Avatar: DVD / Blu Ray

Started by Eywayä tsmukan, January 22, 2010, 01:41:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eltusiyu

Ja w weekend może kupie swoje własne BR z Avatarem :P

Mato:
http://www.blurayripper.org/

Spróbuj tego ponoć jest niezły :)



Mam pytanie do tych co oglądali na DVD/BR- czy są jakieś dodane sceny czy to ta sama wersja kinowa?

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Mato

Problem w tym, że Blu-ray ripper i tak potrzebuje zdjąć zabezpieczenia za pomocą płatnego AnyDVD :) (który nawet teraz w najnowszej wersji nie jest tego w stanie zrobić... chyba, że masz zarejestrowaną wersję --> możliwość automatycznego ściągnięcia potrzebnych plików)

Korzystam właśnie z MakeMKV + specjalny plik SVQ... 30dniowy w pełni funkcjonalny trial :)

Co do wydania DVD/BD - idealna kinówka... żadnych dodatków...
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Thorinbur

Ostatnio miałem okazję obejrzeć Avatara w wersji z Lektorem od początku do końca i się załamałem... tragedia.. W kilku momentach miałem ochotę wyłączyć, ale nie oglądałem sam. Nie mogli dać mu do przeczytania napisów? Czemu 2 niezależne tłumaczenia. Niby inne od tego Interii, ale momentami jakością zbliżone. Straszne. + Czy naprawdę musiał czytać teksty w Na'vi? Nie mogli jak w wesji oryginalnej zostawić napisów. Teraz 80% osób które obejrzą tylko wersję z Lektorem nawet nie zauważą że to był inny język. Jak to dobrze jest nać angielski. Można być niezależnym od takich rzeczy jak s....... tłumaczenie!
oel kame futa oel kekame ke'u

Teylu

Imperial CinePix ma już w swoich zapowiedziach Avatara w wydaniu kolekcjonerskim

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/3319-AVATAR-3-DYSKOWE-WYDANiE-SPECJALNE

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/3320-AVATAR-3-DYSKOWE-WYDANiE-SPECJALNE-BLU-RAY-

czy się mylę czy wersja dvd jest bardziej okrojona, nie podali czy jest tam oryginalna ścieżka dźwiękowa, a sam polski lektor jakoś mi się nie uśmiecha. Poza tym chyba jest mniej dodatków, albo mają niekompletny opis  :-\

muppet90

na DVD będzie mniej  :( czy oni myślą że wszyscy mają blu-ray?

Teylu

Znalazłem dokładniejszy opis na amazon.com i wynika z niego że pierwsza i druga płyta zawiera film w trzech wersjach, trzecia to "trochę" dodatków, co w porównaniu do wydania BlueRay (pierwsza płyta trzy wersje filmu, druga i trzecia dodatki) wygląda blado.

muppet90

nie moge tego pojac, dlaczego posiadacze DVD sa az tak pokrzywdzeni?? nie powinno byc zadnych roznic jesli chodzi o zawartosc!

Kxortelung

Quote from: muppet90 on November 05, 2010, 06:52:13 AM
nie moge tego pojac, dlaczego posiadacze DVD sa az tak pokrzywdzeni?? nie powinno byc zadnych roznic jesli chodzi o zawartosc!
Zwyczajnie. Chodzi o różnicę pojemności płyt.
Blue-ray ma 25\50 GB pojemności danych, a zwykłe DVD tylko 4,7\8,5 GB, a więc nie dało by się wszystkiego zmieścić. W pudełku musiało by być 5-10 płyt DVD by pomieścić tę samą treść co na jednym dysku Blue-ray.

Teylu

Nie wiem czy pojemność ma tu kluczowe znaczenie, na BR film zapisany jest w rozdzielczości HD na DVD jest ona niższa co relatywnie zmniejsza ilość danych. Standardowa filmowa płyta dvd (1strona 2 warstwy) mieści 4 godziny filmu więc dając standardową ścieżkę dźwiękową (AC-3 wersje PL i EN) i kilka wersji napisów to 4 góra 5 płyt by wystarczyło.

Eltusiyu

Ale właśnie o to chodzi, żeby stopniowo wyniszczyć DVD.
"Trzeba znaleźć marchewkę, za którą ludzie pójdą, albo trzeba będzie użyć kija"
Tu masz marchewkę...

Ale popatrz jak np. Microsoft wytępił starsze windowsy i programy. Brak supportu :)
Kiedyś nadejdzie ten dzień, że na dvd już nic nie wyjdzie. Tak jak na pamiętne kasety VHS...

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Mato

BD to po prostu kolejny etap ewolucji wspieranej przez marketing ;)
Następny to będzie dystrybucja sieciowa...
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Thorinbur

Biorąc pod uwagę jak beztrosko zwiększamy wielkość wszystkiego to dystrybucja sieciowa jeszcze przez jakiś czas nie będzie możliwa, a jeśli jednak tak się stanie to będzie to po raz kolejny ogromny kop w dupę dla Polski gdzie internet jest na żałosnym poziomie...
oel kame futa oel kekame ke'u

Teylu

Ostatnio na Avatarowym profilu FB pojawiają się fragmenty z edycji kolekcjonerskiej, w tym wycięte sceny i zauważyłem że cóż poszli na łatwiznę albo raczej kasę gdyż sceny nie zostały obrobione i wyglądają jak grafika z nie najnowszych gier. Szkoda bo mając prawie rok mogli już je bardziej dopracować, a nie wrzucać to co było już zrobione.

Mato

#233
...IMO to po prostu materiał pokazujący jeden z etapów tworzenia (renderowania obrazu)... albo zrzut tego co Cameron widział na wirtualnej kamerze :)

EDIT:

Jutro (jak kurierzy nie nawalą) dorwę w swoje łapy "wydanie specjalne" :)

EDIT:

Kurier jednak nie nawalił i dorwałem w swoje łapy Avatar EK :) jest tego 3x BD... pierwszych dwóch płyt niestety nie udało się zgrać (jakieś świeże BD+ :/ ...nie zainstaluję PowerDVD!... chyba, że nie będzie innego wyjścia ;)... 3 płyta z bonusowymi materiałami przeszła bez problemu :D Jest całkiem spory kawałek na temat języka :) Zresztą wszystkich materiałów jest bardzo dużo :)

EDIT:

Nie ma co... najlepszy dodatkowy materiał to wybrane sceny podczas produkcji ukazane w 3 różne sposoby (każda)... najpierw zwykły film z podglądem (ala PIP) na postacie w tych kombinezonach... następnie to ujęcie tylko i wyłącznie z planu bez żadnej ingerencji komputerów (kombinezony, zielone ekrany itp.), 3 sposób to wstępnie renderowana scena :)

Kolejna rzecz, że dystrybutor dał ciała i nawet polskich napisów do dodatków nie zrobił :/
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."