Flóra és fauna

Started by P.A.'li makto, November 28, 2010, 02:09:51 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kifkeyä Nari

Ayvitrayä Ramunong-nál kulminál a flux.
Ott a legnagyobb a mágneses erő. Sőt a központja.
Szerintem úgy képzelendő el, mintha a többi egy testen belül idegsejt lenne, az AR meg az agy, ahol minden sokkal erősebb, mindennek a központja. De maga a fa tipusa attól még lehet ugyanolyan.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on December 01, 2010, 07:52:55 AM
Ayvitrayä Ramunong-nál kulminál a flux.
Ott a legnagyobb a mágneses erő. Sőt a központja.
Szerintem úgy képzelendő el, mintha a többi egy testen belül idegsejt lenne, az AR meg az agy, ahol minden sokkal erősebb, mindennek a központja. De maga a fa tipusa attól még lehet ugyanolyan.

Valami hasonpa'lira próbáltam gondolni én is... akkor viszont a következő kérdés az, hogy az AR csak idősebb, vagy valami más miatt különleges?
(esetleg ott van alatta egy szép rakás unobtanium, aminek a mágneses tulajdonságai miatt valami megváltozott a fában. ?)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Volna még egy kérdésem, amely a darwini evolúciós elmélet őszinte híveként merült fel bennem:
Ha a Földön úgy alakult a fajok fejlődése, hogy a legfejlettebb gerincesek alapvető felépítésükben annyira hasonlítanak az emberre (végtagok, szemek és fülek száma, orr elhelyezkedése az arc közepén, stb.), akkor ez miért nem működött a Pandorán? Miért különböznek az ottani állatok annyira a csúcsfajtól, a na'viktól? Miért van az állatoknak 2-szer annyi szemük, miért nincs fülük, miért van 2-vel több lábuk, és miért van a légzőnyílásuk egészen máshol, mint a na'viknak, akik viszont teljesen emberszabásúak ("humanoid faj"...)?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Csak egy szó (bár 2 darab, de az mindegy): hiányzó láncszem, illetve (a másik értelemben): prolemuris.
Ha megnézed, Pandorán MINDENNEK 6 végtagja van. A prolemuris-oknak viszont inkább csak 4,5 (2 felkar, de 4 alkar). Innentől csak egy ugrás az, hogy az a 2 alkar lemorzsolódjon, bár azt nem látom, hogy ez mért olyan jó, de biztos az ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on December 02, 2010, 01:13:35 PM
Csak egy szó (bár 2 darab, de az mindegy): hiányzó láncszem, illetve (a másik értelemben): prolemuris.
Ha megnézed, Pandorán MINDENNEK 6 végtagja van. A prolemuris-oknak viszont inkább csak 4,5 (2 felkar, de 4 alkar). Innentől csak egy ugrás az, hogy az a 2 alkar lemorzsolódjon, bár azt nem látom, hogy ez mért olyan jó, de biztos az ;D
Ügyes!
És a többi?
:)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on December 02, 2010, 01:24:37 PM
Ügyes!
És a többi?
:)

Hátöööö... a nagy részét passzolom... amúgy tényleg nincs fülük ???
+kihagytad az állatoknál meglévő 2 darab tsaheyl-si-szervet ;) az viszont lehet magyarázat, hogy a na'viknál annyira erős az egész életre való házasság szokása, hogy náluk valahogy e miatt, ezt is mutatva alakult ki az egy darab...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote+kihagytad az állatoknál meglévő 2 darab tsaheyl-si-szervet
Igen, azt szándékosan hagytam ki, mert emlékszem, hogy arról már volt szó korábban is, de választ nem találtunk rá.

facebook: soaia leNa`vi

P.A.'li makto

A következő felvetésem se nem állatokkal, se nem növényekkel kapcsolatos, de nem akarok még egy topicot nyitni miatta, végül is ... ha be kéne sorolnom a homo sapienst is az állatok közé sorolnám, hát most ezt teszem  na'vi fajjal is... remélem, illetve szerintem biztos nem sértődnének meg miatta...
Tehát:
Adott egy humanoid faj, kb. kétszeres testméretekkel az emberhez képest. Feltehetőleg minden szervük kétszerese az emberének; a hangképző szerveik is. Ez a tény már önmagában is azt eredményezné, hogy az általuk keltett beszédhangok az emberi hangnál alacsonyabb frekvenciájúak . Ehhez járul még az őket körülvevő légkör azon tulajdonsága, hogy sűrűsége 1,2-szerese a földi légkörének , ami ugyanebben az irányban kellene, hogy befolyásolja a na'vik hangját.
Kérdés:
A szereplők hangja miért nem változik meg, ha avatar testben vannak? Miért hangzik ugyanúgy Jake, Grace és Norm beszéde 2-szer akkora torokból, hangszálakkal, szájüreggel képezve, a Pandora levegőjét lélegezve, mint amikor a laborban vagy egyéb földihez hasonló körülmények között beszélgetnek, másfél-két méter magas testükhöz tartozó S-es méretű beszélőkéjükkel? Miért nem mélyebb a hangjuk olyankor? És a na'vik hangja is... miért olyan emberszerű, miért nem sokkal mélyebb?

