Kdo že to vlastně jsme? :)

Started by Danecki, February 05, 2010, 02:08:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tsteututan

Kaltxì :)
Víc raději na'vijsky psát nebudu, nebo to bude špatně :D

Vítej zde, jako další uživatelka :) I když sem už moc nechodím...

Český Těšín říkáš? :)
Většina z nás bydlí kolem Prahy... Další sraz bude asi taky v Praze, snad někdy v létě (tak mě napadá, jak je na tom Evropský sraz? o.O). Když bydlíš v Českém Těšíně, tak tě Yanari určitě vezme s sebou na příští sraz, co Yanari? :)

Snad se ti tu bude líbit a vydržíš tu déle než já :)

Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

Quote from: Tsteututan on May 05, 2010, 03:08:59 PM
Víc raději na'vijsky psát nebudu, nebo to bude špatně :D
Kolikrát ti to budeme psát? Napiš to, bude to špatně - tak tě opravíme, pokud nebudeš psát nic tak se to prostě nenaučíš :D


Quote from: Tsteututan on May 05, 2010, 03:08:59 PM
Když bydlíš v Českém Těšíně, tak tě Yanari určitě vezme s sebou na příští sraz, co Yanari? :)

Pokud bude mít zájem.. ;)

Quote from: Tsteututan on May 05, 2010, 03:08:59 PM
Snad se ti tu bude líbit a vydržíš tu déle než já :)

Tys už odešel? Že jsem si toho nevšiml...
Zene fko nivume nìtxan.

Yanari

Quote from: Devilian on May 05, 2010, 03:17:13 PM
Tak to jsem tedy nečekala, že tady bude nějaký těšíňák :D To je vždycky dobré vědět!

Deset lidí z celé ČR a my se zrovna potkáme :D

Quote from: Devilian on May 05, 2010, 03:17:13 PM
Jinak k tomu ,,ale...". Připadá mi to složitý, ani vlastně nevím jakou motivaci k tomu mám (kromě toho že to chci, ale odrazuje mě od toho právě to, z jakého důvodu/k čemu to umět, když mi bude rozumět pár ,,vyvolených"). A vlastně jsem i kopyto :D
Ze začátku mi to taky připadalo složité. Dokonce velmi složité. Ale časem jsem přišel na to, že ono to zas tak složité vůbec není.
Dokonce mi lì'fya leNa'vi přijde o mnoho méně komplikovaná a překombinovaná než němčina, kterou jsem nucen se učit.
Z jakého důvodu? To je dobrá otázka, a odpověď se liší podle každého z nás. Za sebe můžu říct, že se lì'fyat leNa'vi učím primárně kvůli toho, že se mi strašně líbí zvuk toho jazyka. Druhý důvod je procvičování hlavy, aby mi ze samého hraní nehráblo (teprve nedávno jsem přestal hrát WoW, hrál jsem cca 3 roky) A výhoda toho, že se učíš Na'vi oproti učení se reálnému jazyku (teď mluvím o samouce) je v tom, že pokud se něco naučíš špatně v Na'vi, tak to nikoho moc nevytrhne právě proto že nás je tak málo, zatímco kdybyses naučila špatně reálný jazyk a chtěla jím mluvit, tak... :)

Quote from: Devilian on May 05, 2010, 03:17:13 PM
to Tsteututan: Taky bych se ráda účastnila v budoucnu nějakého srazu, zatím ale těžko říct, jestli ano nebo ne :)

(vím, že to je adresováno Tsteututanovi, ale přesto odpovím)
Za sebe můžu sraz jen doporučit. Je to výborně strávený čas (alespoň mě tak připadal, a to jsme se k lì'fya leNa'vi prakticky nedostali), projdeš se po Praze a nakonec... ve dvojku by nás vlak vyšel levněji ;)

Zene fko nivume nìtxan.

Tawtakuk

Kaltxì ma tsmuke, zola'u nìprrte' ayohekip. Ayohel ngengati kamuye, ulte livu ngengaru lrrtok anawm tìftiari lì'fyayä lena'vi!

Ani v té nejzdvořilejší na'vijštině, které jsem schopen, nezastřu to překvapení. Opravdu by mě nenapadlo, že nám ještě přibyde nový zájemce, natož pak zájemkyně :) Taky obdivuju tvou odvahu, registrovat se a přijít mezi "ty blázny". A ještě více mě překvapuje ta náhoda, že jste s Yanarim oba z Těšína a přitom se neznáte. Holt osud Eywa...

