a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Én is... ettől még a 3 szónól bármelyik lehet... szerintem jók az esélyeim, ha pedig vesztek, örömmel fogom átadni a nyereményt ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

NA igen, én is a 3 tip re kérdeztem rá...  ;D  ;D  ;D
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on July 05, 2010, 04:21:51 PM
Én is... ettől még a 3 szónól bármelyik lehet... szerintem jók az esélyeim, ha pedig vesztek, örömmel fogom átadni a nyereményt ;D
Rendben! Akkor ezt rögzítsük: neked van a skxawng, kehe, fayvrrtep. Ezek közül bármelyikkel nyersz. Nekem csak az aysawtute. Áll az alku?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Legalább még egyet vigyél el... azért a 3:1 arányt még akkor is picit túlzásnak tartanám, ha tudnám, hogy Cassidy melyikre gondolt...
(ebben benne van a feltételezés, hogy magam ellen fogadnék... mindegy, értitek :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Ez az ajánlatom.
Amúgy meg nem kéne visszatérnünk Cassidyre? Ez mégis csak az ő topicja egy hétig!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Mééért? Ez még úgyis csak a 10. OFF-hsz :D :D :D ;D ;D ;D
Egyébként jó, legyen... (mind a kettő ;))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

OK. Ma Cassidy, neked kell igazságot tenned.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Ez eddig is nyúlvánvaló volt :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on July 05, 2010, 04:47:41 PM
Ez eddig is nyúlvánvaló volt :D
nyúlván!!!  ;D ;D ;D

(Ezen a fórumon még ekkorát nem röhögtem!!!)

facebook: soaia leNa`vi

Cassidy

P.A.'li makto-nál a pont :DDD
Kb erre tippeltem volna(mármint,hogy így írják,de tényleg csak nagyjából,mert itt még nem tartok:D)
NANA meg rájöttem,hogy hülyeség lenne sivatagba,mert ugyan bármikor előtudom venni és újraolvasni(ami azért fontos szempont,mert mi van ,ha jó sokáig nem menekülök meg?:))) ),de túl sok benne az emberi kapcsolatról szóló rész és az azért elég idegörlő lenne tök egyedül a semmi közepén :D
a másik Harry Potter lenne,mert azt is lehet rengetegszer újra olvasni,de attól meg hidegebb helyre vágynék,szóval legyen mondjuk Asimov,mert azon legalább el lehet flashelgetni:))

P.A.'li makto

#150
IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!
IGENIGENIGENIGENIGENIGENIGENIGENIGENIGEN!!!!!
IGEN!
SRANE! IRAYO!

Quote-Ma Cassidy! Ezek a cosplayes alkalmak együtt járnak valamiféle vásárral, ahol meg lehet szerezni mindenféle kreatív cuccot, amihez magunk nem vagyunk elég kreatívak?
-Milyen munkát keresel?
?
?

facebook: soaia leNa`vi

Cassidy

 :D :D :D
bocsi,tudtam,hogy valamire elfelejtettem válaszolni :)
vásár mindig van a rendezvényeken,de főleg mangákat,artbookokat,DVDket figurákat lehet bezsebelni,kreatív motyókat nem,viszont,ha van kérdés,jöhet,mert már csukott szemmel eltalálok bármelyik boltba ami szükséges lehetxD Amúgy erre vannak tippek,boltcímek stb a cosplay.hu oldalon és elég hasznos leírásokkal megtűzdelve(pl paróka ápolás),de ha felnéztek az oldalra,ott a blogok között érdemes Yuriko cosplay blogjába benézni,mert neki ott is van több,jól hasznosítható írása :)illetve úgy általában a blogokban elég sokan írnak "hogyan készült" cikkeket,amiket nagyon jól lehet hasznosítani,csak épp ő nála van (a szerintem elég hasznos)paróka kezelési útmutató:)

Hawnuyu atxen

Jólvan, jólvan, adtam a pöttyöt :D 8)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kewayayo

Kaltxí, bocs h beleböfögök, amikor J és N találkozik, a fayvrrtep mellett a faysawtute hangzik el, nem csak aysawtute. Nekem azóta ez a kedvenc káromkodásom (bár valójában nem az:).
--Life has more imagination than we carry in our dreams...--

Hawnuyu atxen

Olomum oel 8), de az már (ebből a szempontból legalábbis) mindegy, hogy "ay-", vagy "fay-". A jelentés más, de a kiejtése szinte ugyanaz.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Huh, mennyi minden történt itt, mióta elmentem nyaralni...sajna megint nem fogok tudni felnézni egy-két napig, mert otthon nem jó az internet.

