Kdo že to vlastně jsme? :)

Started by Danecki, February 05, 2010, 02:08:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toliman

QuoteS křížkem po funuse taky zdravím. Smiley

Irayo, s křížkem po funusu tu jsem spíš já (tedy s pořádným křížem ;D)  Krásu jazyka Na'vi jsem objevil až po pěti letech.
Jak sebe znám, tak nadšení mě jen tak neopustí :D

Hahaw[hhvhhvcz]

Kaltxì, moje jméno je Filip Š. ,ale na internetu většinou vystupuji pod pseudonymem "hhvhhvcz". O jazyk Na'vi jsem se začal zajímat začátkem roku. Jinak ,Prolézal jsem si to tu asi měsíc než jsem se donutil si udělat účet na fóru  ;).
Avatar jsem v kině neviděl :( ,ale to je spojeno s mým věkem ,který je bohužel pouhých 14 let, takže si asi dopočítáte kolik mi v té době bylo a důvod s tím spojený. Avatar jsem prvně viděl až v roce 2012 v Tv   :-[ (lepší pozdě než nikdy). Avatar a s ním spojená navijština mě fascinovala až po posledním zhlédnutí Avataru v roce 2014 a opět v Tv. No a tak mě tu máte a musím říct ,že na to jaký jsem měl odpor k učení jazyků ve škole (Němčina ,Angličtina ) ,tak se tohle učí samo. Jinak mé záliby jsou PC , lýžování, plavaní a potápění a jízda na kole. Hudbu jsem nijak výrazně neposlouchal ,ale poslední dobou si nemůžu odpustit poslouchání "Tirearadio" (některé skladby v navijštině jsou skvělé k odposlechu výslovnosti).Jinak asi nejvtipnější bylo ,když se o mém učení/studiu navijštiny dozvěděli spolužáci a jejich stálé pokřikování "řekni něco navijsky" a nasledné parodování toho co jsem řekl :) (většinou jsem řekl "Aynga lu skxawn.") + vypadáto ,že jsem k tomu přitáhnul i spolužačku ze třídy ,takže možná přibudeme k učení dva.
No to je asi vše o co jsem se chtěl s vámi podělit.
Dobrou noc ulte Kìyevame.
PS: Jak si to tak zpětně pročítám tak to vypadá ,jak nějaká slohovka z češtiny ,které upřímně nesnáším.
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $1551 ($396 with sales) (updated 17.3.16)
  • Games owned: 97
  • Games not played: 34 (35%)
  • Hours on record: 1,825.3h

Blue Elf

Vítej u nás na Pandoře! Je to docela překvapení, když se tu objeví někdo nový, ale potěší to. Takže ať se ti tu líbí.
Pokud budeš potřebovat s něčím poradit, klidně napiš, ať už do české nebo mezinárodní části fóra - i když aktivita upadá, pořád jsou tu lidi, co rádi poradí. Že se lidi na'vijštině smějí, na to se povznes, ono je to omrzí.
Etrìpa syayvi!
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Hahaw[hhvhhvcz]

Irayo ,zatím dočítám poslední část Gramatiky (jsem v půlce vět vedlejších) a většinu jsem hned pochopil. To ,že se navijštině smějí je velmi brzy omrzí ,protože pořád ode mě něco chtějí vysvětlit (Fyzika, Chemie, Matika) a bude sranda až jim to začnu vysvětlovat v navijštině  ;D (až po donaučení slovíček). Jinak dalo by se někde s někým z vás déle pohovořit v navijštině (skype ,TS3) ?
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $1551 ($396 with sales) (updated 17.3.16)
  • Games owned: 97
  • Games not played: 34 (35%)
  • Hours on record: 1,825.3h

Toliman

Kaltxì, vítej mezi námi. Já s Na'vijštinou začal také nedávno (3 měsíce zpět) a stále se jí ve volných chvílích věnuji.

