Avatar: DVD / Blu Ray

Started by Eywayä tsmukan, January 22, 2010, 01:41:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mato

Też bym poszedł do kina na taką reedycję !

Zwróćcie jednak uwagę na to, że dla większości ludzi w Polsce reedycja Avatara z dodatkowymi 10min będzie po prostu odgrzanym kotletem... rozejdzie się to bez większego echa... obym się mylił, ale nasz dystrybutor zapewne wyjdzie z takiego samego założenia... i jeżeli miałoby coś takiego w PL się pojawić to na pewno znacznie mniejszym nakładem - kilka-kilkanaście kin w większych miastach... po 2. w tym momencie na IMAXy może być wypuszczone coś nowego więc dla Avatara może po prostu nie być miejsca...
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Teylu

Empik podaje datę premiery DVD na 22 kwietnia

http://www.empik.com/avatar-film,prod56440030,p

Ciekawe kiedy wyjdzie wersja z dodatkowymi scenami?

Mato

Na Interii też piszą, że 22 kwietnia... ale nadal brak oficjalnego info zarówno na stronach Fox'a jak i dystrybutora PL (Imperial)...
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Eywayä tsmukan

Ja nastawiam się na 22 Kwiecień. Jest to czwartek, więc w weekend będe miał co robić.  :)

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Teylu

Ja pewnie sobie poczekam na wydanie blueray z wyciętymi scenami i wszystkimi dodatkami ;D Oby wydali w miarę szybko.

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eywayä tsmukan

Ciekaw jestem jak to będzie brzmiało z lektorem.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Eltusiyu

Nie wiem i się nie dowiem. Lektora nie cierpię- wolę napisy :)
Nie chce żeby mi niszczył piękno Pandory  :P

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Taronyuakawng

Mam nadzieję, że lektor będzie na oddzielnej ścieżce audio.. wtedy się go wytnie i dorobi lektora Na'vi :P

Poland, Warsaw

Eltusiyu

QuoteEdycja filmu na DVD i Blu-ray już 22 kwietnia (Dzień Ziemi), ale oprócz tego same złe wiadomości. Po pierwsze, kwietniowa edycja nie będzie zawierać żadnych dodatków, po drugie wersja rozszerzona 2D ukaże się dopiero w listopadzie, a po trzecie na 3D musimy poczekać do następnego roku.

O premierze informowaliśmy już wcześniej, ale w stosunku do tych zapowiedzi edycja 3D została przesunięta na bliżej niesprecyzowany termin, zaś pierwsze wydanie pozbawione będzie dodatków. Wszelkich dodatków. Nie zobaczymy żadnych making of, żadnego odautorskiego komentarza, żadnych zwiastunów, żadnych scen, które nie zmieściły się w filmie. Wytwórnia Twentieth Century Fox zarzeka się, że to dlatego aby jak najlepiej wykorzystać miejsce na nośniku i zaprezentować materiał w najlepszej możliwej jakości.

Naprawdę 50 GB Blu-raya to za mało na film i dodatki? A czy edycja listopadowa wyjdzie w takim razie na dwóch nośnikach, czy będzie gorszej jakości? Jeszcze gorzej mają miłośnicy filmów 3D - ciekawe jak się czują ci nieliczni, którzy wykosztowali się na nowe, kosmiczne (także w kwestii ceny) telewizory.

Źródło: gazeta.pl

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7672790,Awatar_3D_na_Blu_ray__Nie_w_2010_roku.html

Ja mam taki telewizorek i mnie lekko w*urwili z tym  :'(

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Teylu

Quote from: Taronyuakawng on March 19, 2010, 08:01:46 AM
Mam nadzieję, że lektor będzie na oddzielnej ścieżce audio..

Do wyboru będzie język ścieżki dźwiękowej, tak więc można ustawić angielski + polskie napisy.

Quote from: Taronyuakawng on March 19, 2010, 08:01:46 AMwtedy się go wytnie i dorobi lektora Na'vi :P

Lektor w Na'vi? byłoby to interesujące, lecz dla większości nie do zrozumienia ;D

Rozszerzona wersja w listopadzie? pogięło ich, ileż można czekać  >:(
Nic trzeba będzie się zadowolić zwykłą wersją DVD a na Blue Ray'a poczekać  >:(



Ataeghane

Lektor, lektorem, ale napisy można by skombinować bez problemu ;D...

