a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zongyu Atxen

Sajsze, nem jött be a politikai cselem. Én vagyok az.XD

Kargarosz

A testvér átveszi a sétabotot tőlem ;D

Tirea Tawä

#282

Hát akkor gyerünk!  :D

(Érdekes csel volt, de jó!)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Pamrel si ko tsakrr, ma oeyä 'eylan!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Zongyu Atxen

No hát akkor leírom:
1.Buron Gergely vagyok, 14 éves, gyöngyösi lakos. Szeretem az AVATART a törit, a zenét(hegedülök) a politikát, íjászat, de csak szeretem nem csinálom.
2.Igazából Kargarosz testvérem hívott ide. Legalábbis ő mondta ezt a fórumot nekem. Nekem sem a nyelvtanulás volt az elsődleges szándék. Én is inkább a jó közösség miatt jöttem ide.
3.No hát a Fórum nevem vagy 5 perce van ez. Ajánlom nézzenek be a testvérek a Beköszönő topicba. A Képem? Ez tetszett meg a legjobban. Szeretem a Na'Vikat és az íjászatot.
4.Mea Culpa,Mea Culpa,Mea Maxima Culpa. Nem értem....
5.Őszintén? A Kaltxí, de természetesen nem csak ez hanem az Eywa Ngahu,tsmuktu vagy egyéb. De a legfőbb a Kaltxí!  ;D
6.Hát szerintem a Moderátorok munkája és a nyelvi részleg vezetői abszolút elismerni való munkát végeznek, de hadd engedjétek meg, hogy Kargarosz belinkeléséért, a Forgatókönyv okából is köszönetet mondjak.
7.Nem hiszem. Vagy ha igen azt mondjátok meg ti. :)
8.Milyen kérdés az, hogy utálni??!! Hát kérem... Kedvelni no azt már igen. Gyönyörű látvány, értékes eszmei mondanivaló, jó történet. Ennyi röviden amit kedvelek benne.
9.Hát kezdve ott, hogy Na'Vi lettem. Ez radikálisan megváltoztatta az életemet, de ezt most nem is részletezném. Ugyan eddig sem voltam az állat és növény pusztítás híve, de környezetvédőbbé tett a film.
10.Lehetek mellékszereplő a filmben? Mikor készül el a 2. rész? Jó, hogy felvettem önt IWIW en?
11:Hegedülök, Történelemmel kapcsolatos dolgokat olvasok. AVATARRAL foglalkozom...Élem az életet.
12.Kedvenc:Ló,Macska,Kutya Félni:A tenyeremnél nagyobb ízeltlábúaktól.
13.Milyen szuper erőt? Még több meggyőző készséget.( a felsoroltak közül Nindzsa)
14.Víz, szomjan ne halljak, Telefon, hogy esetleg van valahol vétel, fegyver, hogy elkergessem a hiénákat.
15.Pandora. Ez egyértelmű. Időben? Anjou-kor.
16.Kívánság... Mhhh... Legyünk nagyra vágyóak. Én legyek Magyarország miniszterelnöke. ;D
17.Miért szeretem a politikát? Azért drága önmagam mert élvezetes azoknak akik művelik.
18.A legmélységesebben utáltam az AVATART a megnézése előtt. Szemüveges vagyok. Voltam már Törökországban.
19.Hát... Leettem magam az AVATAR nézése közben ami Eywanak hála a filmvégére kijött a pólómból. Na, hogy hogy jött ki azt nem tudom.
20.Pandorán Na'Viként. Az élet ugyan nehéz, de bizonyos szempontból kiegyensúlyozottabb és békésebb lenne. Sokkal erkölcsösebb az ottani mint az itteni világ. Érdemesebb lenne ott élni szerintem.(és gyönyörű hely)
Kérdés:Ha már megvan, hogy szerepelni fogsz az AVATARTBAN milyen szerepet vállalnál magadra szívesen. Nem posztot hanem karaktert kérdezem.

Üdv:Zongyu Atxen

Hawnuyu atxen

Hmmm... nehéz, én azt mondanám, hogy NNI.
Bár én nem komáltam a "nagy kék izék"-et, mielőtt megnéztem, de hogy utálni... arra Quaritch most élő felmenője sem lenne képes... ;D

Quote16.Kívánság... Mhhh... Legyünk nagyra vágyóak. Én legyek Magyarország miniszterelnöke. Grin

Egy na'vi miniszterelnök?... tied a szavazatom ;).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Fmetoktu pxevopey

Igaz, igaz, nem

Kiyevame!
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Zongyu Atxen

Utalom is a két Yeriket.

Tirea Tawä

Az első szerintem hamis, bááár... Az unokatesóm is nagyon utálta (sőt még annál is jobban), mert a ranglistán megelőzte a Titanic-ot, ami a kedvenc filmje.  ;D
Aztán rávettem, hogy nézze meg... Utána azt mondta, egész jó.

