Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on August 29, 2012, 08:49:30 AM
Így belegondolva nem rég kis mogyoró koromba még VHS-t néztem most meg már lassan a DVD-ét is leváltják BR-re....a technikai fejlődés időről időre megy. Elég kemény lesz mikor már a legtöbb embernek otthon 3d-és Tv-je lesz.

Mondjuk a mozit akkor se lehet pótolni egy otthoni 3d-és cumóval főleg, ha egy Imaxról beszélünk aminek a vetítője akkora mint egy fél focipálya.

De gondolom a régi kópia sem tartalmazta a bővített kiadást.
Én "kis mogyoró" koromban még VHS-t SEM néztem, és fekete-fehér TV-nk volt... Néha, mikor ez eszembe jut, még a színes TV-nek is tudok örülni!  ;D
(Az IMAX mozitól annyira elvarázsolódok, mintha bevettem volna valami tudatmódosítót...! Boldog vagyok, hogy végigélhettem ekkora fejlődést a mozizásban; a kölykömnek - aki óvodás korában már egyedül kezelte a DVD lejátszót), a szeme se rebben a 3D-től...!)

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

#1341
Na várjunk csak Kif. mikor anno voltunk az Imaxbe akkor a régi szalagos formába néztük nem?

Emlékszem amúgy, hogy már akkor se volt kitöltve az egész vászon. Ahogy megjelent a film még alatta lett volna hely tovább nagyítani az egészet. Gondolom ez volt a max.

A Digitálissal nem jártunk jobban mint a szalagossal?


Ja, és Krampesz testvérem, hol a lekváros bejglibe vagy? Várunk vissza hírekkel tesvírem! ;D ;D

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on August 29, 2012, 11:07:57 AM
Na várjunk csak Kif. mikor anno voltunk az Imaxbe akkor a régi szalagos formába néztük nem?
A Digitálissal nem jártunk jobban mint a szalagossal?

Még a szalagost néztük...
Még nem. A mostani 2k-s felbontású (2160 X 2048) digitális vetítő kicsit túl kicsi ehhez, de ezt is le kell adni.
Azt igérik, hogy 2x akkor felbontásű 4K-s vetítő már sokkal jobb lesz..

Kargarosz

http://cinestar.web4.hu/cikk/avatar-4-meg-nincs-tervben

Lesz az még 2015-is mire kijön a folytatás. Már csak azért is mert nem hiszem, hogy a Hobbittal akarnának versenyezni. Arról nem is beszélve, hogy még ők se tudják mikor lesz minden zsilett.

A 4. részről meg mér korai beszélni mivel egyenlőre úgy vagyok vele meg szerintem sokan éljük meg a folytatást....

Kargarosz

http://cinestar.web4.hu/cikk/elozmenyfilm-lesz-az-avatar-4


Hát szerintem egy könyvet írna erről jobb lenne...inkább a 4. rézre haladni kéne a sztorival vagy egy új fejezetbe kezdeni.

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on September 10, 2012, 03:31:36 AM
http://cinestar.web4.hu/cikk/elozmenyfilm-lesz-az-avatar-4


Hát szerintem egy könyvet írna erről jobb lenne...inkább a 4. rézre haladni kéne a sztorival vagy egy új fejezetbe kezdeni.
Na na na na na ...! Nem mindenki olvas ám! Én személy szerint igen, de ez a műfaj szerintem filmet kíván!

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

http://filmtrailer.hu/filmhirek/elozmenyfilm-lesz-az-avatar-4/

Itt le van írva, hogy már 35 éve megy a kolonizálás azért az elég szép idő, és ezt se tudtuk...

De szerintem ezt egy regény formában vagy Animében simán meglehetne oldani. Én jobban örültem volna, ha a 4. rész egy új fejezetet nyitott volna a történetben vagy egy kiegészítő rész lett volna lezárásként.

P.A.'li makto

Quoteszerintem ezt egy regény formában vagy Animében simán meglehetne oldani.
Hogy mi?!?! Miért nem mindjárt bábfilm?!?  :o
Ez a sztori egy elképzelhetetlenül gyönyörű világban játszódik, ahol a színek és formák olyan orgiája létezik, amit korábban nem tapasztalhattunk! A technológia, amit alkalmaztak a film gyártása során, lehetővé tette, hogy mindez valóságnak hasson, lenyűgöző és varázslatos a látvány, amit nyújt! Nem mondom, hogy nem olvasnám el újra és újra a könyvet is, de nem tudom elképzelni, hogy film formában ne létezzen akár a folytatás, akár az előzmény, vagy bármi, aminek köze van az Avatarhoz!!
Én imádok olvasni, de az ikránon repülést nem tudnám olyan szinten átélni, mint egy 3D-s moziban. A rajzfilmeket is szeretem, de a na'vikat nem tudnám élethűnek látni, ha csak önmaguk karikatúrájaként ugrándoznának a képernyőn. Egy ez filmtörténetileg kiemelkedő alkotás, egyetértünk? Nehogy már ne film legyen az összes folytatása, előzménye és kiegészítése!  :)

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Jó csak én speciel egy nagyobb mesét várok ami ne csak kékekről meg RDA-ról szóljon már...számomra az hót unalom lenne.

