Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krapremp-ti

Szóval öldöklő csata indul a nézők kegyeiért 2015-ben, azt mondod?
Melyik az izgalmasabb téma a mozinézőnek? A na'vik élete a pandorai dzsungelben, vagy sötét nagyurak és jedi lovagok konfliktusa a galaxisban?

Cameronnak fel kell kötni a gatyamadzagot.

P.A.'li makto

Nem hiszem, hogy a nézők választani kényszerülnek majd.Csak ha nem futja két mozijegyre...

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Véleményem szerint a Disney  nem fogja még kiadni a filmet 2015-be 2 ilyen nagy volomenü filmtől még több zsét várnak. Max úgy tudnám elképzelni, hogy az SW 2015-be Január vagy Februárjában kijön aztán pedig December végére mint ahogy az Avatar első része is kijön a folytatás.
Így azért lenne több hónap a két film között, de egy biztos érdekes éveknek nézünk majd elébe az biztos.

Krapremp-ti

Eddig az összes Star Wars film májusban jött ki a mozikba, tipikus nagy nyári blocbusterek ezek.
De ha  mondjuk 2015 májusban lesz a premier, akkor épp elég ideig fog menni moziba, hogy ne zavarja a decemberben kijövő Avatar 2-t szerintem.

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on November 21, 2012, 02:25:13 AM
Nem hiszem, hogy a nézők választani kényszerülnek majd.Csak ha nem futja két mozijegyre...

Az egy dolog, viszont vannak, akik azt mondják, hogy egy filmre elmennek, mert csak, de kettőre már lehet, hogy nem, és ha választani "kényszerülnek"... ha a két film egy időben jön ki, akkor lesz verseny, és rezeg a léc, hogy ki nyer.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on November 21, 2012, 08:16:24 AM
Quote from: P.A.'li makto on November 21, 2012, 02:25:13 AM
Nem hiszem, hogy a nézők választani kényszerülnek majd.Csak ha nem futja két mozijegyre...

Az egy dolog, viszont vannak, akik azt mondják, hogy egy filmre elmennek, mert csak, de kettőre már lehet, hogy nem, és ha választani "kényszerülnek"... ha a két film egy időben jön ki, akkor lesz verseny, és rezeg a léc, hogy ki nyer.
Jaj, mááár... !

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on November 21, 2012, 08:57:31 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on November 21, 2012, 08:16:24 AM
Quote from: P.A.'li makto on November 21, 2012, 02:25:13 AM
Nem hiszem, hogy a nézők választani kényszerülnek majd.Csak ha nem futja két mozijegyre...

Az egy dolog, viszont vannak, akik azt mondják, hogy egy filmre elmennek, mert csak, de kettőre már lehet, hogy nem, és ha választani "kényszerülnek"... ha a két film egy időben jön ki, akkor lesz verseny, és rezeg a léc, hogy ki nyer.
Jaj, mááár... !

Azért "take it with a grain of salt", nem véletlenül húzom a szám az új SW-k hallatán...
Ha elmegyek valamire, akkor az az Avatar 2 lesz... nevessetek (kínotokban, vagy ne), meg hasonlók, de én inkább egy "új" őrületben csalódok, ha muszáj csalódnom (nem mintha ezt várnám), mint abban az űreposzban, amin felnőttem :D


És igen, jaj mááár ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Krampesz azért ez az SW 2015 hány %-ra biztos speciel? Mert én úgy tudom ez még nem 100.

Kíváncsi lettem volna, ha Cameron nem a kékek történetét vinné tovább elvállalta volna e az SW-ét....de ezen fölös gondolkodni ő most más abnormális tevékenységet folytat.

Kezdődjék hát: A világ ura csap össze az SW Univerzummal. ;D ;D Azért érdekes még mindig ez mivel annak idején Cameron oda, és vissza volt a Csillagok háborújától, és e film hatása is szerepet játszott, hogy rendező legyen szóval érdekes dolgok lesznek itt a közeljövőben kérem szépen.

