Ahoj / kaltxì

Started by xsoft, January 15, 2010, 04:31:09 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Rotobull cz

Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.

DDumby

Okey.. takže jméno mé na skypu je "burondo" .. budu čekat na žádost o přátelství :)

Rotobull cz

Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.

Blue Elf

Quote from: DDumby on November 23, 2013, 09:23:19 AM
Kaltxì... jsem rád, že tady nejsem sám..  ;D
Zola'u nìprrte', ma DDumby.
Nedá se říct že česká část fóra je nějak moc živá, protože (aktivních) Čechů je tu zhruba tolik jako prstů na na'vijské ruce :).
Ale aktivita je vítaná a pokud postnete nějaký dotaz, určitě bude zodpovězen. Opravdu je fajn, že se tu občas objeví někdo nový, kdo se zajímá o jazyk a nenechá se odradit pošklebováním okolí. I umělý jazyk je jazyk jako každý jiný.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Glutexo

Lidé se docela zajímají, přijde mi, že spíš skutečně ze zájmu, než z potřeby se pošklebovat. Většinou, když se někde mihnu v tričku tady z LearnNa'vi, někdo se zeptá. Tu a tam se také někdo přizná, že se doma podíval na web, když u mě na zádech viděl adresu.  :)
Modří již vědí!

DDumby

Oel ngati kameie ma Glutexo.
Tričko ? .. :O to chci taky :)

Blue Elf

Quote from: DDumby on November 24, 2013, 08:03:07 AM
Oel ngati kameie ma Glutexo.
Tričko ? .. :O to chci taky :)
Bohužel už nejsou k mání.... z poslední várky jsem si koupil o dvě čísla větší, když tu moji už neměli :) když je holt člověk chce, na velikost se nehledí...

A vítej u nás. Snad česká sekce ožije...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Tanri

Quote from: Blue Elf on November 26, 2013, 02:26:00 PM
Snad česká sekce ožije...
V to také doufám. Budu si muset vtlouct do hlavy, že sedět u počítače a mít volné uši znamená nasadit si na ně sluchátka a hurá na Teamspeak ;), i když jsem tam často sám.
Tätxawyu akì'ong.

Blue Elf

Quote from: Tanri on November 26, 2013, 02:31:19 PM
Quote from: Blue Elf on November 26, 2013, 02:26:00 PM
Snad česká sekce ožije...
V to také doufám. Budu si muset vtlouct do hlavy, že sedět u počítače a mít volné uši znamená nasadit si na ně sluchátka a hurá na Teamspeak ;), i když jsem tam často sám.
No, jo, měl bych někdy zaskočit.... Ale když člověk furt sedí v práci do večera, tak už není síla ani chuť... Snad v pátek nebo sobotu - býváš tam i v tyhle dny?
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Tanri

V pátek budu určitě, nevím o ničem co by mě mělo vadit, sobotu (tuto konkrétní) neslíbím, ale i ta je pravděpodobná. Klasicky mezi osmou až devátou večerní.
Poslední dva tři týdny byly dost mizerné, co se mé Navijštiny týče, ale už se to zlepšuje a na fórum i Teamspeak se už dostanu častěji.
Tätxawyu akì'ong.

Tsteututan

#210
Kaltxì ma tsmukan, oeru lu tìprrte' ayngati kame nìmun :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


hemmond

Kaltxì ma Tseututan ulte zola'u nìprrte. :)

Huuu... Tak si říkám, že jdem tu dlouho nebyl a že mě to strašně štve... :D Tak se alespoň snažím učit se slovíčka na memrise, když už nic jiného... :D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tay'waro

Kaltxì, ma smuk!
Pxiset tsole'a oel futa tsun ivinan sì tslivam nìCzeh stum fralì'u. Fura lì'fyä leCzeh sì pum leUkraìn lu steng nìtxan, fìkrrvay oe eltu ke sami.

