Ahoj / kaltxì

Started by xsoft, January 15, 2010, 04:31:09 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tanri

Kaltxì ma eylan,
dovoluji si na sebe upozornit coby další vetřelec ve zdejších vodách. Mám velkou radost, že jsem narazil na tohle fórum a že nejsem sám, komu učaroval Eywa'evengeyä kifkey letìlor.

Děkuji vám všem za dokonalý překlad slovníku i gramatiky, ale chvíli ještě potrvá než se zapojím do jazykových rozborů, protože od mých školních let nějaký čas již uběhl, jsem zhruba Jakeův vrstevník a kvůli pochopení pádů Na'vijštiny jsem si musel nejprve zopakovat ty české :).

Volného času rovněž není tolik, kolik bych chtěl, ale Na'vijština se v něm již stačila drápkem (nebo thanatoří tlapou) pevně zachytit.
Eywa ayngahu...
Tätxawyu akì'ong.

Yanari

o.O

Ohel ngengati kamuye, ma mipa 'eylan!

(jen menší drobnost, nedávej za sebe dvě předpony, jako v tomto případě le- a tì- , krásný je pouze alor / lora - ve funkci přívlastku)

Tak, předpokládám že jsem tě teď dostatečně vyděsil na to abyses tu už neobjevil.

Pokud ne, vítej mezi námi :)
Zene fko nivume nìtxan.

Tawtakuk

Kaltxì ma Tanri, ngengati kamuye nìteng. Pxiset ngenga kea ketuwong ke leiu.

Vítej na našem fóru - jsme rádi, že nás přece jen pořád přibývá. Vidím, že nějaké základy jsi už pochytil, což je skvělé - neboj se je použít a zkus si s námi popovídat. Tím se jazyk naučíš nejrychleji a někdo Ti vždy ochotně vysvětlí, kde děláš chyby :)

A děkujeme (sakra, to dvojné číslo a exkluzivní 1. osoba mi v češtině fakt chybí...) za kladnou reakci na slovník a gramatiku - jsme rádi, že je to užitečné a opravdu to zpřístupňuje na'vijštinu i těm, které by možná studium z anglických materiálů odradilo.

Lrrtok ngar!
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Tanri

Kaltxì, oe mengaru irayo seiyi aylì'uri a menga poleng teri oeyä tìza'u.

Jestliže mě doposud nevyděsil letmý průlet Na'vijskou gramatikou, tak se to člověku ani Na'vi už nepodaří.
Spíše moje jazykové konstrukce, budou-li podávány ve větších dávkách, způsobí citlivějším lingvistům problémy ;D

Kìyevame
Tätxawyu akì'ong.

Tawtakuk

Quote from: Tanri on May 12, 2010, 03:08:57 PM
Kaltxì, oe mengaru irayo seiyi aylì'uri a menga poleng teri oeyä tìza'u.

Ma Tanri, faylì'u txantsan leiu, nang! Máš můj hluboký obdiv, protože složit po krátké době učení takhle složitou větu (a navíc téměř bezchybně!), to chce pořádný kus snahy a vloh od matky přírody Eywy :) Opravdu zírám a smekám!
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Maskuryen

#125
Chtěl bych se zeptat jak získám tituly a jaké tituly tady jsou.Jen mě zajmá překlad titulů x) Rád se dozvím něco nového :)A pokud to jsem nepatří řekněte mi kam to hodit protože někde kde by se dávali jen otázky to jsem ještě neviděl...Dále jsem když sem tu byl poprví viděl že se někde označuje kde kdo bydlí :) Jsem Lípak takže by mě zajmalo kdo tam z okolí je a dále to se konají srazy jen v praze :) Rád bych na nákej jel ale nemám možnost dostat se do Prahy x) Bych se ztratil :) já maloměšták.Jinak mrkněte mi na profil na face jméno Marek Štěpánek hlavní fotka jsem tam já s kámoškou:) jde o to že jsem dal návrh na skin pro LG POP do stylu avatara jak tam je Jack Neytiri a Jackovi na Ruku padá to semínko s Eywi :)Proto prosím když tento skin uvidíte hlasujte pro něj :) Děkuji....Když vyhraje dostane se do reklamy :)a budeme tam mít aspon něco co nám udělá radost x)

rodrygo

Kaltxì ma eylan

I'm writing to your community on behalf of polish members of learnnavi. After giving name for our country (Polskxa) we wonder how to call Slavic nations. We want to establish this name in agreement with all Slavic group active at this forum. In our opinion this name should derive from "the word" (Polish: słowo), but this idea is not the only one possibility.

