Ahoj / kaltxì

Started by xsoft, January 15, 2010, 04:31:09 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tawtakuk

#100
Quote from: Danecki on February 15, 2010, 12:23:29 PM
Dle mého to máme správně, me- se používá jen při podstatných jménech v páru, ne?
Kehe. Pro párové orgány máme zbytky dvojného čísla v češtině, tady ještě funguje naplno :)

Quote from: Yanari on February 15, 2010, 12:46:32 PM
Právě že ne-e, ono se to používá skoro všude, kde jsou něčeho dva kusy. V tomto případě lidí :)
Ne skoro všude, ale naprosto všude. Dvě {cokoliv} -> mecokoliv, tři {cokoliv} -> pxecokoliv ;)

Edit: v googledoku zdůrazněno.

</offtopic>
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

botrytis

Ahoj,
Avatara jakožto film sem viděl nespočetněkrát, prostě krásný film, s krásnou rasou Na'vi, kteří mají ještě hezčí jazyk...Na'vi mě zaujaly hned... a když mi spolužák řek že se učí Na'vijštinu nevěřil jsem :D ... ukázal tohle forum a řek:,,Jestli máš skutečně zájem tak se registruj."                         ... A TAK SEM TU! ...  ;)

Tawtakuk

Tewti! Kaltxì ma tsmukan, ayoel ngati kameie ulte leiu ayoeru txana prrte' fwa nga fìtsenge zola'u!

Wow! Ahoj, bratře, zříme tě a jsme moc rádi, že jsi sem přišel!


Mám radost, že tu opět vidím novou tvář a doufám, že se ti bude na'vijština líbit i poté, co zjistíš, jaké jazykové pasti si na nás připravila :)
Jen tak ze zvědavosti - tvůj spolužák tu registrovaný je? Pod jakým nickem?
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

botrytis

Tawtakuku jsem rád, že jsi rád... Děkuji za hezké přivítání a určitě mě ty jazykové pasti neodradí... ;-)
Ano, můj spolužák je Axtery

Yanari

Kaltxì, ma 'eylan... Tak to jsi ty, z toho skypu? :)

Vítej mezi námi, a, až zase s Axterym budeš na skypu, vyřiď mu, ať se začne trochu projevovat ;)

Každopádně, přeji hodně úspěchů a štěstí, stejně jako všem ostatním.
Zene fko nivume nìtxan.

botrytis

Jo to jsem já z toho skypu  :)
děkuju a každopádně mu to vyřídím... :D

Elrann

Vítám tě mezi námi,
doufám, že se ti zde bude líbit a přeji ti hodně štěstí. :-)

Axtery

Vítám tě
a doufám že tě bude provázet úspěch.Taktéž přeju hodně štěstí a času :)
Eywa ngahu

botrytis


Danecki

Já tě též vítám mezi námi. Snad tě tento jazyk na nějakou dobu chytne :-) Mimochodem, odkud jsi? Ať víme, jestli s tebou máme počítat na srazech ;)

botrytis

chytne, určitě chytne...  ;) jsem z Byšic, u Mělníka ( Máme tam tu hezkou Vitanu... :-D) jinak škou mám v Praze (dopravuju se vlakem) takže srazy v Praze by nebyly  být problém... :)

karyu

Fíha tady se to rozrostlo za tu dobu co sem tu nebyl:) ale zdravám lidi keří tu eště zůstali:) koukám že jsem hodně pozadu :D jak se vede?:)
Oe neu lu fko ta Na´vi.

hemmond

Vítej zpátky, karyu. Už nějakou chvilku jsme tě tu neviděli. Jsem rád, že jsi na nás nezapomněl a že jsi stále mezi námi. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Ikrafox

Kaltxì...
je supr, ze jsem konecne otevrel tohle forum a nahodou objevil ceskou sekci, coz me docela prekvapilo :) Ted aspon mam i duvod se naucit vic z na'vijstiny, nez nekolik malo slovicek a frazi pro zabavu, kterymi cas od casu nekoho pobavim, a rozhodim  ;D
Jinac jsem z Prahy  ;)

Tawtakuk

Kaltxì!

Wow, jsem příjemně překvapen, že se ještě našel nový zájemce o na'vijštinu. Vítej mezi námi!

A jestli jsi z Prahy, tak zrovna teď máme v Praze velký český Na'vi sraz, tak jestli chces přijít, pošli mi na PM nebo na ICQ nějaký kontakt (třeba telefon) a můžeme se domluvit a sejít se - neboj, nekoušem ;)
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Yanari

Oel ngati kame, ma ayoeyä mipa 'eylan a'ewan. Oe prrte' lu tsnì nga zìma'u ayoekip.

Jak už se zmínil Tawtakuk, právě v Praze probíhá sraz, takže budeme jen rádi, pokud se přidáš. Na zítra (no, vlastně už dnes) plánujeme menší přednášku jazyka, i když ji nemáme vůbec připravenou a na večer do IMAXu na "jak vycvičit draka" - ještě máme volno místo, takže se klidně můžeš přidat :)
Zene fko nivume nìtxan.