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Eywayä tsmukan

Quote from: Kxrekorikus on March 19, 2010, 10:04:12 AM
QuoteEdycja filmu na DVD i Blu-ray już 22 kwietnia (Dzień Ziemi), ale oprócz tego same złe wiadomości. Po pierwsze, kwietniowa edycja nie będzie zawierać żadnych dodatków, po drugie wersja rozszerzona 2D ukaże się dopiero w listopadzie, a po trzecie na 3D musimy poczekać do następnego roku.

O premierze informowaliśmy już wcześniej, ale w stosunku do tych zapowiedzi edycja 3D została przesunięta na bliżej niesprecyzowany termin, zaś pierwsze wydanie pozbawione będzie dodatków. Wszelkich dodatków. Nie zobaczymy żadnych making of, żadnego odautorskiego komentarza, żadnych zwiastunów, żadnych scen, które nie zmieściły się w filmie. Wytwórnia Twentieth Century Fox zarzeka się, że to dlatego aby jak najlepiej wykorzystać miejsce na nośniku i zaprezentować materiał w najlepszej możliwej jakości.

Naprawdę 50 GB Blu-raya to za mało na film i dodatki? A czy edycja listopadowa wyjdzie w takim razie na dwóch nośnikach, czy będzie gorszej jakości? Jeszcze gorzej mają miłośnicy filmów 3D - ciekawe jak się czują ci nieliczni, którzy wykosztowali się na nowe, kosmiczne (także w kwestii ceny) telewizory.

Źródło: gazeta.pl

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7672790,Awatar_3D_na_Blu_ray__Nie_w_2010_roku.html

Ja mam taki telewizorek i mnie lekko w*urwili z tym  :'(


Uff, już myślałem że wogole nie będzie blu-ray w tym roku...

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Mato

Imperial CinePix w końcu się zmobilizował i zamieścił jakieś info... http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/2999-AVATAR-BLU-RAY-
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Eywayä tsmukan

Czas trwania: 162 min. Czyli chyba coś tam dodali.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Eltusiyu

QuoteW listopadzie do sklepów trafi czteropłytowe wydanie Blu-ray i DVD z "Avatarem" Jamesa Camerona. Oprócz samego filmu na krążkach znajdzie się mnóstwo dodatków.

Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia scen, które zostały wycięte w trakcie montażu. Oprócz sześciu minut 'wykończonego' cyfrowo materiału, na nabywcę wydania czekać będzie również mnóstwo sekwencji nieobrobionych do perfekcji przez komputer. Nie zabraknie również wielogodzinnych materiałów typu making of. Posiadacz płyt będzie mógł się zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, na której znajdzie ekskluzywne materiały bonusowe.

Posiadacze kina domowego będą mogli obejrzeć "Avatara" w 3D dopiero w przyszłym roku. Cameron zamierza na razie obserwować rozwój rynku trójwymiarowych telewizorów.

Reżyser odniósł się również do planów nakręcenia sequela "Avatara". Produkcja filmu będzie trwała od trzech do trzech i pół roku. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpoczną się prace.

Pozbawione dodatków wydanie DVD i Blu-ray z "Avatarem" trafi do sklepów 22 kwietnia.

Źródło: www.filmweb.pl

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Mato

To już w ten czwartek :)
Mam tylko nadzieję, że sprzedający na Allegro nie dają ciała i w weekend będzie można nacieszyć się Avatarem :)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Eltusiyu

Ja jestem zły i nie kupuję Avatara na DVD :P
Czekam aż w wakacje powróci do kin :) a potem kupię w listopadzie 4 płytowe wydanie DVD :P

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Thorinbur

Nie wytrzymam do listopada XD
oel kame futa oel kekame ke'u

Teylu

Quote from: Mato on April 19, 2010, 01:47:38 AM
To już w ten czwartek :)
Mam tylko nadzieję, że sprzedający na Allegro nie dają ciała i w weekend będzie można nacieszyć się Avatarem :)

Ciekawe czy wysyłają w dniu premiery czy później. Ja zamówiłem w empiku i dostałem info że wysyłka będzie 27 kwietnia, no cóż jakoś przeżyję  :(