International / Multilingual > Avatar (Polski)

Avatar Soundtrack - James Horner

(1/33) > >>

Eywayä tsmukan:
Temat poświecony muzyce z filmu.


Gdyby ktoś miał ochotę posluchać, a jeszcze tego nie zrobił wrzucam linka:Reszta utworów pojawi się gdy będziemy oglądać filmik na stronie youtube'a.

Satthar:
Ja do opisu użyję tylko jednego słowa: piękny. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji przesłuchania (na spokojnie, nie chodzi mi o to, co słyszeliście ten przynajmniej raz w kinie =p) to naprawdę polecam. Oczywiście, można się przyczepić do słynnego już Hornerowego "4-note-danger-motif'a", ale widać ja sam nie jestem aż takim znowu znawcą muzyki Hornera, żeby mi to specjalnie przeszkadzało. Słuchając tego po prostu czuje się, jakby się znowu było w kinie, a umysł samemu, ze wszystkimi szczegółami otwarza historię. Wielkie brawa dla pana Hornera, naprawdę :)

Eywayä tsmukan:

--- Quote from: Satthar on January 20, 2010, 03:24:57 pm ---Ja do opisu użyję tylko jednego słowa: piękny. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji przesłuchania (na spokojnie, nie chodzi mi o to, co słyszeliście ten przynajmniej raz w kinie =p) to naprawdę polecam. Oczywiście, można się przyczepić do słynnego już Hornerowego "4-note-danger-motif'a", ale widać ja sam nie jestem aż takim znowu znawcą muzyki Hornera, żeby mi to specjalnie przeszkadzało. Słuchając tego po prostu czuje się, jakby się znowu było w kinie, a umysł samemu, ze wszystkimi szczegółami otwarza historię. Wielkie brawa dla pana Hornera, naprawdę :)

--- End quote ---

O, tu mnie zaciekawiłeś z tym "4-note-danger-motif", domyślam się że chodzi o sposob kompozycji utworu?

Satthar:
Voila: ktoś skompilował kilka soundtracków jego autorstwa.

Polecam przesłuchanie całego nagrania. Chodzi o sekwencję czterech szybko po sobie następujących nut, zawsze brzmią odrobinę inaczej, ale to wciąż to samo. Niestety nie jestem muzykiem, więc nie zapiszę Ci dokładnie, co to, ale z całą pewnością bardzo szybko się domyślisz, słuchając :)

Ean:
chodzi o te trabki co graja tu ru ru ru?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version