Flóra és fauna

Started by P.A.'li makto, November 28, 2010, 02:09:51 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

#60
Ayoeng zenke tìsraw seykivi ay-ewok-ur! :( Fo lu eylan ayoengur!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Ööö.....no igen ebből aztán sokat értek. :D

Hawnuyu atxen

Ej, pedig már kezdtem azt hinni, hogy érteni fogod ;)
Namdegy, alámódosítom a jelentést.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Nekem (már amire emlékszem a részek közül) az a kékeszöld gyíktestű madárfejű valami tetszik a legjobban, amin a 3. részben Obivan lovagol.
-Van itt Tesco?
-Nincs, de Obi van, Kenobi...

Kargarosz

Engem abba az állatba legjobban a hangja idegesített egy idő után már az agyamra ment.

Pay'itan

Vee, nekem tök tetszett! :P
Egy rövid történet:
Megyek hazafelé, nagy a hó, egyszer csak meghallom a "madárgyík" hangját... Gondolom magamban, hogy ez hülyeség, megyek tovább, megint meghallom. Megállok, körülnézek és meglátom, hogy a legjobb haverom ott fekszik a hóban egy fa alatt, sunyi szemekkel és kitűnően utánozza a hangját annak a lénynek. Elég vicces helyzet volt. XD

Hawnuyu atxen

Quote from: Pay'itan on December 28, 2010, 03:36:03 AM
Vee, nekem tök tetszett! :P
Egy rövid történet:
Megyek hazafelé, nagy a hó, egyszer csak meghallom a "madárgyík" hangját... Gondolom magamban, hogy ez hülyeség, megyek tovább, megint meghallom. Megállok, körülnézek és meglátom, hogy a legjobb haverom ott fekszik a hóban egy fa alatt, sunyi szemekkel és kitűnően utánozza a hangját annak a lénynek. Elég vicces helyzet volt. XD

De semmi baj nem történt, mert akkor jött Cody parancsnok, visszaadta a fénykardod és már rá is ültél a hátára és elnyargaltál a lenyugvó nap felé, körülötted droid-roncsokat hagyva. :P ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Lehet odairhatjuk a cimbe:Star Wars vs. Avatar :)

Pay'itan

Vagy nyissunk egy új topikot..habár szerintem ha ez lenne, akkor rögtön elcsitulna a téma...(vagy nem :P).

Kargarosz

Szerintem fölösleges összehasonlítani a kettőt. De egy biztos az Avatar a 21. század Star Warsa.

Rina'

Quote from: Kifkeyä Nari on December 23, 2010, 02:33:34 AM
Quote from: Rina' on December 22, 2010, 10:23:44 AM
Tudja valaki a közvetlen e-mail címét?  ;D
Igen.
a világon jó páran.
Amúgy én is tudom, és tudom Jon Landau-ét is.
De ki kell ábrándítsalak. Nekünk nem válaszolnak. Nekem is pár levelet csak Landau aszisztensével sikerült váltani.

Tisztában vagyok azzal, hogy mennek a dolgok és hogy mi csak kis porszemek vagyunk (bár azt mindenki elfelejti sajnos, hogy sok kis porszemből lesznek a hatalmas hegyek - átvitt értelemben - ), de pont ezért volt a kérdés költői, amit jeleztem az utána odabiggyesztett vigyorral...

Kargarosz

Jó hát nem kell ezt ragozni Cameront úgyse fogjuk elérni a mi kis pitiáner kérdéseink miatt azért van neki annál jobb dolga is.

Rina'

Quote from: Kargarosz on December 29, 2010, 04:29:55 AM
Jó hát nem kell ezt ragozni Cameront úgyse fogjuk elérni a mi kis pitiáner kérdéseink miatt azért van neki annál jobb dolga is.

Ami elég szomorú, elvégre nekünk készítették ezt a filmet, nem? Nem hiszem, hogy a bevétel volt a fő motiváció, hiszen Cameron már régóta készült ezzel a történettel és jó sokáig dolgozott is rajta.

Kargarosz

NA jó de most komolyan mit vársz? vagy hogyan várod? Mi magyar rajongók elérhetjük őt a kérdéseinkkel? Max az egész oldal maga a fórum kéne ide, de szerintem akkor is a Nyelvész barátunkat érnénk el Frommert ő meg talán tovább adná a kérdéseket Cameronnak, de ez se biztos....

A bevételről meg csak annyit, hogy Cameronnak már édes mind1 úgy megszedte magát, hogy olyan a filmes rendezők között nincs több.

P.A.'li makto

Hogy van az, hogy ismerjük a na'vik néhány zsákmányállatának a nevét, és pár gyümölcsét is, amit megesznek, de az italok nevét (a vizen kívül) nem?!? Vagy tud valamelyikőtök valamit erről? Mit isznak ott a vadász-buliban? Mi a neve? És egyébként? Csak víz? Semmi málnaszörp vagy ilyesmi?  ???

facebook: soaia leNa`vi

tìngay mungeyu

Szerintem biztos isszák a gyümölcsök levét is, de bizony engem is érdekelne, mi lehet az amitől ilyen derűs jó kedvük lett a vadász-bulin. ;D ;D

Kargarosz

Én már rájöttem mit isznak. Egy kis Na'vi sör. :D

P.A.'li makto

#77
Quote from: Kargarosz on February 10, 2011, 11:03:27 AM
Én már rájöttem mit isznak. Egy kis Na'vi sör. :D
Az arckifejezésekből és a kísérő hangokból ítélve valami ütősebb dolog lehet, mint a sör. Vagy valami nagyon erős párlat (mint a pálinka), vagy erjesztett pa'li-tej (mint a kumisz)..., ilyesmit tudnék elképzelni, ha találgatnom kéne...  :-\



Esetleg levélből készítenek főzeteket? rík-pay = tea ?

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

#78
Pam, mind kettő elképzelhető, de legalábbis azon a bizonyos bulin biztos hogy valami ütősebbet isnak....
...Erjesztett Pa'li tej  ;D
víz, esetleg tej féleség esetleg ez erjesztve... de vajon bor hoz hasonlót tudnak erjeszteni???

Szerk: amúgy kargarosz: nem hiszem hogy tudnának sört főzni!?????!!!!!!!!!!!!
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Kargarosz

Persze, hogy nem annyi eszük sincsen szerencsétleneknek....csak mit RDA-sok tudjuk mi a jó a népnek. ;)