P.A.'li makto

Ma Cassidy! Várjuk a választ az igaz/hamisra! Van még... 41 perced. :)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

*már régen kibújt a sarokból ;)*

Tényleg tudsz goni lenni... még akkor is, ha igazad van :D ;D
38...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

#158
Nos, eljött az én időm :D

1. Praktikusan nagyon :D
A nevem Gergely, a magam 18 évével Budapesten kelku seri oe és kissé bosszant, hogy jövőre a sulitól is kapok szülinapi ajándékot... érettségi formájában...

2. Na, ez (nem csak a) a klisé-szöveg: eredetileg meg sem akartam nézni az Avatar-t, aztán mégis sikerült. Amikor az ember nem vár sokat egy filmtől, aztán rájön, hogy nagyot tévedett... nos, maradjunk annyiban, hogy kissé tetszett a film ;D Hamarosan jött a 2. megnézés, aztán csak úgy (a téli szünet utolsó napjában) rákerestem a na'vi nyelvre és hopp, oel tamok fìtsengit.

3. A nevet nem nehéz kitalálni: Gergő - éberen őrködő (asszem görögből jött, de ezt most passzolom). Bár a fordítás nem tökéletes, de lehet, hogy már akkor sem változtatnám meg, ha tudnám az "őrködik" szót. Az avatar pedig... kezdtem megelégelni, hogy csak nekem nincs, az ayatokirina' pedig szép és aranyos :D

4. Fìtìpawm lu sìltsan... pivlltxe oel futa srane, slä oe ke omängum pxaya aylì'u... oeru aylì'ut nume tìkin livu nìtxan...

5. Hmmm... talán a skxawng... meg a meoauniaea :P Annyira viszont még nem vagyok bátor, hogy a napom nagy részét a Na'vi Nì'aw részlegben töltsem, így nem igazán van alkalmam na'viul kommunikálni.

6. Az első szerintem mindenképpen a Taronyu-szótár, azt azóta használom, hogy idetaláltam :D A másik kettő a magyar változata, illetve... csalásnak számítana magát az oldalt megnevezni, mint a maradék egy?

7. Nem tudom, hogy mennyire hasznos mostanság, de a Képzős topic az egyetlen, ami most így eszembe jut... meg az, hogy a vicceimmel mindenkit korai lefekvésre késztetek :D

8. Mit szerettem? Az első másodperctől az utolsóig tartó részt... szerintem az volt a legszebb. ;D (ha ez nem ér, akkor bármelyik repülős jelenetet) Mit utáltam? Azon kívül, hogy vége lett, az egyetlen kevésbé tetsző részlet az, amikor Jake megérkezik amúgy toruk-háton a Lelkek Fájához és beszél 2-3 mondatnyit Neytirivel... az nekem -mint fiúnak- talán egy nagyonpicit már a határon volt... de tényleg csak egy nagyonpicit!!!

9. Annyira nagyon nem... volt már olyan élményetek, mintha kiszakadnátok a testetekből, kívülről látnátok magatokat az egész világgal együtt és felmerül, hogy mi is az élet, mi az értelme, stb? Nekem ez párszor bevillan (egy röpke pillanat, de a hatás azért...). Az utóbbi időben volt párszor, hogy gyengébben éreztem ilyent (csak úgy sétálok, meglátok egy bogarat és valahogy tudatosul bennem, hogy az is egy élőlény).
És nem, nem gurult el a gyógyszerem ;D

10. Na ez a pont feladja nekem a leckét...
-Ma Pawl, kiharcoljuk, hogy a na'vi hivatalos nyelv legyen? (lehetne egy nyelv, amiből le is akarok nyelvvizsgázni, és nem csak le kell)
-Lesz az Avatar-nak olyan változata, ahol csak na'viul beszélnek?
-P.A.'li makto után szabadon: kit kell kinyírnom azért, hogy szerepelhessek a 2./3. részben?

