Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kargarosz

Quote from: Krapremp-ti on March 04, 2013, 05:00:52 AM
Várom a fejleményeket  8)
https://twitter.com/jimdorey/status/306143795249045504
Az első résznél is szállította az infókat


Gondolom nagyon változó,hogy mikor van itten új hír. De spec. 2 -3 hetente írnak ki valami új anyagot?

Krapremp-ti

Egyedi látványvilág megteremtése nehéz feladat lesz.
Az Avatar óta már olyan szinten fel lett turbózva a CGI látványoriga.
Az emberek többségének már csömöre van tőle..

Cameronnak ismét le kell nyűgöznie mindenkit!

Kargarosz

''Az Avatar óta már olyan szinten fel lett turbózva a CGI látványoriga. ''


Hát azért ne haragudj Krampesz testvér, de az Avatar szerény véleményem szerint még mindig a leglátványosabb mozi ami eddig nézőt látott.

Camerontól nem várom el, hogy saját magát győzze le bevételi rekordban, de ha túlszárnyalja az Avatart amit nem tudok elképzelni egyenlőre, de ha van ember a földön aki megtudja dönteni az ő saját maga. Komolyan mondom, ha ez össze jön neki a rendezők királya lesz a nézők szemében, és ez a lényeg.

Kifkeyä Nari

A youtubra az alábi linkről (videóból) indulva 12 videó került fel.
http://www.youtube.com/user/officialavatar?feature=watch

Igaz 1-2 reklám is van közte, meg van olyan is amit már ismertünk, de van pár új is.:

AVATAR iTunes Extras Special Edition


Krapremp-ti

Sam Worthington az Avatar 2-ről!!!
http://www.skynews.com.au/showbiz/article.aspx?id=846613
Quote'I can tell you Avatar 2 is a Jim Cameron film. That's about it,' he said.

"Annyit mondhatok az Avatar 2-ről, hogy egy Jim Cameron film"

Ezekben az ínséges időkben eme kenyérmorzsákat is meg kell becsülni  :)

P.A.'li makto

Quote from: Krapremp-ti on March 14, 2013, 09:46:02 AM
...Ezekben az ínséges időkben eme kenyérmorzsákat is meg kell becsülni  :)
Nézitek még néha az Avatar 1-et? Mert hogy ugyanolyan jó, mint évekkel ezelőtt volt. A múlt héten eredeti nyelvvel néztem. Legközelebb magyarul fogom. Esetleg nézhetitek lassítva, gyorsítva, visszafelé, vagy számotokra érthetetlen nyelven. Vagy olvassátok a könyvet! Tudjátok már kívülről?
Eywa szerelmére, találjátok már fel magatokat! Milyen ínséges időkről van szó már megint?!?! És a net is tele van Avatarral kapcsolatos dolgokkal! Nem beszélve erről a fórumról, ahol a nemzetközi topicok még mindig jobban pezsegnek, mint a mieink! (Amúgy a mieink is pezsegnének, ha nem csak én írkálnék beléjük!  :P)
Azt kell mondjam, akit már nem köt le az első rész, az egyszerűen ráunt. Ez a véleményem. "Mindenki" várja a 2.-at, de attól még... Áááá, most jut eszembe, hogy ezt már kb. egymilliószor leírtam. Alighanem unjátok a prédikációimat. Nem baj, én is unom az "ínséges időket"!  :)Aki még egyszer azt írja, hogy "ínséges idők", azt bezárom egy ablaktalan szobába az Avatar 1-gyel, és addig nem engedem ki, amíg kívülről nem fújja az egészet, beleértve a na'vi szövegeket is!
Tudjátok,mit? Legyen az új játék címe: "Keress hibát a filmben!" Feladat: úgy nézni a filmet, hogy minden apróságra odafigyelünk. Ne kerülje el semmilyen dramaturgiai hiba, kis baki a figyelmünket! Rajta! Vesézzétek ki az 1. részt! Nyomás!

