International / Multilingual > Česky (Czech)

Možnost české fansite

(1/3) > >>

kratocz:
Kaltxì,

již jsem se představil v příspěvku http://forum.learnnavi.org/cesky-%28czech%29/kdo-ze-to-vlastne-jsme-%29/msg148253/#msg148253 , takže teď k věci:

Pokud by pro nás jednou bylo toto fórum malé, jsem schopen vytvořit speciálně pro nás vlastní web a to v kratké době (použitelný základ tak do týdne). Ohledně funkcí které by byly na tomto webu, jsem schopen zprovoznit téměř cokoliv. To vše zdarma a zařídil a zaplatil bych i doménu a webhosting. Motivací by mi bylo nadšení do filmu Avatar (konec konců, jinak bych toto fórum nenašel), tvorba webů sama o sobě je mým koníčkem a případně bych měl další pěkný web do osobního portfólia. S tvorbou fansite mám již určité zkušenosti, např. jsem vytvořil herní fansite http://www.ageofconan.cz/ (platí ke dni 18.3.2010), která svého času měla i tisíce návštěv denně, ale teď je na ni bohužel kvůli nedostatku redaktorů aktivně používané snad jen fórum.

Měl bych ale jednu velkou podmínku: Web by musel být prokazatelně potřeba. Nerad bych tuto komunitu tříštil aby musela číst jak toto fórum, tak ještě nějaký web. Dokonce si myslím, že momentálně toto fórum stačí, takže mi buď navrhněte v čem konkrétně by byl samostatný web lepší než toto fórum a tím pádem přínosem a nebo si na mě vzpomeňte, až třeba jednou začne být web potřeba.

Rozhodně prosím nezakládejte nikdo nikdy web o Avataru bez konzultace se mnou, protože dobře vím, jak dokáže web zabít špatná volba redakčního systému.

Takže závěrem: Pokud někdo přijdete s argumentem v čem by byl samostatný web lepší, tak sem napište.

xsoft:
Zni to zajimave.

Je tu urcite spousta lidi, co by to taky dala. Dokoncit vsak zapocate dilo je trochu (vice) obtizne.
Pro stranku/site jsem. Co se obsahu tyce, videl bych to na info o Avataru (planeta, technologie, a zivotn na planete; info o filmu jako takovem (oskari, nataceni, behind the scenes). A pak samozrejme Na'vijstina (jazyk skladba, slovnik) - na tohle uz dokumenty mame.

Takova vice staticka wiki a trocha dynamickych veci jako jsou novinky z fora (srazy, vylety do kina a pod).

Hlavne at je videt, ze tahle skupina lidi na foru ma JEDNU stranku a ze ty info na ni jsou OD TEHLE skupiny. Tot by stacilo. Byla by to nase vizitka, tak se k tomu i tak chovat.

Komunita je celkem super, takze imho nehrozi nejake "zasobovani treti strany", ktera by to pak zpenezila. (sorry no, bohuzel i takove veci se nekde deji). Tenhle napad s vytvorenim stranky mi vsak prijde naprosto v poho a neni treba se niceho bat.

Jestli bude i misto na serveru (trochu vic), muzeme nahodit i bonusy (videa), materialy a uceni a pod. Treba bonusu mame 22GB+, karticek a programu na uceni taky dost. Na strance by teda mimo statickeho/dynamickeho obsahu mohla byt i donwload sekce. Pokud by se jednalo, jestli mit u toho i forum, byl bych spis pro zachovani tohoto.

Tot za me vse.
Co ostatni, nejake nazory/napady?

Tawtakuk:
Zase budu za škarohlída, ale myslím, že je fansite naprosto zbytečná. Vždyť ani v místním Avatar subfóru toho zas tak moc není a pro jazykové materiály nám celkem stačí platforma Google Docs (o wiki jsem uvažoval taky, ale Gůgl vyhrál).

