Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krapremp-ti


Kargarosz

Kérlek Szépen 3 év múlva.  ;D ;D

Krapremp-ti

Cameron írja a forgatókönyvet jelenleg, addig is zajlik az élet..

Pl.. Sam Worthington-t lecsukták a zsaruk garázdaságért
http://ca.omg.yahoo.com/news/sam-worthingtons-disorderly-conduct-dismissed-203612626.html

Elég börtönviselt is a feje.  >:(   

Kargarosz

#1423
Itt van azért magyarul is a cikk.

http://filmtrailer.hu/bulvar/sam-worthington-t-letartoztattak/

Zsék szüli mehet újra Pandorára. :)

Krapremp-ti

#1424
Kargarosz tesó, szerinted jó ötlet lenne, ha az Avatar 2-3 idején (ami mondjuk 20-30 évvel később játszódna az első résznél) már hiper űrsebességgel haladnának az emberek az űrben? (az RDA kifejlesztette a hajtóműveket)
Így ki lehetne bővíteni az univerzumot, mert az a csigalassúság, ahogy haladnak a filmben a hajók, árt az egésznek.
Hip hop el lehetne jutni egy másik bolygóra, holdra, bejárni az Alpha Centauri rendszert, vagy más szomszédos naprendszereket.

Kargarosz

Végtére is, ha belegondolunk így is el lehet jutni bolygóról egy másik bolygóra csak elég hosszú idő ugye. De lehet már  2. részbe már az RDA több elteltével más bolygókat is felfedezett már. Sőt lehet az első rész idején is csak a film nem tett róla említést benne lehet a pakliban simán.

Hawnuyu atxen

Quote from: Krapremp-ti on November 09, 2012, 06:57:56 AM
Kargarosz tesó, szerinted jó ötlet lenne, ha az Avatar 2-3 idején (ami mondjuk 20-30 évvel később játszódna az első résznél) már hiper űrsebességgel haladnának az emberek az űrben? (az RDA kifejlesztette a hajtóműveket)
Így ki lehetne bővíteni az univerzumot, mert az a csigalassúság, ahogy haladnak a filmben a hajók, árt az egésznek.
Hip hop el lehetne jutni egy másik bolygóra, holdra, bejárni az Alpha Centauri rendszert, vagy más szomszédos naprendszereket.


Mai technológia felhasználásával is eljuthatnánk akárhová, csak ahhoz kéne egy elég nagy embercsapat, és a megfelelő készletek, amelyek segítségével egy kisebb, önfenntartó közösséget alakíthatnának ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on November 12, 2012, 08:59:16 AM
Mai technológia felhasználásával is eljuthatnánk akárhová, csak ahhoz kéne egy elég nagy embercsapat, és a megfelelő készletek, amelyek segítségével egy kisebb, önfenntartó közösséget alakíthatnának ;D

Nem értelek titeket.
Ha az Alpha Centaury A rendszerét, akkor még a mai technikával is pár év alatt el lehet jutni.
A film szerinti technikával pedig még hamarabb.
De ott van a Polyphemus további 13 holdja is még, melynek egy része valószínű a ami a mai technikával is akár órák alatt elérhető lehetne.

Mi itt a kérdés? Nem csak abban kell gondolkozni, hogy most akkor más csillagrendszerekbe utazunk hirtelen. Mivel a mese nem is így indult, így nem is hiszem, hogy Polyphemus vagy az Alpha Centaury rendszerét elhagynánk.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on November 12, 2012, 12:34:46 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on November 12, 2012, 08:59:16 AM
Mai technológia felhasználásával is eljuthatnánk akárhová, csak ahhoz kéne egy elég nagy embercsapat, és a megfelelő készletek, amelyek segítségével egy kisebb, önfenntartó közösséget alakíthatnának ;D

Nem értelek titeket.
Ha az Alpha Centaury A rendszerét, akkor még a mai technikával is pár év alatt el lehet jutni.
A film szerinti technikával pedig még hamarabb.
De ott van a Polyphemus további 13 holdja is még, melynek egy része valószínű a ami a mai technikával is akár órák alatt elérhető lehetne.

Mi itt a kérdés? Nem csak abban kell gondolkozni, hogy most akkor más csillagrendszerekbe utazunk hirtelen. Mivel a mese nem is így indult, így nem is hiszem, hogy Polyphemus vagy az Alpha Centaury rendszerét elhagynánk.

