Avatar: DVD / Blu Ray

Started by Eywayä tsmukan, January 22, 2010, 01:41:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eltusiyu

Przecież jest podpisane, że stworzone przez fana :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Mato

IMO świetny projekt :) Spokojnie oficjalne wydanie mogłoby tak wyglądać :)

Jak już kupować to raczej bluray... za trochę ponad 250zł można kupić napęd do komputerka... a jak dobrze pójdzie to w dniu premiery fundusze na własny TV będą wystarczające :)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Eywayä tsmukan

Quote from: Mato on February 23, 2010, 11:28:30 AM
IMO świetny projekt :) Spokojnie oficjalne wydanie mogłoby tak wyglądać :)

Jak już kupować to raczej bluray... za trochę ponad 250zł można kupić napęd do komputerka... a jak dobrze pójdzie to w dniu premiery fundusze na własny TV będą wystarczające :)

Nie zapominaj o kinie domowym, wkońcu dźwięk też ważny.  :D

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Kxamìl

Quote from: Eywayä tsmukan on February 23, 2010, 02:13:29 PM
Nie zapominaj o kinie domowym, w końcu dźwięk też ważny.  :D

Taa, najlepiej to 7.1. Tylko gdzie się by postawiło te głośniki boczne ??? A tak wogule to ja zawsze preferowałem Yamahe ale z wyższej pułki u nich.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Eltusiyu

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/dvd/comings

Lista premier DVD i BR na Kwiecień- brak Avatara... czyli jednak maj  :'(

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

valt83

a nie ma szansy żeby się w tych zapowiedziach jeszcze pokazał?

w sieci ciągle jest o tym 22 kwietnia, ciekawe czy wtedy wyjdzie na zachodzie?

a znalazłem jeszcze coś takiego:
James Cameron says we will be getting 3 versions of the DVD. a 2-D Version a Special Edition and a Bluray 3D version which will be released to take advantage of the new 3D TV's for your home.

jak to rozumieć? że będą 3 wersje na DVD?

Kxamìl

Taa. @ wersje w 2D na DVD, gdzie jedna będzie jako reżyserka i jedna wersja na BD w formacie 3D. Nie wiem tylko czy Cameron ma zamiar wydać Avatara w 2D na Blu-rey'a
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eywayä tsmukan

Wg. nich premiera 25 Maja i 60 zł. Hmm, nie ma oficjalnej daty, ale ta jest bardzo realna (i cena też fajna).

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Unicorn

ale bez żadnych dodatków.... :( to lipa

Mato

Na Allegro wykiełkowało trochę aukcji pre-order... daty wzajemnie się wykluczają (niektórzy zastrzegają sobie prawo do zmiany)... czyli tylko w ramach ciekawostki:

wysyłka nastąpi po dacie premiery: 2010-04-27 (Blu-Ray)
wysyłka nastąpi po dacie premiery: 2010-05-25 (DVD)
WYSYŁKA - PO PREMIERZE - PO 27.04 ! (DVD)
PREMIERA! Wysyłamy po 25 maja 2010 (Blu-Ray)
WYSYŁKA NASTĄPI PO DACIE PREMIERY TZN. 22.04.2010 (Blu-Ray)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Taronyuakawng

no jasne, po dacie premiery.. ale jeśli premiera będzie w 2012 to wyślą za dwa lata.. i te całe spekulacje wokół daty premiery nie kosztują ich nic :)

Poland, Warsaw

Pxemìswa

Nie wiem gdzie dać tego "njusa", bo dotyczy on po trochu wszystkiego, a nie będę zaśmiecał forum nowym tematem. No to jedziemy:

http://www.filmweb.pl/%22Avatar%22+powr%C3%B3ci+do+kin+latem+z+nowymi+scenami,News,id=58861

"Avatar" powróci do kin latem z nowymi scenami

"Avatar"  Jamesa Camerona wciąż jeszcze można oglądać w kinach, ale 20th Century Fox już zastanawia się, co zrobić dalej. Ponieważ wersja 3D Blu-ray jest jak na razie sprawą odległą, Fox rozważa możliwość powrotu filmu do kin pod koniec lata.