A második talán igaz, a harmadik meg legyen hamis.  :D

Ha miniszterelnök lennél, én is rád szavaznék, az biztos!  ;)

Eywa ayngahu!
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

tìngay mungeyu

Szerintem igaz, igaz, hamis. :)

Én nagyon sok olyan embert ismerek, akik a megnézése előtt utálták az Avatart, csak úgy, mert "micsoda hülyeség, kék szörnye(cské)k, meg dinoszauruszok...". Aztán persze miután megnézték már kedvenc lett nekik is.  :) :)

Tirea Tawä

Kár, hogy az embereknek ilyen előítéleteik vannak...   :(

De én még olyat is ismerek, aki azt mondta, hogy nagyon uncsi.

Na akkor neki mi az, ami nem unalmas?   ???

"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Zongyu Atxen

De azok úgy nézték meg rendszerint, hogy alig figyeltek rá... De szerintem ez csak egy ürügy, hogy tudják valamivel szidni a filmet. Más okot nem találnak.(nem túl kreatívak  ;) )

Fmetoktu pxevopey

A legjobb barátomat némi erőszak bevetésével vettem rá, hogy nézze meg: (káromkodásokat kihagyom  ;D ) -MOST LEÜLSZ, ÉS MEGNÉZED!!!! De ő is így kezdte: -Hogy én hogy utálom mekkora egy .... az a film! Leültettem, megnézettem vele: a film 3/4-ét tátott szájjal nézte.
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

tìngay mungeyu

Igen, igen ismerős a szitu, én is sok mindenkit vittem "erőszakkal" a moziba, de megérte.  :D :D

Viszont tényleg sokan vannak, akik csakazértis utálják, csak hogy különbözzenek a nagy tömegtől.  :-\

Fmetoktu pxevopey

Quoteakik csakazértis utálják, csak hogy különbözzenek a nagy tömegtől.

Hát azok szerintem akkor nem értették a filmet és a mondanivalóját...
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Tirea Tawä

Quote from: Fmetoktu pxevopey on August 11, 2010, 03:31:13 AM
Hát azok szerintem akkor nem értették a filmet és a mondanivalóját...

Túl sokan vannak, akik nem értik. És épp ez a baj a világgal...
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Zongyu Atxen

Az embernek az egyik legnagyobb dolog amit csinál, hogy beismerje hibáját. Az AVATAR erre mutat rá... Az emberek hibájára. Nehéz beismerni elhiszem.

Hawnuyu atxen

#297
Akkor, ha nem haragszotok, elmondom én is, hogy szerintem mért szidják olyan sokan ezt a filmet:
Reklám.
...
Sok szervezet szerintem egyszerűen azt vette észre, hogy ez milyen jó és híres és sikeres egy film, akkor kezdjük szidni és majd figyelnek ránk. Ezzel együtt viszont semmi köze nincsen (általában, nem olvastam el minden ilyen cikket) az ilyen megnyilvánulásoknak a filmhez, sőt, olyan írást is olvastam, amivel az adott szervezet a saját ideológiáját hazudtolta meg azzal, hogy azt mondta, amit (ezt írtam majdnem le fentebb...).

Amúgy eredetileg, mivel volt szerencsém végignézni az Avatar, az utolsó légidomár/Aang legendája című rajzfilmsorozatot (és tudtam, hogy jön belőle a film), először én is csak néztem, hogy mi ez a "nagy kék izék szaladgálnak" dolog. Aztán elmentem megnézni (új osztálytárssal legyünk jófejek alapon) és én nem csak a 3/4-ét néztem tátott szájjal ;D

A film mondanivalóját valóban nagyon kevesen értik. Ez nem egy Pocahontas/Farkasokkal táncoló/bármi más koppintás/remake, hanem egy olyan film, amiben lehet, hogy van akár sok olyan elem is, ami már volt más filmekben, de aki csek ezt veszi észre benne, az menjen szemészetre, mert baj van a vizuális érzékszerveivel.

Természetesen ettől függetlenül lehetnek olyanok, akiknek nem tetszik, de ettől még nem kell rögtön teleírni az internetet, hogy "milyen rossz ez a film"...


Huh... bocsánatot kérek mindenkitől, remélem "politikailag korrekt" amit írtam és nem csak a felfokozott elmeállapotom tűnik ki, amit az Avatar utálók ki tudnak váltani egyes megnyilvánulásaikkal belőlem...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Én őszintén megvallva teszek arra akinek nem tetszett tőlem még a világhálót is teleírhatja fikázással kit izgat?
A lényeg, hogy mi itt vagyunk feljárunk ide, és írogatunk egymásnak. Ráadásul rajtunk kívül is van egy pár rajongó.

Hawnuyu atxen

QuoteRáadásul rajtunk kívül is van egy pár rajongó.

Pár millió ;) ;D
Akiknek meg nem tetszett, azok így jártak... akik meg meg sem nézik, azok meg nem tudják, hogy miről maradnak le... de ha anélkül utálják, hogy megnéznék, akkor azért...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!