Zdravím, bratři. Právě teď jsem si všiml, že jsem mohl číst a porozumět české, téměř každý slovo. Do té doby, jsem nevěnoval pozornost na tom, že české a ukrajinské jazyky jsou si velmi podobné.

Blue Elf

Kaltxì, ma Tay'waro :)

Nevím, nakolik jsou si ukrajinština a čeština podobné, ale pokud patří ke slovanským jazykům, pak jsou příbuzné a podobnost bude opravdu vysoká. Pokud vím, ukrajinština má některá písmena, které nejsou v češtině a naopak. Jsou nějaká slova úplně stejná v ukrajinštině i v češtině?
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Tay'waro

Quote from: Blue Elf on May 14, 2014, 01:34:14 PM
Jsou nějaká slova úplně stejná v ukrajinštině i v češtině?
Tsaylì'ur a steng lu pumhu le'Ìnglìsì, lu hol nìtxan, ulte tafral tìtslusam tok tìmyì nìtxan. Tengfya tsmukanìl muntxateyä oeyä (po lu Ruski) nìfe' tslam lì'fyati leUkrain. Oe plltxe fa melì'fya. Krro krro maw tìnusìn relä arusikx oeyä munxatel peng fayluta fa pelì'fya ngal nolìn pumit? Slä oe keng ke tsun ziverok futa ftxey fì'u lolu lì'fya leRuski, ftxey pum leUkrain, hufwa nolìn tsat pxiset. Tsamelì'fya lu txin oeru tì'usongokxta.
Pelì'fya lu ayngaru munwrr txina pum?

Slova, která jsou podobná anglických slov, je velmi malá, takže míra porozumění je velmi nízká. Stejně tak moje žena bratr (je to rusky), ukrajinský jazyk je uboze dohodnutý. I mluvit dvěma jazyky. Někdy poté, co sledoval nějaký film,, moje žena mi sprashivat, co jazyk jsem se díval na film? Ale já si ani nepamatuju, to byl jazyk nebo ruský nebo ukrajinský, když sledoval právě teď. Tyto dva jazyky, které mám velkou porodu.
A na rozdíl od českého jazyka, je tam víc?

Blue Elf

Fkeytok lì'fya a steng lu nìtxan pxel lì'fya leTseski - lìfy'a leSlovakia (do not confuse with Slovenia!). Sute akoak nì'ul tsun tsat tslivam sì pivlltxe, suteru a'ewan lu nìkeftxo sìngäzìk fte tslivam... Ngian 'ewana sutel omum lahea aylìfy'ati taluna ftia sat mì numtseng, natkenong 'ìnglìsì, Franse, Toitsye...

There's language very similar to Czech - it's Slovak language. Older people know it and can speak it, but young people unfortunately have problems to understand. They know different languages, as they study them in the school, like English, France, German...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


hemmond

Zdravíčko. :) Nebojte, stále jsem na vás nezapomněl, ač mi škola a další aktivity nedovoluje tu být zas tak často. Co vy? :) Pamatujete mě ještě? :) A o co jsem za poslední půlrok přišel? :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Blue Elf

Buď zdráv! Tys tu nebyl tak dlouho, že bys měl být ze školy už dávno venku, ne? ;D
Až tak moc se tu toho neděje - aktivních lidí moc není, spíš už jen skalní fanatici. Nová slova taky přibývají pomalu, takže máš šanci to dohnat. :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Rotobull cz

Ahoj! No jasně, že si tě pamatuji! ;D :)
Ať žije irská hudba !! :D
Enjoying chemistry, physics, mathematics, ecotoxicology, environtology, ecology, neurology, physiology, anatomy, Na'vi, Latin, German, French, Biblical Hebrew.

hemmond

Jsem rád, že tu jsou stále osoby, které pamatuju. :) No. Já jsem teďkonc na vejšce. :D Takže trochu záhul. :D Docela náročné se na ní udržet. :D

Ano. Ať žije irská hudba. :D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.