Prostě nějak nevidím důvod, proč by fansite měla vznikat. Informace o filmu už jsou stejně všichni čeští fandové dávno zvyklí získávat z původních nebo svých oblíbených zdrojů. Být to týden po premiéře, tak nadšeně souhlasím, ale teď už je na to, podle mě, trochu pozdě...

Snad mě za protipohled neukameujete :)

botrytis:
No já  si myslím ze je to dobrý nápad... fansit se vždy hodí, souhlasím s xsoftem (jako by my to vzal z jazyku  :))

P.S.: kdyby jsi chtěl s webem nějak píchnout, tak sem k dispozici.

kratocz:

--- Quote from: xsoft on March 18, 2010, 04:19:10 am ---Co se obsahu tyce, videl bych to na info o Avataru (planeta, technologie, a zivotn na planete; info o filmu jako takovem (oskari, nataceni, behind the scenes). A pak samozrejme Na'vijstina (jazyk skladba, slovnik) - na tohle uz dokumenty mame.

--- End quote ---
Proti webu: A nestačilo by jen rozšířit to co už máš na http://avatar.pocitac.com/ ? Vždyť je to hezký rozcestník, tak si to buď lidi přes něj najdou sami a nebo nějakým způsobem přidáš pár statických stránek, kam ty informace napíšeš.


--- Quote from: xsoft on March 18, 2010, 04:19:10 am ---Takova vice staticka wiki a trocha dynamickych veci jako jsou novinky z fora (srazy, vylety do kina a pod).

--- End quote ---
Wiki místo redakčního systému je zajímavý nápad. Na druhou stranu vím jaké měl technické problémy kolega co provozuje http://www.doom5.cz/ s MediaWiki kterou rozjel na http://wiki.doom5.cz/ . Je to ten samý systém, co je použit na http://cs.wikipedia.org/ . Tato MediaWiki není špatná, ale je dost funkcemi omezená, a zpravidla způsob editace stránek je pro větší skupinu lidí nevhodný (každý z editorů se musí naučit speciální značky místo aby klikal jak ve Wordu) a vkládání obrázků je problematické.
O výběru webového systému nejvíce rozhoduje obsah a funkce a to nejen ohledně přítomnosti, ale i co by se mohlo "hodit" v budoucnu. Takže já i tak doporučuji raději redakční systém.


--- Quote from: xsoft on March 18, 2010, 04:19:10 am ---Hlavne at je videt, ze tahle skupina lidi na foru ma JEDNU stranku a ze ty info na ni jsou OD TEHLE skupiny. Tot by stacilo. Byla by to nase vizitka, tak se k tomu i tak chovat.

--- End quote ---
Dalo by se předpokládat, že dříve či později bude web fansite ve vyhledávačích na prvním místě, tudíž lidi nejdřív najdou fansite a že slovo "Avatar" asi ještě pár let zadávat do Googlu budou, jestli se bude připravovat Avatar 2 a možná i Avatar 3. Takže lidi, kteří ještě nejsou zde na fóru, nejspíš nejdřív najdou přes vyhledávač tento web a na něm je odkaz "fórum" či něco takového přivede sem na toto fórum.


--- Quote from: xsoft on March 18, 2010, 04:19:10 am ---Jestli bude i misto na serveru (trochu vic), muzeme nahodit i bonusy (videa), materialy a uceni a pod. Treba bonusu mame 22GB+, karticek a programu na uceni taky dost. Na strance by teda mimo statickeho/dynamickeho obsahu mohla byt i donwload sekce. Pokud by se jednalo, jestli mit u toho i forum, byl bych spis pro zachovani tohoto.

--- End quote ---
Pokud bych zařídil webhosting já zdarma, mohu garantovat v nejlepším případě tak 5 GB. Získat hodně úložného prostoru dostupného přes internet je imho dnes problém. Tím nemyslím server běžící u někoho v práci, protože jeho šéfovi to může kdykoliv začít vadit či zaměstnanec změnit práci. Co takhle velké soubory nahrát na rapidshare či jiný server určený k ukládání dat a na web dát jen odkazy? Ale pak je otázka, zda by nestačilo toto fórum či xsoftův web http://avatar.pocitac.com/ ...