Ikrafox

Irayo, ale travim Velikonoce na Vrchovine u pribuznych, takze se pripojim az nekdy priste. Praha nastesti nelezi na Pandore, takze se nebojim, that you eat my eyes for jujubes. :D Na "dracka" jdu btw ve stredu vecer do IMAXu  ;)

Quote from: Yanari on April 02, 2010, 05:38:29 PM
Oel ngati kame, ma ayoeyä mipa 'eylan a'ewan. Oe prrte' lu tsnì nga zìma'u ayoekip.
Uh, to by bylo na dlouhe odpoledne, kdyby jsi mi tam nedal preklad, ale aspon mam co zkoumat  ;)

Glutexo

#117
Kaltxì, chlapci (a děvčata?). Omlouvám se, že tu vytahuji staré téma, zvláště když jsem si řekl, že tu nebudu zbytečně spamovat, dokud nebudu mít skutečně něco hodnotného, co bych chtěl sdělit světu, či dokud se aspoň neprobrodím doposud sestavenými materiály, ale po přečtení tohoto vlákna (a pár dalších) bych se jen rád ozval nejen jako další zářez na počítadlo těch, kteří to s naučením se tohoto jazyka myslí přeci jen o něco vážněji, ale také jako tvor, který by alespoň občas rád podal pomocnou ruku, bude-li jak a dovolí-li to čas.

Neznám sice ani Tawtakuka ani Yanariho a z doslechu vím možná tak o existenci páně Xsoftova, ale z toho, co jsem tu tak nějak vyčetl, jsem nabyl dojmu, že filologů, lingvistů a podobných cvoků tu asi mnoho nebude ve srovnání s všelijakými otakoidy apod. (Ne, že by se to vzájemně vylučovalo.) Já sice nejsem ani zdaleka žádný odborník a už vůbec ne na obecnou jazykovědu, ale přeci jen mám za sebou už skoro tři roky studia filologického oboru na fildě a jazyky, se kterými koketuji na poměrně vážné úrovni na jedné ruce (ani lidské, natož na'vijské) nespočítáme. Obecnou jazykovědu jsem sice nikdy nestudoval, ale vždycky mě bavila a proto jsem doposud i leccos přečetl, jak k přijímačkám, tak k pár povinným či volitelným předmětům na škole. (Kdo zná pana doktora Elšíka nebo pana docenta Starého, tak asi tuší...) A ačkoli skleróza je mocná čarodějka a za drápky se toho zase tolik nezadřelo, snad by se to i tu a tam něco mohlo hodit. Nevím zatím sice jak, ale aspoň jsem chtěl nějak projevit známky existence.

Drobnou vadou na kráse je však to, že na'vijsky umím zatím velké kulové. Tedy, nějaké to teoretické povědomí by už pomalu bylo, ale praxe končí asi tak u pochopení struktury ,,Oel ngati kameie." a kdoví, jak se to zlepší, protože času je zatím nemnoho, práce (do práce) i práce (s ostatními jazyky, potažmo školou) je moc, ačkoli už zřejmě dlouho nepotrvá a situace se aspoň o ždibec zlepší. Inu, yasha, doufám, že se mi tu s Vámi bude líbit a že  tu mé tristní jazykové znalosti doznají alespoň nějakého zlepšení.

Tož se omlouvám za toto noobovské off-topic spamování a pro teď txon lefpom ulte eywa ngahu.

edit by Yanari - přesunuto do přivítací sekce :)
Modří již vědí!

Yanari

Kaltxì, ma Glutexo. Oe nìtxan prrte' leiu, tsnì nga zìma'u ayoekip - sutet a tsun nìltsan aylì'fya tslivam kerin ayoel frakrr :) Oe sìlpey tsnì ngaru ayoekip lìyevu fpom :)

Jak jsi řekl, lingvistu mezi sebou nemáme žádného, nejspíš budeš z nás v této oblasti nejpokročilejší - o to lepší je, žes přišel.

S tím, že Na'vijsky umíš kulové si nedělej těžkou hlavu - to ze začátku neuměl nikdo z nás, a přeci jen už jsme se vypracovali na úroveň kdy si dokážeme pokecat i v sekci Na'vi nì'aw, ačkoli to pro mě byl dříve nedosažitelný sen a zčásti jsem považoval lidi kteří to dokážou za blázny :)
Zene fko nivume nìtxan.

Tawtakuk

Zola'u nìprrte', ma 'eylan. Tìnumeri ngeyä nawma sa'nok lrrtok siveiyi!

Už jsem ani nedoufal, že by se to mohlo stát, ale o to větší mám radost, že se k nám konečně přidal humanitně vzdělaný jazyko-nadšenec :) Snad se ti tu u nás bude líbit a vzájemně se něco přiučíme. A když pomůžeš s fonetikou nebo lingvistikou, budeme ti vděční - mé znalosti jsou 80% gympl a 20% wikipedia, což pro dokumentaci jazyka není úplně ideální...

Zároveň se všem omlouvám za svou dvoutýdenní odmlku - musel jsem věnovat veškerý volný čas dvěma školním projektům, které jsem koncem minulého týdne odevzdával (a tedy naprosto chápu i Alìmovu omluvu v jiném vlákně). Nicméně úkolů mám pořád dost, takže všechny resty tady doženu asi až ve zkouškovém...
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000