a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pay'itan

Hogyhogy te jelölöd ki?

Hawnuyu atxen

Nézz visszább egy kicsit ;D :P
(158-adik hsz)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

#182
AJHA!!
Ezt észre sem vettem..de mind1..mindjárt tippelek is  :D
Szerintem...
-Igaz
-Igaz
-Hamis

Zongyu Atxen

Quote from: Hawnuyu atxen on July 16, 2010, 01:56:45 PM
Akkor még most mondd el, hogy mivel!!! Én is kérek belőle, bármi legyen is! ;D :-\ ::)
Szigeteléssel.  ;D ;D

Hawnuyu atxen

Az ablakokat szigetelted? Inkább pár szúnyog, mint teljes megfulladás (így legalább csak félig megy...)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Na jó, erős nyomásra (mert vasárnap van, pedig nekem teljesen csütörtök-érzésem van...) íme a megoldás: IIH
E heti nyerteseink: tìngay, Pam, Pay! Gratulálunk nekik!


Ma tsrräf, abban igazad van, hogy szeretek olvasni, de!
1.: kötelező olvasmány /definíció nem jó (a kivétel erősíti a szabályt... eddig még csak 1 volt, ha jól emlékszem :D)
2.: az egyik könyv elköveti a bűnt... az olvasó pedig bűnhődik, sac/ 400 oldalon keresztül (a 100-adikig jutottam el...)

A többieknek... nyitott könyv vagyok (NEM KÖTELEZŐ!!!) ;D

Hamarosan remélhetőleg a kövi na'vi is megtudja, hogy ő a kövi na'vi ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Te jó ég, még nem tudja a következő, hogy ő az?!  :o

(Köszi a sütit!)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Most küldök neki üzenést... am. honnan tudná? ::) Amíg nem tájékoztatom :D

...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Márpedig akkor sem Csütörtök van! Hiszen mondom..akkor még Alapon lennék!  :D
Igaz-hamis:
Yee  ;D

Hawnuyu atxen

Arra mondtam, hogy akkor péntek, de lehet péntek 00:00 is, és az még gyakorlatilag vehető csütörtöknek! 8)

Ma tsrräfkxätu!
Most néztem csak... kérdésedre válaszolva nem, nekem is meg skxawng-ult a szóna'viázó...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

#190
Kaltxì!  ;D
Akkor most jöjjenek legféltettebb titkaim. :D

1. Batiz Zoltán földi nevem. 32 éves vagyok, Monoron élek. Pesten dolgozom. Főként mobil-informatikusként (de talán többen ismerik a szitut: mindent csinálok amint mondanak).
2. A film nézése közben feltűnt a filmben megjelenő. Kíváncsi voltam, hogy mennyire csak hablaty, mint sok film esetében. Rákerestem neten és csodálkozva vettem észre, hogy valóban nem csak halandzsa volt a filmben. Azt tudni kell rólam, hogy az érdeklődésem és egyben ittlétem nagyon különös, mivel alapvetően nem szeretek nyelveket tanulni. Oly annyira, hogy egy angollal még nagyon adós vagyok. (Tehát ez talán jelent valamit, hogy egy nyelv ami még nekem is tetszik.)
3. A képem tìngay mungeyu -nak köszönhetem, és annak, hogy rábeszélt a na'vifikációra. Egy kis kiegészítés történ részemről csak benne, hogy rá tettem hű hátasomat is a képre. (A kép kertészkedés közben készült még a földi tárborban.)
Nevem eredetére két magyarázat van
- Földi: Neten és más helyen World-Soft néven vagyok megtalálható ifjú gyermek korom óta. ;D Az egyik felére találtam Na'vi szót a másikra pedig kerestem egy jól csengőt.
- Valódi Na'vi: Be kell vallanom, hogy a Pandorára én a földről érkeztem. Bár nem látszik annyira a képen, de ha jobban megnézitek (pl. WIKI-n nagyban is megvan) 5 újam van. Tehát be kell vallanom , hogy annak idején az RDA segítségével érkeztem. Idő közben természetesen már nem használok gépeket, hanem Eywa segítségével már Avatar testemben élem mindennapi életemet. A nevemet az Omatikaya klán adta amikor a klán teljes körű tagja lettem. A név onnan ered, hogy szabad időmben sokat bámultam anyabolygónkat a Polyphemus-t. Szerintem a legszebb az a légkörében tomboló óriás vihar. Rajongásomnak nem egyszer adtam bizonyságot, melyért sokan illettek a skxawng kifejezéssel amikor éjszakánként képes voltam órákig is bámulni azt. Ez a vihar a Jupiter hatalmas vörös örvényére hasonlít, csak most mindez itt van az orrom előtt, szinte olyan mintha kézzel érinthetném. Ez a vihar egy "a világra (Panorára) lenéző hatalmas szemre" hasonlít, és ez alapján kaptam a nevemet.

