International / Multilingual > Česky (Czech)

Možnost české fansite

<< < (2/3) > >>

Tawtakuk:

--- Quote from: kratocz on March 19, 2010, 03:11:25 pm ---
--- Quote from: Tawtakuk on March 18, 2010, 03:28:31 pm ---Zase budu za škarohlída, ale myslím, že je fansite naprosto zbytečná. Vždyť ani v místním Avatar subfóru toho zas tak moc není a pro jazykové materiály nám celkem stačí platforma Google Docs (o wiki jsem uvažoval taky, ale Gůgl vyhrál).

--- End quote ---
Pro jaké jazykové materiály? Bylo by dobré, aby k nim měli přístup i uživatelé tohoto fóra nebo dokonce kdokoliv? A jak se na ně dostanou, když ty materiály budou na Google Docs? Dají se tam uložit všechny potřebné typy materiálů, i třeba zvuky - aneb např. nahrávky výslovností?

--- End quote ---

Přístup dostane každý, kdo mě o to požádá (a umí na'vijsky). Zatím ho má Yanari a brzy si ho asi zaslouží i Alìm Tanhì. Otevřenost pro všechny ale raději ne, protože pak se vystavujeme vandalismu nebo i nechtěnému zanášení nesmyslů v dobré víře.

Zvuky se pravděpodobně uložit nedají, ale zatím je ani nepotřebujeme - vlastní nahrávky neplánuju. Každopádně není problém založit něco jako Rapidshare Collector's account nebo použít mrkvosoftí SkyDrive a linkovat to odtamtud :)

Mimochodem Google to vyhrál právě z toho důvodu, že jsem chtěl dát snadný přístup spolupracovníkům a ten jeho WYSIWIG editor je mezi webovými bezkonkurenční. Já osobně mám sice radši psaní zdrojáku značkováním v nějakém wikitextu (například nehrozí problémy s tabulkami), ale student FELu není vhodný příklad průměrné počítačové gramotnosti :P

Ad ostatní stránky - právě proto jsem říkal, že zakládat něco teď už mi přijde pozdě. Jak vidíš, už se jich objevilo několik a dokonce už víceméně stačily umřít (!)

kratocz:

--- Quote from: Tawtakuk on March 19, 2010, 03:56:29 pm ---Zvuky se pravděpodobně uložit nedají, ale zatím je ani nepotřebujeme - vlastní nahrávky neplánuju. Každopádně není problém založit něco jako Rapidshare Collector's account nebo použít mrkvosoftí SkyDrive a linkovat to odtamtud :)

--- End quote ---
A nebo ty zvuky vyřešit jako nový typ obsahu či nějak specificky pro redakční systém.

Asi jsem nepochopil k čemu ty dokumenty na GoogleDocs mají sloužit, jestli skupině několika pár vybraných lidí, tak to pak budiž.

--- Quote from: Tawtakuk on March 19, 2010, 03:56:29 pm ---Ad ostatní stránky - právě proto jsem říkal, že zakládat něco teď už mi přijde pozdě. Jak vidíš, už se jich objevilo několik a dokonce už víceméně stačily umřít (!)

--- End quote ---
Jak to myslíš umřít? Nejméně tyto dva weby mi připadají živé, tak jestli myslíš nějaké ještě jiné které jsem ani neobjevil...

Když je živý jen jeden slovenský a jeden český na serveru, který není vyhrazen Avataru, tak proč nezaložit jeden živý český vyhrazený Avataru na kterém bychom si mohli sami určit jeho vzhled, funkce, SEO, cokoliv...

...třeba protože stačí jeden z těch dvou živých v kombinaci s tímto fórem? Je to námět k pokračování diskuze.

Tawtakuk:
Dokumenty jsou otevřené široké veřejnosti pro čtení. Myslím si, že je rozumné, aby právo úprav měli jen ti, kdo tomu rozumí, a k eventuální diskusi tu máme to nejvhodnější fórum pod sluncem. Ale pokud má někdo jiný názor, tak sem s ním :)

Znovu opakuju, že je zatím nepotřebujeme, ale zvuky jsou jen soubory a stačí je prostě linkovat. Pokud se tedy nechceš nějak mořit s flashovými přehrávadlo-udělátky. I když, blýská se na lepší časy (<audio>) ...

Uznávám, že s tou smrtí jsem se trochu přehlédnul, ty stránky živé jsou, byť mají relativně malou komunitu.

kratocz:

--- Quote from: Tawtakuk on March 19, 2010, 04:43:57 pm ---Dokumenty jsou otevřené široké veřejnosti pro čtení. Myslím si, že je rozumné, aby právo úprav měli jen ti, kdo tomu rozumí, a k eventuální diskusi tu máme to nejvhodnější fórum pod sluncem. Ale pokud má někdo jiný názor, tak sem s ním :)

--- End quote ---
Ok, když široké veřejnosti, hoď pls odkaz kde se na ně mohu podívat, aniž bych se musel někde zaregistrovat, např. u Googlu (já samozřejmě gmail také denně používám, ale ne každý ho chce mít).

Tawtakuk:
Stačilo si otevřít childboard na'vijština, thread o dokumentech je sticky... ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version