Nem leszúrni, én csak azt írtam, hogy nem kell ahhoz Star Wars-féle hiperhajtómű :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Krapremp-ti

De egyébként újfajta űrhajó dizájnra vevő lennék.
Valami katonai bombázó anyahajó meglátogathatná Pandorát... De ugye tudjuk hogy a vesztükbe rohannának, mert a na'vikat egyszerűen nem lehet legyőzni!

Hawnuyu atxen

Quote from: Krapremp-ti on November 13, 2012, 09:10:20 AM
De egyébként újfajta űrhajó dizájnra vevő lennék.
Valami katonai bombázó anyahajó meglátogathatná Pandorát... De ugye tudjuk hogy a vesztükbe rohannának, mert a na'vikat egyszerűen nem lehet legyőzni!

Az az egyik, a másik meg - még mielőtt Kargarosz befurakodna, hogy a "kék makikat" kilapítanák, vagy hasonló - a mi kedvenc és egyetlen RDA-nk elég komoly ellenfeleket szerezne globális körökben, mivel az orbitális bombázás típusú hadviselés nekik ugye nem szabad, mert lesz dádá.
De akkor hadd jöjjön a kontrám: régebben hallottam és olvastam egy Genesis Rising c. játékról, melyben olyan űrhajókat irányíthat a játékos, amik 100%-ban organikusak. Akkor most képzeljük el, ahogy felszállnak Pandoráról az ilyen hajók, amiket akár Eywa-n keresztül a na'vik irányítanak, talán éppen az "USB"-ről. Kiakadna tőle a királyság-mérő :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

#1431
''Mivel a mese nem is így indult, így nem is hiszem, hogy Polyphemus vagy az Alpha Centaury rendszerét elhagynánk.''

Remélem azért a 3. részre elfogják hagyni mivel az Univerzum végtelen, és így kitudja még milyen felfedezetlen bolygók vannak. Van azért egy olyan sejtésem, hogy pár év biztos elfog telni az első, és a 2. rész között így valószínűsítem, hogy az RDA nem csak Pandorán fog ügyködni, hanem más bolygókon is mivel mondhatni ki lettek onnan rúgva így azért nem butaság elmenni máshová megnézni mit tudnak újabban elcsórni. :) :)

Az meg már megint másik, hogy az emberek biztos visszafognak térni a holdra már csak az Unobtanium miatt, de azt nem tudom elképzelni, hogy annyi bolygó meg hold közül csak Pandorat fedezik fel.

Remélem azért nem csak az Alpha Centaury rendszert fogjuk megismerni, hanem más ismeretlen rendszereket legalább egy 3. részben.

''Valami katonai bombázó anyahajó meglátogathatná Pandorát... De ugye tudjuk hogy a vesztükbe rohannának, mert a na'vikat egyszerűen nem lehet legyőzni! ''

Minek mennének anyahajó bombázóval?  Az Unobtanium nélkülözhetetlen erőforrás az emberek számára nem fogják csak úgy kiiktatni a holdat főleg egy kék Maki faj miatt....visszafognak ők térni ebben biztos vagyok, de a háború már nem róluk fog szólni jönni fognak mások legalábbis remélem.
Annak idején Moat színésznő ejtette el azt az interjút, hogy nem tud sokat a folytatásokról, de annyit tud, hogy az embereknek, és a Kék makiknak muszáj lesz összeállni. Alig várom már, hogy kezdődjön valami.

Krapremp-ti

Eywa Istennőre én egy kicsit haragszom.
Már csak akkor segített a na'viknak, akkor a csata a végén vesztésre állt. De ez még hagyján.

Amikor az ezredes és csapata bombázta az Otthonfát, és ölt meg szép szám na'vit, a kisujját se mozdította, hogy segítsen. Legalább légi támadást biztosított volna, ha már a szárazföldi állathaderő nem segített. De semmi..

Vagy mintha érezte volna előre a jövőt, és tudta hogy Jake Sully a kiválasztott, és addig nem avatkozik be, míg a klán nem kezdi tisztelni, és felnézni rá.

Mindenesetre Eywa asszonyság is olyan, hogy feláldozhatóak a na'vik, és pusztulhat az otthonuk, ő csak akkor avatkozik be, amikor kedve van  :-\

Kargarosz

A filmben hangzik el egy fontos mondat ami mindent megmagyaráz Eywa mamával kapocslatban.

Mikor Zsék Szüli segítséget kér tőle rácsatlakozva az USB-jével. Akkor oda megy Neytiri, és mondja: ''A mindenek anyja az életet védi nem minket.''

Mondjuk ezt többféleképpen lehet értelmezni, de az biztos,hogy már csak a végén segített mikor már vesztésre álltak a kékek. Erről is lehetne bőségesen elmélkedni, hogy a pörköltér nem jött már egyből a mentősereg.

