Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kargarosz

Stellar Energy Powers AVATAR Movie Franchise

Érdekes kis videó. A nap energiáját használják fel a forgatáshoz.

P.A.'li makto

Szép.  :)
Eddig fel se tűnt, hogy a Film ugyanazzal a képpel indít és zár: felnyíló szemek. Pedig biztos szándékosan lett így... (Köszi Jon, hogy felnyitottad a szemem!  :) )

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Quote from: P.A.'li makto on September 20, 2012, 01:14:16 AM
Szép.  :)
Eddig fel se tűnt, hogy a Film ugyanazzal a képpel indít és zár: felnyíló szemek. Pedig biztos szándékosan lett így... (Köszi Jon, hogy felnyitottad a szemem!  :) )
Talán mert nem teljesen így van....
Mert az indító kép nem a felnyíló szem, hanem az erdő feletti suhanás...

P.A.'li makto

Quote from: Kifkeyä Nari on September 20, 2012, 02:39:43 AM
Quote from: P.A.'li makto on September 20, 2012, 01:14:16 AM
Szép.  :)
Eddig fel se tűnt, hogy a Film ugyanazzal a képpel indít és zár: felnyíló szemek. Pedig biztos szándékosan lett így... (Köszi Jon, hogy felnyitottad a szemem!  :) )
Talán mert nem teljesen így van....
Mert az indító kép nem a felnyíló szem, hanem az erdő feletti suhanás...
Az csak egy prológus.

facebook: soaia leNa`vi

Krapremp-ti

Elvileg jövőhéten már elvonul Cameron a szupertitkos odujába, hogy 3 hónapon keresztül megírja az Avatar 2-3 forgatókönyvét.

Kargarosz

Remélem azért az öreg már elkezdett valamit írni, és tényleg kész lesz december végére bár ahogy megszokhattuk nem fogja elsietni. Viszont jövőre forgatás is kezdődne remélhetőleg tényleg beindul valami.

Üdv Krampesz újfent!

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on September 27, 2012, 01:58:53 PM
Remélem azért az öreg már elkezdett valamit írni, és tényleg kész lesz december végére bár ahogy megszokhattuk nem fogja elsietni. Viszont jövőre forgatás is kezdődne remélhetőleg tényleg beindul valami.

Üdv Krampesz újfent!
Mint írtam tudod itt másként van a dolog...
Itt előbb elkezdi a jeleneteket előkészíteni CGI-ben, hogy utánna abban tudjanak a forgatás közben mozogni....

Kargarosz

CGI-ben probléma nem lesz mert Cameron rendezi. Sokkal inkább a történet az amire rá kell feküdni inkább, és remélem jobb izgalmasabb lesz a 2. rész.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on September 29, 2012, 05:13:13 AM
CGI-ben probléma nem lesz mert Cameron rendezi. Sokkal inkább a történet az amire rá kell feküdni inkább, és remélem jobb izgalmasabb lesz a 2. rész.
Félre értettél.
Én csak annyit írtam:

Ha kész a forgatókönyv, a történet, akkor nem a forgatással kezdik, hanem először a számítógépes csapat kezdni a munkát a jelmeztervezőkkel.

Kargarosz

Tudomásom szerint a számítógépes csapat a Weta már elkezdte a munkálatokat az Avatar 2-nél. A HW fórum oldalán írt az egyik tag aki közreműködik a cégnél, hogy ezalatt az idő alatt sem tétlenkednek mert már készítik elő a víz alatti világot meg még kitudja mit. Jó persze ezek még csak kezdetleges dolgok, de ennyi idő alatt se csokit ettek egész nap.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on October 01, 2012, 03:09:32 AM
Tudomásom szerint a számítógépes csapat a Weta már elkezdte a munkálatokat az Avatar 2-nél. A HW fórum oldalán írt az egyik tag aki közreműködik a cégnél, hogy ezalatt az idő alatt sem tétlenkednek mert már készítik elő a víz alatti világot meg még kitudja mit. Jó persze ezek még csak kezdetleges dolgok, de ennyi idő alatt se csokit ettek egész nap.
Max lényeket tudnak csinálni....
Azért mondom, mert nincsen egy több mérföldes világ kidolgozva...
Mindig csak annyi, ami az egyes jelenetekhez kell....
Ha viszont nincs forgatókönyv, akkor nincsenek jelenetek, tehát nincs mit kidolgozni...

Azért mondtam, ha kaptak ötleteket JC-n és a szobrász csapaton keresztül, akkor max növényeket állatokat, vagy olyan tárgyakat tudnak előkészíteni, amit majd az adott terepre akarnak helyezni, vagy egy karakter kezébe szeretnének adni...

Amúgy ha tudsz linkelni a fórumból, ahol erről beszélnek, azt megköszönnénk...

