Flóra és fauna

Started by P.A.'li makto, November 28, 2010, 02:09:51 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daryus

Quote from: Kargarosz on September 14, 2011, 11:03:58 AM
Egyszerű a megoldás tegyél bele Neon csövet, és lám világosság. ;D ;D

tuzdod... a neon is árammal "megy" tehát nem megoldás, csak design javítás .P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on September 14, 2011, 11:45:44 AM
Quote from: Kargarosz on September 14, 2011, 11:03:58 AM
Egyszerű a megoldás tegyél bele Neon csövet, és lám világosság. ;D ;D

tuzdod... a neon is árammal "megy" tehát nem megoldás, csak design javítás .P
Fì'u:)

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Quote from: Daryus on September 14, 2011, 11:45:44 AM
Quote from: Kargarosz on September 14, 2011, 11:03:58 AM
Egyszerű a megoldás tegyél bele Neon csövet, és lám világosság. ;D ;D

tuzdod... a neon is árammal "megy" tehát nem megoldás, csak design javítás .P

Majd szépen megkérik Eywa mamát, hogy minden hónapba fizesse az áramszámlát. ;D ;D

P.A.'li makto

QuoteMajd szépen megkérik Eywa mamát, hogy minden hónapba fizesse az áramszámlát
Félreértetted. Én a környezetvédelemre gondoltam, nem a villanyszámlára. Meg hát látványnak se lenne rossz...  :)

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

#104
Tegnap nézegettem a galériát, és ott láttam Tsanten Eywa 'eveng kollega képét.

Fel is keltette az érdeklődésemet, és én is feltettem a Celestia 3D Space Simulation programot és kiegészítőt.
Nem tudom mennyire pontos, és milyen adatokra támaszkodva csinálták meg, de meg van benne a Polyphemus és holdjainak pályája.

A holdak a következők:
- Asteroid 6
- Erios
- Asteroid 5
- Newton
- Pandora
- Hades
- Asteroid 4
- Asteroid 3
- Asteroid 2
- Seneka
- Phele
- Vergilius
- Asteroid 1
- Hell

Bár nem pontosan lehet a szögeket bezáró ellipszis pálya miatt a pontos sorrendet felállítani, de a legtávolabbitól befelé haladva írtam a sorrendet.
Ez alapján kívülről az 5. a Pandora (vastag piros vonallal jelölve a pályája).


old gallery link?id=4213[/img]

old gallery link?id=4214[/img]

Kargarosz

Nagyon jó képek kösz. Arra is kíváncsi lennék speciel, hogy a Polyphemus-on egyáltalán van e élet mert a filmből semmi se derül ki a bolygóról.

Ayane-chan

Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 04:16:02 AM
Nagyon jó képek kösz. Arra is kíváncsi lennék speciel, hogy a Polyphemus-on egyáltalán van e élet mert a filmből semmi se derül ki a bolygóról.
A Polyphemus az véletlen nem egy gázbolygó? Mert ha az, akkor ott elvileg nem lehet élet.
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

P.A.'li makto

Quote from: Kalina Tìrey on April 10, 2012, 06:09:33 AM
Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 04:16:02 AM
Nagyon jó képek kösz. Arra is kíváncsi lennék speciel, hogy a Polyphemus-on egyáltalán van e élet mert a filmből semmi se derül ki a bolygóról.
A Polyphemus az véletlen nem egy gázbolygó? Mert ha az, akkor ott elvileg nem lehet élet.
Nekem is úgy rémlik...  :-\

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Quote from: P.A.'li makto on April 10, 2012, 08:29:13 AM
Quote from: Kalina Tìrey on April 10, 2012, 06:09:33 AM
Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 04:16:02 AM
Nagyon jó képek kösz. Arra is kíváncsi lennék speciel, hogy a Polyphemus-on egyáltalán van e élet mert a filmből semmi se derül ki a bolygóról.
A Polyphemus az véletlen nem egy gázbolygó? Mert ha az, akkor ott elvileg nem lehet élet.
Nekem is úgy rémlik...  :-\
De az....
Mondjuk attól még lehetne élet...
De szerintem nyugodtan elkönyvelhetjük: nincs

Ayane-chan

Quote from: Kifkeyä Nari on April 10, 2012, 12:58:12 PM
Quote from: P.A.'li makto on April 10, 2012, 08:29:13 AM
Quote from: Kalina Tìrey on April 10, 2012, 06:09:33 AM
Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 04:16:02 AM
Nagyon jó képek kösz. Arra is kíváncsi lennék speciel, hogy a Polyphemus-on egyáltalán van e élet mert a filmből semmi se derül ki a bolygóról.
A Polyphemus az véletlen nem egy gázbolygó? Mert ha az, akkor ott elvileg nem lehet élet.
Nekem is úgy rémlik...  :-\
De az....
Mondjuk attól még lehetne élet...
De szerintem nyugodtan elkönyvelhetjük: nincs
Akkor ezek szerint jól tudtam, hogy gázbolygó
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Kargarosz

Végtére is Sifi világában bármi megoldható, de fogjuk rá akkor, hogy nincs élet. Viszont a többi kis holdakon lehet, hogy van élet. Arról nem is beszélve, hogy a Polyphemusnak 10 valahány csatlós holdja van, és ebből az egyik Pandora.