Na fóru už ses asi zorientovala, ale asi neuškodí, když přidám odkazy na to nejdůležitější:

  • Naše chlouba - gramatika a slovník
  • Lampárna - cokoliv ti není jasné, zeptej se :)
  • Slovní fotbal - teď už sice trochu skomírá, ale začátek toho vlákna je dobrý zdroj rozebraných jednoduchých vět a častých chyb
  • A když tě napadne cokoliv jiného, nestyď se založit vlastní vlákno :)

Quote from: Devilian on May 05, 2010, 03:17:13 PM
Jinak děkuji za uvítání :)
Vůbec není zač ;) A taky doufám, že se na příštím srazu potkáme. Je předběžně v plánu na premiéru rozšířené verze Avatara, což absolutně netušíme, kdy bude (přý někdy v létě...)


Quote from: Yanari on May 05, 2010, 03:08:05 PM
kamei(ei, ei ei :D)e
HRH ;D

Quote from: Yanari on May 05, 2010, 03:29:12 PM
ve dvojku by nás vlak vyšel levněji ;)
Ma Yanari, rä'ä tsakem sivi fìnìlaw... :P
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Yanari

Quote from: Tawtakuk on May 05, 2010, 03:37:29 PM
Ma Yanari, rä'ä tsakem sivi fìnìlaw... :P

Kempe zene oe ke fìnìlaw sivi? :D
Zene fko nivume nìtxan.

Yanari

O.O

A ty budeš říkat že ve Photoshopu nic neumíš? Co v tom případě umím já?

Ewana, sevina sì EANA tute ;D
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Opožděně tě také zdravím a vítám zde, Devilian. Pořád mě překvapuje, že i po tak dlouhé době, co euforie z filmu opadla, se zde ještě objevují další zájemci, v tvém případě zájemkyně. Nicméně je to super :) Koníčky/záliby skoro mám identické, až na kendó, to jsem nikdy dělat nechtěl, spíš krav maga. Každopádně ti přeju hodně štěstí a pevných nervů při učení jazyka a ať ti to vydrží nějaký ten čas;) (né jako mě :( ) Na sraz určitě přijeď, ať alespoň víš, jaký jsme;) Jinak slušná práce s photoshopem.  :)

QuoteZe začátku mi to taky připadalo složité. Dokonce velmi složité. Ale časem jsem přišel na to, že ono to zas tak složité vůbec není.
Dokonce mi lì'fya leNa'vi přijde o mnoho méně komplikovaná a překombinovaná než němčina.

S tímhle souhlasím. Čím dál tím více si říkám, jak je to neskutečně promyšlenej jazyk. Frommerovi opravdu patří poklona.


Yanari

O.O ty jsi dělal / děláš Krav Magu?

Taky jsem se učil, ale jen jeden rok a seknul jsem s tím - ne protože by mě to nebavilo, ale protože nejbližší kurz byl v Polsku, a já polsky neumím ani ani .

Na kendo jsem se kdysi taky díval, ale to byl spíš jen takový dětský sen :) - který jsem si ale zčásti splnil - koupil jsem si tanto :)
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Teď s ní začínám :-) Já to mám naštěstí hned tady v Praze, takže po polski bž/fň naštěstí umět nemusim :-)

Maskuryen

Zdravím jméno mé jest Marek (Maskuryen) Jsem z České Lípy :),22.května(v sobotu) mám 18tky.Baví mě airsoft posezení s přáteli diskotéky a momentálně i dost Navijština :) Učím se na SOU a SOS 28.října (Uran) Hodnotil bych se jako normální kluk,který si i povídá s lidma navijsky a nikdo neví o co mi jde....Je škoda že tu je málo lidí hodil by se mi někdo z Lípy na probírání Navijštiny.x)

Yanari

Zdravíčko, ma Maskuryen, vítej mezi námi. Je paráda, že i po téměř půl roce se najdou stále noví zájemci o tento krásný jazyk. Fórum nám momentálně sice chcípe, ale věřím tomu, že je to přechodný stav.
Zene fko nivume nìtxan.