Do you have any suggestions?

Ivong Na'vi!




Rodrygo

Blue Elf

Kaltxì ma ayeylan, nitram lu.
Zdravím všechny pozemské Na'vie (nebo snad Na'vijany? to první mi zní lépe) z českých a moravských klanů a rád bych se stal jedním z vás. Film Avatar jsem viděl teprve nedávno, ale stejně jako vás mě naprosto uchvátil a díky 3D i přímo vyrazil dech.
Proto jsem zasedl k svému eltu lefngap abych se o něm dozvěděl víc a s překvapením zjistil, že jazyk z filmu žije a aktivně se používá. A když jsem objevil, že zde existuje i česká sekce, rozhodl jsem se stát se jedním z jeho příznivců. Po zběžném prolistování gramatiky se obávám, že to nebude jednoduché, ale přesto do toho jdu. Držte mi palce.
Napíšu něco o sobě do Who-is-who threadu, ať o mě taky něco víte, ale to až příště - brouzdám po fóru už třetí noc a už mi docházejí síly  :(
Jen doufám, že toto fórum pomalu neumírá - co jsem zběžne nakukoval na některé profily, řada z nich je už dlouho neaktivních...

Eywa s vámi (i se mnou)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

Kaltxì, ma oeya 'eylan sì 'eylana lì'fya leNa'vi. :)

Jsem rád, že zde stále vidím nové tváře. :) Po lu Epìkx. Tewti! Doufám, že ti nadšení vydrží a že tě jednou potkám i na nějakém českém Na'vi sraze. :) Co se týče české části fóra, tak to lehce skomírá, ale co se týče celého fóra, tak je zde mnoho lidí, kteří jsou aktivní a nevypadá to, že by mělo umřít. :) Jenom teď někteří (jako Tirea Aean) musí odejít na nějakou dobu, ale neumírá to tu. To se neboj.

A ještě jednou tě vítám u nás na fóru příznivců jazyka Na'vi. :)

Eywa ngahu.
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

Kaltxì ma Blue Elf,
zdravím a vítám dalšího přítele Na'vi, na'vijštiny, Pandory či RDA (nehodící se škrtněte ;D).

Určitě se nenech odradit "aktivitou" naší části fóra, někteří jen spí zimním spánkem, někteří určitě chystají nějaké překvapení, no a já sám se tady vyskytuji spíše nepředvídatelně než pravidelně.

Porozhlédni se a na neznámé se neváhej zeptat - zvídavá otázka dostane vždy odpověď.

Kìyevame...
Tanri
Tätxawyu akì'ong.

Tsteututan

Kaltxì ma tsmukan,
už sem chodím a jen koukám dost dlouho, taky mi nic neudělá, když zase něco napíšu  :)

I já bych tě tu chtěl přivítat, buď tu jako doma (co už se asi stalo  :) )

...takže jsem tu pořád nejmladší?  ???  :D
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


hemmond

Quote from: Tsteututan on February 08, 2011, 05:38:44 AM
...takže jsem tu pořád nejmladší?  ???  :D

Pravděpodobně jo, ale mě máš hned v závěsu. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Alìma Tanhì

#132
Kaltxì! :)

Našel jsem doma sešit s nadpisem Na'vi, nedalo mi to a už jsem do toho zase spadnul, takže ode mě občas očekávejte nějaké otravné příspěvky nìNa'vi plné chyb ... už je to nějakej ten pátek a s hrůzou zjišťuju, že jsem skoro všechno zapomněl :D

edit: fajn, mám problém si přeložit svůj vlastní podpis, tak hurá do toho :D žije to tady vůbec ještě? Doufám, že pár vytrvalých a odhodlaných zůstalo :)

Ngaru irayo seiyi ayoe, tonìri tìreyä,
Ngaru irayo seiyi ayoe, srrìri tìreyä...
Ma Eywa,
Ma Eywa.

Tanri

Kaltxì!
Vítej zpátky!
Pár nás tu je, najčastěji tak tři ;), a rozutekli jsme se do všech částí fóra, takže českou sekci totálně zanedbáváme. Slovník a gramatiku však udržujeme stále aktuální, kdyby sem zavítal našinec ;D
Tätxawyu akì'ong.