Studio prowadzi właśnie rozmowy z reżyserem na temat ewentualnej reedycji. "Avatar" miałby pojawić się tylko w wersji 3D, która przyniosła w Stanach 80% wszystkich wpływów. Aby przyciągnąć widzów, film wzbogacony o dodatkowe sceny byłby dłuższy od obecnej wersji.

Choć Cameron ma około 40 minut materiału, który nie wszedł do wersji kinowej, bardziej prawdopodobne jest wydłużenie filmu o około 10 minut. Dzięki temu "Avatar" mógłby powrócić także do kin IMAX. Przypomnijmy, iż większość IMAX-ów nie może pokazywać filmów dłuższych niż 170 minut.



Moim zdaniem "garniturowi" z Foxa wąchają sposób na trzepanie kapuchy, bo wiedzą że szybciej jak za 3 lata nie pojawi się Avatar 2, sam Cameron powiedział nam to przecież przed rozdaniem Oskarów. Tyle, ze tym razem oprócz fanów to wątpię czy taka rzesza ludu pójdzie do kin. Bardzo wątpię...



Kredke

10 minut? mało jak na "wersję  reżyserską" Oczywiście w tych scenach pewnie rozszerzona scena erotyczna, więcej walki itp...

Myślę ze jednak sporo ludzi wykorzysta szansę obejrzenia tego jeszcze raz.


QuoteMoim zdaniem "garniturowi" z Foxa wąchają sposób na trzepanie kapuchy, bo wiedzą że szybciej jak za 3 lata nie pojawi się Avatar 2, sam Cameron powiedział nam to przecież przed rozdaniem Oskarów.

Z tym się zgadzam... jakby te 2,5 mld $ było mało - wiem ze dolar to nie najlepiej się ma ostatnimi czasy, ale cóż... takie czasy.
Luke, ipse sum pater tuus!

Thorinbur

Quote"Przypomnijmy, iż większość IMAX-ów nie może pokazywać filmów dłuższych niż 170 minut."

Hmmm czyżby wypasiony układ chłodzący proektory był za słaby? A może jakaś dziwna umowa?? To nie zmienia faktu, że poszedł bym na pewno, już nawet nie dla dodatkowych 10 minut, a dla samego pójścia raz jeszcze, szczególnie, że pod koniec lata to jest dośc odległa perspektywa. Więc zdążę nabrać ochoty na powtórkę.
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu

Ja na pewno pójdę  ;D

Tylko jak to się ma do wydania DVD  ??? też ma być dłuższe o 10 minut.
Ciekawi mnie czy puszczą właśnie tę wersje czy jeszcze kolejną o 10 minut dłuższą od tej co będzie na DVD...

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Mato

Hmmm... obawiam się, że ewentualne ponowne wyświetlanie Avatara (+10min) w kinach może dotyczyć tylko USA + niektóre kraje Europy...
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Ataeghane

Czemu mieliby nie puścić tego u nas ????

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

elkociak

#158
Pewnie taka ilość taśmy nie mieści się na imaxowych rolkach.

A Fox nie wypuszcza tego, bo chce więcej zarobić, tylko w trosce o nasze portfele. Jeśli chcielibyście zobaczyć dodatkowe sceny w 3D w domu musicie wydać 6000 zł na kino domowe 3D i 200 zł na BluRay 3D Avatara, a tak wydacie tylko 20 zł. Opłaca się nawet nie kupować filmu na bluray a za to iść 9 razy do kina :)

Co do pominięcia Polski - myślę, że jednak będzie u nas. Polska jest według wpływów z Avatara 7 krajem w Europie: 30 mln $. Na ich miejscu wydałbym te kilkaset tysięcy zł na 100 kopii, żeby zarobić kolejne parę milionów.


Pxemìswa

#159
Po obejrzeniu teko majkingoffu z planu (pewnie większość z Was widziała, no ale):

http://makingof.com/happening_now/media/avatar/behind-the-scenes-of-avatar/184/928

Postanowiłem że chcę reedycji Avatara nawet dla tych 10 minut. Scena Selfridge VS Quaritch (ech złapał go jak zwykłą ścierę i pokazał mu kto tu jest złym, niedobrym pułkownikiem  8)) mnie po prostu urzekła :) Ale ja bym wolał jednak ten cały dodatkowy materiał... rozumiem bowiem że na pierwszym wydaniu DVD nie dostaniemy tych magicznych 40 minut?