemezek lesznek. Mint ugye anno a VHS-t felváltotta a DVD.

DVD 3D-sen esetlegesen nem fog megjelenni? Mert az még igazán zsilett lenne.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on August 25, 2012, 02:52:45 AM
Na ez egy remek hír csak annyiból fájó számomra, hogy nincs BR lejátszóm. Úgy veszem észre a jövő zenéje a BR- lemezek lesznek. Mint ugye anno a VHS-t felváltotta a DVD.

DVD 3D-sen esetlegesen nem fog megjelenni? Mert az még igazán zsilett lenne.

Nem hinném....
Akkor megjelent volna ez a színeltolásos ha arra gondolsz....
Ugye a BR ár rég kint van. A mostani azoknak szól akik 3D-s BR lejátszóval és valódi 3D-s TV-val is rendelkeznek...

Kargarosz

Na ez eddig okés, de DVD lejátszóval meg egy 3d-és tévével is lehetne folytatni a műveletet nem?

És itt nem a kék piros megoldásra gondolok,hanem rendes Digital 3d-re mint ami a moziba is volt.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on August 25, 2012, 04:08:24 PM
Na ez eddig okés, de DVD lejátszóval meg egy 3d-és tévével is lehetne folytatni a műveletet nem?

És itt nem a kék piros megoldásra gondolok,hanem rendes Digital 3d-re mint ami a moziba is volt.
Nem.
A valódi 3D-nak a lényege, hogy ott van a bal és a jobb csatorna anyaga is.
Erre a DVD nincs felkészítve, és nem is fogják már, mert nem volt benne a szabványban, és már nem is fejlődik tovább, mivel évek óta már itt van a leváltó technológia.
A lényeg, hogy egy sima BR lejátszóba sem tudod ezt lejátszani. Tehát nem arról van szó, hogy egy sima BR lejátszóba berakod a a 3D-s lemezt és kész.

Tehát ha DVD minőségben (hogy ráférjen egy lemezre) feltennéd egy DVD-re az anyagot, és le akarnád játszani, akkor vélhetően pl. egymás mellett látnád a képet, stb. (csak úgy mikor kikapcsolom a telefonomon a 3D lejátszást, akkor egymás mellett látom a képet.)
Bár igaz tévé függő is, hogy hajlandó -e megjelenítési konvertálást elvégezni, vagy sem...

Kargarosz

''A lényeg, hogy egy sima BR lejátszóba sem tudod ezt lejátszani. Tehát nem arról van szó, hogy egy sima BR lejátszóba berakod a a 3D-s lemezt és kész.''

Hát akkor én ezt már kajak nem vágom...Milyen típusú BR-lejátszó kell erre, hogy megtudjak nézni egy 3d-és tévét? Pl. a TV-nél elég, hogy csak 3d-és legyen? Vagy már ott is van valami más variálás?

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on August 27, 2012, 04:42:57 AM
''A lényeg, hogy egy sima BR lejátszóba sem tudod ezt lejátszani. Tehát nem arról van szó, hogy egy sima BR lejátszóba berakod a a 3D-s lemezt és kész.''

Hát akkor én ezt már kajak nem vágom...Milyen típusú BR-lejátszó kell erre, hogy megtudjak nézni egy 3d-és tévét? Pl. a TV-nél elég, hogy csak 3d-és legyen? Vagy már ott is van valami más variálás?

3D-s blu-ray lejátszó kell:
pl.
http://www.argep.hu/trend/3DBL/3d-blu-ray-lejatszo.html

Kell ezen kívül egy 3d-s TV is.
Hogy a lemezen hogy van rögzítve a 3D anyag (hogy azt csak egy 3D-s lejátszó tudja elolvasni) azt nem tudom, de sejtem, ha bármelyik sima blu-ray el tudná olvasni, akkor a 3D-s verziót senki nem venné meg.

