Avatar folytatás(ok)

Started by Pay'itan, March 14, 2010, 01:36:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pay'itan

Ha megnézitek az Avatar könyvek egyikének(The na'vi quest) a borítóját, alul találtok egy írást:Based on the new movie, ami magyarra fordítva:Az új film alapján, vagy hogy ez a könyv az új film alapja.Szerintetek?Mire értik az új filmet?Esetleg az Avatar 2-re, vagy az Avatar első részét tekintik új filmnek? Nekem az első verzió jobban tetszik  :). Persze, azért nem szeretném, ha az Avatar-ból is 1000 részes történetet csinálnának, de jó lenne tudni, legalább egy részben, hogy mi történik azután, hogy Jake kinyitja a szemét.

Pay'itan

Ez most az 50. postom! Tawtute lettem!  ;D :D

tìngay mungeyu

Quote from: Pay'itan on March 14, 2010, 01:36:38 AM
Ha megnézitek az Avatar könyvek egyikének(The na'vi quest) a borítóját, alul találtok egy írást:Based on the new movie, ami magyarra fordítva:Az új film alapján, vagy hogy ez a könyv az új film alapja.Szerintetek?Mire értik az új filmet?Esetleg az Avatar 2-re, vagy az Avatar első részét tekintik új filmnek? Nekem az első verzió jobban tetszik  :). Persze, azért nem szeretném, ha az Avatar-ból is 1000 részes történetet csinálnának, de jó lenne tudni, legalább egy részben, hogy mi történik azután, hogy Jake kinyitja a szemét.

Igen, tényleg jó lenne tudni. :) Lehet is ezt beszélgetést folytatni, találgathatunk hogy mi lesz utána...ééééééés van is erre child boardunk! ;) :D
Szóval hogyha már ez így elindult, át kéne mozgatni oda (egy új topicba) ezt a pár postot.
Mit gondolsz ma Hawnuyu Atxen? :)

Pay'itan

Ez szerintem is jó lenne.És ha esetleg valaki ki fantáziált egy alap történetet a kettőnek azt megoszthatná ott.  :P :)

Hawnuyu atxen

:D
A véleményem ;)

Egyébként, ha jól tudom trilógiának lett megszervezve az Avatar...
De második rész biztosan lesz... Ha más nem, azért mert nagyon jól fizet. Nekünk csak jó, ha lesz még pár rész!!!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Irayo, ma Hawnuyu, az új topicért! ;)
Most már szárnyallhat a fantáziánk a folytatással kapcsolatban! :)

Bizony, én is úgy tudom, hogy a szereplők szerződése trilógiára szól, de ha ekkora lesz a siker a 3. után is, szerintem nem kizárt, hogy lesz belőle egy 4. befejező rész. :) ...és igen nekünk az csak jó lesz.  :D
Csak győzzem kivárni! :D

Hawnuyu atxen

Kis off:
A Terminátort nem tudom mekkorára tervezték, de abból 30 részt simán lehetne csinálni... bár a 4. már nem volt annyira jó (azért az első kettő... azok nagyon ott voltak)...

Ha az Avatar-ból tömegterméket csinálnak, az minden, csak nem jó... legyen meg a 3 rész, aztán ne legyen még sok-sok... vagy legyen (inkább...), de akkor a szint is legyen meg!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Igen, igaz, persze én sem szeretném, ha mondjuk tv-s sorozatot csinálnának belőle vagy ilyesmi.  :-\ Legyen meg a 3, ahogy tervezték, nagyon maximun 4, aztán kész. Mi attól még szeretni fogjuk, míg világ a világ! ;)

Hawnuyu atxen

De legalábbis amíg Pandorán élünk ;)


Amúgy valahol már olvastam olyan elvetemült ötleteket is, hogy a kövi részekben átköltözik a helyszín a környező bolygókra... arra azért kíváncsi lennék, hogy hogy...
Max -ha ez hiteles forrás... meg nem mondom, hogy hol olvastam, leget, hogy csak fanfiction- az lehet, hogy az emberek az egyik másik holdon kiépítenek egy bázist és próbálkoznak még egy sort a bányászással...
Mondjuk, ha a Star Wars-ból indulunk ki, akkor a 2. részben az emberek lesznek az erősebbek... valahogy meg kell előlegezni a 3. részt...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Nahát, remélem azért a kawnga sawtute nem lesz erősebb...  :-\ viszont olyat olvastam, hogy Grace benne lesz a 2. részben :D hogy hogy hozzák vissza az már kérdés, bár hallottam már különféle találgatásokról.

Hawnuyu atxen

Eywa fohu lu....
Ha egy egész bolygó akarja, akkor vissza tud térni... meg egyébként is: a végén Grace azt mondta, hogy ott van Eywa-val, tehát elképzelhető, hogy awngeyä Nawma Sa'nok úgy fog dönteni, hogy visszaküldi... nem lehetetlen.

Azt meg nem mondom szívesen, hogy erősebbek lesznek, de sajna valószínű... aztán a 3-ban majd jól visszakapják...
Bár az talán még valószínűbb, hogy a végén Eywa is beszáll a dologba és sawtute fel fogják fogni, hogy mi is van, aztán szépen meggyógyítják Földanyát is.

