a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Még 1 perc sincs... te már a választ szeretnéd? :D


(meg Tirea nincs itt ;D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Hawnuyu atxen on August 21, 2010, 05:01:22 PM
Még 1 perc sincs... te már a választ szeretnéd? :D


(meg Tirea nincs itt ;D)
Egész nap a gép előtt ültem és vártam az éjfélt ;D 34 másodpercet elpazaroltam..

Hawnuyu atxen

QuoteEgész nap a gép előtt ültem és vártam az éjfélt

Ezt most úgy érted, mint azt a vicc mondja?:

-Apa, nézhetem a tv-t?
-Persze, kisfiam, csak ne kapcsold be!


Uncsi lehetett egész nap ott ülni ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Hawnuyu atxen on August 21, 2010, 05:10:49 PM
QuoteEgész nap a gép előtt ültem és vártam az éjfélt

Ezt most úgy érted, mint azt a vicc mondja?:

-Apa, nézhetem a tv-t?
-Persze, kisfiam, csak ne kapcsold be!


Uncsi lehetett egész nap ott ülni ;D
;D ;D  Azért csináltam mást is közbe,+fórumoztam :)

Hawnuyu atxen

Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 21, 2010, 05:17:22 PM
;D ;D  Azért csináltam mást is közbe,+fórumoztam :)

Húha... meg se kérdezem :-X ::) ;D :P ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tirea Tawä

#425
ÉÉÉS...

... Eredményhírdetés!  ;D

1. Igaz, tényleg 4 tesóm van, de csak 2-vel élek egy házban.
2. Ez is igaz, sajnos még nem láttam a filmet moziban...
3. Ez viszont hamis. Régen szerettem a matekot, de most már a biosz a kedvencem!  :D

Grat, ma Fmetoktu!  :)
(és a többieknek is)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Hát, nekem nem jött be... :)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Fmetoktu pxevopey

Egyedül én találtam ki? Az igen  ;D Köszönteeem
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Fmetoktu pxevopey

#428
Kaltxì, ma smuktu!
Most én vagyok a hét na'vija!

1.)Garbacz Dániel vagyok, Halásztelken lakom, már 12 éve.  1994-ben születtem, és most kezdem meg a második évemet a középsuliban, repülőgép-szerelőnek tanulok.

2.)Nagyon megfogott a film, és a látvány. Először nem szerettem volna megnézni, de azóta 19-szer láttam. Megtetszett  a na'vi nyelv, és rákerestem a neten, hogy létezik e , hogy ezt a nyelvet tanulni lehessen. Meglepődve láttam: Igen, lehet! 1-2 hétig csak nézegettem a fórumot, aztán regisztráltam is, és itt vagyok!

3.)A nevem? Hát, az kicsit érdekes. Mint ahogy már említettem, a tawtute nevem Dániel, jelentése: ,,Isten a bírám." Először elég hosszú verziók születtek, majd a végén megszületett a na'vi nevem: Fmetoktu. Pxevopey, ugye ahogy azt jópáran tudják: az a 27. Eredetileg Dani027 névvel regisztráltam, akkor gondoltam maradjunk ennél. A képem tìngay mungeyu testvérünktől származik. (Irayo, ma tsmuke!) Kellemes csalódás volt ,amikor megláttam, hogy milyen jól sikerültek. Magamat látva, rosszabbra számítottam... ;D

4.)Azt azért még nem mondanám. Hála a nume ko' awsiteng topicnak (és a többieknek itt a fórumon), még lehet is belőle valami, minden esetre nagyon igyekszem.

5.)Gyakran használom a szavakat köszönéskor, meg amikor tudok olyat, ami odaillik a beszélgetéshez. Barátaim furcsán néztek, amikor meglátták: Kaltxì! Először ilyen válaszokat kaptam: Ijuhf! Aztán, már akadnak olyanok, akik kaltxì-val köszönnek. Kedvenc szavam pedig yawne, Eywa, mawey... Sorolhatnám itt éjfélig...

6.)A kedvencem nekem is a NUME KO' AWSITENG topic. Aztán jön a hét na'vija, majd pedig az Általános beszélgetések. De nincs olyan, amelyiket nem szeretném, itt mindegyiket szeretem.

7.)Persze, remélem sokakat nevettettem a butaságaimmal! ;D Még nem, de igyekszem én is olyan kérdéseket feltenni, hogy segítsem a többieket.

8.)Az Avatar-ban mindent szerettem, nagyon megfogott. Leginkább a na'vik. Utálni nem utáltam benne semmit, még Quaritch-ot sem utáltam (de nem is szerettem), katona volt (csak volt hála Eywanak), tette a dolgát. Azért... De, őt meg az embereit utáltam.

9.)Teljes mértékben. Eddig is tudtam, de most ébredtem rá igazán, hogy milyen egy kapzsi lény ez az ember. Tönkreteszi a körülötte lévő csodás dolgokat. (Lásd: a Föld) Azóta még jobban védem a környezetet a magam kis módján.

