Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Hawnuyu atxen

Csak annyi, amit már eddig is tudtunk, meg egy kis történelem.

Cameron a Mariana-árok mélyén fog forgatni, meg tapasztalatot gyűjteni Pandora vízi világához. Az 56-odik születésnapját a Bajkál-tóban töltötte "edzéssel" (+azért, hogy felhívja a figyelmet a tó szennyezésére, ami majd a Mariana-ároknál is cél lesz).
Ezen kívül csak annyi, hogy a tengeralattjáró félig kész van Ausztráliában, és kétüléses lesz.
(meg egy kis történelem a Mariana-árokról)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Kíváncsi leszek, hogy az óceánba lesznek e vízben élő Na'vik bár valószínűnek tartom. Amúgy arról nem is tudunk, hogy akik a dzsungelben élnek Na'vik tudnak e a vízben levegőt venni.....

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Kargarosz on September 14, 2010, 03:01:35 PM
Na'vik tudnak e a vízben levegőt venni.....
Nemhinném mivel amikor Jake elugrott a thanator elől a vízbe, amikor a felszínre jött kapkodott a levegőért.

Kargarosz

Hát azért nem teljesen derült ki, hogy ne tudna attól lélegezni a vízbe. Ráadásul a nagy futás miatt kapkodott ő inkább levegőért szerintem.

Hawnuyu atxen

Ott a pont... de azért érdekes a felvetés... pl mért ne lehetne, hogy egy na'vi törzs a pandorai evolúció során a vízben telepedett le, vagy a víz (tenger) mellett, de annyira szoros kötődéssel, hogy jóval tovább tudnak a víz alatt maradni, akár lélegezni is -valamennyire?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Vagy ha nem is lélegezni a víz alatt, de sokáig visszatartani a levegőt.

tìngay mungeyu

#367
Quote from: Kargarosz on September 14, 2010, 03:01:35 PM
Kíváncsi leszek, hogy az óceánba lesznek e vízben élő Na'vik bár valószínűnek tartom. Amúgy arról nem is tudunk, hogy akik a dzsungelben élnek Na'vik tudnak e a vízben levegőt venni.....

Szerintem nem tudnak, mert ugyanolyan légző szervrendszerrel rendelkeznek mint mi. Ahhoz hogy a vízből ki tudják szűrni a zoxigént ;) kopoltyújuknak kéne lenni. :) Esetleg olyat tudhatnak, hogy nagyon sokáig benn tartják a levegőt, mert amikor Jake és Neytiri úsznak, elég sokáig vannak a víz alatt. :)

Hawnuyu atxen

De a más fajta evolúció, vagy esetleg mutálódás még mindig lehet... vagy Eywa alkotott egy vízben élő testvérfajt is... vagy valami... ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Eredetileg terveztek kopoltyút nekik...

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Akkor lehet, hogy még most is tervezik nekik, csak az egy másik na'vi-faj?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

De amúgy oxigént lélegeznek? Mert az embereknek toxikus a kinti levegő.

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on September 14, 2010, 03:25:02 PM
Akkor lehet, hogy még most is tervezik nekik, csak az egy másik na'vi-faj?
Nem tudom, de a kopoltyúhoz úszóhártya is dukál! Kezdek félni ettől a második résztől...

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Quote from: P.A.'li makto on September 14, 2010, 03:22:18 PM
Eredetileg terveztek kopoltyút nekik...

Erről mikor volt komolyabban szó?

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on September 14, 2010, 03:34:22 PM
Quote from: P.A.'li makto on September 14, 2010, 03:22:18 PM
Eredetileg terveztek kopoltyút nekik...

Erről mikor volt komolyabban szó?
Valahol olvastam... Nem lehet, hogy az első Avataros könyvben van...?

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Quote from: P.A.'li makto on September 14, 2010, 03:34:18 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on September 14, 2010, 03:25:02 PM
Akkor lehet, hogy még most is tervezik nekik, csak az egy másik na'vi-faj?
Nem tudom, de a kopoltyúhoz úszóhártya is dukál! Kezdek félni ettől a második résztől...

Nem kell tőle tartani Cameron tudja mit csinál. Az meg tényleg nem buta ötlet, hogy van olyan Na'vi törzs akik sokáig bírják a víz alatt vagy ott is élnek.

P.A.'li makto

QuoteAz meg tényleg nem buta ötlet, hogy van olyan Na'vi törzs akik sokáig bírják a víz alatt vagy ott is élnek.
Hát nem is tudom...  nekem erről Jar Jar Binx jut az eszembe...  :P

facebook: soaia leNa`vi

tìngay mungeyu

#377
Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on September 14, 2010, 03:27:58 PM
De amúgy oxigént lélegeznek? Mert az embereknek toxikus a kinti levegő.

Ha minden igaz a Pandora légköre leginkább annyiban tér el hogy 18% szén-dioxidot tartalmaz a földi 0,038%-kal szemben, emiatt toxikus az embereknek, de szerintem a na'viknak is ugyanúgy oxigén a fő összetevő amire szükség van. :)

Kargarosz

Quote from: P.A.'li makto on September 14, 2010, 03:43:05 PM
QuoteAz meg tényleg nem buta ötlet, hogy van olyan Na'vi törzs akik sokáig bírják a víz alatt vagy ott is élnek.
Hát nem is tudom...  nekem erről Jar Jar Binx jut az eszembe...  :P

Hát azért Cameron biztos nem fogja lemásolni ami ott volt, de lesz lent a vízben NA'vi ez biztos.

Hawnuyu atxen

Valami lesz a vízben, és mivel mégiscsak a na'vik a főszereplők, kell hogy legyen majd pár na'vi is...

Az pedig, hogy mely fajnak mennyiből mi kell...
Engem nagyon fel tud bosszantani, amikor olyat hallok, hogy "ilyen környezetben természetesen nem létezhet élet"...
Mert mért is nem? Mért ne lehetne egy olyan faj, aminek kifejezetten jól esik mondjuk az abszolút 0-hoz közeli hőmérséklet? Vagy a számunkra elviselhetetlen hőség?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!