TV ügyben:
A 3D-s tvk egy része (pl. LG) tud mpeg, mkv és egyéb médiákat is olvasni. Tehát a tv-k egy része maga az olyan médiaanyaggal elboldogul, mint ami a telefonomon is van Avatar-ból. (egymás mellett a bal és a jobb csatorna képe)
Én úgy gondolom, hogy egy sima BR lemezre kiraknám az anyag (egymás mellett a két csatorna képe), és egy sima BR lejátszóba beletenném, és egy fenti képességekkel rendelkező TV-n nézném a filmet, akkor elméletileg 3D-s BR lejátszó nélkül is mehet a dolog.
Viszont szerintem a 3D BR lemezen pont azért nem így van az anyag tárolva gyárilag, mert akkor a hozzá gyártott hardvert senki se venné meg, mert nem lenne rá szükség.

Da a lényeg: nem az átlag embereknek készül, akinek sem 3D-s TV-je nincs, se 3D-s lejátszója...

Kargarosz

Kissé érthetetlenül fogalmaztam az előbb bocs, de látom megértetted.

Így belegondolva akkor egy kissé nagyon előre mentünk az újításokban. Még mindig azért a DVD a favorit hiába híresült el a BR. Odahaza még több embernek van DVD lejátszója, és ugye még mindig forgalomba van bőven. Arról nem is beszélve, hogy én úgy érzem, ha a BR fénykorát fogja majd élni pár év múlva azért még a DVD is megfog maradni egy ideig.

A másik kérdés Kif. Professzor.

''Én úgy gondolom, hogy egy sima BR lemezre kiraknám az anyag (egymás mellett a két csatorna képe), és egy sima BR lejátszóba beletenném, és egy fenti képességekkel rendelkező TV-n nézném a filmet, akkor elméletileg 3D-s BR lejátszó nélkül is mehet a dolog.''

Jó ötlet egyszer hasznosítani kéne valahogy az elképzelést. Ami igazán furcsa nekem, hogy Tesóméknak van egy nagy Sony Tv-jük ami tud 3d-és megvalósítást alkalmazni, és kaptak is hozzá szemüvegeket. Na most neki a lejátszója az nem DVD, hanem egy ilyen modem féle ami rávan kötve a gépre, és onnan kattintja ki, hogy mit akar megnézni a nagy Tévén. Mind1 milyen formátumban van fent a gépen mivel hálózatban van a tévével így lejátssza. De most jön a slussz poén, hogy amit lejátszanak azt 3d-re áttudják variálni. Persze lehet csak BR-es filmeket néztek úgy már nem tudom. Van csak van még itt valami amire nem tértem ki vagy nem tudok róla mind1...de azért kemény, hogy ennyire előre haladunk.

Ja a másik kérdés miért csak most adják ki az Avatar 3d-és BR-t? Korai lett volna még előbb a technika miatt?

P.A.'li makto

Akkor tehát, ha jól értem: blablabla a blablabl blu-ray blabla és blablabla TV blababla is bla, ha blablablabla lejátszó blabla blabla, blabla bla de blablabla, vagyis blabla.  :-X

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

A 3D TV-ket nem lehetett volna eladni média hiányában.
Ezért találták ki az ál 3D-t.
Ekkor a tv fogja a sima képanyagot, és kis eltolással mutatja a két csatornán. Természetesen ezt még további algoritmusokkal csinosítják, de ezzel el lehet érni valamelyest 3d-s hatást. Hátránya, hogy a semmiből csinál valamit. Akármilyen is az algoritmus, nem tudja 100%-osan meghatározni mi van elöl és mi van hátrébb, így előfordulhat hogy egy háttérben látó tárgyat előrébb látsz.
Illetve azért sem tökéletes, mert az adott tárgyról nincs valódi 2 nézet.

Tehát visszatérve a TV-n így tudnak akár rendes híradót is 3D-ben nézni.

Amúgy a dolog meg onnan indul, hogy ahhoz hogy 3D-t akarja, ahhoz nem árt kellő nagyságú felbontás.
A DVD erre nem alkalmas. Nem elég nagy a szabvány felbontása. Főleg nem elég nagy ha pl. a szélességet még felezni is kellene, mert ki kéne férni egymás mellé a két csatornának. (tehát nagyon brutálisan nyújtani kéne a képet már)
Persze lehetne a DVD szabványt frissíteni, és akkor mindenki venne egy újabb verziós DVD-t (3D-s DVD), de ezt azért nem teszik, mert a megnövekedett képanyag miatt abba a problémába ütköznének, hogy nem fér ez a lemezen az adatmennyiség csak akkor ha a minőséget élvezhetetlen mértékig lerontanák. (Tehát mag a hordozó sem elég nagy kapacitású...)