facebook: soaia leNa`vi

Krapremp-ti

#1486
Quote from: P.A.'li makto on March 14, 2013, 10:52:27 AM
Tudjátok,mit? Legyen az új játék címe: "Keress hibát a filmben!" Feladat: úgy nézni a filmet, hogy minden apróságra odafigyelünk. Ne kerülje el semmilyen dramaturgiai hiba, kis baki a figyelmünket! Rajta! Vesézzétek ki az 1. részt! Nyomás!
Én nem a hibákat elemzem, hanem akkor elkezdem kivesézni az 1. részt.. Mert Pam parancsa szent!  :P

RÉSZLETES ELEMZÉS
I. FEJEZET
0:00- 10:26


,,Ott feküdtem a veterán korházban az életem közepébe robbantott lyukkal, és elkezdtem a repülésről álmodni... szabad voltam...De előbb vagy utóbb mindig fel kell ébredni..."

Ezekkel az (idővel klasszikus? ) szavakkal kezdődik a fantasztikus utazás, amit Cameron mester tár elénk. Jake Sully veterán tengerészgyalogos gondolatai megadják az alaphangulatát a filmnek. 150 évvel előrébb járunk a jövőben, a Föld túlnépesedett, és az ember kártékony vírusként él már csak arra. A tiszta levegő már a múltéj, a környezetszennyezés nem ismer határokat.

Jake Sully egy szerény ember, aki mindig azért élt, hogy küzdhessen valamiért. Ugyanakkor úgy hiszi, hogy egy szaros tengerészgyalogos, akit oda küldenek a fejesek, ahol éppen jó nekik.


A nyitójelenetben egy teljesen egyszerű amolyan retrós kerekesszékkel próbál átjutni a zebrán a főhősünk a túlzsúfolt utcákon. Az emberek egyedi maszkban járkálnak, annyira pocsék lehet a levegő összetétele. Mindenhol 3D-s és holografikus reklámok tömkelege, hipermodern épületek, közlekedési eszközök..

Jake egy lerobbant lakásban tengeti életét, a lábai már elsatnyúltak az évek során, az óriási tévében két kis tigriskölyökről szólnak a híradások... Sikeresen klónozták őket egy állatkert gondozói...


Megtudhatjuk tovább, hogy főhősünk nem veti meg az alkoholt, a helyi szórakozóhelyen vedeli a rövidet, közben mulattatja a ,,közönségét". Pozitív jellemvonásai már itt megmutatkoznak, amint bucira veri az egyik tahó képét, aki erőszakosan bánt barátnőjével.

Ezt a kidobók nem is nézik jó szemmel, majd szó szerint kirúgják őt a tolókocsijával együtt.
Két marcona RDA-s ügynök jelenik meg, egy titokzatos társaság képviselői.

Közlik a világból kiábrándult Jake-el, hogy bizony az ikertestvérét leszúrta egy ismeretlen, és hogy egy hihetetlen jó álláslehetőség kínálkozik számára. Sully nem habozik, elfogadja az ajánlatot, amint a kreatóriumban elhunyt testvére előtt tiszteleg.

A következő snittben a film egyik leghátborzongatóbb jelenete következik, persze jó értelemben. A fülbemászó dallam mellé párosul a csodálatos képi világ, amint a Venture Star teherhajó megérkezik a cél állomásra, Pandorára. A kómás utasok 6 év elteltével végre kibújhatnak a hibernációs kamrából. Jake már hallott róla sok szép jót eme távoli Holdról, viszont soha nem gondolta volna, hogy eljut egyszer ide.

Amint a Valkyrie űrhajó leválik a főhajóról, belépünk a hold légkörébe, és innentől kezdve elénk tárul a mesevilág, amit egyelőre csak felületesen láthatunk.

Scorpion GunShip helikopterek kísérik a leszállópályához a hatalmas űrjárművet. Futólagosan látunk egy bányát a dzsungel közepén , giga nagy gépekkel , valamit rengeteg füstölgő gyárkéményt egy masszív kerítéshálózattal körbevont kolónia területén.

Valkyrie koordinátora figyelmezteti az utazókat, vegyék fel az exo maszkokat, mivel igencsak halálos a légkör. Leszállva a bázison, gyorsított menetben hagyják el a katonák az űrhajót, nem megállva, egyenesen a központi épület felé.