Kargarosz


Hawnuyu atxen

Néhány ötletet biztosan kaptak, ha meg nem, felkészülni/(f)elkékülni attól még elkezdhettek... gondolja a bennem élő laikus.
Amúgy is, már néhány növényke is sokat tud segíteni, amikor később rájönnek, hogy "há' dejó, emmá megvan!". :D

JC-nek meg, -ha már így nagy gőzeel bejelentették idétlen időkkel ez előtt, hogy (legalább) 3 rész lesz,- biztosan volt jópár ötlete, amit majd hatszáz módon átdolgoznak, átalakítanak, megváltoztatnak, és törölnek... csak hogy ne unatkozzon a stáb addig se ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on October 02, 2012, 10:12:32 AM
Néhány ötletet biztosan kaptak, ha meg nem, felkészülni/(f)elkékülni attól még elkezdhettek... gondolja a bennem élő laikus.
Amúgy is, már néhány növényke is sokat tud segíteni, amikor később rájönnek, hogy "há' dejó, emmá megvan!". :D

JC-nek meg, -ha már így nagy gőzeel bejelentették idétlen időkkel ez előtt, hogy (legalább) 3 rész lesz,- biztosan volt jópár ötlete, amit majd hatszáz módon átdolgoznak, átalakítanak, megváltoztatnak, és törölnek... csak hogy ne unatkozzon a stáb addig se ;D
Gondolom volt egy ötlet valamire, azt megbeszélte a jelmezesekkel/szobrászokkal, és ha olyat mutattak ami a mesternek tetszett, azt kiküldhették a csapatnak, hogy akkor ennek a makettnek meg lehet csinálni a vázát, textúráját, stb...
Tehát ilyeneket el tudok én is képzelni...

Kargarosz

Kif. pontosan erre gondoltam. Sőt a víz alatti világ szerintem Cameron fejében már rég ott motoszkált, és elmondta a csapatnak, hogy hogyan is képzeli el. Azóta biztos végeztek ilyen teszt dolgokat ami a mester azóta szerintem már megnézett. A WETA addig se tétlenkedik biztos vagyok benne arról nem is beszélve, hogy az első résznél vért izzadtak mert Cameronnak olyan elvárásai voltak mint egy embernek még soha most meg 2 filmet fognak egyszerre csinálni nem kis meló lesz ez kérem.

De várom már, hogy elinduljon a hírgyártás. Jaj de jó lesz Istenem.

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on October 03, 2012, 03:11:32 AM
A WETA addig se tétlenkedik biztos vagyok benne ...

Azért a WETA-nak az Avatar-on kívül is vannak munkái...
The Hobbit
Superman
Elysium
Bosszúállók
Tintin kalandjai
stb..., stb...

Tehát van dolguk is, és igazából akor indul el a pénzfolyam, amikor a pontos költségvetésre a 20th century fox rábólint, mivel mindent tutira ki van számolva, hogy mire mennyit lehet költeni.

Tehát folyhatnak készülődések, de azért ezt olyan nagyon visszafogottnak tudom elképzelni...
Kicsit az ilyeneket azért úgy veszem, mint ahogy pl. a színészek is évek óta már mondják, milyen csodás lesz a foyltatás, milyen szép lesz, holott azóta sincs még forgatókönyv, sőt akkor még JC-nak még fogalma se volt mi is legyen a folytatásban...
De nekik ezt kell mondaniuk, mert ez a dolguk...

Krapremp-ti

Quote from: Kargarosz on October 03, 2012, 03:11:32 AM
De várom már, hogy elinduljon a hírgyártás. Jaj de jó lesz Istenem.

Kitartást testvérem, egy év múlva ilyenkor remélhetőleg már szállingóznak a forgatásról a hírek!  :)

A WETA ilyenkor még szinte semmit nem csinál.
Először a concept művészek legyeskednek Cameron körül, és kitalálják közösen milyen lények, eszközök legyenek a folytatásokban. Ők meg szépen papírra vetik, vagy számítógépen megtervezik.
Aztán a previzuális cégek készítenek demo anyagokat, amin prezentálják a rendezőnek, milyen is lehetne az adott jelenet.

P.A.'li makto

Odaadnám a felső szomszédom összes ujját, ha a 2. rész megjelenése előtt még teljesen kidolgoznák és kiadnák a kimaradt részeket! (A vadászat utáni bulit, az Uniltaront, a végén a halászó klántagokat...!)

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Quote from: Krapremp-ti on October 03, 2012, 02:11:35 PM
Quote from: Kargarosz on October 03, 2012, 03:11:32 AM
De várom már, hogy elinduljon a hírgyártás. Jaj de jó lesz Istenem.

Kitartást testvérem, egy év múlva ilyenkor remélhetőleg már szállingóznak a forgatásról a hírek!  :)

A WETA ilyenkor még szinte semmit nem csinál.
Először a concept művészek legyeskednek Cameron körül, és kitalálják közösen milyen lények, eszközök legyenek a folytatásokban. Ők meg szépen papírra vetik, vagy számítógépen megtervezik.
Aztán a previzuális cégek készítenek demo anyagokat, amin prezentálják a rendezőnek, milyen is lehetne az adott jelenet.
Köszönöm testvér.
Sokkal szebben leírtad amit gondoltam...

Kargarosz

Quote from: Krapremp-ti on October 03, 2012, 02:11:35 PM
Quote from: Kargarosz on October 03, 2012, 03:11:32 AM
De várom már, hogy elinduljon a hírgyártás. Jaj de jó lesz Istenem.

Kitartást testvérem, egy év múlva ilyenkor remélhetőleg már szállingóznak a forgatásról a hírek!  :)

A WETA ilyenkor még szinte semmit nem csinál.
Először a concept művészek legyeskednek Cameron körül, és kitalálják közösen milyen lények, eszközök legyenek a folytatásokban. Ők meg szépen papírra vetik, vagy számítógépen megtervezik.
Aztán a previzuális cégek készítenek demo anyagokat, amin prezentálják a rendezőnek, milyen is lehetne az adott jelenet.

Nehéz lesz kivárni, de ahogy szokták mondani ami késik nem múlik.