International / Multilingual > Avatar (Polski)

Avatar 2 - spekulacje i dyskusja

(1/36) > >>

Pxemìswa:
Zauważyłem, że  w sekcji angielskojęzycznej jest osobny dział, poświęcony kontynuacji naszego ukochanego filmu, która niewątpliwe będzie. Pytanie brzmi tylko kiedy. Postanowiłem więc założyć temat, w którym będziemy zbierać wszelkie newsy na temat Avatara 2 i ogólnie pogadać o tym w rodzimym języku :)

Wczoraj na filmweb.pl pojawił się taki news (pewnie większość z Was go widziała):

Rozpoczęły się prace nad "Avatarem 2"

Jak donoszą zaufane źródła w 20th Century Fox, rozpoczęły się już prace pre-produkcyjne przy "Avatarze 2".
Członkowie działu technicznego pracującego przy pierwszej części kosmicznej epopei podpisali z wytwórnią nowe umowy. Oznacza to, że Fox chce jak najszybciej ruszyć z realizacją sequela największego przeboju kina w historii.
"Avatar" zarobił do tej pory na całym świecie prawie 1,9 mld. dolarów.

Znowuż wcześniej (jakieś kilka tygodni temu) pojawiła się informacja, jakoby Avatar 2 miał się dziać w zupełnie innym miejscu i przedstawiać zupełnie inną historię. Ale wątpię żeby to było prawdą, niby po co zmieniać wątek, chyba że Cameron naprawdę chce nas zaskoczyć fabularnie :)


EDIT:

Prawdopodobnie na początku drugiej części dowiemy się, że tak naprawdę to nie dzięki stawiennictwu Eywy zwierzęta obróciły się przeciwko ludziom, mowa o 'Tajemniczym, wygnanym Na'Vi':

SpoilerPowyższą wypowiedź traktujcie z przymrużeniem oka ;)

Na'rìngyä vrrtep:
filmweb.pl nie jest wiarygodnym źródłem. Śledzę anglojęzyczne forum i wiem że nic tak na prawdę nie wiadomo. FOX może sobie chcieć nagrywać ten film od razu - ale sądzę że zależy to od Camerona, który będzie teraz pracował nad innym filmem. Pośpiech FOXa może się równierz skończyć dla sequela tragicznie i to chyba każdy wie. Znowu wikipedia, podaje że film pojawi się w kinach w 2012 roku. Na pewno zobaczymy Zoe i Sama, jako że mają podpisane kontrakty na trylogię. Z drugiej jednak strony, akcja ma się dziać na innym księżycu... Istnieją równierz spekulacje, że do dwójki ma powstać nowy język.

Eywayä tsmukan:
Oglądałem (lub czytałem) ostatnio wywiad z Camron'em, ktory powiedział, że jeszcze nie zaczął pisać scenariusza, ale ma kilka pomysłow. Także zanim zaczną się zdjęcia do filmu, minie jeszcze sporo czasu, ponieważ pisanie scenariuszu to bardzo długi proces.

Tsawltskxe:
Z wypowiedzi Camerona na temat uniwersum Avatara i jego wizji wynika, że przygotowane przez niego materiały sprzed 14-15 lat starczyłyby na stworzenie namacalnego świata na kształt Ziemi, z wszystkimi jego aspektami. Inaczej mówiąc, Cameronowi potrzebny jest jedynie pomysł na wykorzystanie materiału który posiada. Osobiście wątpię w przeniesienie realiów na inny księżyc, nie wierzę też w pojawinie się drugiego języka.

Pxemìswa:
Moim zdaniem wyglądać to może tak:

OPCJA NR 1 - Akcja 'Avatar 2' poza Pandorą
Poznajemy nowy świat, nowego bohatera i jego losy. Po raz kolejny 'tymi złymi' będą ludzie. Po burzliwych przygodach nasz nowy bohater dociera na Pandorę i tam poznaje Jake'a. To moja teoria opierająca się na newsie, jakoby akcja drugiej części była o czym innym. Dwóch bohaterów, dwie historie i wspólny wielki finał w trzeciej części.

OPCJA NR 2 - Akcja 'Avatar 2' kontynuowana na Pandorze
Jake, Olo'eyktan klanu Omaticaya żyje szczęśliwie wraz z Neytiri i dziećmi. Niczym niezmącony spokój przerwany zostaje przez przybycie nowej, wrogo nastawionej rasy żyjącej na Pandorze (A dlaczego by nie? Pandora jest prawie tak duża jak nasza Ziemia, ma kontynenty, i tak jak u nas w Afryce żyją Czarni, we wschodniej Azji Żółci, to na Pandorze może żyć inna rasa), mało tego, o wiele bardziej rozwiniętej technologicznie niż Na'Vi. Dochodzi do wojny, której kulminacją jest (a jakże) 'Matka Wszystkich Bitew'. Jake i ludzie Omaticaya cieszą się ze zwycięstwa, gdy... przybywają ludzie. I koniec Avatara 2, Cameron sprawił, że ludziom na końcu skoczyło ciśnienie ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version