Maskuryen

Yanari,Díky za přivítání delší dobu jsem váhal zda se přidat protože mám ještě školu a musim dohánět jinak celkem se mě to drží a stále víc mě to láká takže dneska jsi du koupit Příručku pro přežití :) Zajmá mě slovník a příroda :) Můj momentální sen by byl odstěhovat se na ostrov do přírody s pár nadšenci a žít bez moderní techniky x)Prostě Ostrov Avatar :P

hemmond

V tom případě tě odkážu na velkou sekci tady na fóru Real Life Na'vi Tribe. Tam bychom se možná mohli i někdy setkat. taky bych tam rád šel. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tanri

Kaltxì ma eylan oeyä,
po nějaké době anonymního "průzkumu" tohoto fóra a po době kratší avšak podstatně aktivnější, během níž jsem dostal důvěru k úpravám webových dokumentů a obratem ji zneužil k napáchání maximální škody na slovníku (příznivci starších verzí mají prostě smůlu ;D), i já vylezu ze zdánlivé anonymity nul a jedniček.
'Rrtari oeru fko syaw Petr Kopeček, je mi 36 let a jsem zde jediný (nebo jeden z mála) eylan Na'viyä sì Eywa'evengä sì lì'fyaä leNa'vi z jižní Moravy, konkrétně z malého města kousek od Brna.
K Na'vijštině jsem se dostal oklikou, poté co mě učaroval svět Pandory a jejích obyvatel. Nepřeháním, když řeknu, že můj vztah k přírodě a k mému okolí celkově je už dlouho vyloženě Na'vijský, což je ve zdánlivém kontrastu s mým nadšením pro počítače a techniku vůbec. V práci mě celkem vytěžuje starost o větší než malé množství počítačů (IT Crowd je v některých momentech dokumentární seriál ;D), ale určitě si udělám volno koncem srpna na naše setkání spolu s návštěvou rozšířené verze Avataru. Stejně tak jsem pro skromnější slety fanoušků modré kůže, čtyř prstů a hbitého jazyka z Brna a okolí, sejde-li se nás tady víc.

Ayngeyä frakemìri Eywa ayngahu...
Tanri
Tätxawyu akì'ong.

hemmond

#54
Konečně! Nejsem jedinej Na'vi fanoušek z moravské metropole. :) Tewti!!
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Blue Elf

Sìltsan fìtxon,
tak se vám taky odhalím, když už jsem to slíbil v uvítacím threadu.
Tady na Zemi se mi říká Radovan Raszka (čte se to -š-, máme kořeny někde u Frýdku), bydlím ve Zlíně a letos mi bude 42, takže jsem tu zjevně nejstarší páka  :).  Mám muntxate sì mevenge (3 a 6 let), takže na zájmy mi nezbývá až tolik času co dřív. Rád čtu, pokud je zrovna co a poslouchám muziku. Kromě dechovky vydržím skoro všechno, dávám přednost starým rockovým a metalovým flákům (Deep Purple, Iron Maiden), případně oldies, taky mám rád Oldfielda nebo třeba Stinga. Povahou jsem vůbec spíš staromilec a nepřítel "pokroku", osobně si myslím, že se svět netočí tím úplně nejsprávnějším směrem.
Vystudoval jsem silnoproud na SŠ i VŠ, ale nakonec jsem skončil u počítačů, živím se jako programátor (sice ne buhvíjaký, ale nedělejte to když jsou ochotní vám za to platit  :)) Sport mě moc nebere, nerozumím fotbalu ani hokeji, ale přes léto jezdím do práce na kole, v zimě občas skočím na běžky. Dovolenou trávím obvykle někde na horách, můžete se kouknou na moje stránky, tam mám cestovní deníčky.
Televizi moc nesleduju, obvykle jen zprávy, nebo když zrovna dávají Simpsonovy, Monty Pythony nebo Červeného trpajzlíka.
Do kina moc nechodím, takže uvedení Avatara šlo mimo mě a v létě jsem ho taky nějak nestihl, pošteštilo se mi až teď o vánocích.
Přiznám se, že mi ten film vyrazil dech - nevím jestli víc příběhem nebo 3D, ale při prvním shlédnutí mi spadla čelist proklatě nízko. A s každým dalším shlédnutím nadšení roste, jak si všímam dalších a dalších detailů...
Začal jsem tedy sjíždět internet abych se o něm dozvěděl víc a užasnul jsem, když jsem zjistil že na'vijština žije a že existuje toto fórum. Rozhodnul jsem se zkusit tento jazyk naučit a tak mě tu máte  :)
Myslím že se mi tu bude líbit.

Dobrou noc, ma ayeylan.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Blue Elf

Quote from: Devilian on May 06, 2010, 08:56:59 AM
Hrála jsem si s photoshopem, no a takhle moje fotka nakonec dopadla  :D

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2010/126/4/4/440d8201dfa7a9f3be155d773919905b.jpg

Oel ngati kameie, ma sevin tute leNa'vi  :)

Předpokládám, že lze použít i: Oel ngati kameie, ma sevin leNa'via tute
Původně jsem myslel, že by stačilo  Na'via tute nebo tute aNa'vi, ale jak tak koukám do gramatiky, je to asi nesmysl
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Zrina Niawve

#57
Kame ngat, ma 'eylan!