(Mert nagyon zavaró lenne a nézők számára, ha a film közben változna a szereplők hangja? És a na'vik kevésbé lennének vonzók másmilyen hanggal?)


facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Röviden szólva ez egy olyan kérdés, amire a rövid válasz: fogalmam sincs... de ezt akár fel lehetne vetni a nemzetközin, hátha valakinek van néminemű ötlete...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Pam, szerintem a zárójeles résszel le is írtad a választ! :D

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on December 21, 2010, 12:11:14 PM
Röviden szólva ez egy olyan kérdés, amire a rövid válasz: fogalmam sincs... de ezt akár fel lehetne vetni a nemzetközin, hátha valakinek van néminemű ötlete...
Bevallom, már megtettem...  ::)
Akkor még a légkör sűrűségét nem vettem bele a dologba, csak a méretet. Valójában ott válaszolta azt valaki, hogy szerinte zavaró lett volna... talán igaz... talán nem...
Én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Biológia-fizika-kémia szakos kolléganőm megerősítette, hogy az elméletem megalapozott, de valóban lehetnek film-technikai okai annak, hogy Cameron ezt nem vette figyelembe. Az fel se merül bennem, hogy a filmészítők nem látták ezt a "problémát", hiszen nem egy összecsapott műről van szó... Mégis... ha tudományos szempontok alapján vizsgáljuk a kérdést (márpedig szoktuk, ugye?), akkor ez mindenképen egy hiányossága .... vagy mi...
???

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on December 21, 2010, 12:26:32 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on December 21, 2010, 12:11:14 PM
Röviden szólva ez egy olyan kérdés, amire a rövid válasz: fogalmam sincs... de ezt akár fel lehetne vetni a nemzetközin, hátha valakinek van néminemű ötlete...
Bevallom, már megtettem...  ::)
Akkor még a légkör sűrűségét nem vettem bele a dologba, csak a méretet. Valójában ott válaszolta azt valaki, hogy szerinte zavaró lett volna... talán igaz... talán nem...
Én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Biológia-fizika-kémia szakos kolléganőm megerősítette, hogy az elméletem megalapozott, de valóban lehetnek film-technikai okai annak, hogy Cameron ezt nem vette figyelembe. Az fel se merül bennem, hogy a filmészítők nem látták ezt a "problémát", hiszen nem egy összecsapott műről van szó... Mégis... ha tudományos szempontok alapján vizsgáljuk a kérdést (márpedig szoktuk, ugye?), akkor ez mindenképen egy hiányossága .... vagy mi...
???

Konzultáltam egy, a fizikát ismerő nagytudású egyénnel (a lu oeyä sempul). Eredmény: nem helytelen a dolog, mert a légkör nagyobb sűrűsége éppenhogy magasabbá teszi a hangokat, nem mélyebbé.
A két hatás kioltja egymást, és voilá.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Nem, nem!
A sűrűbb légkör mélyebbé teszi a hangot! Ha extra röhejes magas hangot akarsz, ezért kell héliumot lélegezned, ami köztudottan ritka gáz.
De még ha igaz is lenne, hogy két ellentétes hatás érvényesül, mennyi az esélye annak, hogy éppen kiegyenlítik egymást?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on December 21, 2010, 12:47:45 PM
Nem, nem!
A sűrűbb légkör mélyebbé teszi a hangot! Ha extra röhejes magas hangot akarsz, ezért kell héliumot lélegezned, ami köztudottan ritka gáz.
De még ha igaz is lenne, hogy két ellentétes hatás érvényesül, mennyi az esélye annak, hogy éppen kiegyenlítik egymást?

