Avatar játék/kérdések

Started by Kargarosz, June 01, 2010, 10:12:05 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kargarosz

Nyárra valószínű terveznék egy Online Avatar Szerepjátékos oldalt végre lemennek a vizsgák, és időm is több lesz. Nem tudom egyenlőre kit érdekelne a dolog akár segítséget is elfogadok.
Ki mennyire ismeri a Szerepjátékokat?

Zongyu Atxen

Én mint alapvető támogató lépek fel. :D
Én ismerem valamennyire. Azért volt már szerencsém Pálos szerzetesnek lenni. De nem vagyok még egy Elit szerepjátékos.

Pay'itan

Esetleg PM-be, vagy akár ide, adnál egy kis leírást, hogy milyenfélének tervezed? Persze csak ha vannak már ötleteid. :)

Kargarosz

Egyenlőre még nem terveztem belőle semmit se. Várom már, hogy ezek a rohadt vizsgák meglegyenek, és aztán jól belecsapnék a közepébe. Mivel már a könyvem is megvan valamennyire képbe vaok az élővilággal Na'vik kultúrájával. Elsődlegesen azt kéne eldönteni melyik időbe játsszon. Pontosan nem tudom az RDA hány éve van már Pandorán, de talán a legjobb idő Jake érkezése előtt lenne akár évekkel még egyenlőre nem tudom. Természetesen lehetne jönni bármilyen Kaszttal teszem azt tudós, RDA-zsoldos bármi vagy Na'vival. Egy előtörténetet kéne írni mindenkinek a saját karakteréről, hogyan képzeli el a saját megalkotott hősét. Mikor született, Ki az anyja, Édesapja stb....
Igaz a földről annyi információnk nincs, de az legyen a legnagyobb probléma. Szóval nem muszáj egyből Pandoran kezdeni Isten ments....kezdhetsz a földön és aztán majd valahogy valamiért vagy valakikért eljutsz a Paradicsomba.... Különböző topicocat nyitnék meg ahol lehetne játszani egymással is akár, de egy-két mesélő mindig jó, ha van aki történetet mesél a többieknek...  Nagy potenciál van benne, és várom az érdeklődőket viszont tényleg csak a vizsgák után érek rá ezzel foglalkozni. Remélem egy-két embernek felkeltettem az érdeklődését-

Zongyu Atxen

Én már egyszer megírtam Jake előtörténetét.   ;D ;D ;D Jó pár oldal lett. Nem lesz nehéz másnak sem megcsinálni. :)

Pay'itan

Hé, mi, ki, hol, mikor???
De most komolyan, engem szerintem érdekelne, ha az előtörténet szabályai nem ilyenek lesznek:
-Ha nem írsz bele minimum 10000000 szót, nem lehetsz tag.
-Ha nem ilyen, meg olyan formában írod meg, nem lehetsz tag.
-Ha...és még ezer ilyen idegfeszítő feltétel.

Nem azt szeretném mondani, hogy elég legyen 5 mondat, de ne kelljen mini regényeket írni, szerintem.
Remélem érted, miről beszélek.

Zongyu Atxen

#6
Ja.. Ez jó ötlet. Nekem is mennyit kellet szenvednem az előtörténettel. :P
Szerk:Mondjuk szerintem egy jól kinéző elötörténet mondjuk legyen olyan 15-20 soros....

Kargarosz

#7
Elméletileg legalább 20 értelmes mondat kéne, de egyáltalán nem kell regényt írni, én se vaok az a típus aki a Háttérsztorin olyan sokat gondolkodik. Persze örülök aki szépen részletesen mutatja be karakterét az csak pozitívum, de nem lennének nagyok az elvárásaim. Olyan oldalt akarok ami a rajongóknak megfeleljen, és jókat tudjunk játszani rajta.
De a főszereplőket belekeverni nem szeretném az ők már kitalált szereplők a történetük már adott. Azt szeretném, ha új mítosz születne kitalált karakterekkel.

Pay'itan

Ennek örülök és méginkább annak, hogy főszereplőket nem lehet felhasználni. ;)

Kargarosz

Jól érzem akkor te esetlegesen már játszottál más oldalakon. Vagy legalábbis tudod miről van szó. ;D

Pay'itan

Csak majdnem, mert mindenhol azonféle szabályok fogadtak, amiket mondtunk, h nem jók.
Off:Sajnálom, de ki kell törnöm: UTÁLOM, HOGY LÉTREJÖTTEK A SAMSUNG 3D-S TV-K!!!!! >:( >:( >:(

Kargarosz

És ez miért olyan nagy probléma?

Pay'itan

Melyik?
Szabályok:azokra a szabályokra gondolok, amik arról szólnak, h minimum ennyi szó, meg ilyen formában...Amik el vannak túlozva. És ilyen szabályok voltak azokon az oldalakon, amik elvették a kedvemet a regisztrációtól, na meg annyir nem is volt kedvem alapból sem.
3D TV:Mert az avatar csak erre jön ki 3D-ben és nem egy olcsó mulatság a TV...egy szemüveg hozzá-ami mellesleg nem jár mellé- 25 ezer forintba fog kerülni.

Kargarosz

A Tv-ét kérdeztem, de köszönöm a választ csak maga a szemüveg ennyi?
Úgy érzem várnom kell még ezzel a 3d-és TV-vel ;D

Zongyu Atxen

Igen, az jó ötlet, hogy a főszereplőket nem lehet "kijátszani". A stílusuk és minden egyéb adott. Így maga a játékos lehetőségei is korlátozódnának.

Kargarosz

Pontosan szabadabb vagy amit te megalkotsz magadnak azt játszod el és ez az igazi kihívás.

Hawnuyu atxen

Világosítsátok fel rutxe leskxawnga tesótokat:
ez a játék egy "forumon leírjuk, hogy mi történik" játék, amilyen valahol angolul van a nemzetközi forumon is?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Igen pontosan ilyenre gondolok, ha felmész a www.szerepjatek.lap.hu-ra láthatod mire gondolok.
Viszont melyik ez az angol nemzetközi fórum?

Hawnuyu atxen

A "nemzetközi forumon" általában (jobbat nem tudok) a Learnnavi.org nem nyelvi (tehát angol) részlegét szoktuk érteni.
Tehát, ha a forum főoldalán vagy, kezdj el lefelé gördülni. Az egyik részleg címe "Fandom", ott az utolsó előtti a Roleplay.

A válaszért pedig irayo, ebben az esetben én is támogatok :D
A filmbeli főkaraktereket pedig, ha nagyon szeretné valaki, szerintem egy másik játékos beleegyezésével lehessen játszatni.
(tehát a mi karaktereink NE legyenek a filmbeliek (éljen a kreatív, aki itt ás), de ne legyenek kizárva szegénykék... ha már ti is így értettétek a dolgot, akkor ezúton is szeretném a kémiatanáromat hibáztatni, akinek ma még dogát kellett iratnia ;D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Hát...nemtudom. Én személyszerint semmilyen esetben nem engedném meg a főkarakter választást, hiszen:
-Ha vki Jake akar lenni, ő lesz Toruk Makto
-Ha vki Neytiri lesz, elvileg ő lesz egy tsahik...
Meg amúgy is szerintem az úgy nem lenne jó alapból....De mind1.