Pokud jde o "pozornost", jakou u okolí studium Na'vijštiny budí, tak v mém případě to vzhledem k mým ostatním zájmům (astronomie, astrofyzika, astronavigace, čínština) už tak moc velký údiv nevyvolává ;D

Vysvětlovat matiku v Na'vijštině  ;D no to by teda bylo něco, ono na to většina lidí (mám teď na mysli vysokoškolskou matematiku) už tak, když je to v češtině, kouká jak na něco z jiné dimenze  ;D

Tak ať se ti tu líbí a hodně zdaru ve studiu!



Hahaw[hhvhhvcz]

Irayo , no já moc zájmů nemám takže je to pro mě taková řekněme větší záliba a aspoň pořád nesedím jen u her a něco se i přiučím (část vysvětlení vět vedlejších se mi hodila do češtiny :) ). No ni na mě lidi už takhle koukaj na některé věci z Matiky ,jak z jiné dimenze a to jsem teprve v Kvartě na osmiletym gymplu (to je 8. třida na základce  ;) ). Docela bych chtěl někde sehnat nějaké tričko z popisem LearnNavi.org nebo něčím podobným ,co by mohlo dělat v létě reklamu na veřejnosti  :D , aby se o navijštině dozvědělo trochu více lidí.
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $1551 ($396 with sales) (updated 17.3.16)
  • Games owned: 97
  • Games not played: 34 (35%)
  • Hours on record: 1,825.3h

Blue Elf

Quote from: hhvhhvcz on February 21, 2015, 02:00:41 PM
Irayo ,zatím dočítám poslední část Gramatiky (jsem v půlce vět vedlejších) a většinu jsem hned pochopil. To ,že se navijštině smějí je velmi brzy omrzí ,protože pořád ode mě něco chtějí vysvětlit (Fyzika, Chemie, Matika) a bude sranda až jim to začnu vysvětlovat v navijštině  ;D (až po donaučení slovíček). Jinak dalo by se někde s někým z vás déle pohovořit v navijštině (skype ,TS3) ?
Na TS se vyskytovaval Tanri, nevim jestli je tam jeste k zastizeni - mockrat si stezoval, ze tam uz nikdo nechodi. Zkus tam zaskocit v utery nebo ve ctvrtek ve 20:00, pripadne v patek. Ja tam nebyl ani nepamatuju, mel bych se taky zmatorit, at aspon zjistim, jestli jeste dokazu promluvit
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Tanri

Zola'u nìprrte' ma Filipì!
Vítej, Filipe!

S tím prolézáním fóra před registrací jsem na tom byl úplně stejně. :D
Blue Elf má pravdu - snažím se být na Teamspeaku přibližně v době našich bývalých NgayNume lekcí, tj. v úterý a čtvrtek mezi osmou a devátou hodinou večerní. Nedávno jsem tam ale zastihl i Tirea Eana, Neytiri a dva Na'vi původem z Polska, takže už bych neřekl (naštěstí), že na Teamspeaku je pusto a prázdno.
Větším problémem jsou časová pásma, protože je těžké sejít se s lidmi, kteří můžou zároveň používat hlas. Někdo se připojí ze školy, další z práce, přes IRC bránu atd., tudíž mohou jen číst a psát. Každopádně se zastav, těším se na setkání s každým, kdo nechce mluvit jen o Navijštině, ale Navijsky. ;)

Tätxawyu akì'ong.

Hahaw[hhvhhvcz]

Irayo ,ma Tanri
Pokusím se dostavit ,ale bohužel se tento týden nedostanu k PC (aktuálně píšu z mobilu). Jinak tyhle časy se mi ideálně hodí :D .Jinak začal jsem s učením slovíček na Memrise ,jen škoda že se mi to trochu plete s němčinou  ;) a doufám že se naučím plinule mluvit   ;D .
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $1551 ($396 with sales) (updated 17.3.16)
  • Games owned: 97
  • Games not played: 34 (35%)
  • Hours on record: 1,825.3h