Szkółka Języka Na'vi!

Started by Eltusiyu, January 30, 2012, 09:03:08 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eltusiyu

Kaltxì! Witam!

Mam zamiar PROFESJONALNIE (tzn. artykuły, lekcje, ćwiczenia, NAGRANIA) ruszyć szkółkę Języka Na'vi, a co za tym idzie:
- pomagać w nauce tego pięknego języka
- tłumaczeń (tak tak znowu bd robić za słownik)
- oraz promowanie języka w Polsce

I tu mam pytanko: Czy są jacyś chętni na naukę, udział w takim czymś?
Forma blog :) Zamieszczać bd materiały, lekcje, ćwiczenia, nagrania na YT i inne ciekawe rzeczy..

Tylko potrzeba ludzi w sensie uczestników :) Ktoś chce się pouczyć Na'vi?

Wystarczy potwierdzić np. postem czy Was takie coś interesuje :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

rodrygo

Ja może trochę nie w temacie, ale zauważyłem że nie ma słownika polsko - navijskiego. Są np estońskie, portugalskie a polskiego nie ma.

Czy mysleliscie o stworzeniu czegos takiego? W szkole kol. Kxrekorikusa by się pewnie przydał taki słownik..

Eltusiyu

Słownika nie ma, bo nikomu nie chcę się takowego tłumaczyć.
Fakt przydałby się ale nie na starcie. Będę tworzyć własne lekcje. Kompletne tzn. słownictwo też przetłumaczę ;)

Potem można pomyśleć o słowniku i innych materiałach jednak mam zamiar prowadzić wykłady z języka. Oczywiście nie lanie wody i zarzucenie Was ogromną ilością materiałów. Ale opiszę pewne ciekawostki Na'vi trochę lepiej i dokładniej niż angielskie materiały :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

nataliapop

Ja jestem chętna na naukę. Wydaje mi sie, że gdzieś mam polsko-na'vijski słownik, ale jesli nie, to są na'vijsko-polskie. Jeśli ktos nie umie szukać polskich słów w segregacji na'vijskiej, to wciska się ctrl+f i wyskakuje okno gdzie wpisujesz szukaną frazę.

Atey


Eltusiyu

Zobaczymy :) chętnych jest sporo :)
Ale niestety wyskoczyło mi coś ważnego, mam problem i muszę go rozwiązać. Poważny problem i niestety może się to opóźnić o miesiąc. Czyli nie w tym miesiącu a w następnych podejmę kroki do nauczania Na'vi.

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Atey

spoko. jeśli jednak okoliczności sprawią, że nie będziesz mógł nawet za miesiąc nie czuj się zobowiązany. rozumiem, że różne rzeczy czasem się zdarzają. Po prostu daj znać abyśmy nie czekali ;) W międzyczasie i tak sam czytam materiały jakie uzyskałem dzięki uprzejmości pomocnych użytkowników tego forum :]

pozdr

Eltusiyu

#7
Przy pomocy Myttraha udało nam się ruszyć to&owo ;)

Oto pierwszy post na nowym blogu szkółki językowej!: http://plltxetsenge.wordpress.com/2012/02/03/kaltxi/
A to nasza strona na fejsie: https://www.facebook.com/pages/Szkółka-Języka-Navi/374329955913992 .

Zapraszamy!

Jednak na początku Myttrah obejmie nauczanie :) Ja muszę załatwić parę spraw potem do niego dołącze, choć cały czas jesteśmy w kontakcie :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eltusiyu

Przepraszamy za opóźnienia :(
Niestety zmieniałem miejsce zamieszkania, już jest okej i się bierzemy za szkółkę :)
a tymczasem:
Lekcja 1

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eltusiyu

Opinie :)

Szkółka pomału rusza.. zatem zapraszam do dyskusji :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite

Txantsan! To ja się chętnie dołączę! :)
Oeyä swizaw nìngay tivakuk
Oeyä tukrul txe'lanit tivakuk
Oeri tìngayìl txe'lanit tivakuk
Oeyä txe'lan livu ngay.

My BLOG

Eltusiyu

Kaltxì frapoya! Witajcie Wszyscy!

Mam pomysł, żeby ruszyć szkółkę w nieco innej formie niż dotychczas.

Mianowicie:Zero nudnych wykładów czy pdfów. Suche kucie jest żmudną harówką i potrafi zniechęcić każdego.
Myślałem o konferencjach na skypie, GG, teamspeaku czy czymkolwiek innym ale GŁOSOWO
Nie można uczyć się języka patrząc w kupki liter  
Sam też niezbyt dobrze mówię  tak przyznaję się bez bicia. Więc wszyscy zaczynamy (jeśli chodzi o wymowę) z tego samego poziomu.
Robilibyśmy sobie luźne pogawędki raz w tygodniu na godzinkę, może dwie  Oczywiście byłyby materiały do przyswojenia jednak mające na celu utrwalenie wiedzy, więc byłyby dodatkiem.

Ktoś zainteresowany?

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

rodrygo

byłoby ciekawie... z tym, że chwilowo (?) nie posiadam odpowiedniej technologii  :o

a jak oceniasz pliki głosowe na naviteri?


Eltusiyu

#14
nie mój poziom. Ja przy nich to jestem początkujący :)
rodrygo o jaki sprzęt Ci chodzi? Nic poza słuchawkami za 10zł z MM czy Saturna nie potrzeba. Spotkania będą na TeamSpeak3.

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

nataliapop

Ja też z chęcią się podepnę pod ten projekt.

rodrygo

myslałem o kamerce, ale jesli to nie jest konieczne to mogę spróbować  :o


Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite

Oeyä swizaw nìngay tivakuk
Oeyä tukrul txe'lanit tivakuk
Oeri tìngayìl txe'lanit tivakuk
Oeyä txe'lan livu ngay.

My BLOG

Thorinbur

#18
A ty dalej uczysz he? Kaltxe ma Kxrekorikus. Ke kamame ngati txankrr.. Oeyä Na'vi slayu kawng.. Choć poprzednie dwa zdania napisałem jedynie sprawdzając slówka w słowniku (co sie okazało robiąc z siebie idiotę) :)

EDIT 17-12-2012;
Widzę, że aktywność tutaj jak zawsze, nienajlepsza, ale jak mogę kogoś winić jak sam byłem nieobecny przez ponad pół roku :)
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu

Witaj Bracie Broni :P

Skąd żeś wytrzasnął "nfp" jako słówko w na'vi -> not for person/people :P oznaczenie przymiotnika, którego użyjesz do opisania czegoś martwego :P
Nie nie uczę,nie tylko twój na'vi się pogorszył..

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus