Wrażenia z wersji rozszerzonej [Possible Spoilers!]

Started by Kxortelung, August 27, 2010, 01:21:39 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kxortelung

Byłem dopiero co na wersji rozszerzonej Avatara, więc wspomnienia są jeszcze świeże.

Niesamowite!  :D

Specjalnie nie oglądałem filmu przez ostatnie siedem miesięcy by móc potem przeżyć go na nowo. (Nikt nie zaprzeczy, że Avatara się przeżywa, a nie ogląda). Warto było się trochę pogłodzić. Dodatkowe sceny były przepiękne. Ogromne wrażenie robiła scena Na'vi niszczących buldożery i moment śmierci Tsu'teya zadanej przez Jake'a.

Ciężko mi jeszcze zebrać myśli. Może jutro napiszę coś więcej, gdy już "dojdę do siebie"  :).

Nawma Tutan

Też dopiero wróciłem z kina. Sceny dodatkowe zachwyciły mnie.  :o

Najlepsze sceny wg mnie, to te z polowania.

Moment śmierci Tsu'teya też był dobrze sfilmowany, ale spodziewałem się, że zobaczę chwilę, gdy jego warkocz zostaje odcięty.

Poza scenami, pierwszy raz zobaczyłem Avatara w 3D. Co do efektów... Zdanie zachowam dla siebie.  :-X

A, bym zapomniał, szkoła Grace wyglądała tak, jak ją sobie wyobrażałem

Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite

Miałam nadzieję, że zobaczę trochę więcej ale i tak było super. :)
Oeyä swizaw nìngay tivakuk
Oeyä tukrul txe'lanit tivakuk
Oeri tìngayìl txe'lanit tivakuk
Oeyä txe'lan livu ngay.

My BLOG

Myttrah

Wróciłem z kina.
Nie ukrywam, że liczyłem na więcej.
A ostatnia dodana scena z sprawiła, że łzy stanęły mi w oczach. Co raz głębiej w to wszystko się zagłębiam, eh. :)

Mato

#4
Również co dopiero wróciłem... wrażenia jak zwykle znakomite :)

Nowe materiały miały często 5-10s długości :) pełniły funkcję wzbogacenia wcześniej widzianych scen - było ich najwięcej :)
niekiedy "stary" i "nowy" materiał danej sceny kilkakrotnie poprzeplatany...

No i wreszcie poznajemy prawdziwe, dłuższe imię Neytiri :) scena ok 20-30s

Dłuższe sceny 1:00-1:30min

Jedna z wypowiadanych sentencji pojawiła się w innym miejscu niż w oryginale (przynajmniej tą wychwyciłem)...
Czyli prosty przykład modyfikacji "starego" materiału :)

Zastanawiam się też nad tym czy nie usunięto czasem jakiegoś materiału... albo się po prostu zamyśliłem i jakimś cudem umknęła mi 1 scena...

Ogólnie nie ma co narzekać... coś zostało dodane... mimo, że to tylko 8min to wtajemniczeni to odczują... bardziej cieszy mnie to, że to jeszcze nie koniec i tak na prawdę najlepsze sceny jeszcze przed nami :)

Nadal polecam przeczytać scenariusz :)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Tängal

Kurcze, nie dam rady wyrwać się przez najblizszy tydzień :'(
Nie orientujecie się może jak długo ma być w kinach?

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Kxortelung

Przyznaję się, że tych krótszych scen nie zauważyłem. Pewnie dlatego, że nie oglądałem już Avatara od jakiegoś czasu.
Niemniej nie żałuję ani trochę tych 20 złotych na bilet i nie narzekam, że nowych scen było za mało (choć nie narzekałbym również, gdyby było ich więcej ;) ). Uważam, że warto było pójść.

Oe 'efu nitram.  :) - pewnie błędnie...

Tängal

Quote from: Kxortelung on August 29, 2010, 11:12:56 AMOe 'efu nitram.  :) - pewnie błędnie...
Jak na moje, to jest ok. Zwłaszcza, że podony przykład był w NiaN - o ile mnie pamięć nie myli ;)

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Thorinbur

#8
Dochodzi jeszcze opis czemu góry Iknimaya unoszą się w powietrzy i kiedy Neytiri biegnie z Jakiem do wioski jest o jakieś 2 sekundy wydłużona. Plus pominąłeś zabawę z tymi wachlarzowymi... no jak im tam było. Wiesz o co chodzi no i jedna wielka uwaga. Normalnie w scenie kiedy Jake zabijał Tsu'Tey'a całość zepsół teks wypowiadany przez Jake'a... Ale to w innym temacie.

Ah no i wspaniała scena polownia! (Neytiri powtarzająca za Jakiem: Hell yeah! (chyba dobrze zapamiętałem))
oel kame futa oel kekame ke'u

Mato

Quote from: Thorinbur on August 31, 2010, 11:37:58 AM
...kiedy Neytiri biegnie z Jakiem do wioski jest o jakieś 2 sekundy wydłużona.

Też się nad tym zastanawiałem... ale stwierdziłem wtedy, że w oryginale też tak musi być :)
Podobnie zmodyfikowane było polowanie na hexapoda... niby nic nowego ale scena była IMO inna... dłuższa :)

Quote from: Thorinbur on August 31, 2010, 11:37:58 AM
Plus pominąłeś zabawę z tymi wachlarzowymi... no jak im tam było.

Nie wszystkie udało mi się zapamiętać :) Zresztą ta akurat była na trailerze... :)

Teraz miałbym pytanie... czy scena przedstawiająca pogrzeb jednego z Na'vi (podczas długiego videologu Jake'a) była czy jakimś cudem mi umknęła ?
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Thorinbur

Była, (chodzi o tą co Jake opowiada o pożyczonej energii którą kiedyś trzeba oddać i jak Neytiri wypuszcza atokirina do tego grobu w korzeniach drzewa?)
oel kame futa oel kekame ke'u

Mato

Dokładnie o to... czyli cuda się zdarzają i umknęło mi to :) widocznie wcześniej było coś nowego i na siłę starałem się przypomnieć oryginał :)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Eltusiyu

No byłem wczoraj na SE :)

Nowe sceny super. Szczególnie scena jak Ney mówiła swoje imię :D Jake się pogubił biedaczek.
Były nowe sceny z językiem Na'vi co mnie cieszy oraz to, że nie było napisów w języku Ludzi Nieba a to mnie ucieszyło jeszcze bardziej :P zawsze mi psuły zabawę.

Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć znów Avka w 3D i to z nowymi scenami :P
Pewnie pójdę jeszcze raz jak finanse pozwolą :P

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus