International / Multilingual > Česky (Czech)

Slovansky jazyk

(1/6) > >>

xsoft:
Zdravim,

kolega se me zeptal, jestli je zde podobnost s slovanskym jazykem. Nejsem lingvista, tak to nedokazu poradne posoudit.Vedeli byste odpoved na tuto otazku?

Irayo

Tawtakuk:
Hoď do BlendTec Blenderu polynéské zvuky a slabiky, přidej z asi deseti jazykových rodin tu nejpodivnější gramatickou vlastnost, co najdeš, řízni to volným pořádkem slov a zalej trochou modrého barviva. Hádej, co ti vypadne  :D

Srane, it blends!

Trochu vážněji - Frommer to opravdu takhle poslepoval - nevychází to z žádného existujícího jazyka, ale zároveň tam není nic, co by nepocházelo z téhle planety. Se slovanskými jazyky má Na'vijština společné tohle: volný pořádek slov a s tím související pády, slovesný vid, dost velkou část výslovnosti hlásek (ale to je možná jen náhoda) a možná ještě pár drobností.

xsoft:
Irayo.

A casy by byly nejvice podobne komu (jakemu jakyku)?

Tawtakuk:
Asi tě zklamu, ale žádnému, který znám. Ovšem dávají perfektně smysl i kdyby si je Frommer v téhle kombinaci vycucal z prstu:

minulost - nedávná minulost - přítomnost - blízká budoucnost - budoucnost

Žádné nesmysly a zbytečnosti jako předbudoucí čas nebo imperfektum - to zajistí ten volitelný vid. Fakt se mi ta struktura líbí  :)

Tsteututan:

--- Quote from: Tawtakuk on January 19, 2010, 10:46:47 am ---Asi tě zklamu, ale žádnému, který znám. Ovšem dávají perfektně smysl i kdyby si je Frommer v téhle kombinaci vycucal z prstu:

minulost - nedávná minulost - přítomnost - blízká budoucnost - budoucnost

Žádné nesmysly a zbytečnosti jako předbudoucí čas nebo imperfektum - to zajistí ten volitelný vid. Fakt se mi ta struktura líbí  :)

--- End quote ---
Mě se na ní nemá co líbit, ja to pořád nechápu :D O víkendu se budu "učit", když nebude škola, tak bych mohl být aktivnější...
Mimochodem, kolik z vás bydlí v Praze nebo okolí? Já patřím do toho okolí Prahy :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version