Most erre várnám, hogy vigye tovább a 4. részbe a történetet vagy ott zárja le mind1, de erre meg visszamgyünk megint Pandorara a múlt miatt. Nem azt mondom, hogy nem érdekel sőt kifejezetten jó, hogy így felépítette az egészet Cameron, csak nem hiszem, hogy ennek egy mozifilmbe kéne elsülnie. Régebben könyvről volt szó most meg már film...no mind1 minden oly távol van még.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on September 10, 2012, 08:39:42 AM
Jó csak én speciel egy nagyobb mesét várok ami ne csak kékekről meg RDA-ról szóljon már...számomra az hót unalom lenne.

Most erre várnám, hogy vigye tovább a 4. részbe a történetet vagy ott zárja le mind1, de erre meg visszamgyünk megint Pandorara a múlt miatt. Nem azt mondom, hogy nem érdekel sőt kifejezetten jó, hogy így felépítette az egészet Cameron, csak nem hiszem, hogy ennek egy mozifilmbe kéne elsülnie. Régebben könyvről volt szó most meg már film...no mind1 minden oly távol van még.

Még azt sem tudjuk mi lesz a 2. és 3. részben. így nehéz mondani a 4.-ről is valamit...
(Attól, hogy le akarják zárni a 3. résznél a történetet, attól ki mondta, hogy úgy is fognak tenni?....
És amúgy meg nincs olyna lezárás, ami után ne lehessen egy történetet folytatni... Akár más időben, síkon, stb...)
Amúgy meg a ha belegondolsz a Star Wars-is visszalépett az időben....

Amúgy meg ki mondta, hogy ha van 4. rész, akkor nem lesz könyv.
Miért nem tudod elgondolni, hogy van könyv, és az előtörténet is nem csak könyvként, hanem szintén filmként is létezhet....

Amúgy meg épp tessék minden valós, fars és egyéb infónak örülni...
Ezt szerettétek volna, most meg már kritizáljátok azt az infót amit kiadtak, meg már lezárni akarjátok a történetet...
Ezek az infók olyanok, hogy jöttek, láttak, eltűntek....
Csak gondolj bele, hogy a színészek miket nyilatkoztak a folytatásról (milyen csodálatos lesz) , mikor tudjuk, hogy a mester azt nyilatkozta, hogy még fogalma sincs hogy lesz a folytatás... De a színészek már tudták, hogy olyan csodás lesz...

Kargarosz

Kif én nem azt írtam, hogy nem érdekel én csak azt fejeztem ki, hogy inkább más vártam volna. Ennyi az egész majd meglátjuk még mi lesz a 4. részre egyenlőre még a folytatás is oly messze van.


''Csak gondolj bele, hogy a színészek miket nyilatkoztak a folytatásról (milyen csodálatos lesz) , mikor tudjuk, hogy a mester azt nyilatkozta, hogy még fogalma sincs hogy lesz a folytatás... De a színészek már tudták, hogy olyan csodás lesz...''

Maradjunk annyiba, ha a Cameron azt mondja csodás lesz akkor az is lesz mivel ő az aki megrendezi a filmet.

Kifkeyä Nari

Friss Media Markt infó:
A 3D-s Blu-Ray 2012. okt. 24.-én jelenik meg.

Kargarosz

Jó hírnek jó hír...de se BR 3d-és lejátszóm se 3d-és Tv-ém nincs idehaza...

P.A.'li makto

Egyikünknek sincs...  :) Ez a hír nem magáról a BR-ről szól, hanem arról, hogy ha lesznek promóciós anyagok (plakát, standee, stb...), akkor lehet szerezni!

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Quote from: P.A.'li makto on September 14, 2012, 03:06:40 PM
Egyikünknek sincs...  :) Ez a hír nem magáról a BR-ről szól, hanem arról, hogy ha lesznek promóciós anyagok (plakát, standee, stb...), akkor lehet szerezni!
Pontosan...

Meg pl. mi azon küzdünk, hogy valahogy részt vehessünk a promócióban...

Kargarosz

Arról van hír, hogy kb. mikor lehet ilyen promoció?


Kargarosz

Írtad, hogy részt szeretnétek venni a promocióba ez mikor derül ki, hogy sikerül e ?

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on September 16, 2012, 03:37:03 AM
Írtad, hogy részt szeretnétek venni a promocióba ez mikor derül ki, hogy sikerül e ?
Ha tudnám mikor derül ki,akkor már kiderült volna.
Akkor derül ki ha nem azt írom már hogy szertnénk, hanem hogy rész is veszünk...

Kifkeyä Nari

Elutasították az Avatar elleni plágiumvádat

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/09/18/elutasitottak_az_avatar_elleni_plagiumvadat/

A cikk a lényeg, a kommentek csak a szokásos....