4. Hát sajnos sok (inkább hatalmas) elmaradásaim vannak, mert sok időt töltök technikai dolgokkal, ami sajnos a tanulás rovására megy. A legnagyobb elmaradásom a szókincs (milyen de ja vu érzés ez).
5. Az egyik kedvencem (igaz nem használom mindennap), mert ez volt az első amit sikerült megjegyeznek egyszerűsége miatt: "trr". A mindennapokban MSN főleg a különféle köszönések azok amiket szeretek. De szerintem ezek is a "meg sikerült jegyezni és ennek örülök" érzésnek köszönhető.
6. Taronyu szótár, a sokszor emlegetett 1. projekt, és harmadikként egy igent összetettet említenék: ez minden olyan nyelvi anyag ami itt készült a fórumon: szótár magyarítás, 1. project magyarítás, tsrräfkxätu, Hawnuyu atxen és a többiek nyelvtani anyagai összegzései, stb. Bocs, hogy mindent nem sorolok fel, mert oldalakat lehetne erről írni.
7. Büszke vagyok azokra a dolgokra/projektekre amikben benne lehettem. Bár néha kicsit ugyanezekért szomorú is vagyok, mert részben ezek is okai, hogy kissé háttérbe szorult a nyelvtanulás (de nem tehetek róla ha elkap a gépszíj akkor csinálni kell). Csak egy pár felsorolásként: magyar billentyűzet, 1. project továbbfejlesztése, szótárban hogy adatrögzítőként részt vehetek, wiki, stb.
8. Nekem az Avatar különös élmény volt. Nem csak mert elsőre IMAX-ban nézhettem meg, hanem mert ez volt az első IMAX-os filmem. Lehet ezért is fogott meg annyira. Nekem tetszett a történet (mert direkt nem néztem annyira utána előre a történetnek, illetve nem láttam egyik olyan filmet sem amit több helyen írogatnak). Ami nem tetszett: főleg az, hogy mennyi minden kimaradt, mely tényleg még teljesebbé tenné a történetet.
9. Hát igen. Elődszőr is amennyit csak tudok itt lógok. Munkatársaim (bár valamennyire talán cikizésből) kitettek egy Avatar posztert a mágneses táblára, így heti 5 nap 8 órában láthatom Neytiri és Jake Sully arcát. És ami talán fanatizmus (félek bevallani is ezért): munka alatt (randomban) az Avatar albumot hallgatom, a telefonomon pedig na'vifikációm virít (igaz időnként párom próbálja megváltoztatni, de már rutinosan állítom vissza...  ::))
10.
Frommer: Szeretné -e (meg kíván -e tenni érte mindent) olyan nyelvé válna a Na'vi mint a klingon vagy a tünde. (És egyben egy kis kérést is tolmácsolnák neki: ha lehet ne nagyon legyenek olyan szabályok amire a magyarázat: "így van és kész". Informatikusként a "minden mindenből logikusan következik" dolgokat jobban szeretem.).
Cameronnak: Mit kell tennem, hogy ott lehessek a következő rész forgatásán, úgy hogy egy statisztaként szerepelhessek a filmben (ha csak 1 másodpercre akkor is) ? (De ezt mintha már hallottam volna valahol....)
Cameronnak: Meg tudná főnökömmel beszélni, hogy ha vissza kell térnem pestre (természetesen a forgatásról) akkor még vagy legyen melóm (de ha arról van szó inkább dolgoznék a filmiparban neki (nem színészként))
11. Alvás, kert, meg valami Na'vi