Krapremp-ti

#1448
Amit Cameronnak tanácsolnák, hogy ikonikus gonosz karaktert kéne beleszőni a folytatásokba.
Mint pl Darth Vader a régi SW trilógiában.
Az ezredest szépen kinyírta, erőltetett lenne a visszahozása, klónozása vagy gonosz ikertesó. Kösz nem.
Selfridge meg minden volt, csak ikonikus gonosz nem. Csak egy pénzéhes aktakukac, akit lehet befolyásolni...

Szóval egy nagyon jó gonosz karaktert kell felépíteni. Jól elkülönítve a jóktól. Mert egy fantasy kulcselem ez. Mint Gyűrűk urában Sauron és Szarumán.
Harry Potterben a Voldemort.
Látjátok, hogy minden nagyvolumenű  történetnek volt egy jól felépített és utált karaktere, aki a nagy ívű történetet végig kisérte, és csakis a legvégén bukott el! Én az ilyet szeretem.

Tehát egy frankó ellenség kell. És ne az legyen könyörgöm, hogy minden rész végén kinyírunk egy rossz arcot. Aztán minden egyes Avatar filmnél Cameron neki áll egy új gonosz karaktert felépíteni... Nekem az nem tetszene.
Mert ügye a további két rész külön sztori lenne, nem összefüggő történet. Szomorú lennék..

Kargarosz

Az ezredes visszahozása klónozással vagy bármivel nagyon rossz húzás lenne már csak azért  mert visszatér egy Grace ami már biztos sőt annak idején még Trudyról is volt szó...Kérem lassan már visszatáncol az összes 1. rész elhunyt szereplői.

Parkert meg nem bántani mert ő legbelül egy jó ember csak a pénz elvette az eszét, de az egyik legjobb karakter remélem a következő részekben több jelenetet kap mert érdemes lenne. :)

Értem ezt a nagy gonosz témát, de most nem értek veled egyet. Jó persze kell ikonikus főellenség, de miért ne lehetne akár több is ? Olyan elcsépelt dolog már az, hogy van egy fő gonosz csóka azt végig őt látod, és mivel tudod, hogy egy mesét nézel a végén úgy is elnyeri a méltó büntetését. Sőt én kifejezetten annak örülnék, ha nem a Star WArs meg Hp meg Gyűrűk Ura vonalat vinné, és ahogy megnéztük az első részt nem is erre törekszik mivel az ezredes elhullott.

Megnézed filmjeit Termiantor 2 olyan főellenséget nyomott be, hogy mai napig egy kult karakter lett a T1000-res. Akkor ott az Alien 2 a királynővel olyat dobott a néző elé, hogy szétizgulta az agyát.
Ha megnézzük filmes eszköztárát nem hiszem, hogy számíthatunk egy főellenségre aki csak a végén hal meg, és ez nekem spec. nem hiányzik sőt ez engem annyira nem izgat. Inkább legyen akkor a 2. és a 3. résznek is egy ikonikus főgonosza akikre tudunk emlékezni, és máris lesz 2 nem 1....

Ha jól olvastam anno a hírekbe, hogy a 2. és a 3. rész külön álló sztorival fog rendelkezni, de tovább viszi a történetet a karakterekkel, és fognak egymáshoz kötődni a részek. Javíts ki, ha tévedek.

Krapremp-ti

Na a Terminator az érdekes, mert ott a Skynet az ikonikus főgonosz, és végeredményben az első részben látott T800as Arnold halálosztó a Skynet, akinek  megmaradt mikrochipje és a karja kerül Miles Dysonhoz, aki végül azokból alkotja meg a Skynetet.
Tehát mindkét részt végig kíséri valamilyen formában.

Aliensben a királynő remek volt, de ott eleve az alien a minden részben szerepelő nagyon gonosz, akiket a karaktereknek le kell győzni.

