Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Egyetértek... ha valaki visszajön, az legyen Grace... esetleg Trudy (a tuti a mindkettő-változat lenne ;))
Quaritch-ot sztem nem fogják visszahozni, bár főgonosznak jó lenne... talán pont azért, mert nem akarjuk őt viszontlátni...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Hát, remélem, hogy nem jön vissza Quaritch, mert számomra is egy ****, egy ****...értitek. Az tényleg jó lenne ha Grace-t és/vagy Trudy-t visszahoznák.

Hawnuyu atxen

Az egyetlen baj csak az, hogy akkor ki legyen a gonosz karakter...
Bár az "Anti-Eywa" ötletet sem tartom rossznak, de az valószínűbb, hogy az emberek jönnek vissza, és akkor meg szinte kötelezően visszajön kedvenc ezredesünk...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Ha gonosz, az csakis ember lehet szerintem. Viszont nem feltétlen kell minden részben harcnak lenni - lehet egy nyugisabb, de amellett izgalmas 2. rész, aztán majd lehet hogy a 3. lesz megint harcosabb. :)
Nem tudom, hogy a nagyközönségnek mik az igényeik, ismét csatát akarnak-e látni, vagy kíváncsiak miért utálták meg a na'vik ennyire az emberek, így történelmi visszatekintést... az anti-Eywa dolgot én személy szerint nem tartom túl jónak, nem na'vihoz illő lenne.  :-\

Hawnuyu atxen

Nem na'vis, de a természet egyensúlya így meglenne... ha a jó kerül túlsúlyba... Ld.: Dragonlance Krónikák ;)

A nagyközönség pedig általában a harcolósdit szereti...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

A természet egyensúlya a Pandorán tök jól megvan, ill. megvolt amíg az emberek meg nem jelentek. Na mondjuk ez a Földre is érvényes. :-\
"Eywa pedig nem segít senkinek senki ellen... az életet védi nem minket!" ;) Ebből kiindulva még mindig nem tudom elképzelni, hogy lennének olyanok akik ellene vannak.
Az biztos hogy tényleg a harcolósdi, amit nagyon szeretnek, de egy komoly mondanivalóval bíró, nem annyira akciódús film is meg tudja ragadni a közönséget, és nem egyszer hallottam már olyan véleményt, amikor azt kifogásolták egy filmeben hogy túl sok volt benne a harc. Na de majd meglátjuk. :) 3 évet kell még rá várni....áááá oeyä Eywa!

Hawnuyu atxen

Quote"Eywa nem segít senkinek senki ellen... az életet védi nem minket!"

Ebben az a szép, hogy az angol verzió az élet egyensúlyáról beszél benne...
Az egyensúlyhoz viszont szükséges a gonosz!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Szerintem nem szükséges, mert ha csak a földi életet veszed alapul, minden szépen egyensúlyban volt, amíg a civilizált emberek nem nyúltak bele. Addig nem láthattunk gonoszt sehol! Most viszont hogy az emberek belekontárkodtak, most már nincs mindenhol egyensúly. :(

Hawnuyu atxen

Ez már a "gonosz" szó értelmezésének problémája...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Quote from: Hawnuyu atxen on March 15, 2010, 03:47:21 PM
Ez már a "gonosz" szó értelmezésének problémája...

Nincs is azzal semmi baj, ha másként értelmezünk szavakat, de jó ha tudjuk a másik mit ért jelen esetben gonosz alatt. ;)
Én nagyjából azt értem, ami a ellen van, vagyis jónak csak azt találja, amit ő maga gondol, nagyratörő, uralkodni akar minden felett és nem foglalkozik más élőlényekkel csak magával annak érdekében, hogy elérje a célját. Persze ilyenek az emberek között mindig voltak, vannak és lesznek is sajnos, de na'vik között nehezen tudom elképzelni - csak hogy visszakanyarodjunk az eredeti témánkhoz. :) Persze a filmekben mindig van gonosz, kell is, különben nem lenne izgalmas, de én kitartóan ragaszkodom ahhoz, hogy ne na'vi legyen, tehát kizárásos alapon ember. :D

Hawnuyu atxen

#30
QuotePersze a filmekben mindig van gonosz, kell is, különben nem lenne izgalmas, de én kitartóan ragaszkodom ahhoz, hogy ne na'vi legyen, tehát kizárásos alapon ember.