12. Félni nem félek az állatoktól (talán nem szívlelem azért a mérgező maró, halált okozókat). Kedvenceim a Kutya és a macska, mert ilyenek vettek körbe amikor csak lehetett. A harmadik állat Pxatsì. Neve a paci szóból ered. Őt szintén a képemen láthatjátok. Ő egy földi ló, aki Pandórán hű társam. Ő az egykori állat kísérletek egyike (ezért is van 4 lába). A legtöbb állat nem tudott mit kezdeni állati Avatar testével (talán a plusz két láb is oka lehet ennek). Szerencsére Pxatsì  nem ilyen. Érdekes módon ő valamilyen oknál fogva évezi az újtestet. Természetesen Eywa segedelméből már Pxatsì sem gépek segítségével vágtat Pandora füves tájain.
13. Nem jöttem rá teljesen mi ez. De ha mi lennék: Na'vi aki tud repülni (nem köszönöm nem kérek szárnyakat)  :P
14. Megszökésnek számít az ha azt mondom: egy jó rádió amin hívhatom a csillagkapus hajót hogy el teleportáljanak. Addig meg kellő mennyiségű jéghideg víz és napernyő míg megérkezik a hajó? Ha ez nem lehet: Nem tudom mit vinném, mert nem jártam még sivatagban. Talán víz, kaja és valami olyan jármű ami ki tud vinni a sivatagból mielőtt elfogyna az előbbi kettő.
15. Két dolog lenne: jövőbe (érdekelne milyen technikák lesznek) és ha már ott vagyok akkor Pandorára (hiszen akkor elméletileg már mehetünk oda is).
16. Utazni az űrben (nem a mostani technikával hanem amint ahogy a legtöbb sci-fikben kényelmesen és jó messzire). Szeretek világot látni. És ha Pandora szembe jönne és olyan mint megismertük akkor ott élni mint Na'vi. Nem érdekelne többé a PC.... (talán.... ???)
17. Hogy lehetnék sikeresebb az életben? Ha tudnám rá a válszat.....
18.
- Láttam IMAX-ban, Real 3D-ben és 2D-ben is az Avatart?
- Szeretnék -e olyan állást ahol nem nekem kell programozni, hanem nekem csak kitalálni (project tervező/vezető/stb.) és irányítani a projecteket.
- Van -e a fejemben még egy Igaz/Hamis kérdés, csak lusta vagyok leírni?
19. Nem nagyon volt ilyen. Nem fura és szerintem számotokra nem is lesz meglepő (hisz valószínű többen találkoztatok már talán a jelenséggel): Munkatársaim beszólásai lennének: "Mi van Na'vi?", "Hogy mondják Na'vi-ul?", "Hogy csinálják a Na'vik?", "Miért van, hogy a Na'vik...?" és a sok ehhez hasonló kérdések.... Mintha én mindenre tudnám a választ...  Egy ideig kicsit bosszantott, hogy ugratnak, de már megszoktam, és így ők is kezdik abbahagyni.... Már néha kicsit hiányzik is....
20. Ez fogós kérdés. Nem vágyok kimondott nagy szerepekre. Nem vagyok színész lakat. Igazából egy olyan szerep megfelelne aki 1x feltűnik legalább (és a végén nem vágják ki) - az sem baj ha esetleg többször. A max., ha 1-2 szót vagy mondatot mondhatok. a lényeg, hogy dokumentálva legyen, hogy:
1. Igen ott voltam
2. Igen benne vagyok a filmben (és ez senki nem vitathatja)
3. Mindenki láthassa, hogy milyen Na'vi vagyok
Ezen túlmenően utánna ha ez megvan igazából itt is mellékesen maga a technika (nem tudok kibújni a bőrömből sajnálom) érdekel, és hogy dolgozhassak vele. Persze nem szeretnék kuckolni egy gép előtt hónapokig molyólni a CGI világ rajzolásán (nincs is ilyen készségem), hanem inkább a kreatívabb munkákban vennék részt inkább.

