Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

De az a félig kész rész meg 45 perc hosszúra van meghirdetve! :o
Azért remélem nem a hogyan készült-videókból megismert ruhákban látjuk majd a szereplőket... bár semmi bajom azokkal a ruhákkal, csakháááát ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on September 03, 2010, 04:53:41 AM
Azért remélem nem a hogyan készült-videókból megismert ruhákban látjuk majd a szereplőket... bár semmi bajom azokkal a ruhákkal, csakháááát ;D
Biztos nem.
Annak nem az a lényege. Bár több kamerával veszik őked, de ott a lényeg, hogy a testen lévő szenzorok mozgását rögzítsék.
Én úgy gondolom ezen kamerakának a képe nem is kerül rögzítésre, csak az online számolt térbeli pontok halmaza kerül letárolásra.
Bár.... Egy külső kamera képe van társítva, hogy feldolgozáskor segítse a munkát, de nem hiszem hogy ezt látnánk majd.....
Mint írtam azt sem gondolom hogy olyan 256 színű csontvázakat látnánk mint ami szintén abban a videóban látható.

Remélem azért nem egy újabb hogyan készültből kapunk, hanem valóban a filmhez kötődő, a film részét képező háttérjelenetekről van szó, amik idő/pénz hiányában nem készültek el annyira szépen bevilágítva mint amiket a filmben látunk.
Nem hiszem, hogy rossz képminődégű extrákkal lerontanák az élményt.

Igazából én annak örülnék ha az utolsó extráig minden meglenne magyar nyelven is. ( de félek ez csak ábránd marad)
Persze annak is örülnék, ha megérné nekik kicsit foglalkozni az elkövetkezendő években (a második részig) a meglévő anyagokkal és folyamtosan további anyagok készülnének el és kerülnének beolvasztásra a filmbe.
Mondjuk jövőre lenne egy  plusz 1 órás DVD... :)

Kifkeyä Nari

Youtube-ra felkerült a bővített avatarból az első kis részlet...
Akit érdekel a spoiler és ügyes megtalálja, de azok kedvéért akik nem szeretik az ilyen spoiler-t nem írom ki a címet, nehogy elcsábúljanak.

Kargarosz

http://www.dvdextra.hu/news.asp

16 perc plusz, és 45 perc félkész jelenet alig várom.

Kifkeyä Nari

Miért utólag tud iylet az ember.

Akit tegnap óta kergetek valószínű az is ott volt, mert azt mondták, hogy valami rendezvényen van.
A cikben van egy jó név... Lehet megpróbálom felhajtani....
Meg kéne győzni hogy igen is legalább az egész anyagot fordítsák le...

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on September 03, 2010, 05:19:19 AM
Igazából én annak örülnék ha az utolsó extráig minden meglenne magyar nyelven is. ( de félek ez csak ábránd marad)
Persze annak is örülnék, ha megérné nekik kicsit foglalkozni az elkövetkezendő években (a második részig) a meglévő anyagokkal és folyamtosan további anyagok készülnének el és kerülnének beolvasztásra a filmbe.
Mondjuk jövőre lenne egy  plusz 1 órás DVD... :)

Ennek én pont nem örülnék... azért nincsen még meg a DVD, mert a bővítettre vártam... most megint várhatnék még a még bővítettebbre???
Az az 1-es legyen mondjuk 3-as, és megegyeztünk. ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tirea Tawä

Ha mind a 6 óra felvett anyag rajta lenne a bővítetten, akkor arra tényleg érdemes lenne várni.
Egyelőre viszont elégedjünk meg ennyivel!  ;)

(És gyűjtsük a pénzt, hogy meglegyen, mire nálunk is kiadják a DVD-t! ;D)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Ha kijön, már csak egy dolog miatt sírhatunk: nincsen na'vi feliret/nyelvű lehetőség ;D :'(
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Kif te most mire gondolsz? Mert magamtól nem jövök rá. :D

Tirea Tawä

A na'vira fordítás feladata szerintem ránk, nyelvtanulókra vár...  :D

... majd ha már mindenre lesz szó a szótárban! ;)

És persze akkor, ha már profin beszélem a na'vit...  ;D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Szerintem meg tudnánk oldani...
Meg gyakorlásnak sem lenne utolsó.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tirea Tawä

Rendben, vágjunk bele!

Ha felosztanánk a filmet, talán minden fórumosnak jut egy mondat...  ;D
Vagy kettő... Több nem hiszem, hogy lenne.  ;)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Neeeem, magyar project!
Megcsináljuk, a törpiek meg hadd nézzenek, hogy "ezek a magyarok meg millen ügyik".
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tirea Tawä

#333
Oké! Így még jobb!

Mikor kezdjük?
Én melyik részt kapom? És milyen új szavakat kell majd alkotnom, hogy hiteles legyen a fordítás?  ;D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

QuoteÉs milyen új szavakat kell majd alkotnom, hogy hiteles legyen a fordítás?

Ez több részletben történik:
1.: legyél Karyu Pawl,
2.: teljes na'vi szótár/nyelvtan -t ide nekünk!
3.: innentől már nem is kell új szavakat kreálni ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on September 03, 2010, 01:28:47 PM
Kif te most mire gondolsz? Mert magamtól nem jövök rá. :D
Mire gondolsz mit nem értesz?

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on September 03, 2010, 01:26:46 PM
Ha kijön, már csak egy dolog miatt sírhatunk: nincsen na'vi feliret/nyelvű lehetőség ;D :'(
Nemzetköziben a na'vi beszélgetéseket összeírták na'viul.
Persze mikor néztem én találtam pár kimaradt részt...
Azt azért rá lehetne mojoltatni velük....

Tirea Tawä

Be tudod linkelni azt a topicot?  :)

Kíváncsi vagyok rá, de nem hiszem, hogy még ma megtalálnám egyedül...
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Én csak ilyen formában ismerem a dolgot, de sok benne a pontatlanság.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tirea Tawä

"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás