Писемність Na'vi

Started by Ayatanvi, January 05, 2020, 01:18:05 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ayatanvi

Творчої праці та процвітання!

Відомо, що в Аватарі племена Na'vi не мали власної писемності, і що їх мова була суто вербальною. Думаю, не вперше зазначено, що в цьому є певне художнє спрощення та ментальне протиріччя.

Оскільки, якщо піти глибше в історію людських мов - побачимо, що серед тисяч мов, доля тих, які не мали власної писемності - досить незначна, а ті що все-ж-таки існували певний час - швидко зникали назавжди, не залишаючи ніякого спадку. А отже, буде не зле запропонувати варіант писемності, який би задовольнив тих, кому б цього хотілося б).

І справа в тому, що в надрах цього форуму вже є намагання таку систему писемності (а разом з нею і графічно втілити у шрифті) - були. Мова йде про Eoio - "Церемоніальний" та Famrel - системи разом з однойменними шрифтами.

Eoio - історично перша система, заснована на принципах алфавіту. Та Famrel - цікава абугіда зі "зворотним ефектом" приголосних.

Можна наводити аргументи на користь обох систем, серед яких буде навіть те, що Eoio створена історично першою, створена фаховою людиною і, до того ж, якимось чином наближену до авторів та власне створювачів Аватара, але, на погляд мене, як в тому числі людини закоханої у дизайн, "дикувато-первісна" і оригінальна абугіда Famrel - виглядає цікавіше, автентичніше та більш логічно.

Ця думка вилилась у бажання допрацюватидану систему та створити комплекс, який би втілив не тільки "романтику джунглів" Famrel, але й використовував логіку кількості штрихів, яка прослідковується у нарисах азіатських гліфів.

Тому, Вашій увазі пропонується моя робота - Lì'urel - система писемності, заснована на ідеях Famrel, але із значними відмінностями.In details:Ayatanvi

Внесені такі зміни:

- Змінені гліфи F, S, Ts.

- Доданий повний набор лігатур кластерів приголосних F, S, Ts.

- Розроблені числові гліфи.


Коментар до змін:
1. Літери F та T, та Ts мають бути схожими, за фонетичною логікою. А також мають бути основою для кластерів приголосних з гарною розрізняльною здатністю.

2. Повний набір кластерів приголосних вдалось вдало "вмонтувати" у загальную систему графіки, не додаючи при цьому значної кіькості нових деталей.

3. Розроблені цифри носять віддалені асоціаці з маянськими, єгипетськими, шумерськими та африканськими числами, але більшою мірою грунтуються на потребах бінарного відображення та являють собою силізовані триплети нулів та одиниць, при якому довші лінії показують позиції одиниць відносно нулів, а коротші - відповідають за місцерозташування та кількість нулів у триплеті. Довші лінії мають певну (але не принципову) відмінну стилізацію задля кращих можливостей розпізнавання при читанні цифр. Цифра 7 також має відповідну кількість рисочок. Число 0 представлено 3-ма короткими рисками, що власне також є бінарним триплетом, який відповідає 000.

Ayatanvi

https://forum.learnnavi.org/projects/pamrelfya-li'urel/ - у головіній гілці проекту розміщено гротексну версію шрифта Lì'urel.