Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Ma Hawn, a felvetésed a gravitációról nagyon érdekes! Egy dolgot javítanék, ha megengeded: a tömeg állandó tulajdonsága a testeknek! Nem az változik meg eltérő gravitációs körülmények között, hanem a súlyuk!

facebook: soaia leNa`vi

Zongyu Atxen

Hát azért, ha egy vulkánon vagy és az elrepít az űrbe...XD

Tìtxur Lefpomtokx

#162
Akkor sem úszod meg mert a láva  ki lövel több 100 km magasra ami aztán szépen visszahullik az egész bolygóra  ;D

szerk: khhm holdra ;D

Zongyu Atxen

Áh, de majd valahogy a Jupiter megoldja és oda vonz téged.  ;D  Ő a Fő Isten vigyázz! ;D ;D

Hawnuyu atxen

#164
Quote from: P.A.'li makto on August 18, 2010, 02:33:57 PM
Ma Hawn, a felvetésed a gravitációról nagyon érdekes! Egy dolgot javítanék, ha megengeded: a tömeg állandó tulajdonsága a testeknek! Nem az változik meg eltérő gravitációs körülmények között, hanem a súlyuk!

Oké, annyira fizikálisan helyesen akartam írni, hogy a végén csak nem sikerált...


Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 18, 2010, 02:34:24 PM
Akkor sem úszod meg mert a láva  ki lövel több 100 km magasra ami aztán szépen visszahullik az egész bolygóra  ;D

szerk: khhm holdra ;D

Ha már fizika:
A "bolygó" azért lett ez a szó, mert régen "bolygó csillagokat" figyeltek meg az égen (keringtek a Nap körül, de mi csak azt látjuk, hogy jobbra-balra mászkálnak), tehát, ha nem a "nagy égitest" lenne a bolygó mai definíciója, akkor igazad lenne (és tulajdonképpen van is).

Ezt teszi az emberrel a fizika fakt ;D mindenkinek ajánlom :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Zongyu Atxen on August 18, 2010, 02:36:28 PM
Áh, de majd valahogy a Jupiter megoldja és oda vonz téged.  ;D  Ő a Fő Isten vigyázz! ;D ;D
Az nem lenne túl kellemes, ugyanis ha átlépsz egy bizonyos határon akkor a tömegvonzás szétcincál/széttccakít' ;D

Zongyu Atxen


Hawnuyu atxen

A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:51:39 PM
A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
Így van ha köröznél egy fekete lyuk mellett mondjuk 10 évig, aztán visszatérnél a földre ott kb 2000 év telt el

Zongyu Atxen

Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:51:39 PM
A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
Noda várjunk... Akkor, ha egy fekete lyuk közelébe kerülök akkor lehet, hogy ott ahol én vagyok megáll az idő és én is, de mondjuk több millió kilométerre meg nézik ahogy belemegyek?  ???

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 18, 2010, 02:52:54 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:51:39 PM
A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
Így van ha köröznél egy fekete lyuk mellett mondjuk 10 évig, aztán visszatérnél a földre ott kb 2000 év telt el
És ez be is lett bizonyítva, úgy hogy 2 nagyon pontos atomórát beállítóttak közös időre, az egyiket a földön hagyták, a másikkal meg mentek repülövel pár kört a föld körül, és amikor leszálltak, a repülőn lévő óra késett, tehát lassabban telt az idő

Zongyu Atxen

Ez már Einstein elméleteibe tartozik... Vagyis gyakorlataiba is...

Tìtxur Lefpomtokx


Zongyu Atxen

Igen... ;D Szóval AVATAR 2.  ;D

Hawnuyu atxen

Quote from: Zongyu Atxen on August 18, 2010, 02:53:33 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:51:39 PM
A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
Noda várjunk... Akkor, ha egy fekete lyuk közelébe kerülök akkor lehet, hogy ott ahol én vagyok megáll az idő és én is, de mondjuk több millió kilométerre meg nézik ahogy belemegyek?  ???

Pont fordítva. Te nem érzékeled, hogy körülötted lassabb az idő, csak kívülről. Te max azt érzékelnéd, hogy kint nagyon gyorsan szaladgálnak... túl gyorsan ;D

(lassan nyitunk egy tudományos topic-ot is 8))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Nyitni kéne egy tudományos fekete lyukas bolygós topicot, mert erről lehet beszélni :D

Hawnuyu atxen

Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:57:47 PM
Quote from: Zongyu Atxen on August 18, 2010, 02:53:33 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on August 18, 2010, 02:51:39 PM
A másik meg az elmélet, miszerint a gravitáció növekedésével lassul az idő.
(e szerint egy feketelyuk eseményhorizontja közelében gyakorlatilag áll az idő... de persze az idő, mint minden más is, relatív)
Noda várjunk... Akkor, ha egy fekete lyuk közelébe kerülök akkor lehet, hogy ott ahol én vagyok megáll az idő és én is, de mondjuk több millió kilométerre meg nézik ahogy belemegyek?  ???

Pont fordítva. Te nem érzékeled, hogy körülötted lassabb az idő, csak kívülről. Te max azt érzékelnéd, hogy kint nagyon gyorsan szaladgálnak... túl gyorsan ;D

(lassan nyitunk egy tudományos topic-ot is 8))

Egy rugóra jár az agyunk ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx


Kifkeyä Nari

Tetszett ez a gravitáciiós kölcsönhatás....
De akkor merjetek tábolabra nézni.

Az csak egy dolog hogy Pandora-ra ha a Polyphemus.
Én mi van a Polyphemus másik 13 holdjával?
És még ott vannak az L4 és L5 kisbolygók is....

;D ;D ;D ;D

Hawnuyu atxen

És akkor a kettős-csillag (ha jól tudom, akkor az) esetleges gravitációs furcsaságairól még nem is beszéltünk ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!