És itt az Avatarban még nem tudjuk tisztán és biztosan, hogy az RDA lesz e a minden részben visszatérő, és a konfliktusokat okozó nagy ellenség. De ők csak egy szervezet, egy multivállalat a háttérben.
Egy ikonikus gonosz lehet egy humanoid lény, egy alien xenomorph, de kösse valamihez az ember, legyen kézzel fogható, ne egy tág fogalom.

Igen, jól olvastad Kargarosz tesó, elvileg a 2 és 3. rész külön történetben viszi tovább a karaktereket, nem lesz közvetlen kapcsolódási pont.

Kargarosz

Na jó oké ott a Skynet, de őt nem látod úgy mint speciel Voldemortot, vagy Vödört....azért ez se mind1.

Másik, ha annak idején ott volt a Skynet akkor itt meg ugye itt van az RDA. De abba érdekes belegondolni tényleg, hogy az RDA csak egy cég, és kitudja még milyen nagy vállalat van a háttérben akik már pl. nem csak a Pandorát fedezték fel.
Bevallom én ilyen epikus gonoszra nem gondoltam én még mindig azt vallom inkább legyen 2 karakteres fő gonosz mint egy nagy, de meglátjuk mit süt ki Cameron. Az a kemény már annyi teóriát felállítunk, és ez jó mert legalább van miről beszélgetni. Azért lehet itt okosan csűrni csvarni a dolgokat nem csodálom, hogy Cameron most elvonult, és írja a könyveket, de ő tudja nagyon jól mit csinál, de azért jó elmélkedni a dolgokon.

Ha a hírek igazak a 2. részben már nem az RDA lesz a főellenség, hanem lehet egy másik faj meg még kitudja mi lesz....hatalmas potenciál van ebbe az egészbe szó szerint bármit mondom bármit ki lehet innentől találni a siker 2-szeresen túlszárnyalta Cameron elvárásait mert annak idején ő kb. 1 milliárdot várt.

Annak én meg kifejezetten örülök, hogy a 2. és 3. rész különálló lesz, de mégis kötődik majd az azelőtti részekhez.

Krapremp-ti

Én nagyon bízom Cameronba Kargarosz. A világ egyik leghatalmasabb rendezője, el is várom tőle, hogy valami újat és meglepőt húzzon elő a kalapból.
Nyűgözzön le megint, mint az első rész esetében.
Essek le a mozi székről, és tátott szájjal bámuljam a látványvilágot.
A történet és a karakterek miatt megint legyen egy örök klasszikus, amit az év bármely hónapjában szívesen vesz elő az ember, hogy megnézzem, családdal, vagy egyedül akár..

Ja és ami még plusz pont lenne, most a történet fő vázát ne lehessen vádolni, hogy Pocahontas, Farkasokkal táncoló és egyéb párhuzam valami ismert műből..
Legyen eredeti, bájos, izgalmas, kalandos, szuperjó.
Cameron mester mutassa meg, ki az úr a háznál.
A világ ura tegyen i-re pontot, és másszon fel ismét a csúcsra.
Robbantson kasszát, és ismételten milliókat varázsoljon el az Avatar univerzum.

Ezt mind kérem, sok egy kicsit, de sebaj  :D ;D

Kargarosz

2 filmje van az élen bevételi listán, és most nem kell azzal jönni, hogy ez ugyan mit ér, ha a film nem olyan jó....badarság. A Titanicot többen úgy vélték már nem fogja senki se megdönteni akkora bevételre tett szert erre jött az öreg, és szinte túlszárnyalta a ladik történtet. Mindezt úgy kérem, hogy az Internet meg modern technológia világában élünk, és Cameron még így is betudta csábítani az embereket, hogy hölgyeim, és uraim ezt a moziba tessenek megnézni mivel egy új forradalmi technika,és nem gyengén összejött neki. Mondhatni az emberek újra elkezdtek moziba járni. Az Avatarra még az is elment aki egyáltalán nem jár moziba sok embertől hallottam meg olvastam ezeket. Főleg az idősebb korosztály a családjukkal vagy rokonakkal, barátokkal.