11. Addig számítógépezek, amíg látok (vagy el nem érek a már-majdnem-bealudtam állapotig) (ismeri bárki a Dragon Age nevű játékot?... sac/ 100-150 órát simán játszottam már vele..., olvasok (Dragon Age könyv angolul :D), zenét hallgatok (főleg rock, de sok filmzenét is), valamint tv-zek.

12. Lehet, hogy ezt nem fogjátok elfogadni, de: 1. Sárkány 2. Sárkány 3. Sárkány ;D
Ha nagyon nem, akkor ankylosaurus, sas és bálna.

13. Mint azt a kérdések leírásánál is kifejtettem, fogalmam sincs, hogy ez honnan jön, tehát marad a szupererő... az pedig egyértelműen repülés. Vagy esetleg mágia, de mivel nem születtem mágusnak, ezért *köhög* sajnos *köhög* kellene hozzá egy sárkány :D ;D (Eragon-stílus ;))

14. Tulajdonképpen -mint az alternatív megoldások híve- egy dolog is elég lenne: egy olyan miniatűr Pandora, ami, ha hozzáérnek, lekicsinyíti az embereket a filmbeli méretre :D Így eljutottam Pandorára, de nem szöktem meg a sivatagból :D :P
(ismét jön a ha-ez-nem-elfogadható változat:) víz, sosem-romló étel és egy ház, teljes felszereléssel, (korlátlan) internettel, tv-vel, stb.

15. Ez megint egy érdekes kérdés, de ide legalább tudom a választ: vagy a "Teremtés" idejébe, vagy pár ezer évvel későbbre... szeretném tudni, hogy mi lesz az emberiség sorsa :D

16. Asimov Alapítvány és Föld című könyvében van szó egy Gaia nevű bolygóról, ahol a saját tudatokon kívül van egy egységes Gaia-tudat. Én ezt kívánnám, a Földre.

17. Mi legyen ez a kérdés? Nem tudom, nem beszélek magamban. Most nem azt teszed? De, de ez most nem számít! Mért ne számítana??? ...Passz...

18.
-(nagyon) Kiskoromban egyszer leültem banánt és smarties-t enni.
-Két kötelező olvasmány hever félig olvasottan az asztalomon... a múlt évből!
-Már megvan a jogosítványom.

19. Oeru txoa livu, de ez most egy -őszinte- passzolás lesz...

20. Erre most csak egy dolog jut az eszembe: Bionicle.
Nevessetek ki, de a története akármikor veri a mai filmek 99,9999999...99999%-át.
A lelkesedésem kimerül abban a 30+ legófigurában, 5 könyvben, az eddig készült 3 film megnézésében és abban a sok-sok óra olvasgatásban a neten.
Kedvenc idézetem: (annyit kell tudni, hogy Karda Nui az ismert univerzum központja)

"Karda Nui – how to describe its glory, its wonder, its sheer beauty? How to capture the feeling one gets at the first sight of it? It isn't easy, but let me try.
It's a big cave. With a swamp in it.
"




Ajjajj... megint ki kell találnom egy bónuszkérdést...
Ha felvennének az Avatar 2 stábjába színésznek, mitöbb, választhatnál, hogy melyik szerepet szeretnéd eljátszani (köz-na'vitól a köz-tawtute-n át Neytiri/Jake-ig), kit választanál?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tsrräfkxätu

#159
Két kérdés:

Az állatok miért? Meg is kell indokolni!
A Bioncile az pontosan melyik, mert én egész sok filmet találtam az imdb-n?

I: Gondolom ebben az a pláne, hogy mégsem fulladtál meg? Szegény szüléid! (Mármint, hogy biztos mekkora frászban voltak, nem azért, mert végül megmaradtál! :D)
H: Állítólag imádsz olvasni. A kötelezők általában nem szoktak a kedvencek közt lenni, de azért 11-12-ben már jó cuccok vannak.
H: Ebben a korban már szok lenni a kölyököknek, és előszeretettel dicsekszenek is vele, de pont ezért szerintem beugratós.


szerk.: Csak nálam vannak krikszkrakszok ékezetes betűk helyén a buborékban?
párolt zöldség — muntxa fkxen