Az utóbbi nekem jobban tetszik ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Minden lehetséges. ;)

Én olyat is olvastam/hallottam, de biztosan ez is csak spekuláció, hogy lehet visszamegyünk egy kicsit az időben és bemutatják, hogy Jakenek milyen élete volt még a Földön, milyen volt az amikor a sawtute megérkeztek Pandorára, aztán hogy mi történt 10-20 évvel ezelőttől mostanáig stb.

Hawnuyu atxen

Az is érdekes lenne... de szerintem valószínűbb egy időben linearáis következő két rész...
De, ha már a múlt, akkor az első Toruk Makto-ról is lehetne kis bemutatós rész (a 2., vagy 3. részen belül)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

#13
Hát én már egy kicsit fantáziáltam:Nem tudom, hogy hallotátok-e, olvastátok-e azt a fajta verziót a folytatásnak, hogy lesz benne piros na'vi....Na, hát én ebből indultam ki, de csak egy nagyon-nagyon alapot találtam ki.  :)
Mi lenne ha:
-azok a piros na'vi-k gonoszak lennének?
-azok a csíkok, amik a kék na'vi-kon sötétkékek, vagy vil.kékek, azok a pirosakon feketék lennének?
-a piros na'vi-knak is külön "földrészük" lenne, ahol az állatok is ugyanolyanok mint a kékeknél, csak ők is gonosz színeket öltenek?
Tehát ezt lehetne mondani egyfajta párhuzamos világnak, csakhát mind a kettő világ létezik, ugyanabban a dimenzióban. Aztán a kék és a piros na'vi-k ellenségek lennének, aztán háborúznak, meg ilyenek.
És ez nem igazán a piros dologhoz kapcsolódik, de az is jó lenne, ha olyan állatokat is beleraknának, amiket az első filmben nem, csak a játékban(vagy valamelyik könyvben) lehet megtekinteni(pl:slinger, sturmbeest, stingbat stb..)

Hawnuyu atxen

Gonosz na'vik...
Egyrészt nehéz elképzelni... másrészt viszont megmagyarázná, hogy miért volt szükség Toruk Makto-ra...

Bár akkor ez felveti egy, hogy úgy mondjam "Anti-Eywa" létezésének lehetőségét is...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

#15
Nem tudom...számomra nem annyira nehéz elképzelni hogy gonoszak, csak el kell hozzá képzelni a külsőt és ennyi. Egyébként, ha már Eywa, ti milyennek képzelitek őt? Számomra valahogy, olyan megfoghatatlan..olyan..nem is tudom, nem képzelem el sehogy. Ha már muszály lenne neki valami formát ani, akkor bizonyára azt mondanám, hogy egy nagy fehér fény a Lelkek fája felett. :)

Hawnuyu atxen

Nem igazán tudom... leginkább valami nagy fényesség :D
De a gonosz na'vik tényleg nem férnek bele a világképembe... a na'vi definíciójában benne van, hogy "jó"... meg akkor tényleg kellene egy gonosz "Anti-Eywa"...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#17
Gonosz na'vit én sem tudok elképzelni! Szerintem minden na'vi jó és harmóniára törekszik a többi na'vival és a körynezettel is.
Hogy mikor lehetett szükség, a régi dalok ideje óta 5-ször Toruk Maktora, az már érdekes kérdés. :) Szerintem viszont a nagy bánat ideje, nem csak háborúk esetén lehet, hanem mondjuk természeti katasztrófák, járvány és hasonlók miatt. Hogy a na'vik között talán lett volna harc mondjuk a területekért...hmm...nem tudom. Ott vannak a sík lovas klánjai, akik inkább lovasok, biztos nem a fákon szaladgálásra specializálódtak, és a kelet repülő népe, akiknek meg a repülés... Na szóval csak azt akartam ebből kihozni, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy na'vik egymás ellen harcoljanak.
Épp ma gondolkoztam rajta  miközben néztem a filmet, immár hatodjára moziban :P hogy milyen lehet Eywa, amikor Grace azt mondta hogy Eywa él... én is valamiféle nyugalmat és biztonságot árasztó fénynek tudom elképzelni, ami úgy érzed vigyáz rád. :)

Pay'itan

Ok, akkor gonosz na'vi puff, kilőve. :)
Ez szerintem sem lenne rossz, hogy bemutatja, mikor volt szükség Toruk(Makto)-ra, de azért Jake és a többiek történetének folytatásának is örülnék.Azért az a The Na'vi Quest könyv még mindig érdekel.Nem tudja valamelyikőkötök, hogy le lehet-e valahonnan tölteni?
Ezt jó tudni, hogy nagyjából mindenki ugyanúgy képzeli Eywa-t. Legalább, ha beszélünk róla, nem az van, hogy egyikünk agyában fehér fény, a másikéban egy komplett afrodité, a harmadikéban, pedig egy szimpla nő.  :D

tìngay mungeyu

Olvasgatva ezeket a topicokat, úgy láttam, hogy találgatások mennek azzal kapcsolatban is hogy ki maradt végül életben, így ki térhet vissza a 2. részben.
Van, aki azt mondja hogy Quaritch-t fel fogják éleszteni, van aki szerint Trudy mégsem halt meg mert katapultálhatott, azt sajos már tudjuk, hogy Tsu'tey meghalt  :'(... és mi lett Norm avatarjával?
Én nem akarom Quaritch-t vissza, grrr!  >:( >:(