Ezért van a BR. A BR nem más mint egy DVD, amit kék színű leddel olvasnak, mert annak más a hullámhossza, és ez lehetővé teszi, hogy az adatok sűrűbben helyezkedjenek el, és ezzel megnövekedett kapacitást érjenek el.

A fentiek miatt nem lesz DVD-ből 3D-s, mert akkor is hardvert kéne cserélned (3D-s DVD-re), de azon így sem férne el a szükséges adatmennyiség.

Amúgy a BR árak nagyon mennek le.
A CD lassan le fog állni, és a DVD is folyamatosan háttérbe fog szorulni....
Most rákerestem.
Egy sima (nem márkás) BR lejátszót már 17.5eFt-tól már meg lehet szerezni. Nemrég még egy DVD került ennyibe, és egy márkásabb DVD lejátszó még most is van ennyi.

Tehát mivel kezd elérhető árban lenni a lejátszó, és egy ideje a szabvány háború is véget ért (Bue-ray vs. HD-DVD (amikor adattömörítéssel akartak csak helyet növelni, de ehhez is új hardver kellett volna)), így egyre több tartalom is van BR-en.
Mikor tönkremegy a TV-d valószínű nagyképernyőst fogsz venni (netán 3D-set), ha tönkremegy a DVD lejátszód, akkor BR-t fogsz venni...

Ez az evolúció.

Miért most adják ki?
Igazság szerint már rég kiadták. Akkor indult a Home 3D elterjedése, és a Panasonic 3 évre megkapta a kizárólagosságot, hogy termékeit könnyebben el tudja adni. Így ha Panasonic 3D-s készüléket vettél, akkor kaptál hozzá rögtön egy 3D-s tartalmat is: Avatar.

A konkurens cégek termékein az Avatar nem volt elérhető, mivel a licence miatt az Avatar 3D bolti forgalomba nem került.
Ez a licence lejárt, és most ez a kópia egyszerűen kikerül a boltok pocaira is. Innentől pl. az LG vagy Sammsung TV-den is meg tudod nézni (nem csak kalóz módon).

Sajnos azért írtam hogy ez a kópia, mert az infók szerint ezen csak az eredeti vágás van rajta, így úgy gondolom, hogy egyetlen egy percet nem foglalkoztak vele, hogy pl. valami kerüljön még rá (pl. az idő közben kijött  bővített verzió).

A többi meg: BLABLABAL....  ;D

Kargarosz

Így belegondolva nem rég kis mogyoró koromba még VHS-t néztem most meg már lassan a DVD-ét is leváltják BR-re....a technikai fejlődés időről időre megy. Elég kemény lesz mikor már a legtöbb embernek otthon 3d-és Tv-je lesz.

Mondjuk a mozit akkor se lehet pótolni egy otthoni 3d-és cumóval főleg, ha egy Imaxról beszélünk aminek a vetítője akkora mint egy fél focipálya.

De gondolom a régi kópia sem tartalmazta a bővített kiadást.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on August 29, 2012, 08:49:30 AM
Így belegondolva nem rég kis mogyoró koromba még VHS-t néztem most meg már lassan a DVD-ét is leváltják BR-re....a technikai fejlődés időről időre megy. Elég kemény lesz mikor már a legtöbb embernek otthon 3d-és Tv-je lesz.

Mondjuk a mozit akkor se lehet pótolni egy otthoni 3d-és cumóval főleg, ha egy Imaxról beszélünk aminek a vetítője akkora mint egy fél focipálya.

De gondolom a régi kópia sem tartalmazta a bővített kiadást.
Már az IMAX sem a régi.
ott is lecserélték az régi analóg (szalagos) vetítőt digitálisra.
Viszont cserébe kisebb lett a kép (a vászon egy része le van állítólag takarva), és látszik a szélén a folyamatos képjavítás ha nagyon nézed. Ez azért van , mert 2K-s vetítőt kaptunk. Majd ha 4K-s projektort kapunk talán jobb lesz a helyzet.