Wywiad z Cameronem

Started by Thorinbur, April 27, 2010, 06:27:03 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Thorinbur

http://avatar-forum.pl/topic/262-james-cameron-odpowiada-na-pytania-uzytkownikow-youtube/


Co było inspiracją do stworzenia Avatara?

Zainspirowała mnie moja miłość do świata przyrody. Jako dzieciak spędzałem większośc swojego czasu lesie, samotnie, zbierając owady, żaby i tym podobne. W tym samym czasie zażywałem w stałych dawkach sience fiction, uwielbiam filmy science fiction, więc jeśli wrzucisz to do miksera to wyjdzie z tego coś na kształt Avatara.

Co bęzie następcą 3d, teraz jak już postawiłes poprzeczkę tak wysoko?

Mam kilka pomysłów, kilka projektów w tym Sequel Avatara. Wiemy dokłądnie jak osiągnąć jakość jaką mieliśmy w Avatarze. To co zostało to stworzyć historię która będzie satysfakcjonująca i przy tym dość zaskakująca, by usprawiedliwić powstanie drugiej części.

Kiedy myślisz o społeczeństwie Ziemi czy ludzie mają inne kolonie niż ta na pandorze?

Ach widzę że mamy tutaj prawdziwego fana Science fiction, chce wiedzieć coś więcej o universum.

Wyobrażam sobie żę w przyszłości, na potrzeby filmu, nie ma innych skolonizowanych układów niż Alfa Centauri, gdyż jest to system o dwóch gwiazdach, w zasadzie to trzech, ale są 2 główne Alpha centauri A i Alpha Centauri B, wiele planet, księżyców, ogólnie jest to bardzo skomplikowany system. I jest to najbliższy nam system, do tego znaleźliśmy tam coś nieprawdopodobnie cennego. Drugą Ziemię. Świat podobny do Ziemi, który dodatkowo zawiera niewiarygodnie cenne zasoby, więc skupiliśmy się na tej planecie [Sorry fani teori o świecie aliena dop. Thorinbur] Tworzyliśmy naszą ekonomię międzygwiezdną na bazie najbliższego systemu. Dla potrzeb przyszłych historii jest cała masa rzeczy w systemie Alpha Centauri by mieć co opowiadać przez... 20 filmów. Nie musimy skakać po całym wszechświecie. Dzięki temu mamy troszkę bardziej realistyczną wersję ekonomi międzygwiezdnej.

W filmie zawarta jest silna wiadomość dotycząca środowiska i jego ochrony, czy planujesz wynieść tą wiadomość dalej niż poza film.

W tej chwili jestem zainteresowany wieloma problemami  środowiskowymi, na które zwróciłęm uwagę dzięki podobieństwu Avatara do świata rzeczywistego, jak na przykład prawa tubylców w puszczy amazońskiej, globalne ocieplenie, deforestacja i tak dalej. Tak więc prowadzę przemówienia, premiera DVD bedzie w dzień Ziemi co jest świetną okazją by przypomnieć ludziom, że Avatar to film traktujący o przyrodzie. To nie jest tylko przygodowy film akcji, zawiera też wielle innych tematów, i są to rzeczy które każdy z nas powinien mieć na uwadze.

Czy byc może coś takiego znajdie się wśród dodatkowych elementów na DVD.

DVD które będzie miało premierę 21 kwietnia, to film i tylko film, ale to jest TYLKO film więc żadnych kiepskich Trailerów na początku filmu (Fakt wszyscy narzekają, że "chcemy upchnąć jak najlepszej jakości materiał, to wymówka by sprzedać film 2 razy" (i w pewym stopniu tak jest), ale przynajmniej faktycznie upchneli materiał najlepszej możliwej jakości i nie ma tam też żadnych zajmujących miejsce trailerów (nie licząc spllash, ale te są wręcz integralną częścią filmu) dop. Thorinbur), wkładasz płytę i masz film. To czyste niezakłucone doświadczenie filmu, odpowiednio zaserwowane i tak dalej. A to dla tego, że w przyszłości będzie ten cały "wypasiony" zestaw w czasie wakacji i w tej chwili przygotowujemy dodatkowe sceny i inne materiały i na pewno chciałbym by znalazły się tam też materiały dotyczące ekonomi i tego jak Avatar odnosi się do rzeczywistych problemów naszego świata. Na przykłąd ile lasów jest niszczonych, jaki to bedzie miało wpływ na nas, nawet jeśli nie mieszkamy w pobliżu tego lasu. Jaki wpływ ma to na ekosystem i miejscową ludność, dlaczego wszyscy przegrywamy.

Podziwiam sposób w jaki to wszystko jest zawarte w Avatarze co jest wyraźnie widoczne, ale zawiera też ukryte przesłania.

Jest wiele filmów gdzie masz przekazany pewien zasób informacji ale nie jest on emocjonalny. Avatar jest zupełnym przeciwieństwem, nie przedstawia faktów, lecz zakłąda, że znasz fakty i problemy, przekazuje zaś emocje jakie ze sobą niosą, daje poczucie prawie że moralnej wściekłości kiedy widzisz niszczone drzewo, zagazowanych ludzi i wysiedlonych i tak dalej, a po zatym poza poczuciem złości wywołuje poczucie nadzieji poniewarz dobro zwycięża na końcu filmu. Myślę że jeśli wziąść oba te odczucia może być efektywne i powinno zachęcić ludzi by faktycznie zacząć działać, podczas gdy przedstawienie, gołych faktów wywołuje poczucie zaprzeczenia.

Kiedy będziemy śledzić losy Jakea i Neytiri w przyszłym filmie czy będziemy mieli szansę zapoznać się z rzyciem Jakea z przed przybycia na Pandorę?

To jedna z tych rzeczy nad którą cały czas się zastanawiam i nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. Innymi słowy czy zobaczymy Sama Woringhtona w postaci rzeczywistej.

Tak, zanim jeszcze stał się Na'vi.

Tak jest całkiem przystojny i dobrze było by go ponownie postawić przed kamerami, choć nie mamy takiej potrzeby. Prawdopodobnie historia będzie szła na przód, nie koniecznie z przebłyskami z przeszłości, przynajmniej na chwię obecną.

Zatem teraz jest już zamknięty w ciele Avatara, bez możliwości powrótu.

Jego ludzkie ciało jest martwe.

Już nie wróci?

Dokładnie.

Wiekie dzięki James, z niecierpliwościom czekam na Sequel. Dziękuję za rozmowę z YouTube.

Dziękuje dojdziemy do tego.

oel kame futa oel kekame ke'u