International / Multilingual > Česky (Czech)

Prague Film Orchestra - 21.5.2016

(1/8) > >>

Hahaw[hhvhhvcz]:
Dostal jsem echo, že bude 21.května 2016 v Kongresovém centru Praha koncetr filmových soundtracků. Přesněji se to bude věnovat třem autorům, Johnu Williamsovi (Star Wars), Davidu Arnoldovi (Den Nezávislosti) a tomu pro nás nejduležitějšímu, Jamesi Hornerovi - Titanic, Avatar, Braveheart, Apollo 13.


--- Quote from: popis ze stranek ---Vážení diváci,
opět přinášíme koncert zasvěcený tématicky jednomu skladateli a velkému dílu filmové hudby. Na koncertě 21. května 2016 tímto zástupcem bude hudba z Jurského Parku režiséra Stevena Spielberga a nezaměnitelný rukopis Johna Williamse. Dojemné a přesto mohutné. Takové přívlastky nesou melodie filmové adaptace první návštěvy prehistorického parku.
Naproti němu představíme pouť dílem Jamese Hornera, který bohužel tragicky zahynul v červnu loňského roku.
James Horner bezesporu patřil mezi nejpilnější skladatele, co se týče počtu filmů, ke kterým napsal hudbu. Vždy dokázal hudbou dojem z filmu pozvednout a proto si po právu zaslouží, abychom mu část koncertu věnovali. Mezi tituly, které napsal, se řadí například Titanic, Avatar, Braveheart, Star Trek I & II a mnohé další.
Ke velkolepě nastartovanému programu jsme se rozhodli i pro zařazení závěrečných titulků ze Dne Nezávislosti skladatele Davida Arnolda vzhledem k červnové premiéře pokračování. A dalším příjemný bonusem bude jistě skladba Duel of the Fates ze Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba, kterou jsme uvedli na březnovém koncertě. Tentokrát se opět vrací provedení se sborem Pražských pěvců a Dětského pěveckého sboru Paleček a pod vedením sbormistrů Stanislava Mistra a Šárky Mistrové se představí hned v několika skladbách.
--- End quote ---

Spoiler: rel
Odkaz na stranky i s rezervaci: http://www.praguefilmorchestra.com/events/james-horner-jurassic-park/

Rotobull cz:
Hmm…  :-* Někde jsem potkal plakát, ale protože jsem byl neustále něčím zaměstnán, tak jsem tomu věnoval jen poloviční pozornost.

Rotobull cz:
Omlouvám se za psaní dvou příspěvků po sobě, ale ještě jsem chtěl říci, že bychom si měli řici, zda bychom měli zájem jít na tento koncert nebo ne. Pokud jsou tedy k dispozici ještě nějaké lístky (pro místa vedle sebe).

Hahaw[hhvhhvcz]:
Tak já už mám rezervované dvě místa. Takže místo někoho z rodiny můžu vzít jedno z vás ,ale upřímě si nepamatuju kde jsou umístěný. :)

Rotobull cz:
Aha…

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version