10.)Camerontól megkérezdném, hogy igaz-e az, hogy: Neytiri meghal a második  részben? Nekem is elküldhetné az Avatar teljes verzióját. Más kérdésem nem is lenne (most így gondolom, aztán majd később lehet lenne).

11.)Szeretek barátokkal beszélgetni, jókat nevetni. Van egy barátom, akivel mindig megyünk bringázni mindenhova. Az utóbbi 1,5 évben életem 70%-át 4 fal között töltöttem (számítógép...) Suliba járni szeretek, ott lenni már kevésbé. Persze szeretek zenét is hallgatni jó hangosan,  a szomszédok örömére! ;D Faterral való motorozást se felejtsük ki!

12.)Igazából minden állatot nagyon szeretek, mert állatmentő család vagyunk. Amik számomra lenyűgözőek, azok a madarak. Ha nagyon kell választani akkor: madarak, kutya, macska. Tartani egyik állattól sem tartok, amelyik szelíd. A többihez meg itt nincs nagyon szerencsénk  Magyarországon.

13.) Bár nem szeretem őket, legyen nindzsa. Gyorsak, láthatatlanok, és halkak. Legalábbis én nem láttam még azt, hogy elfogtak volna nindzsákat. (Aztán ki tudja...)

14.)A barátnőmet,  egy paksi atomerőművet, és a számítógépemet.  ;D

15.)Egyértelműen Pandorára. Meg ha még lehetne választani : az egy amerikai körút lenne.

16.)Ha lenne 2012, akkor na'viként szülessek újjá. :D

17.)Skizofrén vagyok, ez nálam rendszeres ;D Sok mindent tudnék magamtól kérdezni, ez alkalomfüggő is.

18.)
-Szeretem a sört
-Egyszer én vittem be egy buszt a végállomására
-3 kutyám, és 2 macskám van.

A válaszom az előző hét na'vijának: Hát, én azt szoktam mondani, hogy kinek a pap, kinek a paplan. Ha nem tetszett neki, akkor ez van, ezen nem tudok nagyon változtatni. Nézzen körül, milyen a mai világ, és utána nézze meg még egyszer az Avatart! Egyébként, nem értem azokat, akiknek nem tetszett. Ha direkt cseszeget vele, akkor durvább módszerekhez folyamodunk! ;Desetleg elmagyarázom a fejüknek, hogy miről is szól a film.)

A kérdésem a következő hét na'vijához: Milyennek képzelted a filmet mielőtt megnézted volna?
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Tìtxur Lefpomtokx

#429
Na akkor
Szerintem:

1.Hamis
2.Hamis
3.Igaz

tìngay mungeyu

Szerintem igaz, hamis, hamis:)

Hawnuyu atxen

Szerintem INI.

Quote14.)A barátnőmet,  egy paksi atomerőművet, és a számítógépemet.  Grin

Ebből kettőt megértek, de -najó, most nem fogok gonoszkodni- az atomerőmű miért?

Quotekinek a pap, kinek a paplan
QuoteAz utóbbi 1,5 évben életem 70%-át 4 fal között töltöttem (számítógép...)

És hogy hívják a templombeli hálózatot? ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Nem, igen, igen.
Hát teljesült a vágyad, ma oeyä tsmukantsyíp:)

facebook: soaia leNa`vi

Tirea Tawä

#433
Szerintem is hamis, igaz, hamis.  :D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Kargarosz

Legyen egy hamis, hamis,  igaz.

Fmetoktu pxevopey

QuoteHát teljesült a vágyad, ma oeyä tsmukantsyíp!  :)
Eljött az én időm!  ;D

Quoteaz atomerőmű miért?

Ma Hawnuyu, áram nélkül nem  megy a gép!  ;D
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Pay'itan

(ezt asszem tíngaynak írtad a képes résznél)
QuoteIrayo ma tsmuke!
Nem akarok csipkelődni, de ha lánynak mondod, akkor nem tsmukan?  :)

QuoteLegalábbis én nem láttam még azt, hogy elfogtak volna nindzsákat.

Nézd csak meg az Elektra című filmet!  :D

QuoteSkizofrén vagyok

Ez igaz?

Az én tippem:
Igaz
Igaz
...háát...Hamis

Tirea Tawä

Quote from: Pay'itan on August 24, 2010, 02:07:52 AM
Nem akarok csipkelődni, de ha lánynak mondod, akkor nem tsmukan?  :)

Nem, ma Pay'itan, pont fordítva.  ;D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Fmetoktu pxevopey

Így van, ma Tirea! Pay'itan, nem, nem vagyok skizofrén  ;D  ;D  ;D
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Pay'itan

an, vagy nem an
Ok, ezt most egy életre megjegyzem...csak nekem valahoyg ha hozzá rakjuk az an-t az hangzik lányosabban.  ;D

skizofrénság...
Akkor jó. :D