Blue Elf

#134
Kaltxì ma Alìma Tanhì, zola'u nìprrte' ne'ìm :) (tomuhle snad rozumíš?)
Že by se konečně české fórum reaktivovalo? je načase.... BTW, zdá se že ožije i Ngaynume, takže neváhej, kukni do příslušného subfóra a přidej se k nám :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

Kaltxì ma Alìma Tanhì. :)

Vítej zpět... :) A opravdu jsi přišel právě včas, neboť se velmi brzy rozjede projekt NgayNume... Tak pokud tam budeme 4 češi, tak to bude víc, než tři. :D A ano, My vytrvalí a odhodlaní jsme zůstali... A když už se tak vrací lidi, tak by bylo fajn, kdyby se vrátil i někdo "služebně starší", než já. :D Takových tu pár bylo. :) Ale je fajn, že ses vrátil. :) Doufám, že znovu neodejdeš. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Alìma Tanhì

Tanri: Irayo, oe nìpxay leprrte' leiu! A fakt se divím, že ještě někdo udržuje gramatiku i slovník aktuální, to je super :) Po zběžným prolítnutí mi přijde, že se gramatika rozrostla docela dost, což je jedině dobře :) A do český sekce sem tam něco napíšu, aby to tu tak neskomíralo a měli jste co opravovat :D ... času přeci jen pořád moc nemám, takže kontrolovat další sekce asi nebudu stíhat, uvidím ...

Blue Elf: Jo, vzpomněl jsem si ... sice to bolelo, ale povedlo se xD Znamená to "vítej zpátky", že? A na Ngaynume kouknu, i když zatím nemám páru, o co jde (doufám, že něco časově nenáročnýho)

hemmond: Služebně starší .. myslíš Yanariho a Tawtakuka, ti už s na'vijštinou skončili? Jestli jo, tak to je škoda, už tehdy byli na dost vysoký úrovni ... :( A odejít neplánuju, těch pár (desítek) minut si sem tam najdu. Ale nasadím takový volnější tempo, těch povinností je přeci jen nějak moc ...
Ngaru irayo seiyi ayoe, tonìri tìreyä,
Ngaru irayo seiyi ayoe, srrìri tìreyä...
Ma Eywa,
Ma Eywa.

hemmond

Ne, že by s ní úplně skončili ale aktivní tu zrovna moc nejsou... Yanariho občas potkám na skypu, ale na fórum už taky moc neleze... proto služebně starší... Navíc jsem tu tak zhruba od února 2010, takže cca měsíc, nebo dva od spuštění serveru. Proto služebně starší, protože jsem tu faakt dlouho. :) Ale chtělo by to sem dostat tu starou skvadru... :D Yanari, Tawtakuk, Tseututan, Danecki, (Xsoft) a z těch "mladších" Glutexo, Encukou a spol... Jinak... Kdo sem někoho z této skvadry dostane, má u mě p<iv>o. :D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Zrina Niawve

Oel ayngati kameie!

Ahoj čeští Na'vi! Koukám, že je vás tu opravdu hodně a já jsem jaksi pozadu ze vším (Avatar jsem nestihla ani ve 3D kine  :'( ). Doufám, že to není tak velký prohřešek, abyste mne nepřijali   :-[  8)

Kìyevame ulte Eywa ngahu!  ;)
Kíyevame!!! 8) And sorry for my English

Blue Elf

Zola'u nìprrte', ma Zrina Niawve! Wou, lu awngaru 'eylan amip, txantsan!
Himbajs, nový Čech ve fóru a já si toho všimnu se zpožděním. A ještě slečna, řídký to jev v těchto místech :)
Ještě jednou vítej a měj se tu fajn. Co se týče místního českého osazenstva, bohužel už není co bývalo, zlaté časy jsou už pryč (bohužel jsem je nestačil zažít, Avatara jsem viděl s ročním zpožděním). V české sekci je dnes mrtvo, avšak minimálně Tanri a já jsme stále aktivní, udržujeme aktuální český slovník a gramatiku pro případ že by přišel nový zájemce a vida - teď se ti to bude hodit!
Doufám že to tady znova ožije a bude znova důvod brouzdat českou sekcí.
Zdá se, že už jsi něco pochytila - skvělé! Jak začít: nejlíp asi českými dokumenty o navijštině a pak už se jen ptát, zkoušet psát věty a konzultovat. A až chytíš základy a kousek slovní zásoby, vzhůru do nìNa'vi nì'aw sekce :) Hlavně se nebát a ptát se - tady nebo i v anglických threadech. Ale začal bych tu - pomoc v rodném jazyce je fakt k nezaplacení.
Takže ještě jednou kaltxì a doufám, že přinášíš nový život

Blue Elf
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)