Passzolok, apám jobban ért hozzá, szóval hiszek neki, viszont nem kell pontosan kiegyenlíteniük egymást... az emberi hallás közel sincs még a jóhoz sem...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

van egy észerű felvetésem, lehet skxawng de lehet mégi van benne valami :P
Mi van ha a film készítői Direct melőzték eme hatást?????
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Pay'itan

Igen, ez már felvetődött egy-két hszvel előbb. :)

Kargarosz

Quote from: P.A.'li makto on December 21, 2010, 11:36:42 AM
A következő felvetésem se nem állatokkal, se nem növényekkel kapcsolatos, de nem akarok még egy topicot nyitni miatta, végül is ... ha be kéne sorolnom a homo sapienst is az állatok közé sorolnám, hát most ezt teszem  na'vi fajjal is... remélem, illetve szerintem biztos nem sértődnének meg miatta...
Tehát:
Adott egy humanoid faj, kb. kétszeres testméretekkel az emberhez képest. Feltehetőleg minden szervük kétszerese az emberének; a hangképző szerveik is. Ez a tény már önmagában is azt eredményezné, hogy az általuk keltett beszédhangok az emberi hangnál alacsonyabb frekvenciájúak . Ehhez járul még az őket körülvevő légkör azon tulajdonsága, hogy sűrűsége 1,2-szerese a földi légkörének , ami ugyanebben az irányban kellene, hogy befolyásolja a na'vik hangját.
Kérdés:
A szereplők hangja miért nem változik meg, ha avatar testben vannak? Miért hangzik ugyanúgy Jake, Grace és Norm beszéde 2-szer akkora torokból, hangszálakkal, szájüreggel képezve, a Pandora levegőjét lélegezve, mint amikor a laborban vagy egyéb földihez hasonló körülmények között beszélgetnek, másfél-két méter magas testükhöz tartozó S-es méretű beszélőkéjükkel? Miért nem mélyebb a hangjuk olyankor? És a na'vik hangja is... miért olyan emberszerű, miért nem sokkal mélyebb?

(Mert nagyon zavaró lenne a nézők számára, ha a film közben változna a szereplők hangja? És a na'vik kevésbé lennének vonzók másmilyen hanggal?)




Hát én mint rendező se foglalkoznék ezzel lehet más lenne a hangjuk lehet nem, de az is lehet Cameronnak meg se fordult a fejébe ez az álláspont. Azért egy filmbe se lehet mindenre figyelni mindegyikbe van hiba és lesz is.

Rina'

Quote from: P.A.'li makto on December 21, 2010, 12:26:32 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on December 21, 2010, 12:11:14 PM
Röviden szólva ez egy olyan kérdés, amire a rövid válasz: fogalmam sincs... de ezt akár fel lehetne vetni a nemzetközin, hátha valakinek van néminemű ötlete...
Bevallom, már megtettem...  ::)
Akkor még a légkör sűrűségét nem vettem bele a dologba, csak a méretet. Valójában ott válaszolta azt valaki, hogy szerinte zavaró lett volna... talán igaz... talán nem...
Én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Biológia-fizika-kémia szakos kolléganőm megerősítette, hogy az elméletem megalapozott, de valóban lehetnek film-technikai okai annak, hogy Cameron ezt nem vette figyelembe. Az fel se merül bennem, hogy a filmészítők nem látták ezt a "problémát", hiszen nem egy összecsapott műről van szó... Mégis... ha tudományos szempontok alapján vizsgáljuk a kérdést (márpedig szoktuk, ugye?), akkor ez mindenképen egy hiányossága .... vagy mi...
???

Tapasztalatom szerint minél többször nézünk meg egy filmet, annál több kérdés merül fel vele kapcsolatban, annál több mindent veszünk észre, sőt elkezdjük más szemmel figyelni.
Mindannyian más személyiségek vagyunk, mást tartunk fontosnak.
Azért lett ilyen a film, mert Cameron így akarta. Nyilván szerepet játszanak rajta kívül álló okok, mint például a film hossza, mert ha rajta múlott volna, talán háromszor ilyen hosszú lett volna a film (na de ugye erre valók az extrák, kimaradt jelentek stb, ami még a bevételt is befolyásolja és ez sem mellékes szempont ugye).
De az is lehet, hogy gondolt a hangváltozásra, de nem tartotta fontosnak, mert amúgy szerintem egy szűrővel megoldható a dolog, amennyi technikát alkalmaztak a filmben, nem ezt lett volna a legnehezebb megvalósítani.
Szóval valószínűnek tartom, hogy mérlegelt és bizonyos dolgokat kihúzott a listájáról.

Erre pontos választ talán csak akkor tudnánk, ha őt magát kérdeznénk meg erről, mondjuk egy e-mailben.

Tudja valaki a közvetlen e-mail címét?  ;D

Kargarosz

Rinaval teljes mértékbe egyetértek viszont Cameron e-mail címét jó lenne megtudni elhívnám a kocsmába egy két sörre. :D

Rina'

Erre a sörözésre én is szívesen elmennék!  ;D