Kalendarz Avatar 2010 / 2011

Started by elkociak, July 26, 2010, 12:51:52 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

elkociak

Tak mi się spodobał kalendarz na ostatnie pięć miesięcy 2010 roku, który znalazłem wczoraj na niemieckim forum, że zrobiłem jego polską wersję. Obłędne obrazy pochodzą z BluRay'a. Przydała się też czcionka z bloga Kxrekorikusa :)

Pobierz kalendarz Avatar 2010 w PDF

Można go sobie wydrukować; na dniach dodam też wersję z oddzielnymi plikami jpg do wywołania u fotografa w dowolnym rozmiarze lub do ustawienia jako tapeta. W planach mam też cały rok na jednej kartce z kilkunastoma tłami do wyboru, z tym że mamy lipiec, więc lepszy będzie na rok szkolny/akademicki 2010/2011, a nie kalendarzowy 2011.

Opinie mile widziane :) Mogą być jakieś błędy, jeśli ktoś znajdzie to niech napisze i je poprawię.

Oprócz tego myślę też o wersji w języku Na'vi. Nie widzę nazw miesięcy w słowniku Taronyu. Czy można więc napisać:
styczeń -> 'awve
luty -> muve
marzec -> pxeyve itd. ?

Na skróty od dni tygodnia nadają się według mnie: 'Aw, Mu, Px, Ts, Mr, Pu, Ki - dwie pierwsze litery po odrzuceniu trr z nazwy dnia tygodnia.

edit:
Dodałem różne wersje dla różnych rozdzielczości ekranu (kliknij tutaj):
Panoramiczne 1280x800, 1440x900, 1600x1024, 1680x1050 - plik z dodatkiem 16x10
Standard 1024x768, 1280x960, 1400x1050, 1600x1200 - plik z dodatkiem 4x3
Standard 1280x1024 - plik z dodatkiem 5x4
Oryginał - plik bez dodatku do nazwy.


Thorinbur

Śliczne! Szkoda tylko, że nie mam czcionki Papyrus (polskiej) I nie mam Ś, ale i tak czekam na Wersję w Na'vi! Twoje skróty są bardzo dobre, co do nazw miesięcy to zgodnie z konwencją powinno być <słówko oznaczające miesiąc>'awve i tak dalej, Nie ma jeszcze słówka na miesiąc, może zatem, prr? Skoro krr to czas, trr to dzień to zostało jeszcze krr :) Jedyne trzy pojedyńcze leniujące spółgłoski, z drugiej stroy rok to zisit... Myślę że trzeba by poczekać na oficjalną wersję od Frommera. Sam pomysł popieram i Bardzo proszę o wersję w JPG. Bym mógł ustawić sobie jako tapetę!

Karma for you!
oel kame futa oel kekame ke'u

elkociak

Sierpień 2010 w jpgach - wersja polska i Na'vi. Zostałem przy samym Volve, za to ciekawie zrobiło się w numeracji dni :)


Thorinbur

Szkoda że nie ma wersji panoramicznej. Poza tym, świetne. Wyłączyłęm rotację tapet i nawet wyczyściłem pulpit ze zdjęć. Muszę pomyśleć nad jakąś bardziej interaktywną wersją, gdzie obrazek tła mógłby się zmieniać... Hmmm mam kilka pomysłów ciekawych związanych z tapetami i kalendarzem.
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Thorinbur

Nie pobrałem jej nie z powodu problemów ze znalezieniem, a dla tego że nie chciało mi się pobierać. Więc to nic nie da:P
oel kame futa oel kekame ke'u

elkociak

#6
Pracuję nad tym, żeby polska czcionka była zamieszczona w samym pdfie i wyświetlała się każdemu.

Standardowo kalendarz w pdf ma format A4. Wygląda na to, że oprócz tego trzeba zrobić poszczególne strony w jpg w proporcjach 16:10, 16:9, 4:3 i 5:4. Wtedy będzie pasować do wszystkich pulpitów :)