Jake tolószékével legurulva megcsodálja a világot, ami körbeveszi. A gépszörnyeket, a füstölgő mérges gázokat kibocsátó gyárakat, és a háttérben a ködfátyol közül előbukkanó egzotikus hegyeket...
AMP Suit lépegető járművek, Dragon Shipek, Sampson helikopterek tömkelege , zajos munkagépek kidekorálva érdekes nyílvesszőkkel egy korábbi titokzatos konfliktus eredményeképp, nyüzsgő munkások mindenütt, kötekedő kemény legények állják veterán barátunk útját.. Lyle Wainfleet tizedes többe között...
Megérkezett tehát az új munkahelyére Jake Sully...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mi tetszik nektek legjobban ebben a pár percben?
Beszélgessünk az adott részről , tárgyaljuk meg a részleteket..
Személy szerint hihetetlen hatásos a nyitójelenet, az első 10 perc rögtön beszippantja az embert ebbe a világba, köszönhetően a csodaszépen kidolgozott CGI –nek, a kamerakezelésnek, és Cameron stílusjegyeinek. (lángok közt Jake ikertestvérének feje)
Plusz az egyik nagyon kedvenc jelenetem is ebben az idősávban található. A bázis bemutatása, a robosztusan közeledő AMP SUIT látványa, és a háttérben a katonai járgányok felsorakozva...szuper jó rész!

Kargarosz

Amit a legjobban lehet sajnálni, hogy ez a nyitójelenet nem volt benne a mozis verzióba csak a bővítettbe. Nagy kár érte mert elég erősen megmutatta volna a nézőnek a Pandora, és a Föld közötti különbséget. Én szívesen néztem volna még több Földi jelenetet.  Az RDA bázisát pedig Cameron remekül megkreálta kár,hogy csak egy pillanatra látjuk.

Ja a képek nagyon állatkirályok.

P.A.'li makto

Ez a beszéd! Ez tetszik!  :)  Gratulálok az első karmádhoz, Krapremp-ti !  :)

Jó képeket választottál!
Én ugyan nem vagyok megőrülve a bővített változat elejéért, szerintem kissé túl hatásvadász az a néhány jelenet, ahol a földi élet jövőbeli förtelmeit, és Jake lakáskörülményeit bemutatják.
De arra emlékszem, amikor a Pandorához közeledett az űrhajó, azt hátborzongatónak éreztem az első alkalommal. Talán félelmetesnek is. Még nem értettem, hogyan fog mindez kapcsolódni a kék lényekhez, de utólag már tudom, hogy a döbbenetes kontraszt felállítása volt a cél. A hangok, a zene is nagyon ott van! Az én kedvenc jeleneteim csak később jönnek majd...
QuoteMi tetszik nektek legjobban ebben a pár percben?
A látvány, amit a "másik világ" nyújt. Előbb messziről, aztán közelről. Az a vad, ismeretlen, mégis a Földre annyira emlékeztető világ, amit még nem pusztított le az ember...

facebook: soaia leNa`vi

Krapremp-ti

Quote from: P.A.'li makto on March 14, 2013, 12:27:24 PM
Ez a beszéd! Ez tetszik!  :)  Gratulálok az első karmádhoz, Krapremp-ti !  :)

Köszi a karmát  :) huha..mivel érdemeltem ki az első karmámat?  ;D

Örülök, hogy tetszik nektek.

Kifkeyä Nari

Ami még szintén látszik, az a könyvben is említett őrtornyok, és a kerítés melletti irtás, hogy a kerítést lehessen védeni.
A törölt jelenetekben az épület bejáratát egy kerítés védi, amibe egy (az iskolában is látható) denevér akad bele, miközben épp Jake felé repül. Az állat vadul támadna, miközben fennakad a kerítésen. Ekkor az egyik katona egyetlen mozdulattal lelövi a betolakodót. Ezzel is jelezve az ember és a pandórai természet kapcsolatát.