Én amúgy arra lennék még igazán kíváncsi, hogy mi van akkor, ha a Eywa fa elpusztul? Akkor végleg vége van Eywa asszonyságnak? Vagy keresne egy másik fát Eywa mama, és oda költözik?  ;D ;D

Érdekes kérdések ezek amin lehet azért csámcsogni.

Kifkeyä Nari

Quote from: Krapremp-ti on November 14, 2012, 02:57:42 AM
Eywa Istennőre én egy kicsit haragszom.
Én ezt kicsit máshogy is le tudom képzelni.

Eywa az nem valaki. Úgy mint pl. az internet sem. Az internetet sem tudod megfogni, nem tud dönteni, csupán adatok tömkelege, és egy jó kommunikációs csatorna (FB, MSN, stb.).

Ha valakit valahol megölnek, akkor a neten mi történik? Semmi! Max valaki felteszi a FB-ra, páran szomorkodnak, vagy dühöngnek és ennyi...
Hisz a földön is megannyi ember és más élőlény meghal másodpercenként csakúgy mint a Pandorán.

Viszont ha valaki feltenné a netre, hogy jönnek az UFO-k, és csak egy esélyünk van, ha összefogunk, vagy mindenkit halomra ölnek, és az összes élet megszűnik a földön, akkor gondolom mindenki összefogna, és mindenhol ez a hír terjedne tova.

Én úgy tudom elképzelni, hogy ez az Eywa dolog is lehet akár a bolygót átölelő kommunikációs csatornának (melyre az álatok és növények is akár csatlakoznak) egy misztifikált lénynek titulált neve, melyet a na'vik adtak (ahogy régen az ember is mindenhez istenségeket rendelt).

Tehát itt nem Eywa ad parancsot az alárendelt álatoknak, hanem egyszerűen elindult egy olyan információáradat, mely a csatlakozó na'vikat, álatokat aktivizálta, mert az üzenetből megértették, hogy "itt a lét a tét".

Krapremp-ti

Ez egy logikus és meggyőző magyarázat.  :)

Krapremp-ti

Ezekben az ínséges időkben JimCameron szavait úgy issza a nép, mint a mennyei nedűt.
https://twitter.com/JimCameron/status/268793850888335362

Kargarosz

Az nem baj mert ezek szerint akkor az embereknek a kedve még nem ment el az Avatartól, és izgatottan várják a folytatást ami csak jó.

Mondjuk azért jó lett volna fenntartani az érdeklődést, de úgy látszik a nép nem fordított még hátat. Azért az a 34 millió milka csoki ember aki fészen bejelölte az Avatart még mindig nem semmi.

A nép imádja a nép várja a nép ki van éhezve a filmre.

Krapremp-ti

Azért tényleg nehéz egyszerre két forgatókönyvet írni, úgy, hogy nem meglévő könyvből adaptálsz dolgokat.
Cameron megizzad vele, de bízok benne.

Kargarosz

Igen ezen anno én is elgondolkodtam, hogy oké költségesebb, ha egybe viszik le a folytatásokat na, de a minőség az ami egy ilyen nagy volumenü filmnél számít bakker nem a pénz.

Elhiszem, hogy így több milka csokit megspórolnak na, de kérem alázatosan majdnem 3 Milliárd Mikulás csomagot tejelt a film ez valami elképesztő adat. Ebből nem hogy 3 Avatar, de még vagy 10-et lehetne csinálni. Bár az is benne van, hogy így is sok év eltelik az első, és a folytatások között. Mondjuk nem lennék meglepve, ha még tolódna...a mesterből, hogy precízen pontos legyen minden kitelik.

A 2. rész nem is, de a 3. rész szerintem akkor se fog 1 év múlva jönni van egy olyan érzésem. valószínű azért is forgatják egybe mert Cenu mesternek vázlatban már megvannak a folytatások csak papírra kell vetnie, és az se 5 perc. Arról nem beszélve, hogy írás közbe meg még mi minden juthat eszébe vagy akár másoktól is. Elég egy cifra dolog ez no kérem.

Egy biztos a mesternek ez lesz az első trilógiája amit levezényel a Terminátorral jutott el a legtovább 2 részig, de azért ez is egy újabb kihívás lesz a mesternek hajrá nagyágyú!

A Disney pedig, ha elfasírozza az SW-ét akkor pedig mindenki csak az Avatarért lesz oda.  :) :)

Innentől kezdődik egy ember vs Star Wars Univerzum párbaj. ;D ;D