"kizárásos alapon"?
A na'vik is, földi ember-szemmel nézve, űrlények/idegenek/földönkívüliek, nevezzük, aminek jól esik...
Hol van törvénybe vésve, hogy az Avatar-univerzumban nem élhet másik értelmes faj, csak a na'vik és az emberek ??? (tehát, hogy nem jöhet egy 3. faj akár)


Ettől függetlenül szerintem még mindig jó dolgok születhetnének egy "Anti-Eywa" létezéséből...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Ok, elméletileg létezhet az univerzumban még sok értelmes faj, nem csak az emberek és a na'vik, és ebből kiindulva ugyanúgy elmehetnek a Földre és ugyanúgy a Pandorára is... na igen, és itt jön fel az emberek és na'vik közti összefogás kérdése egy 3. intelligens fajjal szemben, aztán az emberek és a na'vik békében való egymás mellett élése... hmm érdekes :) bár (remélem nem hangzik túl pesszimistának) ismerve az embereket ez nehezen elképzelhető.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ami viszont már inkább fontosabb a folytatással kapcsolatban, hogy mi lesz a címe. :D
Cameron azt mondta, hogy ne legyen már Avatar2, hiszen Jake már igazi na'vi, így legyen a címe: Na'vi. :)

Aztán azt is mondta, hogy nagyobb hangsúlyt fognak fektetni a na'vi kultúrára, így (szerintem) többet is fognak benne beszélni na'viul, ami nekünk csudijó lesz ám. ;) :D

Ezeket az infókat innen szedtem. :)

Hawnuyu atxen

Valahogyan meg kell gyógyítani a Földet ;)
Ha van egy kis klisé az egészben, akkor tuti ez lesz a végén... meg megjavulnak az emberek is.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Na'vi... érdekes egy címváltás lenne... de akkor mi lesz a 3. rész címe? ;)

Több na'vi beszéd... jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :D :D :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

Hmm, látom már jól fel boncoltátok a kérdést... 8) Á jobb ezzel nem foglalkozni, úgysem szólhatunk bele mi legyen benne, én inkább Tanulok, és várok...
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

tìngay mungeyu

Mi is csak azért foglalkozunk a témával, mert jó róla beszélni még akkor is ha nincs beleszólásunk. :)
Na meg folyamatosan jönnek a hírek a folytatással kapcsolatban és jó dolog megosztani ezeket egymással és megtudni mások véleményét is. :)

tìngay mungeyu

#35
Tsap'alute a duplázásért  meg egy kicsit off is ::) de megörültem ennek a hírnek, ami tsmuke tsrräfkxätun keresztül jutott el hozzánk, hogy ősszel lehet visszatér az Avatar egy 20 percnyi bővítéssel, ami a kimaradt jelenetből tevődik majd össze. :D

Oe lu nitram. :D

Pay'itan

Az Anti-Eywa nekem sem tetszik, de ha már az lesz, akkor igenis legyenek hozzá gonosz, piros na'vik! >:(  :D Egyébként ez a harmadik faj ötlet kifejezetten tetszik!

na’rìngä hawnuyu

Hmm egy idegen Bölcs faj, akik az emberek és a na'vik közé álnak vagy, egy idegen de agresszív? Talán azért nem mind 1...
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Én a 2. verzióra gondoltam... bölcsnek ott van Eywa ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shanas

#39
Kaltxì!

Nem régiben reg-eltem és gyorsan végig is futottam ebben a topic-ban folyó eszmefuttatásokat, gondoltam én is hozzáfűzök egy-két saját gondolatot.
A folytatást tekintve, nekem mindegyik elmélet tetszik. Igazából tényleg nehéz elképzelni a na'vi-kat gonosznak, de valahogy ezt lehet úgy kéne felfogni, hogy ők nem is azok (hanem csak hasonlítanak rájuk). Bár az igazat megvallva, szerintem ez a szín alapján megkülönböztetés kicsit hajazna a PC játékokban megszokott TDM, vagy CTF játszmákra...  :-\
Eywa-t tekintve, szerintem egyszerűen nem is lehet elképzelni. Én úgy gondolom Eywa maga az a kapcsolat a na'vik és a környezetük között, amint az emberek fel se tudtak fogni. Talán inkább egyfajta érzés lehet, persze ez nem zárja ki a képi megnyilvánulásának lehetőségét.
Ezt az alapján merészeltem mondani, amiért törzsiekről van szó és nem kell mindent készpénznek venni. A na'vi-k felismerték ennek a nagyszerű harmóniának a lehetőségét és nagyságát, ám maguk sem tudják pontosan mi is az, ezért a legfőbb istenségüket látják benne és ez így van rendjén.
Érdekel a törzsiség, ezen belül a sámánizmus (magamat is amolyan "neo-sámán"-nak tartom), és ezekkel az ismeretekkel tekintettem meg eme nagyszerű filmet.
Egyelőre ennyi... a későbbiekben igyekszem írni valami használhatót a köz javára!

Shan'as
Please listen to the blowing wind
Among the fresh sprigs of trees
Our hell-world isn't hopeless
We can save the world hand in hand. (Shanes - Prayer of a Shaman)