Mondjuk azt furcsálom egy kicsit, hogy a forgatókönyveket is ő írja...azért kérhetett volna segítséget nem szégyen az. ÚGy is ő a rendező az lesz amit mond, de segítség az soha nem árt. Bár lehet így gondolta jónak, hogy majd ő mindent elvégez úgy lesz profi. A történetet mindenképpen erősíteni kell ezért nem lett volna rossz húzás egy értelmes valakit keresni, de meglátjuk mi lesz.

Nincs azóta valami kis morzsa hír mert elég nagy csönd van. Tudom, hogy írja amit kell,de valami kis kósza hírekre gondoltam volna...

Krapremp-ti

Quote from: Kargarosz on November 22, 2012, 05:48:52 AM
Mondjuk azt furcsálom egy kicsit, hogy a forgatókönyveket is ő írja...azért kérhetett volna segítséget nem szégyen az.
Jaja, lehet talán jobb lenne. Azért mindkét Terminator filmnél volt társírója, aki segített neki, az első résznél pl a volt felesége.
Lucas is a Birodalom visszavágot és a Jedi visszatértet több forgatókönyvíróval hegesztette.

Kargarosz

Igazából az Avatarnak, és a Mélység titkának írt  egyedül forgatókönyvet. A Titanicnak azért ugye adott volt a sztori, és a Két tűz között-nek is. Meglátjuk mi főz az öreg bízok benne én is.

Bár nem értem, hogy egy igazán számára tökös forgatókönyv írót akit még ő is elismer miért nem dolgoz vele együtt, de ő tudja.

Krapremp-ti

Bízom Cameronba Kargarosz tesó, mást nem nagyon tehetsz.


Hawnuyu atxen

1.: az eredeti/első visszaküldött sörminátor, (és a többi, amiket a Swarze-szalagról húzott le a gyárgép) azok nem T101-esek voltak? ;D

2.: ikonikus gonosz? Ha engem kérdezel, a SW-ben ez inkább Palpatine/Császár/Darth Sidius. Darth Vader azért mégiscsak Jedi maradt valahol mélyen (ha valaki nem hiszi: a 6. rész (Jedi Visszatér) végén ott áll az Erővel egyesült, tudatát mégis megtartott szelleme Yoda és Obi-Van mellett, amit Sith-ként nem érhetett volna el).
Másrészt nem arról volt szó, hogy külső (az eddig megismert frakciók szempontjából) támadás lesz? Vagyis hogy nem az RDA/emberek lesznek a gonoszok, hanem valami új, 3. tag lép be a képbe?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

'' ikonikus gonosz? Ha engem kérdezel, a SW-ben ez inkább Palpatine/Császár/Darth Sidius. Darth Vader azért mégiscsak Jedi maradt valahol mélyen (ha valaki nem hiszi: a 6. rész (Jedi Visszatér) végén ott áll az Erővel egyesült, tudatát mégis megtartott szelleme Yoda és Obi-Van mellett, amit Sith-ként nem érhetett volna el).''

No igen Palpot teljesen kihagytuk, de valahogy mégis az emberbe Vödör maradt meg mivel ő volt az egyik főszereplő, és az egész film róla, és az apjáról szólt nem a császárról így nem csodálom, hogy a népnek is inkább a maszkos csávesz maradt meg mint igazán gonosz.

''Vagyis hogy nem az RDA/emberek lesznek a gonoszok, hanem valami új, 3. tag lép be a képbe?''

Az eddigi értesülések szerint igen bár ezt szerintem vehetjük készpénznek is, hogy valami újítás mindenképp lesz. Anno Moat színészhölgy ezt lenyilatkozta régebben meg annak idején Cameron is említette, hogy egy nagy invázió lesz Pandoran vagy valami ilyesmi. Azt hiszem a Marketsaw vagy melyik oldalt írta ezt annak idején Krampesz közzé tette, de már rég volt az.

Krapremp-ti

Totális háborút emlegetett egy filmes oldal forrása.
De erről már volt szó.
Szerintem Pandora háborús övezet lesz, egy szétzihált planéta, ahol nem lesz fenékig tejföl az élet.