...představte si toto: Zde na fóru se vytvoří podsekce "Novinky", "O filmu" a "Ke stažení", kde do každé podsekce bude psát buď jen vybraná skupina moderátorů a nebo kdokoliv co se plánuje za akce; statické informace; a do posledního odkazy na různé materiály na rapidshare apod. Jako bonus jsou URL adresy na tomto fóru dokonce docela dost SEO (to způsobuje dobré umístění ve vyhledávačích). Pak by ani nebylo potřeba vytvářet fansite.

Změnil či utvrdil jsem někomu názor?


--- Quote from: Tawtakuk on March 18, 2010, 03:28:31 pm ---Zase budu za škarohlída, ale myslím, že je fansite naprosto zbytečná. Vždyť ani v místním Avatar subfóru toho zas tak moc není a pro jazykové materiály nám celkem stačí platforma Google Docs (o wiki jsem uvažoval taky, ale Gůgl vyhrál).

--- End quote ---
Pro jaké jazykové materiály? Bylo by dobré, aby k nim měli přístup i uživatelé tohoto fóra nebo dokonce kdokoliv? A jak se na ně dostanou, když ty materiály budou na Google Docs? Dají se tam uložit všechny potřebné typy materiálů, i třeba zvuky - aneb např. nahrávky výslovností?


--- Quote from: Tawtakuk on March 18, 2010, 03:28:31 pm ---Prostě nějak nevidím důvod, proč by fansite měla vznikat. Informace o filmu už jsou stejně všichni čeští fandové dávno zvyklí získávat z původních nebo svých oblíbených zdrojů. Být to týden po premiéře, tak nadšeně souhlasím, ale teď už je na to, podle mě, trochu pozdě...

--- End quote ---
Protože by mohla být přehlednější, alespoň ohledně statického obsahu a důležitých novinek, tj. lidi odsud by na ni mohli přejít kromě fóra, které by nadále používali zde.

Další velké pro fansite: U fansite je dobrá šance ji díky struktuře webu, vyladění HTML kódu apod. ji dostat co nejrychleji na první místa ve vyhledávačích. Možná že pak by se k nám přidalo mnohem více lidí když by náš web měli šanci najít, protože když teď zadají do Seznamu či Googlu slovo "Avatar", tak jim to najde http://forum.learnnavi.org/ až na kdo ví které stránce, kam se jen tak někdo nemá trpělivost proklikat.


--- Quote from: Tawtakuk on March 18, 2010, 03:28:31 pm ---Snad mě za protipohled neukameujete :)

--- End quote ---
Kde by bylo lidstvo bez protipohledů...

A teď taková nemilá věc: Co jsem teď trochu Seznamoval a Googlil, tak jak jsem nedávno psal o tom, že toho čeho se nejvíc bojím je roztříštění českých Avatarových fanoušků mezi toto fórum, fansite http://avatari.eu/ a fansite http://edna.cz/avatar/ .

Na druhou stranu http://avatari.eu/ je ve slovenštině a http://edna.cz/avatar/svet-avataru/ je jeden z mnoha podwebů na tom serveru a komunita z tohoto fóra by mohla na web určitě toho dát mnohem víc než oni a to na web, který se uzpůsobí funkcemi a vlastnostmi speciálně potřebám této komunity. Navíc slovenské http://avatari.eu/ jsou celkem pěkné stránky a jejich menu by mohlo být velkou inspirací pro naši fansite. A nebo se k nim přidat a přemluvit je na zprovoznění více jazyčnosti na jejich webu, tj. že čechům by se zobrazovaly ty samé texty, ale přeložené námi do češtiny? A nebo si raději přece jenom vytvořit vlastní web? Napište svůj názor.

Mod edit: Sloučen triplepost. Fpi Eywa, od čeho je tu ten knoflík "edit"?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version