Az én 20. bónuszkérdésem a következő hét na'vijának: Milyen módon tudnád meggyőzni James Cameron-t, hogy bekerülhess a következő Avatar-ba? (kis gonosz vagyok, hátha elhangzik valami jó kis ötlet.  ;D)

Hawnuyu atxen

Az I/H-ra szerintem HHI.
Az már szinte szavazásra bocsátandó, hogy a 3. ér-e :P

Quote(igaz időnként párom próbálja megváltoztatni, de már rutinosan állítom vissza...  Roll Eyes)

Ez komolyan fááááájt ;D


A Poluphemus neve pedig pont azért Poluphemus (Odüsszeusz kedvenc küklopsza után), mert ott az a (Jupiterénél sokkal nagyobb) vihar-szem :D

A tanulást pedig tessék szorgalmatosan megkezdeni!
A találkozón már szeretnék na'vi szavakat is hallani általánosságban (és nem, a skxawng nem elég ;D :P) :D
(milyen jó lenne már... ott ülünk, a járókelő sawtute meg csak néz, hogy ezeket honnan szalajtották ;D)
(ezt nem erőltetem... a végén én leszek az egyetlen, aki nem tud majd hozzászólni a témákhoz ;D, de tanulni azért tessék!!!)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Nahát! Elsőre full bevettem, hogy egy avatarizált ló van a hátad mögött! Tök jó! (Nekem is kell!!!) Ezek szerint Pxatsí "alatt" nincs paci?...
Igaz/hamisra a tippem: igen, nem, nincs.
Nagyon tetszik a neved eredete!
Egy jó tanács: ne engedd, hogy belepiszkáljanak a mobilodba! A mobil az szent és sérthetetlen!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

QuoteEgy jó tanács: ne engedd, hogy belepiszkáljanak a mobilodba! A mobil az szent és sérthetetlen!

Ez egy jó tanács ;D
Erre való a kikapcs gomb :D :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on July 19, 2010, 03:04:38 PM
QuoteEgy jó tanács: ne engedd, hogy belepiszkáljanak a mobilodba! A mobil az szent és sérthetetlen!

Ez egy jó tanács ;D
Erre való a kikapcs gomb :D :D
Az nem elég! Feltételezem, hogy a szóbanforgó HÖLGY nem fogyatékos, és tudja melyik a bekapcs gomb...

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on July 19, 2010, 03:10:10 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on July 19, 2010, 03:04:38 PM
QuoteEgy jó tanács: ne engedd, hogy belepiszkáljanak a mobilodba! A mobil az szent és sérthetetlen!

Ez egy jó tanács ;D
Erre való a kikapcs gomb :D :D
Az nem elég! Feltételezem, hogy a szóbanforgó HÖLGY nem fogyatékos, és tudja melyik a bekapcs gomb...

Sosem feltételeznék ilyent egy tsmukanä muntxate-ről!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... csupán nem biztos, hogy a PIN-kódot is tudja, ha pedig igen, akkor azt is meg lehet változtatni :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Igaz. Célszerű valami mást választani a NAVI helyett...

facebook: soaia leNa`vi

tìngay mungeyu

Tewti, mennyi minden!  :D Szerintem igaz, igaz, hamis!  ;D ;D

Hawnuyu atxen

#198
Mármint 6284 helyett?... ja, bocs, a helyes kód: **** ;D
Huhh... még 5-en tippeljenek (mindenki mást!) és akkor már tuti lesz győztes ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Ez nem saját teló, hanam céges.
Eleve nem lehet kikapcsolni....
( nem azért mert nincs gombaja erre a funkcióra )

És nincs ezzel semmi baj, mert nem nézegetik, csak a kép idegesíti néha... :)
Mert hogy saját kép..... Pedig nem is az a lényeg...., hanem hogy na'vi...