International / Multilingual > Avatar (Polski)

Wrażenia z wersji rozszerzonej [Possible Spoilers!]

(1/3) > >>

Kxortelung:
Byłem dopiero co na wersji rozszerzonej Avatara, więc wspomnienia są jeszcze świeże.

Niesamowite!  :D

Specjalnie nie oglądałem filmu przez ostatnie siedem miesięcy by móc potem przeżyć go na nowo. (Nikt nie zaprzeczy, że Avatara się przeżywa, a nie ogląda). Warto było się trochę pogłodzić. Dodatkowe sceny były przepiękne. Ogromne wrażenie robiła scena Na'vi niszczących buldożery i moment śmierci Tsu'teya zadanej przez Jake'a.

Ciężko mi jeszcze zebrać myśli. Może jutro napiszę coś więcej, gdy już "dojdę do siebie"  :).

Nawma Tutan:
Też dopiero wróciłem z kina. Sceny dodatkowe zachwyciły mnie.  :o

Najlepsze sceny wg mnie, to te z polowania.

Moment śmierci Tsu'teya też był dobrze sfilmowany, ale spodziewałem się, że zobaczę chwilę, gdy jego warkocz zostaje odcięty.

Poza scenami, pierwszy raz zobaczyłem Avatara w 3D. Co do efektów... Zdanie zachowam dla siebie.  :-X

A, bym zapomniał, szkoła Grace wyglądała tak, jak ją sobie wyobrażałem

Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite:
Miałam nadzieję, że zobaczę trochę więcej ale i tak było super. :)

Myttrah:
Wróciłem z kina.
Nie ukrywam, że liczyłem na więcej.
A ostatnia dodana scena z sprawiła, że łzy stanęły mi w oczach. Co raz głębiej w to wszystko się zagłębiam, eh. :)

Mato:
Również co dopiero wróciłem... wrażenia jak zwykle znakomite :)

Nowe materiały miały często 5-10s długości :) pełniły funkcję wzbogacenia wcześniej widzianych scen - było ich najwięcej :)
Spoiler(np. przelot śmigłowcem Trudy i obserwowanie gromowołów(?), Iknimaya i popisowy przelot Neytiri na Ikranie... no i przede wszystkim wzbogacona o 10s scena miłosna)niekiedy "stary" i "nowy" materiał danej sceny kilkakrotnie poprzeplatany...

No i wreszcie poznajemy prawdziwe, dłuższe imię Neytiri :) scena ok 20-30s

Dłuższe sceny 1:00-1:30min
Spoilerto szkoła grace, polowanie (chyba najlepsza z dodanych :), podpalenie buldożerów/"inspekcja" wainfleet'a, no i śmierć Tsu'Tey'a... scena, która mogła trochę namieszać mniej wtajemniczonym... bo tak na prawdę nie jest podany prawdziwy powód tego, że Tsu'Tey prosił o śmierć z rąk Jake'a... brakuje tej wcześniejszej (IMO kluczowej jeżeli mówimy o tym wątku) sceny gdy wainfleet odcina warkocz Tsu'Tey'owi.
Jedna z wypowiadanych sentencji pojawiła się w innym miejscu niż w oryginale (przynajmniej tą wychwyciłem)...
Spoilerw tym przypadku "skąd będą wiedzieć, że tu jesteśmy? Już to wiedzą." W nowej wersji ta kwestia jest wypowiadana podczas zmierzania w kierunku szkoły, a w oryginale pojawia się w scenie która (jak już teraz wiemy) następuje po wizycie w szkole.Czyli prosty przykład modyfikacji "starego" materiału :)

Zastanawiam się też nad tym czy nie usunięto czasem jakiegoś materiału... albo się po prostu zamyśliłem i jakimś cudem umknęła mi 1 scena...

Ogólnie nie ma co narzekać... coś zostało dodane... mimo, że to tylko 8min to wtajemniczeni to odczują... bardziej cieszy mnie to, że to jeszcze nie koniec i tak na prawdę najlepsze sceny jeszcze przed nami :) SpoilerRebelia Maxa, Uniltaron, impreza w Kelutrel, romans Norma z Trudy itp. :)
Nadal polecam przeczytać scenariusz :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version