Kargarosz

Arról nem is beszélve, hogy nem rég kiderült, hogy a 2. rész nem csak a víz alatt fog játszódni, hanem majd megismerünk más bolygókat vagy holdakat. Na most, ha összeteszem az eddigi morzsákat akkor ebből az jön le, hogy az RDA visszafog térni, de a kékek, és az emberek háborúja nem fog folytatódni mivel idegen invázió lesz Pandoran így össze fognak, hogy legyőzzék a nagyobb erőt. Ezek után már simán eltudom képzelni, hogy speciel Zsék, és Neytiri hogyan tudják majd elhagyni a holdat. Ez most csak így vázlatosan jutott az egész eszembe az eddigi hírek alapján.

Ayane-chan

Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 02:18:44 PM
Végtére is Sifi világában bármi megoldható, de fogjuk rá akkor, hogy nincs élet. Viszont a többi kis holdakon lehet, hogy van élet. Arról nem is beszélve, hogy a Polyphemusnak 10 valahány csatlós holdja van, és ebből az egyik Pandora.
Hát az attól függ, hogy melyik hold milyen pályán, és mekkora távolságra kering a Polyphemis-től, illetve, hogy mekkora távolságra kering a naprendszer csillagától. De előfordulhat élet más holdakon is, csak megfelelő körülmények kellenek hozzá. (remélem nem mondtam nagy hülyeséget)
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on April 10, 2012, 02:25:17 PM
Arról nem is beszélve, hogy nem rég kiderült, hogy a 2. rész nem csak a víz alatt fog játszódni, hanem majd megismerünk más bolygókat vagy holdakat. Na most, ha összeteszem az eddigi morzsákat akkor ebből az jön le, hogy az RDA visszafog térni, de a kékek, és az emberek háborúja nem fog folytatódni mivel idegen invázió lesz Pandoran így össze fognak, hogy legyőzzék a nagyobb erőt. Ezek után már simán eltudom képzelni, hogy speciel Zsék, és Neytiri hogyan tudják majd elhagyni a holdat. Ez most csak így vázlatosan jutott az egész eszembe az eddigi hírek alapján.
És mi van ha pl. a csata folytatódik, és az idegen hold úgy jön számításba, hogy ott alakít ki az RDA állandó bázist, hogy könnyebben tudjon támadni...

P.A.'li makto

Szerintem ha a történet valaha is folytatódni fog, már nem lesz szükség hozzá az emberekre. Azok csak arra kellettek, hogy eljussunk a Pandorára, és megismerjük a Na'vi fajt. A továbbiakban a homo sapiens jelenléte felesleges és nemkívánatos lenne. Továbbá unalmas, lerágott csont kategóriába esne az én értékrendem szerint. Nehogy már ne legyen más bonyodalom vagy konfliktus az univerzumban, mint az emberi jelenlét egy másik égitesten!

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Megint Ember vs Na'vi háború? Áh...Cameron azért ennél jóval okosabb. Több holdak, bolygók bevonásával gondolom újabb fajokat, és tájakat akar majd bemutatni, és így a történet is másabb lesz. Legtöbben a történetet szidták, hogy átlagos stb....biztos vagyok benne, hogy most valami egyedibbel fog szolgálni a folytatásokra.

Ember vs Na'vi háborút max még az elején tudok elképzelni, de hogy a film megint arról szóljon badarság. Cameron a folytatások mestere tudja, hogy valami új kell ide, hogy a nézők megint vándoroljanak a moziba. Amit már láttunk az 1-be azt nem fogja lemásolni a 2-be.

Kifkeyä Nari

De ez már egy másik topic (Avatar folytatás(ok)) témálya innen....

Hawnuyu atxen

A többi holdon és a Polyphemus-on levő életről én még mindig csak azt tudom mondani, amit egyszer már írtam:

Az emberiség sokat tud, így igaz, de ez a sok világviszonylatban nézve 100%-ban egyenlő a nullával.
Mondhatom én is, hogy a Földön nem lehetne élet, mert ez-meg-az, oszt némmá', mégis van.
Ugyanígy mondhatja bárki, hogy A FÖLDÖN LEVŐ ÉLŐLÉNYEKNEK nem megfelelő körülmények miatt itt-ott nem lehet élet. Erre nem tudok más kifejezést, úgyhogy remélem megbocsátjátok a kirohanásom: b**ch please, szó szerint az űr közepén is simán lehet élet, csak teljesen más, mint mi, valószínűsíthetően mind fizikai-, mind kémiai felépítésben.

Azt ne várjuk már el, hogy emberekkel fogunk találkozni egy csillag felszínén... mással viszont simán elképzelhető :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Lemweypey Numeyu

Hm, nekem az jutott eszembe amikor (sokadjára :)) néztem a filmet, hogy ugye az avatar testekben nem csak navi, hanem emberi gének is vannak, emiatt van Jake-nek is 5-5 ujja. Namármost, mivel Jake-nek és Neytirinek nagy valószínűséggel lesz(nek) gyereke(ik), vajon a pici magában hordozza majd az emberi gént is, lehetséges, hogy öt ujjal születik? (Nem muszály 5 ujjal születnie, elég lehet egyelőre csak hordoznia a gént.) Lehetséges, hogy az emberi gén fog jobban dominálni, és jó pár száz év múlva az Omatikaya klánban már csak 5 ujjú na'vik élnek majd? :-\
És ha igen, vajon nagyobb hasznuk származhat ebből? Elvégre 4 ujjal is jól boldogulnak... :)

Kargarosz

Attól függ kire fog jobban ütni. Ha apucira akkor 5,ha anyuci akkor 4. De ennél se kevesebb se több nem lesz elméletileg. ;D