Krapremp-ti

Avatar 2-3 morzsák. Cameron beszél egy kicsit arról, hogy nyakig van a munkában
http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=101674

Kargarosz

Most akkor ez mi? A 2. rész mégis kijön 2014-be? Bár nem hiszem én mert még most írja a forgatókönyveket, és még el se kezdték a forgatást.

Csak akkor miért írják ezt...

Krapremp-ti

Hivatalosan 2014 decemberben jön az Avatar 2, az Avatar 3 pedig 2015 decemberében.

Kargarosz

#1494
Na de várjunk már akkor én ezt nagyon durván benéztem totál azt hittem 2015-be jön a 2. rész vagy csak bezavarodtam, hogy már 2013-om van...hát de akkor bakker azért az mindjárt itt van, de keményen.

Cameronnak akkor csipkednie kell magát, de keményen főleg, ha még írja a forgatókönyveket. Bár, ha nem lesz kész vele úgy is késni fog a film. Ő selejt anyagot nem dob a nép elé.

Na de akkor itt el lenne írva mi? MErt itt 2015-öt ír a 2. részre.

http://www.imdb.com/title/tt1630029/

De én is így emlékeztem végig nem 14-re. Hát még beszéltük is, hogy egy időbe jönne az SW-vel most akkor mi van?

Krapremp-ti

Az van szerintem, hogy a Fox anno megbökött egy lehetséges dátumot, mint 2014 és 15 hivatalos premiernek, és várakozó módban van.
Cameron meg most jelenleg izzad a forgatókönyveken. (Haha, a kis naív Mesterünk azt hitte, hogy februárra végez két film sztorijával is  :-X)

Aztán nem kell meglepődni, ha idén még csiszolja a történetet, és csak jövőre kezdődik a forgatás.. vagy talán idén késő ősszel.
Én sacra azt mondom, 2015 december lesz ebből, bár lehet tologatni fogják még a dátumot..
Cameron nem  kapkodja el a dolgokat, az szent..
Sam Worthington kis 28-30 körüli volt 2007 környékén, mikor a casting folyt, és Zoe Saldana is 20on éves volt, most ha kezdődik a forgatás, már közelebb lesznek a 40-hez..


Kargarosz

http://www.filmkatalogus.hu/forum-4779

Itt Valentino testvérrel vesézzünk ki a dolgokat meg aki csatlakozik a te linkjeidet is beszoktam ide másolni mert ő pontosan lefordítja nekem mi is a pite. Lényeg, hogy 2014-re volt beütemezve a film, de csúszni fog 2015-re legalább, de ahogy Valesz is írta jól halad Cameron a történet írásával szóval remek minden egyenlőre. Azt is írja Trükkösnek kell lennie a folytatásoknak, és nem aggódik a nagy bevételi rekord nyomás miatt.

Krapremp-ti

Oh Kargarosz. De jó is lesz, mikor végre megindul a forgatás.
Olyan híreket fogok szállítani akkor neked, hogy a mind a 10 ujjadat megnyalod  :) ;)

Kargarosz

Valentino testvér is ismer téged a Hw-ról. Tudja nagyon jól, hogy te minden ami fontos hír azt megfogod találni mivel te kened vágod a dolgokat jobban mint bárki más. Néhol még ő is csodálkozott,hogy más oldalaknak szállítod a híreket, és nem semmi milyen gyorsasággal. Úgyhogy a Katalóguson amit előb linkeltem oldalt igaz most a Cameron topicba vagyunk,de amint megfog nyílni az Avatar 2 Várjuk topic oda mindent repesztek befele amit adagolni fogsz nekem itten  ;D ;D :) :)

Ha hozod a híreket egy emberre mindig számíthatsz aki úgy fogja várni mint a csecsemő az anyatejet. :)
Rám számíthatsz testvér!  ;)

Kargarosz

http://filmdroid.hu/2013/03/cameron-az-avatar-folytatasarol-beszel/

Itt van magyarul.  :) A kommenteket mindig öröm olvasni. ;D ;D De le vannak tojva. Tipikus Pocahontas Trollok ezek.