Zdravím! Koukám, že těch, co by se rádi slu [slolu???] Na'viyä hapxí troška nahromadila. Přidávám se sice trošku později, ale svět se snad nezboří. :D
Mám takový divný pocit, že ze mně pravé jméno asi jen tak nevylámete a když, tak možná vylámete na nějakém srazu v okolí Brna. Mám 16 let a o filmu Avatar jsem se dozvěděla přad necelým rokem (toje hrozný v 2012, že? ;D )Kromě Uniltírantoxk (uniltíranyu je rider, ne?) ráda koukám na Stargate j(pozor jsem zastáncem SG1, ale odpůrcem Mitchela, ale ne radikál). Ne radikál patří asi i k mému politickému a hudebnímu názoru. Volit ještě dlouho nepůjdu a stejně by nebylo koho. Můj hudební vkus je hodně divný - poslouchám to, co se mi zrovna líbí. Třeba jen jednu písničku, ale není to tak, že bych měla oblíbenou skupinu, ale mám oblíbené soundtracky. Na sport mě moc neužije, kromě zimy -  jezdím na lyžích a snowboardu, ale teď bych konečně mohla začít s lukostřelbou (znamením jsem střelec, tak mě to k tomu vždycky trochu táhlo). Jinak teď studuji Křenku (to je gympl v Brně) se zaměřením na Němčinu (už toho lituji). Raději bych studovala něco s fyzikou, která je mým velkým koníčkem. Taky jsem přeborník na vše co lítá do vesmíru - dokonce jsem si zkusila "řídit" raketoplán v Euro Space Center. A to je o mně asi tak vše... Jo a jsem hrozně ukecaná  8)

Doufám, že se tu přiučím trošku Na'vi (která mi už teď jde (asi) líp, než ta příšerná němčina) a neskončím u "Nga lu skxawng, ma karyu!"  ;D

Po prrte' lu fitsenge!  :) (jo, slovosled musím ještě hodně dopilovat  ;D )
Kíyevame!!! 8) And sorry for my English

Blue Elf

Kame ngat, ma Zrina!
Konečně si zas jednou můžu zkusit napsat něco na české klávesnici ;D Jak tak koukám, svými vlastnostmi nijak nevybočuješ z místní normy :) Objevit Avatara po dvou letech je pozoruhodné, avšak nijak divné - já jsem ho zaregistroval po půl roce od uvedení, ale viděl až po roce. A v tomto případě pozdě je lépe než nikdy.
Hudební vkus máme asi podobný - pokud vydržím poslouchat, poslouchám cokoliv. Když se mi to nelíbí, tak to stopnu. Nevidím na tom nic divného.
A pokud jde o lukostřelbu - tak se k Na'vi  hodí, neníliž pravda :)
Nuže vzhůru do studia - a nestyď se ptát, jen tak se člověk něco doví. A v rodném jazyce je to kolikrát k nezaplacení.

Quote from: Zrina Niawve on October 01, 2012, 03:49:06 PM
Po prrte' lu fitsenge!  :) (jo, slovosled musím ještě hodně dopilovat  ;D )
Tuhle zdánlivě jednoduchou větu není až tak snadné převést do na'vijštiny, IMHO. Slovosled není celkem problém, protože ten je dost volný jako v češtině, ale např. infinitiv nám chybí. Takže správněji to bude:
Sunu oeru fwa (oel) tok fìtsenget -> Je příjemné, že jsem tady
nebo možná
Furia (oel) tok fìtsenget oe 'efu nitram -> doslova: pokud jde o to, že jsem tady, cítím se šťastný.

Možností je často víc, až si člověk nemůže vybrat :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Zrina Niawve

Tak to jsem ráda, že tak moc nevybočuji  :D
Jinak tady někdo zmínil goa'uldštinu, ale tam jsem skončila asi tak u "Jaffa, kree" a Chappa'ai. Jinak mezi další nezdařené pokusy o to se učit nějaký jazyk by se dala zařadit i Sinhálština (pozdravím a napočítám do pěti) a podobné. Myslím, že Na'vi tak neskončí - už umím víc a baví mě to  8)
Kíyevame!!! 8) And sorry for my English